Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
szymolus    3

Witam ! Jestem w trakcie budowy obory uwięzniowej i mam pytanie czym wykładacie korytarz paszowy ? jakieś płytki czy coś specjalnego jest ? i jakie poidla montujecie?http://allegro.pl/poidlo-zeliwne-zielone-dla-koni-bydla-i3407073506.html coś takiego może? z zewnątrz stanowiska czy wewnątrz? proszę o szybką porade


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymolus    3

to że się porysują to nic .. chodzi o to że beton krowy wyliżą... w starej oborze tak mam i już kamienie widać ;d


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

poidła lepiej założyć od strony korytarza paszowego bo wtedy rzadziej je urywają. Mam tak i tak i te od środka jak do tej pory bezawaryjne. A te od strony stanowisk są często uszkodzone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xerion3800    45

poidła lepiej założyć od strony korytarza paszowego bo wtedy rzadziej je urywają. Mam tak i tak i te od środka jak do tej pory bezawaryjne. A te od strony stanowisk są często uszkodzone.

Ale jak się leje woda to zamiast do kanału gnojowego to się cała pasza moczy i tylko na gnój. A jak nie zauważysz wycieku np. w nocy to masz całą oborę zalaną.


Zapraszam na mój kanał na YouTube!
https://www.youtube.com/user/clasxerion3800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Płytek lepiej niekłać bo będziesz żałował do końca życia!!!. Ponieważ w oborze zawsze panuje wilgoć i wszystka para skrapla się i opada i jak opadnie na płytki to na całym korytarzu będziesz miał ślizgo i wtedy o wypadek łatwo.. A jak wylejesz beton to będzie wciągał wodę i niebedzie tak ślizgo..

Edytowano przez mariusz123456789a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Poidła tylko od strony korytarza, miałem taka aparatkę, co raciczki w miskę i przy radosnym szumie wody oglądała okolice. Przynajmniej raz w miesiącu, jakiś drobny remoncik uszkodzonego poidła. Po przestawieniu ich, poidła przestały się zużywać, jedyne co wymieniam to zawory.Żłób owszem, potrafi dwa, trzy razy do roku zalać, ale w porównaniu do niemalże codziennego mycia któregoś ze stanowisk to pestka.

Co do posadzki na stole, to wszystkie wynalazki typu żywica, gres są fantastyczne dopóki nie zostaną skonfrontowane z narzędziem typu łyżka od ładowarki, czy nieopatrznie, nagle, spuszczonym wycinakiem.Wylej betonową posadzkę i zrób tzw. wypalankę. Na świeży jeszcze dosyć plastyczny, zatarty na ostro beton, sypiesz równomiernie czysty cement i go zacierasz. Po zatarciu trzeba koniecznie wygładzić metalową pacą. Po związaniu na wierzchu tworzy się warstwa jakby szkliwa, bardzo odpornego na ścieranie. Do betonu dobrze jest dodać plastyfikator podnoszący jego wytrzymałość i zmniejszający jego wodochłonność.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

u mnie nie ważne gdzie będzie wyciek i tak woda pójdzie do zbiornika na gnojówke. Jak wyciek na stanowiska to do kanału a jak wyciek w drugą stronę to woda drzwiami na płytę gnojową. A zalaną pasze wywozi się opasom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez robertrolnik27
      Brał ktoś z Was paszowóz na testy? Jeśli tak to jakich firm i od jakich dealerów?
    • Przez januszz
      w jaki sposób solidnie zamontować poidła do ściany u opasów? Macie może jakieś inne pomysły jak dostarczać im wode
    • Przez FOX2
      Witam koledzy,
       
      Mój stół paszowy został już praktycznie doszczętnie "wylizany" przez krowy. Kamienie już bardzo mocno wystają z posadzki, co bardzo utrudnia utrzymanie stołu w czystości oraz wymaga znacznie więcej pracy podczas zamiatania. Stół ma wymiary 2,5mx35m. Krowy stoją po oby stronach stołu. 
      Za kilka dni zacznę zasuszać krowy i będę je przeprowadzał do innego budynku. To jest jedyna okazja, aby naprawić stół paszowy, bo chwilowo w budynku będzie sporo wolnych stanowisk. Będę miał około 1-1.5 miesiąca czasu na wylewki i wyschnięcie. Najprawdopodobniej podzielę całą operację na 4 etapy (po jednej "ćwiartce stołu" na jeden raz)
       
      W związku z powyższym, chciałbym się doradzić w jaki sposób naprawić taki stół.
      Plan jest taki aby wylać na wierzch jakieś 5cm wylewki z małym zbrojeniem. Tata myśli jeszcze o płytkach, ale wydaje mi się, że to nie jest dobry pomysł, bo płytki są za śliskie.
      Optowałbym za porządną, szybkoschnącą i odporną na ścieranie wylewką, po której będzie jeździła mała ładowarka.

      Czy może ktoś z Was ostatnio naprawiał albo zalewał stół paszowy i może mi podpowiedzieć jakie są najnowsze metody i materiały na stoły paszowe?
      Czy istnieję specjalne betony albo wylewki do stołów paszowych?
      Czy może istnieją jakieś ulepszacze do betonu aby ten był bardziej odporny na ścieranie?
      Czy istnieją jakieś mocne i szybkoschnące betony?
      Czy jest sens malować cały wierzch żywicą, farbą czy jakimś innym utwardzaczem?
       
      Chcę aby ta posadzka posłużyła co najmniej 20 lat, także muszę zastosować rozwiązanie, które jest najbardziej odporne na ścieranie.
       
      Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.
      Darek
       
       
       
    • Przez bartik534
      Witam wszystkich serdecznie. Tak jak w temacie chciałbym poznać opinię użytkowników na temat wozów paszowych. Mianowicie interesuje mnie 14 m3 Wóz paszowy i tu mam problem bo nie wiem czy wziąść z jednym czy dwoma ślimakami.. Marks wozu jako taka dla mnie nie ma znaczenia choć dla ciekawskich mogę zdradzić że mam ofertę na maszynę kuhn w cenie 105 tys netto za 2 ślimakowy. Jednak nie do końca wiem czy to dobre rozwiązanie brać 14m3 w w tej konfiguracji. Bardzo prosiłbym o uzasadnione wypowiedzi. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów
    • Przez dawid141413
      Witam, interesuje się zakupem wozu paszowego sgariboldi monofeeder st 14 i mam kilka pytań do użytkowników. Jakim ciagnikiem mieszacie? Ile kg? Jak z awaryjnoscia?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj