LEX

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas?

Polecane posty

deidzi2d    0

Witam,

Co sądzicie o ładowarce Manitou MLT 735 LSU 120?? Mam zamiar kupić taką i chciałbym poznać opinie użytkowników lub osób które spotkały się z tym sprzętem. Ładowarka będzie pracowała w gospodarstwie ukierunkowanym na hodowle bydła czyli ogólnie będzie używana do wszystkiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

7 metrów, 3,5 t udźwigu, 120KM silnik, skrzynia pewnie 40km/h sprzęt ciekawy ale drogi strasznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ABC    30

New Holland też ma nie kiepskie ładowarki one są na bazie Manitou

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek24    0

Czy ładowarka MANITOU MLT 735 - 100 LSU lub to samo tylko 120 czy dużo palą w lekkiej pracy i w spychaniu ziemi tzn katowaniu maszyny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

zależy od nogi operatora. Rozmawiałem z kolegą @hospodar on ma JCB 531-70 125KM silnik bo taką też chce kupić to pisał mi od 5L w lekkiej robocie (rozładunek nawozu) do tam 13-15L w spychaniu ziemi załadunku w grząskim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

JCB 531-70 to fajna maszynka godna polecenia. W rosądnej cenie i dobra szybką hydrauliką. Choć czasem może turbina nawalić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Jaką masz wersje Agri Super? jak to cenowo stoi i gdzie kupywałeś? I co z tymi turbinami nie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ogólnie jak wszyscy wiedzą posiadanie turbiny wiąze się z kniecznościa dbania o pewne rzeczy. Zapewne za wczene gaszenie jak i nie dostateczne rozgrzanie maszyny ma zły wpływ na turbo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Teraz Euro dość ładnie spada więc ceny maszyn też spadają ciekawe do ilu spadnie jakby jeszcze o jakieś 10-20 gr to już ładnie by się oszczędziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmer35    0

Teraz Euro dość ładnie spada więc ceny maszyn też spadają ciekawe do ilu spadnie jakby jeszcze o jakieś 10-20 gr to już ładnie by się oszczędziło.

 

 

Ja też zastanawiam sie nad nowa w miare tania ładowarka. Ostatnio na Agroshow rozmawialem z dealerem wloskich ładowarek DIECI- firma Ditta Seria.

Sprzecik fajny, te same podzespoly co w innych ładowarkach. Najtansza juz mozna kupic za 155 tys. netto. Moj znajomy ostatnio zakupil model 2600 udzwig, 6 metrow wysuwu i bardzo sobie chwali...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

U mnie w okolicy jedna spółka po byłym PGR kupili Dieci ale jakąś 9m. ale nic więcej nie wiem na jej temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o tanie to jest coś takiego ja Faresin u nas znani bardziej z wozów paszowych ale robią też duuużo ładowarek najmniejsza FH 6.25 (koła 18’’, dodatkowe wyjścia hydrauliczne na wysięgniku) to około 38100 euro netto udźwig 2,5 tony i 5,7 metra podnoszenia Ale to dość mały sprzęt choć w sumie na wszystko włoży a małe gabaryty więc wszędzie wjedzie bo długie na 4,3m. a szerokość i wysokość poniżej 2m. za dużo tego w Polsce jeszcze nie chodzi ale powoli przybywa

.


Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
budzik    0

ja woze slome na pieczarki maja tam same mani 720 z tego co mi sie wydaje jedna tylko jcb jezdzi i tam nikt na nie nie narzeka chodza tam po 10 godzin dziennie przez caly tydzine nawet w niedziele ja sam woze tam slome od 5 lat i dalej wszyetko tam ladnie chodzi powiem tak jak sie dba to sie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
es8    0

Zastanawiamy się nad zakupem ładowarki do

usuwania pomiotu kurzego,

ładowania naczep ze zbożem (minimalny rozładunek 4 metry),

ładowania big bagów,

układania bel.

 

Maksymalna prędkość powinna przekraczać 15km/h.

Musi być teleskopowa i powinna być przegubowa, by być bardziej zwrotną od wysłużonego 3p. ;) jednak z kabiną nie może być wyższa niż 2,2 metra.

Maksymalna cena to około 50 tysięcy euro.

 

Ktoś z Was potrafi podać model mieszczący się w tych warunkach? :)

Marka nie gra roli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie da rady kolego przegubowego teleskopa kupić poniżej 2,2 metra wysokości albo takie małe faresinki jak pisałem powyżej albo weidemann albo manitou co byś nie patrzył to jak niskie to teleskop ale nie przegubowy...przegubowość połączona z teleskopem wyklucza mała wysokość niestety


Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
es8    0

Dobrze, więc proszę o podanie przykładowych modeli ładowarek o promieniu skrętu +/- 3,5 metra. Rozumiem, że większość ładowarek mających dwie osie skrętne powinno się w tym przedziale mieścić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PALAX    32

Mam od marca 2009 MANITOU 634 120LSU POWERSHIFT i jest spoko. Pali 4,2 - 4,4 na godzine pracy, przy robotach w gospodarstwie.


Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe. Nigdy nie bylem w tym mistrzem. Jeśli pomogłem - Wciśnij zieloną strzałkę widoczną na moim poście po prawej stronie.

POZDRAWIAM PALAX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

120 konny motor? niemożliwe że poniżej 5L chyba że przy naprawde lekkiej robocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PALAX    32

Jak coś to dokładnie 123KM, a robota to załadunek 2 paszowozów i inne codzienne prace przy hodowli bydła. Do dziś mam na liczniku 789h, zaznaczam nie motogodzin jak ma miejsce w słabszych modelach Manitou tylko godzin zegarowych, które wolniej idą.

Średnią spalania wyliczyłem na podstawie tank do pełna w ORLENIE i jak pusty ponownie wizyta w ORLENIE. Napewno nie jest to ciężka robota jednak wskazówka obrotomierza rzadko mija 2000 rpm. Niedowiarków zapraszam do siebie na wizytę :)


Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe. Nigdy nie bylem w tym mistrzem. Jeśli pomogłem - Wciśnij zieloną strzałkę widoczną na moim poście po prawej stronie.

POZDRAWIAM PALAX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiupila    1

A jaką ładowarkę mi proponujecie wybrać? Do wyboru mam JCB 531-70 Agri za 254 tyś PLN z osprzętem tj. łyżka, krokodyl, chwytak do bel i paleciak. Wyposażenie klima, hydrauliczne zaczepianie osprzętu, Manitou MLT 735 z JSM, takie samo wyposażenie i osprzęt za 252 tyś, Manitou MLT 731 z joystickiem LSU za 245 tyś, DF Agrovector 35.7 za 220 tyś i Merlo 34.7 Top za 219 tyś. Wszystkie ceny netto. Wszystkie mają takie samo wyposażenie i osprzęt. Ładowarka będzie używana do ładowania obornika bydlęcego, do zwożenia bel sianokiszonki, słomy i wiele innych zadań. Powiedzcie co wg was jest najlepsze. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek12554    0

Ostatnio oglądałem fajne ładowarki AUSA w Złotnikach Kujawskim w firmie Bogart. Ceny zaczynają sie od 36tys Euro netto za najmniejsze wiec moze warto sie nad nimi zastanowic, a wiecej info znajdziesz na www.bogart.info.pl

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwlkp    0

Witam Panowie.

Podepnę się pod temat- zastanawiam się nad ładowarką, tylko że niestety używaną tak za ok 30k pln netto. Potrzebny sprzęt o udźwigu 1,5-2T, zwożenie słomy, ro i załadunek big bagów, palet z jakimś ładunkiem, załadunek np zboża na "wanienkę". Do wszystkiego poza ostatnim wystarczyłaby chyba ładowarka łamana w połowie, tylko że taki np kramer, atlas czy inny nie dałby chyba rady tak wysoko podnieść. (?) Bo chyba lepsza byłaby teleskopowa, ale w tej kasie ciężko raczej.

Czy zna ktoś firmę sanderson, sambron (teleskopy)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

No łamaną w pół nie załadujesz wanienki ja moją (w galerii zdjęcia) miałem ciężko 3 osiowe auto wywrotkę załadować na piaskowni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Wilkuu
      Cześć
       
      Chciałbym się dowiedzieć jaką kosiarkę najlepiej kupić, i z którą poradzi sobie poczciwy "ciapek". Mam zamiar kupić ją w sezonie zimowym, a od wiosny startować z hodowlą królików. Aktualnie przeglądając oferty wpadła mi w gust kosiarka Famarol słupsk 1,65m. Macie jakieś doświadczenia z nią? Potrzebuje niewielkiej kosiarki, skosić 50a łąki. Co do ceny max mogę wyłożyć na ten czas 2 tyś
    • Przez arion650
      Zastanawiam się nad zakupem nowej ładowarki teleskopowej jej zadaniem byłoby m.in ładowanie obornika,załadunek ziemniaków przemysłowych,ustawianie bel i częściowe ich zwożenie.Główne marki jakie mnie interesują to Jcb 531-70,Bobcat TL360,Class lub new holland.W mojej okolicy jest kilka ładowarek jcb właśnie z tego modelu i sprawują się dobrze lecz obiło mi się o uszy że dużo palą.Gospodarstwo jest o powierzchni 120ha myślę że trochę roboty się dla niej znajdzie.Jeżeli coś wiecie o tych ładowarkach to pomóżcie mi w wyborze:)    
    • Przez kamciow
      Witam Jestem na dobrej drodze kupna tej oto ładowarki, ładowarka w stanie bdb, wszystko pięknie działa, ale jest jeden problem. Podczas testu ładowarki, gdy bawiłem się poziomowaniem, a siłownik doszedł do końca, blokował się. Gdy chciałem wrócić, ramka pozostawała w miejscu, ładowarka czuła opór, i delikatnie ruszało się całe ramie. Czy to coś poważnego ? Wydaje mi się że blokowała się tylko sekcja przechyłu, tylko w krańcowych pozycjach
       
    • Przez tomaszewskyy
      Witam. Mam mały problem z ładowarką jcb 531/70, chodzi dokładniej o nierówne obroty maszyny podczas jej postoju przez kilka min na najmniejszych obrotach, filtry paliwa zostały wymienione a problem nadal występuje, może ktoś miał podobny problem?
    • Przez DanielFarmer
      Witam
      Jak w temacie. Chcę kupić czołowa kosiarkę i mam dylemat między nowym samaszem a używką pottinger czy Krone do max 3-4lat. Kasa podobna.Samasz ma tyleż opinii dobrych co złych a znowu 3letnia kosiarka z zachodu mimo idealnego wyglądu  może być wrakiem.

      Pomóżcie
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj