Zaloguj się, aby obserwować  
Trojan

pompa do wspomagania t25

Polecane posty

Trojan    0

Witam, jestem w trakcie zakładania wspomagania do władka i mam pytanie co do pompy, żeby zamontować pompe tak jak na zdjęciu poniżej muszę kupić pompe nsz10 prawą czy lewą? Wydaje mi się że prawą ale nie jestem w 100% pewien

m7i.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Witam ,jak widać na zdjęciu po montażu, to widać że prawa, gdyż patrząc z przodu silnik kręci w prawo, a tym samym i pompa musi być z obrotami w prawo, przy zakupie musisz dobrze obejrzeć powinna być strzałka obrotów pompy na jej obudowie, ja kupiłem kompletne wspomaganie od samochodu ford transit za 300zł. myślę że spokojnie spełni swoje zadanie tylko też muszę zamontować.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trojan    0

Dzięki za odpowiedź, a mam jeszcze jedno pytanie czy pompa może być odwrócona żeby pompowała olej z góry na dół a nie z dołu do góry? Wieslaw13 to dobra cena za to wspomaganie życzę powodzenia w montażu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Witam , dzięki Trojan, to nie ma większego znaczenia, nawet lepiej od góry bo w razie jakich nieszczelności na zasilaniu nie będzie zasysać powietrza ,co mogło by skutkować pękaniem węży, ważnym aby nie zmienić jej obrotów w przeciwnym kierunku, a obrócenie jej o 180 stopni nie zmieni przecież kierunku jej obrotu :) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Witam, mam pytanie do posiadaczy wspomagania w t25... Czy pompa napedzana nastale, jak na zdjeciu powyzej mocno zwieksza opory rozruchuw temp -20 i nizej? Bo planuje zamontowac sobie takie udogodnienie, ale u mnie ciagnik musi byc odpalany wlasnie w takich temperaturach, do wozenia sianokiszonki i slomy.

Olej na ktorym by pracowala to LUX10. Slyszalem, ze ludzie leja do wspomagania oleje ATF i podobno lekko sie kreci w kazdej temperaturze otoczenia (i oleju oczywiscie). No i ATF'y nie gestnieja na mrozie i upal tez im nie szkodzi. Tylko, czy luzy wewnetrzne pompy NSZ10 pozwola na jego zastosowanie?

I jeszcze takie pytanko, czy pompa NSZ6 dala by rade w wspomaganiu?


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Jakiś tam opór zapewne stawia, ale myślę, że będzie on znikomy. A jesli silnik miał by nie zapalić przez taką pompę to trzeba myśleć o poprawie układu rozruchu, a nie o zmianach przy pompie.

A jakie zastosowałeś elementy wspomagania tj. orbitol, siłownik?

Na mało wydajnej pompie kręci się powoli na niskich obrotach silnika bo pompa ma jeszcze mniejszą wydajność olejową.

Jeśli pompa sprawna powinna działać na ATF-ie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Nie wiem czy ta pompa napędzana w ten sposób długo pochodzi. Wałek nie jest w niczym ułożyskowany. Jest osadzony bezpośrednio w obudowie, raczej nie jest wstanie przenosić poprzecznych obciążeń jakie robi naciągnięty pasek.

U siebie wymieniałem teraz pompę wspomagania. Samo ciśnienie wywierające nacisk na zębatki od strony tłoczącej przepycha zębatki. U mnie były już przeciśnięte około 0,5mm.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Taki sposób montażu to bez dwóch zdań jest niefortunny dla żywotności pompy. Powinna być dokręcona flansza z łożyskiem które będzie na siebie brało naciąg paska klinowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trojan    0

To zdjęcie podałem tylko jako pomocnicze, żeby upewnić się jakich obrotów musi być pompa zamontowana w taki sposób. Na zdjęciu faktycznie koło pasowe jest zamontowane bezpośrednio na wałek pompy co na pewno skróci jej żywotność, u mnie będą zastosowane dwa łożyska w obudowie które to będą "zabierały" naciąg jaki stwarza pasek klinowy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikua    119

Lepiej kupić prawą i ładnie wkomponować ja pod maskę,tylko trzeba będzie przenieść odstojnik. Według mnie lepszym rozwiązaniem było by zamontować pompę pod zbiornikiem paliwa, połączyć ja wałkiem kardana,Chyba c360 miały taką opcje w wspomaganiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Pompa prawa, to taka jak na fotce, a pompa lewa w miejsca sprezarki, czyli napisami w strone przednich reflektorow :) Obojetnie z ktorej strony jest zamontowana.

Niektore maja przy walku strzalke, w ktora strone ma chodzic.

Ja jeszcze nie robie wspomagania, mam na razie tylko silownik od Bizona 40 i pompe, orbitrol musze kupic, tylko nie wiem na jakiej zasadzie obliczyc potrzebna jego wydajnosc...

Z tego, co rozumiem, to od wydajnosci pompy zalezy lekkosc obracania kierownica, a od wydajnosci orbitrola (np. 80, 100, 160) zalezy ilosc obrotow kierownicy od lewa do prawa?

Jaki jest typ orbitrola w Bizonie?

Edytowano przez zbyszekbrzuze

KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

No a dokładnie pojemność orbitrola względem siłownika ma wpływ na ilość obrotów kierownicy. Ogólnie nie masz co wyliczać tylko skorzystać z istniejących wspomagań. Ursusy, mtz-ty i podobne mają siłownik o średnicy tłoka 50 mm, orbitrol 100 lub 160, pompę nsz10, 14 lub 16. W swoim wymieniałem teraz pompę wspomagania. Za nsz10 założyłem 14. Na wolnych obrotach kierownicą kręci się szybciej a po lekkim dodaniu gazu nie nadążysz kręcić tak by brakło oleju.

Pompa lewa musi mieć przeciwne obroty do prawej. Inaczej będzie wyciskało uszczelnienie wałka.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Chodzi o ciecie kosztow, zeby jak najwiecej skonstruowac, a jak najmniej kupowac, mam silownik, to go rozbiore i dam nowe pierscienie, pompa jest, narzedzia, spawarka ze spawaczem, bo ja jeszcze sie nie nauczylem :D Materialy tez sa.

Edytowano przez zbyszekbrzuze

KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikua    119

Kup orbitrol 100 i pompę nsz 14, 10 jest dobra lecz na wolnych obrotach szybko nie pokręcisz, szukaj w swojej okolicy bizonów na części, miesiąc temu kupiłem orbitrol oraz siłownik za 200 zł, po 100 za część, poza tym w używanym orbitrolu będziesz mógł ustawiać sobie zawór przelewowy bez utraty gw/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hrycu    2

Kumpel ma w robionym ciągniku zamontowane wspomaganie z lublina. Bardzo dobrze się mu to sprawuje i sam się zastanawiam nad montażem takiego udogodnienia w moim władku. Czy da radę zamontować w t25 przegładnię od lublina? Bo z montażem zbiorniczka i pompy nie ma problemu...

Edytowano przez Hrycu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez Arasowsky
      Witam! Pomogliście mi już parę razy, więc i tym razem pewnie znajdziecie rozwiązanie mojego problemu. Mam w swoim T25 tura i z tą sekcją jest wszystko ok. Jak podniesie na maksimum to nawet wajha sama odbija do położenia neutralnego. Natomiast z podnośnikiem, czyli drugą sekcją jest taki problem, że od niedawna zauważyłem jak dojdzie podnośnik do samej góry to wyrzuca olej w okolicach pompy.  Ktoś przerabiał taki problem? Co może być tego powodem?
    • Przez lukasztusin123
      Witam.
      Valtra Valmet 8150, gdzie zamontowana jest pompa, która odpowiada za ciśnienie oleju w skrzyni biegów?  Czy ta sama pompa odpowiada za skrzynię biegów, oraz za całą resztę hydrauliki w traktorze? (wspomaganie, podnośnik itd.)
    • Przez arkadian12
      Witam
      Na OLX
      https://www.olx.pl/oferta/pompa-wtryskowa-international-ihc-case-steyr-mccromick-CID757-IDscaBz.html#e922f8c6a6;promoted
      znalazłem takie ogłoszenie. Potrzebuje do mojego case 956xl z91r pompę. Akurat mam nowszy model VE i do niej nie ma części zamiennych (głowicy) tylko na specjalne zamówienie w BOSCHu.  Ta z ogłoszenia jest do wcześniejszego numeru seryjnego typ VA. Widzę, że jest sporo osób oglądających czy ktoś już może kupił tą pompę, jak się sprawuje. Czy lepiej szukać używanej. Mojej nie da się zregenerować.
    • Przez JumperTomek
      Witam, jak rozpoznać czy posiadam lewą, bądź prawą? Mtz 82 z 94r.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj