Skocz do zawartości

Zdjęcie

Uprawa szpinaku

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Pepik190

Pepik190

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 11 sierpień 2013 - 13:59

Uprawa szpinaku Witam.
Mam 10 arów wolnego pola gotowego pod zasiew myślałem o szpinaku.Ktoś to próbował.Za wszelkie informacje bardzo dziękuje.
Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Uprawa szpinaku Dzisiaj, 07:45
  •  

#2 Share xena66

xena66

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 29 wrzesień 2013 - 11:53

Uprawa szpinaku To niezbyt duża powierzchnia i podstawowe pytanie co zamierzasz zrobić z tym szpinakiem? W tym roku pierwszy raz siałam szpinak 2 hektary, tylko że wiosną. W moim przypadku koniecznością była analiza gleby. Na jej podstawie odpowiednie nawożenie. Zabiegów środkami nie ma zbyt wiele. Najważniejsze i podstawowe to opryskanie od chwastów po siewie a przed wzejściem szpinaku. Bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie pola, chodzi mi tu głównie o to, że musi ono być równe, bez żadnych garbów, dołków itd.Później częsta obserwacja czy roślin nie atakuje mszyca i nawożenie pogłówne. Szpinak szybko rośnie więc trzeba wstrzelić się odpowiednio ze zbiorem, tak aby nie zaczął kwitnąć. W naszym przypadku zbiory trwały niecały tydzień. Kosiliśmy zwykłą kosiarką rotacyjną, wcześnie rano od 3-4. Jeśli nie ma chwastów to szybko zbiera się pokos do skrzynek, a jeśli jest zielsko to niestety trzeba to przebrać. I gdy trafi się słoneczna pogoda zbiór kończyliśmy około 8-9.

#3 Share petroniusz

petroniusz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 06 listopad 2013 - 11:15

Uprawa szpinaku Witam
Jeśli mogę zapytać - czym wysiewaliśćie nasiona (czy nadaje się siewnik zbożowy?) i jaki herbicyd był stosowany od chwastów po wysiewie. Będę wdzięczny za informacje.
Pozdrawiam

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share xena66

xena66

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 06 listopad 2013 - 19:05

Uprawa szpinaku Nasiona wysiewaliśmy zwykłym siewnikiem zbożowym, tylko nie pytaj mnie na jakim "numerku" bo nie mam zielonego pojęcia. A co do herbicydów to po wysiewie a przed wschodami dawaliśmy Wenzar. Tylko na prawdę trzeba uważać żeby nie popryskać zbyt późno, bo wtedy zahamujesz wzrost.

#5 Share petroniusz

petroniusz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 08 listopad 2013 - 09:49

Uprawa szpinaku Dzięukuję za odpowiedź. Wenzar chyba najbardziej optymalny. Niektórzy stosują zabieg oprysku nawet przed sianiem nasion i też zdaje to egzamin.
Siewnik zbożowy na standartowych sitach? Nic nie było przerabiane? Jaka ilość w kg wyszła Wam na hektar? Zalecane jest ok 3mln nasion to będzie chyba ok 50 kg?
A jak wygląda sprawa ze zbytem (jeśli nie tajemnica :)) sprzedawaliście świeży czy własna chłodnia? Są aktualnie jakieś przetwórnie ktore kontraktują świeży szpinak?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Pepik190

Pepik190

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 11 wrzesień 2014 - 13:23

Uprawa szpinaku Jak 15 tego wysieję szpinak to urośnie do zimy.