Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas?

587 odpowiedzi na ten temat

#161 Share Farmer35

Farmer35

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 02 marzec 2010 - 09:00

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas?

Teraz Euro dość ładnie spada więc ceny maszyn też spadają ciekawe do ilu spadnie jakby jeszcze o jakieś 10-20 gr to już ładnie by się oszczędziło.

Ja też zastanawiam sie nad nowa w miare tania ładowarka. Ostatnio na Agroshow rozmawialem z dealerem wloskich ładowarek DIECI- firma Ditta Seria.
Sprzecik fajny, te same podzespoly co w innych ładowarkach. Najtansza juz mozna kupic za 155 tys. netto. Moj znajomy ostatnio zakupil model 2600 udzwig, 6 metrow wysuwu i bardzo sobie chwali...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas? Dzisiaj, 05:37
  •  

#162 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 02 marzec 2010 - 11:04

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas? U mnie w okolicy jedna spółka po byłym PGR kupili Dieci ale jakąś 9m. ale nic więcej nie wiem na jej temat.

#163 Share RolnikSprzedawca

RolnikSprzedawca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów

Napisany 02 marzec 2010 - 11:36

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas? Jeżeli chodzi o tanie to jest coś takiego ja Faresin u nas znani bardziej z wozów paszowych ale robią też duuużo ładowarek najmniejsza FH 6.25 (koła 18’’, dodatkowe wyjścia hydrauliczne na wysięgniku) to około 38100 euro netto udźwig 2,5 tony i 5,7 metra podnoszenia Ale to dość mały sprzęt choć w sumie na wszystko włoży a małe gabaryty więc wszędzie wjedzie bo długie na 4,3m. a szerokość i wysokość poniżej 2m. za dużo tego w Polsce jeszcze nie chodzi ale powoli przybywa
.
Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

#164 Share budzik

budzik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 02 marzec 2010 - 13:12

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas? ja woze slome na pieczarki maja tam same mani 720 z tego co mi sie wydaje jedna tylko jcb jezdzi i tam nikt na nie nie narzeka chodza tam po 10 godzin dziennie przez caly tydzine nawet w niedziele ja sam woze tam slome od 5 lat i dalej wszyetko tam ladnie chodzi powiem tak jak sie dba to sie ma

#165 Share es8

es8

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 08 marzec 2010 - 22:28

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas? Zastanawiamy się nad zakupem ładowarki do
usuwania pomiotu kurzego,
ładowania naczep ze zbożem (minimalny rozładunek 4 metry),
ładowania big bagów,
układania bel.

Maksymalna prędkość powinna przekraczać 15km/h.
Musi być teleskopowa i powinna być przegubowa, by być bardziej zwrotną od wysłużonego 3p. ;) jednak z kabiną nie może być wyższa niż 2,2 metra.
Maksymalna cena to około 50 tysięcy euro.

Ktoś z Was potrafi podać model mieszczący się w tych warunkach? :)
Marka nie gra roli.

#166 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 08 marzec 2010 - 22:39

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas? http://bh-ruda.pl/spec/3/3_pdf_1.pdf tu masz manitou ale ma 2,64 wysokości. i raczej mniejszej nie znajdziesz tego typu.

#167 Share RolnikSprzedawca

RolnikSprzedawca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów

Napisany 09 marzec 2010 - 10:08

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas? Nie da rady kolego przegubowego teleskopa kupić poniżej 2,2 metra wysokości albo takie małe faresinki jak pisałem powyżej albo weidemann albo manitou co byś nie patrzył to jak niskie to teleskop ale nie przegubowy...przegubowość połączona z teleskopem wyklucza mała wysokość niestety
Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

#168 Share es8

es8

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 09 marzec 2010 - 11:15

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas? Dobrze, więc proszę o podanie przykładowych modeli ładowarek o promieniu skrętu +/- 3,5 metra. Rozumiem, że większość ładowarek mających dwie osie skrętne powinno się w tym przedziale mieścić.

#169 Share PALAX

PALAX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 13 marzec 2010 - 09:40

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas? Mam od marca 2009 MANITOU 634 120LSU POWERSHIFT i jest spoko. Pali 4,2 - 4,4 na godzine pracy, przy robotach w gospodarstwie.
Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe. Nigdy nie bylem w tym mistrzem. Jeśli pomogłem - Wciśnij zieloną strzałkę widoczną na moim poście po prawej stronie.

POZDRAWIAM PALAX

#170 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 13 marzec 2010 - 19:13

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas? 120 konny motor? niemożliwe że poniżej 5L chyba że przy naprawde lekkiej robocie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share PALAX

PALAX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 13 marzec 2010 - 22:04

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas? Jak coś to dokładnie 123KM, a robota to załadunek 2 paszowozów i inne codzienne prace przy hodowli bydła. Do dziś mam na liczniku 789h, zaznaczam nie motogodzin jak ma miejsce w słabszych modelach Manitou tylko godzin zegarowych, które wolniej idą.
Średnią spalania wyliczyłem na podstawie tank do pełna w ORLENIE i jak pusty ponownie wizyta w ORLENIE. Napewno nie jest to ciężka robota jednak wskazówka obrotomierza rzadko mija 2000 rpm. Niedowiarków zapraszam do siebie na wizytę :)
Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe. Nigdy nie bylem w tym mistrzem. Jeśli pomogłem - Wciśnij zieloną strzałkę widoczną na moim poście po prawej stronie.

POZDRAWIAM PALAX

#172 Share Jasiupila

Jasiupila

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 424 postów

Napisany 14 marzec 2010 - 10:16

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas? A jaką ładowarkę mi proponujecie wybrać? Do wyboru mam JCB 531-70 Agri za 254 tyś PLN z osprzętem tj. łyżka, krokodyl, chwytak do bel i paleciak. Wyposażenie klima, hydrauliczne zaczepianie osprzętu, Manitou MLT 735 z JSM, takie samo wyposażenie i osprzęt za 252 tyś, Manitou MLT 731 z joystickiem LSU za 245 tyś, DF Agrovector 35.7 za 220 tyś i Merlo 34.7 Top za 219 tyś. Wszystkie ceny netto. Wszystkie mają takie samo wyposażenie i osprzęt. Ładowarka będzie używana do ładowania obornika bydlęcego, do zwożenia bel sianokiszonki, słomy i wiele innych zadań. Powiedzcie co wg was jest najlepsze. Pozdrawiam.

#173 Share marek12554

marek12554

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 16 marzec 2010 - 16:32

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas? Ostatnio oglądałem fajne ładowarki AUSA w Złotnikach Kujawskim w firmie Bogart. Ceny zaczynają sie od 36tys Euro netto za najmniejsze wiec moze warto sie nad nimi zastanowic, a wiecej info znajdziesz na www.bogart.info.pl
pozdrawiam

#174 Share dwlkp

dwlkp

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 20 marzec 2010 - 19:25

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas? Witam Panowie.
Podepnę się pod temat- zastanawiam się nad ładowarką, tylko że niestety używaną tak za ok 30k pln netto. Potrzebny sprzęt o udźwigu 1,5-2T, zwożenie słomy, ro i załadunek big bagów, palet z jakimś ładunkiem, załadunek np zboża na "wanienkę". Do wszystkiego poza ostatnim wystarczyłaby chyba ładowarka łamana w połowie, tylko że taki np kramer, atlas czy inny nie dałby chyba rady tak wysoko podnieść. (?) Bo chyba lepsza byłaby teleskopowa, ale w tej kasie ciężko raczej.
Czy zna ktoś firmę sanderson, sambron (teleskopy)?

#175 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 20 marzec 2010 - 19:36

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas? No łamaną w pół nie załadujesz wanienki ja moją (w galerii zdjęcia) miałem ciężko 3 osiowe auto wywrotkę załadować na piaskowni.

#176 Share Piotr93

Piotr93

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 20 marzec 2010 - 20:38

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas? Witam. Byłem dzisiaj u dellera deutz fahra i bardzo zaińteresowała mnie ich ładowarka. Ceny zaczynaja się od 150 tyś netto w góre. Miał ktoś styczność z taką ładowarką? jak sie sprawuje? :(

#177 Share Jasiupila

Jasiupila

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 424 postów

Napisany 24 marzec 2010 - 18:54

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas? Ktoś mi może coś poradzić w kwestii tej ładowarki czy nie bardzo.

#178 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 24 marzec 2010 - 21:44

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas? Do którego dealera masz najbliżej? Sam się zastanawiałem właśnie nad JCB i Manitou ale bardziej skłaniam się ku JCB bo do dealera mam tylko 6km i dużo jest też nieutoryzowanych mechaniorów i części zamiennych do JCB.

#179 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 24 marzec 2010 - 22:38

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas? JCB obecnie cenowo bardzo dobrze wychodzi, nowa z gwarancją kupiona w Anglii, z pominięciem Interhandlera ok 25k taniej niż normalnie u dealera :) tylko trzeba znaleźć taką firmę która sprowadza maszyny JCB.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 24 marzec 2010 - 22:53

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas? znam kilka takich firm ale z innych województw ale nie przeszkadza to w niczym dowiozą.