Zaloguj się, aby obserwować  
manYki

jaki rodzaj prasy wybrac?

Polecane posty

manYki    0

witam. niewiem czy lepiej kupic prase pasowa czy walcowa badz lancuchowa. rocznie prasuje 700 bel- 400 slomy i 300 sianokiszonki i nie wiem ktora bedzie najlepsza do odpowiedniego zbicia . prosze o modele dobrych maszynek. cena do 30 tys. z gory dzieki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kendzior15    87

mysle że najlepsza będzie walcowa pasowa ma lepszy zgniot ale walcowa jest mniej awaryjna moim zdaniem a za 30 tyś kupisz już Deutza z nożami i rotorem lub vicona łańcuchowa ma najsłabszy zgniot ale do słomy sie nadaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SebsoN    23

John deere 580 albo 590 rotor noże siatka -to super sprzęt i w dodatku zmiennokomorowe .Polecam :D


"I will never put my name on a product that does not have in it the best that is in me." JOHN DEERE .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszC5    23

Myślicie że ciągnik około 100km da sobie radę z prasą posiadającą rotor i noże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qurek    6

@LukaszC5 demonem prędkości nie będziesz ale spokojnie da rade.

Edytowano przez Qurek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aresss    6

U mnie znajomy ma krone 1500 vario pack muli cut ,lancuchową i sobie chwali, bele dobrze zbite ,słomy jaki sianokiszonki;) zadna pasowa u nas tak nie zbija jak ona .chyba ze Sipma (uzytkuje ją) za 30 tys kupisz juz ładna komore łancuchowo -walcowa na zamkach, słome jak i sianokiszonke dobija B.dobrze ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qurek    6

Zamki to podstawa, bez nich nie wykorzystasz mocy ciągnika.

Walcówka lepiej sprawdza się w mokrej sianokiszonce , łańcuchowa w słomie/sianie, a pasowa do wszystkiego czyli do.... sami wiecie:)

To takie moje osobiste spostrzeżenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aresss    6

Wiesz Qurek mam łancuchowo-walcowa Sipme i kiszonke ,sianokiszonke a nawet zielony poplon zbiła dobrze,pasowa bał bym sie ten poplon balotowac(chyba ze mówimy o prasie na 3,4 pasy :D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik309    0

Kolego jeżeli juz to kup claas roland 46 roto cut ma rotor noże 14 sztuk i ciagnik 90 koni nic nie czuje.mam taka prase i na zadna inna nie zmienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Claasy uchodzą za ciężkie na wom, ale skoro tak twierdzisz.... JA posiadam Welger RP 200 rotor noże. Belki duże dobrze dobite , prosta w budowie, polecam.


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez BOOGY93
      Witam wszystkich 
      Moje pytanie jest krótkie. Chcę kupić opryskiwacz. Nie ukrywam że wolałbym zaczepiany i najlepiej z beczką 2000 litrów ale niestety słyszałem opinie że takie opryskiwacze źle się zachowują na przechyłym terenie i mogą się po prostu przewrócić... Jeśli chodzi o zawieszany to w grę wchodzi nie większy niż 1300 litrów ponieważ niestety ciągnik może być za mały aby podnieść większy... Tak więc jaki na górki? Czy to prawda że ciągany może się przewrócić? Czy większe prawdopodobieństwo jest że to np ciągnik z zawieszanym straci stabilność? 
    • Przez viperwlkp
      witam wszystkich. mam pytanie jakiej siatki i jakiej długości używacie w prasach ursus i warfama u. z góry dzięki za odpowiedź
    • Przez kiejdal
      witam . czy orientuje się ktoś z gdzie mozna zakuć pasy w okolicach Lublina? A najlepiej Łęcznej . Moze ktos z was sie tym zajmuje ? pasy od starej john deerki
    • Przez Bolo77
      Witam.
      Mam mtz 82 z roku 95. Planuje zakup prasy podlaczanej pod zapalniczke. Czy  ktos z was robił sobie takie przylacze w ciagniku i moze podpowiedziec jak to ogarnac.
    • Przez gr_rat
      gdzie i czy w ogóle ubezpieczacie prasy od pożaru >? jak  +/- wychodzi to cenowo 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj