Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak wyrównać łąkę

23 odpowiedzi na ten temat

#1 Share dariusz2000

dariusz2000

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 04 listopad 2008 - 13:24

Jak wyrównać łąkę Witam serdecznie. :)

Ostatnio naprawilismy sobie z kolegami poloneza mojego dziadka. Postanowilismy ze poszalejemy nim na jakiejs łące. Zrylismy cala lake jednemu facetowi. Teraz musimy ją wyrownac ale nie wiemy jak :) Nie chce zeby ktos sie o tym dowiedzial dlatego wole zapytac na forum. CO bedzie potrzebne? Jakie maszyny ?:) Łąka wyglada jak by ją dziki skopaly.. :)

Proszę o pomoc! :angry:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak wyrównać łąkę Dzisiaj, 21:35
  •  

#2 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 04 listopad 2008 - 13:32

Jak wyrównać łąkę no to ześ poszalał, hmm a propos do równania ja bym proponował brona aktywan a potem trawe wsiać siewnikiem do podsiewu, albo próbować jakiś wałem, generalnie nie takie proste to bedzie zeby przywrócić to do pierwotnego stanu

Doradca Żywieniowy w firmie paszowej 

#3 Share dariusz2000

dariusz2000

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 04 listopad 2008 - 13:40

Jak wyrównać łąkę

no to ześ poszalał, hmm a propos do równania ja bym proponował brona aktywan a potem trawe wsiać siewnikiem do podsiewu, albo próbować jakiś wałem, generalnie nie takie proste to bedzie zeby przywrócić to do pierwotnego stanu

ta łąka nei byla jakas tam równa.. pasiono tak bydło i chyba siano zbierali.. Brona aktywna? :) Nie wiem czy bede mial skad to wziac. Mam czas do soboty albo policje wezwa:| A zwykla brona? Czym to sie rozni? Bedzie trzeba potem to jakoś ubić? A obsiewac mozna recznie? To nie jest duza laka.. Taka 20x20m

#4 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 04 listopad 2008 - 13:51

Jak wyrównać łąkę ha ha ha ha to co to za polonez był że aż tak rwał ziemie!!! jakos niewiarygodne to wszystko bez przesady po poldzie co nawyżej troche trwy by nadarło, a właściciel to widział czy chcesz przed właścicielem to przygłaskać?
no ale jak to wyygląda może nie jest tak źle?

#5 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 04 listopad 2008 - 13:56

Jak wyrównać łąkę No to ciężka brona odwrócona zębami do góry. Aż będzie równo. Potem ręcznie trawę podsiać. Jeszcze raz broną i wtedy porządnie powałować. Kupić flaszkę dobrej wódki i iść właściciela przeprosić.

#6 Share endrju00711

endrju00711

Rolnik - Lotnik :D

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 04 listopad 2008 - 15:06

Jak wyrównać łąkę Szał był , ale po własnym sadzie , to maluchem tak rozryliśmy , że jak się jedzie ciągnikiem , to lata we wszystkie strony . Ale do tematu , to my w tym roku kupiliśmy włuke , jak tą przejechaliśmy , to normalnie gładź , a potrafi ona tak ułożyć darń , że nie trzeba podsiewać , ale jednak jakieś tam puste miejsca po zostawały , i lepiej tam troche podsiać :) Ale wątpie , czy tak bez wiedzy rodziców się obejdzie , bo skąd weźmiesz ciągnik , i włuke , ale lekcja na przyszłość . Nam to zawsze wpajali ,, Dbaj o cudze bardziej niż o własne " jakoś tak to szło , ale sam wiem jak może byś trawa rozryta , bo w jednym miejscu , co wokół drzewa robiliśmy kułka , to trawy nie ma , jak kto nie wierzy , to moge foty po robić , ale coś nie moge ostatnio dodać , bo nie dochodzą , ale o tą trawe , to mnie rodzice nie wyzywają , bo sam tata stał i się patrzał jak my jeździmy , ale powiem tak , fajnie było , bo jak sypłem w pień , to zderzaki zostały na nim . Ale to tak na marginesie :)

#7 Share dariusz2000

dariusz2000

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 04 listopad 2008 - 15:12

Jak wyrównać łąkę Jutro pogadam z wujkiem.. Rodzice juz wiedza; / Wkurzyli sie na maxa.. :/ Frajda byla teraz trzeba za to odpokutowac. Jak bym nie mial innnych problemow.. No ale coz.. Damy rade! Eh.. No flaszke to kupie ale sam jej nie tkne.. bo jeszcze mi sie ciagnikiem zechce ryć i dopiero bedzie :)

#8 Share 07061994

07061994

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 04 listopad 2008 - 17:43

Jak wyrównać łąkę ja bym to pobronował a potem posiał trawe i znowó pobronował a potem wałem pojeżdził i powinno być spoko ale flaszke to temu facetowi wisisz za tą łąke

#9 Share 07061994

07061994

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 04 listopad 2008 - 17:45

Jak wyrównać łąkę prześlij mi zdjęcie na gg to ci powiem dokładnie

#10 Share beny862

beny862

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 04 listopad 2008 - 17:59

Jak wyrównać łąkę włóką łąkowa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share dariusz2000

dariusz2000

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 04 listopad 2008 - 18:08

Jak wyrównać łąkę Jutro umieszcze zdjecia

#12 Share chłop z mazur

chłop z mazur

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów

Napisany 04 listopad 2008 - 19:48

Jak wyrównać łąkę Zaraz, zaraz bo nie załapałem. Znaczy się z braku lepszego zajęcia czy też dla zabawy zdewastowałeś jakąś łąkę o czym się dowiedział jej właściciel i Twoi rodzice? I teraz masz pełno w gaciach bo Cię koleś policją nastraszył?
Człowieku, jak by to była moja łąka to byś cały tydzień grabeczkami i łopatką naprawiał co żeś zniszczył!
Na przyszłość to się trzeba zastanowić co się robi, odrobina myślenia przyczynowo-skutkowego każdemu wyjdzie na dobre!
Agatka (dla przyjaciół Bajbusek) Taka maleńka istota, a nadaje życiu zupełnie nowy wymiar :D

Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

#13 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 16 lipiec 2009 - 23:35

Jak wyrównać łąkę Odnawiam temat. Jak myślicie czym najlepiej to wyrównać http://www.agrofoto....mage156854.html Problem z tym wielki mam bo ojciec gdy to zobaczył wręcz w szału dostał, a jak inna łąkę sam porył to było dobrze.... <_<
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#14 Share pawel321654

pawel321654

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 324 postów

Napisany 17 lipiec 2009 - 16:50

Jak wyrównać łąkę też miałem poryta ale trochę mniej to tylko szpadel i pozrównywałem koleiny <_<

#15 Share marzencia

marzencia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 29 sierpień 2009 - 07:58

Jak wyrównać łąkę nam ryją dziki i równamy bronami normalnie zębami do dołu. potem walec. ale to wczesną wiosną i trawy siać nie trzeba

#16 Share macursus

macursus

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 304 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 29 sierpień 2009 - 14:07

Jak wyrównać łąkę Włukami a potem wałami rownamy łaki wczesna wiosna
Claas Tucano-500 tyś,John deere -400tyś, DF - 350 tyś -- Koszenie Bizonem przy otwartych oknach-BEZCENNE

#17 Share Wojtas102

Wojtas102

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 12 sierpień 2013 - 18:25

Jak wyrównać łąkę witam jestem nowy i nie wiem czy trafiłem dobrze z działem ale jak coś to mnie poprawcie . Tak więc mam pytanie jak wyrównać łąkę w tym roku nie ja zbierałem siano tylko ktoś inny sobie moje siano zebrał ale nie było za sucho gdzyż w ten dzień kiedy zbierano siano to nad ranem padało a w godzinach po południowych zbierali siano i było trochę mokro i powstały koleiny chciałbym to jakoś wyrównać lecz nie wiem jak . Mógłby mi ktoś pomóc ?

#18 Share jonkszi

jonkszi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 850 postów
  • Zainteresowania:KPK KUMURUN,, Gniotsa nie złamiotsa"
    Technika rolnicza i nie tylko.

Napisany 12 sierpień 2013 - 19:24

Jak wyrównać łąkę Ziemią wyrównaj a jak wyrównasz to za bronami przejedź w poprzek co wystaje

#19 Share gospodarz97

gospodarz97

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 345 postów

Napisany 12 sierpień 2013 - 19:26

Jak wyrównać łąkę Przejedź jeszcze tą ląke jakimś cieżkim walcem kolo 3 ton.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Wojtas102

Wojtas102

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 12 sierpień 2013 - 19:41

Jak wyrównać łąkę a że tak zapytam jak by po desczu przejechac ciężkimi bronami albo jakimś walcem to coś da czy nie bardzo ?