Skocz do zawartości

Zdjęcie

brak apetytu u prosiąt

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share michu320

michu320

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 13 sierpień 2013 - 22:04

brak apetytu u prosiąt cześć, od dłuższego czasu mam problem z odsadzonymi prosiętami, mało pobierają paszy i przez to wolno rosną. Jeśli ktoś zechciałby mi pomóc pisząc jakie mogą być tego przyczyny byłbym wdzięczny.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
brak apetytu u prosiąt Dzisiaj, 07:04
  •  

#2 Share donweter1989

donweter1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1303 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, wędkarstwo

Napisany 13 sierpień 2013 - 22:06

brak apetytu u prosiąt A dokarmiasz prosięta jeszcze przy maciorze?

#3 Share ziomall1991

ziomall1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 13 sierpień 2013 - 23:26

brak apetytu u prosiąt zależy czy je dokarmiasz właśnie przy maciorze, co im podajesz,jakie im środki lecznicze zapobiegawcze dajesz ,co dodajesz do paszy z czego nią robisz? wtedy cos doradzimy jak będziemy to wiedzieć.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share michu320

michu320

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 15 sierpień 2013 - 11:56

brak apetytu u prosiąt Prosięta dokarmiane są Bonni M ze Sano. Nie wiem czy może mieć to jakiś związek ale wszystko się zaczęło kiedy zaszczepiłem lochy na adenomatoze ( 2* enterisol illeitis), od tego czasu prosięta do dwóch miesięcy po odsadzeniu mało jedzą. Inna dziwna sprawa że maciory gdyby nie były zaszczepione w/w szczepionką natychmiast po oproszeniu tracą mleko i zaczyna się kolejno wyrzucanie martwych prosiąt
( co ciekawe każdy weterynarz z którym rozmawiałem na ten temat absolutnie wyklucza jakikolwiek wpływ adenomatozy na lochy).

#5 Share michu320

michu320

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 11 listopad 2013 - 17:13

brak apetytu u prosiąt wszystko naprawiło się jak zaczęły dostawać tegoroczne zboże, czyli najprawdopodobniej mikotoksyny były w starym zbożu chociaż badania wykazały niski ich poziom. A może niewiele tego trzeba żeby zawalić całą produkcje.

#6 Share Darekpol

Darekpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów

Napisany 11 listopad 2013 - 17:59

brak apetytu u prosiąt Te gotowe mieszanki dla prosiąt to nabijanie kasy producentom pasz. Najważniejsze, aby zapewnić w stadzie zdrowotnośc. Szczególnie chodzi o drogi oddechowe. Jeśli będą prosięta chore to niczego nie będą jadły. Od kiedy stosujemy szczepionki na kaszel itp. robię gotową paszę z własnych zbóż i koncentraty paszowe Piast i tak już od 3 lat i jest spokój. A koszt niewlelki, w porównaniu z wydaniem 50 zł za 20 kg worek gotowej, niby cudownej mieszanki granulowanej dla prosiąt.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo glownie nowoczesna hodowla trzody chlewnej
    rodzinne wyjazdy

Napisany 18 listopad 2013 - 23:35

brak apetytu u prosiąt nie do konca jest prawda ze robiac samemu pasze prestarter do 2 tyg po odsadzeniu zaoszczedza sie duze pieniadze a to dlatego ze wiekszosc patrzy na cene jednostkowa a nie na koszta wyprodukowania w jak najkrutszym czasie warchlaka o dobrym umiesnieniu

#8 Share Darekpol

Darekpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów

Napisany 19 listopad 2013 - 09:19

brak apetytu u prosiąt Ja nie piszę tego argumentując tylko kosztami. Chodzi o to, że już próbowałem wielu cudownych gotowych mieszanek, które miały wpływać na doskonałe przyrosty. Są oczywiscie prestartery, które są dość dobre, aczkolwiek jaki cel kupować gotową skoro mogę sam zrobić i efekty są takie same. W dodatku stosuję w tuczu tylko 2 rodzaje pasz ( nie liczę oczywiście pasz dla loch - też 2 rodzaje ) a często zmiana pokarmu nie jest takim łatwym zadaniem, szczególnie jest to ryzykowane w okresie około odsadzeniowym.

#9 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
    rodzinne wyjazdy

Napisany 19 listopad 2013 - 12:58

brak apetytu u prosiąt ja od odsadzenia do konca tuczu stosuje 4 rodzaje pasz prestarter starter grower i finiszer wracajac do prosiaka to tu wielkich oszczednosci nie da sie uzyskac bo u mnie odsadzone zjadaja 5 -6 kg gotowego prestartera i przechadzac po 2 tyg na starter waza 12-13 kg a takiej paszy nie da sie zrobic samemu bo niesadze ze masz ekstrudowane zboze soje itp ja odsadzam jednoczesnie 100-120 prosiat i nie oplaca mi sie mieszac pol tony paszy na dwa tyg starter oczywiscie mozna zrobic samemu ja daja 30% koncentratu jeczmien i pszenice

#10 Share Darekpol

Darekpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów

Napisany 19 listopad 2013 - 15:24

brak apetytu u prosiąt Możliwe, ze jest gorszej jakości moja mieszanka jak gotowe prestartety, aczkolwiek skoro jestem zadowolony nie będę narazie zmieniał. Co do Twojej hodowli - piszesz, że odsadzasz 100 prosiąt jednoczesnie, zatem masz doświadczenie i skoro idzie wszystko ok po co zmieniać. Tak samo z mojej strony, skoro narazie jest wszystko ok nie mam zamiaru nic zmieniać, a były 3 lata gdzie próbowaliśmy różnych wariantów i zawsze było coś nie tak. Może trafiałem na nierzetelnych dostawców... nie wiem. Na dzień dzisiejszy jak odwiedzają mnie przedstawiciele innych firm produkujących koncentraty i pasze kończy się to tylko na wypiciu kawy. Może ktoś z nich zapewniłby mi lepsze przyrosty, jeśli zmieniłbym mój system chowu trzody, ale ja narazie nie mam takiej potrzeby.

#11 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
    rodzinne wyjazdy

Napisany 19 listopad 2013 - 23:21

brak apetytu u prosiąt tzn. ja nie namawiam cie do korzystania z jakiejkolwiek firmy tylko na zweryfikowanie dziennych przyrostow i zuzycia paszy chyba ze wszystko wazysz i liczysz te paramtry wiec chcialbym wiedziec ile one wynosza ?bo to jest istotne by moc twierdzic co jest lepsze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share lukaszlorek

lukaszlorek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 02 grudzień 2013 - 20:49

brak apetytu u prosiąt Ja mogę Ci poradzić żeby dawać efektywne mikroorganizmy, stymulujące trawienie i podnoszące pobieranie paszy i obniżające stężenie amoniaku 4 krotnie. oraz zabezpieczają przeciwko mykotoksynom, podam Ci numer do doradcy 668 225558