LEX

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Piotr93    1

Witam. Byłem dzisiaj u dellera deutz fahra i bardzo zaińteresowała mnie ich ładowarka. Ceny zaczynaja się od 150 tyś netto w góre. Miał ktoś styczność z taką ładowarką? jak sie sprawuje? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Do którego dealera masz najbliżej? Sam się zastanawiałem właśnie nad JCB i Manitou ale bardziej skłaniam się ku JCB bo do dealera mam tylko 6km i dużo jest też nieutoryzowanych mechaniorów i części zamiennych do JCB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

JCB obecnie cenowo bardzo dobrze wychodzi, nowa z gwarancją kupiona w Anglii, z pominięciem Interhandlera ok 25k taniej niż normalnie u dealera :) tylko trzeba znaleźć taką firmę która sprowadza maszyny JCB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

znam kilka takich firm ale z innych województw ale nie przeszkadza to w niczym dowiozą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiupila    1

Najbliżej mam do Lipki do DF 90 KM. Tylko za tą przemawia to że ja mam od nich ciągnik i będę brał teraz drugi. Do Starej Łubianki do JCB mam 40 KM. Do Merlo do Buku mam około 100 KM. Do manitou mam 150 KM do Agromixu. Więc pod tym względem wchodzi w rachube JCB lub Deutz Fahr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@Jasiupila ale nie wiem nad czym się zastanawiasz, co trzy sprzęty jednej firmy to nie dwa ;) do tego targuj dobrą cenę to jeszcze moze na coś więcej starczy...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrobię mały OT ;) widzę po zdjęciu że jednak dealer siągnął CI tego Waidka kolego @pioter? Oby dobrze się spisywał hej


Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesna13    0

Witam jestem zainteresowany kupnem manitou mlt 627 (100 km) chciałbym się dowiedzieć ile pali taka ładowarka w transporcie i jak z awaryjnością tych maszyn proszę o odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PALAX    32

Od marca 2009 mam Manitou 634 120LSU POWER SHIFT , do dzis mam coś ponad 900h. Pali przy pracach w obejściu około 4,4 l/h. Tak mi wychodzi, co prawda staram się aby skazówka obrotomierza nie mijała 2000 obr. Jak decydowałem się na ładowarkę testowałem JCB, CATa i Manitou. JCB ma według mnie najlepszą skrzynie mechaniczną do prac ziemnych, no i mozna ciągnąć ciężkie ładunki z max prędkością, czego nie wolno w Manitou na power shift. Jednak JCB na próbie sporo mi spaliła, dodatkowo była droższa od Manitou o 10 tyś i serwis daleki około 160km. Cat jakoś nie przypadł mi do gustu bo skrzynia na hydrostacie wymusza jazdę na wyższych obrotach co przykała się na spalanie. B)


Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe. Nigdy nie bylem w tym mistrzem. Jeśli pomogłem - Wciśnij zieloną strzałkę widoczną na moim poście po prawej stronie.

POZDRAWIAM PALAX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

jestem nowy na forum, ostatnio zakupiłem przez interhandlera w lubelskim nosnik teleskopowy jcb 531-70 ze 100 konnym silnikiem i o dziwo w bardzo dobrej cenie, sprawdzalem ceny u klientow ktorzy sprowadzaja nowe nosniki i cena u interhandlera byla nizsza a do tego nie ma problemu z gwarancja i do serwisu mam 20 km, nosnik swietnie sie sprawuje, jestem bardzo zadowolony, jesli ktos sie zastanawia nad kupnem jakiegokolwiek nosinka to zapraszam do siebie, zobaczy co dobre :P, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Właśnie napisz coś więcej bo też chce kupić w Interhandlerze nośnik 531-70 ale ze 130 konnym silnikiem. Napisz ile utargowałeś bo jak ja o ceny się pytałem to mają dużo drożej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie napisz coś więcej bo też chce kupić w Interhandlerze nośnik 531-70 ale ze 130 konnym silnikiem. Napisz ile utargowałeś bo jak ja o ceny się pytałem to mają dużo drożej.

 

skoro chcesz ze 130 km silnikiem to pewnie wersje Agri Plus, Agri Super lub Agri Xtra a z tego co sie orientowalem to róznica miedzy wersja podstawowa a Agri Plus to około 55 tys zł, mi najbardziej zależało na serwisie i gwarancji - u zwyklych handlarzy tego nie mialem, kolega kupil uzywke Manitou u handlarza a po miesiacu pracy siadla mu hydraulika i byl problem- wole sie zabezpieczyc i spac spokojnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Agri Super chce. napisz ile mniej więcej % utargowałeś czy po innym kursie liczyli. Mi wstępnie to nośnik 64000E + osprzętu chce za około 13000E chce od nich właśnie wyrwać jeszcze zamiatarke wartą 6000E więc nie wiem czy się uda albo osprzęt za 10000E i niech dorzucą zamiatarkę i pług do śniegu razem ok 9000E to daje mi 12% upustu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Kupisz myślę wersje BASIC silnik 85KM, zwykłe gałki, no i bez plastików w kabinie, to może się zmieści w tej cenie mówię o modelu 531-70. Ale pewnie na osprzęt już nie starczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

a jak wysoko ma podnosić i jaki udźwig bo to najważniejsze. MAnitou są też w dobrej cenie widziałem chyba 732 za 160 tys nowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazoo    5

Dla mnie ważne jest żeby była niska tak do 2,4m, a wysokość podnoszenia i udźwig to myślę że każda nowa ładowarka teleskopowa to spełni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawny    7

niedawno dostalem oferty na dieci, najtansza w ofercie jest za niecale 40tys euro netto wiec mysle ze jest to mozliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Wilkuu
      Cześć
       
      Chciałbym się dowiedzieć jaką kosiarkę najlepiej kupić, i z którą poradzi sobie poczciwy "ciapek". Mam zamiar kupić ją w sezonie zimowym, a od wiosny startować z hodowlą królików. Aktualnie przeglądając oferty wpadła mi w gust kosiarka Famarol słupsk 1,65m. Macie jakieś doświadczenia z nią? Potrzebuje niewielkiej kosiarki, skosić 50a łąki. Co do ceny max mogę wyłożyć na ten czas 2 tyś
    • Przez arion650
      Zastanawiam się nad zakupem nowej ładowarki teleskopowej jej zadaniem byłoby m.in ładowanie obornika,załadunek ziemniaków przemysłowych,ustawianie bel i częściowe ich zwożenie.Główne marki jakie mnie interesują to Jcb 531-70,Bobcat TL360,Class lub new holland.W mojej okolicy jest kilka ładowarek jcb właśnie z tego modelu i sprawują się dobrze lecz obiło mi się o uszy że dużo palą.Gospodarstwo jest o powierzchni 120ha myślę że trochę roboty się dla niej znajdzie.Jeżeli coś wiecie o tych ładowarkach to pomóżcie mi w wyborze:)    
    • Przez kamciow
      Witam Jestem na dobrej drodze kupna tej oto ładowarki, ładowarka w stanie bdb, wszystko pięknie działa, ale jest jeden problem. Podczas testu ładowarki, gdy bawiłem się poziomowaniem, a siłownik doszedł do końca, blokował się. Gdy chciałem wrócić, ramka pozostawała w miejscu, ładowarka czuła opór, i delikatnie ruszało się całe ramie. Czy to coś poważnego ? Wydaje mi się że blokowała się tylko sekcja przechyłu, tylko w krańcowych pozycjach
       
    • Przez tomaszewskyy
      Witam. Mam mały problem z ładowarką jcb 531/70, chodzi dokładniej o nierówne obroty maszyny podczas jej postoju przez kilka min na najmniejszych obrotach, filtry paliwa zostały wymienione a problem nadal występuje, może ktoś miał podobny problem?
    • Przez DanielFarmer
      Witam
      Jak w temacie. Chcę kupić czołowa kosiarkę i mam dylemat między nowym samaszem a używką pottinger czy Krone do max 3-4lat. Kasa podobna.Samasz ma tyleż opinii dobrych co złych a znowu 3letnia kosiarka z zachodu mimo idealnego wyglądu  może być wrakiem.

      Pomóżcie
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj