Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas?

587 odpowiedzi na ten temat

#41 Share longerbycz

longerbycz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 26 sierpień 2007 - 10:18

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas? co do pytania w temacie to nie polecam nowych ładowarek manitou ponieważ znajomy który robi w serwisie manitou powiedział mi że nowe ładowarki sa bardzo wadliwe ponieważ zmieniono składanie tych maszyn z ręcznego na taśmy produkcyjne gdzie wszystko skręcają roboty heeh wiec jak sie natrafi na ładowarke z jakiejś feralnej fabryki to może byc nie ciekawo a psuje sie prawie wszystko ale za to starsze modele nap około 2004r sa zajefane

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas? Dzisiaj, 08:25
  •  

#42 Share ELVIS781

ELVIS781

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 08 listopad 2007 - 22:29

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas? Ja mam MANITOU 626 MLT TURBO z 91r. i chodzi jak rakieta.Nie ukrywam było z nią troche problemu(pękła pompa hydrauliki,pękła końcówka drążka kierowniczego,miała braki w teleskopach gazowych od trzymania pokrywy silnika,miała całkowicie łyse opony) ale są też dobre strony: solidna kabina uratowała życie memu ojcu,mało pali i jest naprawde przydatna w gospodarstwie. :rolleyes:

#43 Share longerbycz

longerbycz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 09 listopad 2007 - 16:20

Ja mam MANITOU 626 MLT TURBO z 91r. i chodzi jak rakieta.Nie ukrywam było z nią troche problemu(pękła pompa hydrauliki,pękła końcówka drążka kierowniczego,miała braki w teleskopach gazowych od trzymania pokrywy silnika,miała całkowicie łyse opony) ale są też dobre strony: solidna kabina uratowała życie memu ojcu,mało pali i jest naprawde przydatna w gospodarstwie. :rolleyes:

jakieś fotki w galerii masz??

#44 Share MaxiKing

MaxiKing

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 11 styczeń 2008 - 13:09

też rozgladam sie za ładowarką teleskopową i według moich rozeznań najlepiej było by wziąść manitu, jezeli ktos sie zastanawia nad ładowarka NH to mówie odrazu ze to stara wersja manitu (podoba mi sie z wygladu i duzy plus za silnik z tyłu co pozbawia ładowarke przekładni kontowej), ładowarki JD znam opinie ze niezbyt udany produkt, JCB bardzo mały wybór ładowarek tzn albo 7m albo 12m nie ma nic po środku chociaz przyznam ze wolałbym od manitu, BObcat Dutz itp wynalazki w sumie podobne ale co potem z serwisem? taka sobie ładowarka to wydatek przewaznie w okolicy 50 tyś euro oczywiscie zalezy co kto chce, mi pasuje z dłuzszym wysiegiem a nie koniecznie z duzym udzwigiem bo 3t wystarcza do wiekszzosci prac , a czasami przydałaby sie jako drabina :P nie wiem czy ktos to zauwazyl ale nie wszystkie ładowarki teleskopowe oferuja skrzynie biegów taką zeby mozna było zmieniac biegi pod obciazeniem (przewaznie chodzi tu o power shift) , a chodzi mi o to ze np: mozna wziąsc taka ładowarka zaciagnąc przyczepe z big-bagami do pola, i jak tu zmienic bieg na wyzszy jak 3ba sie zatrzymac a jest pod góre ;)) ja zawsze doliczam do ładowarki zaczep ewentualnie hitcha, 1 pare wyjsc na hydraulike i pneumatyke zeby przyczepa nie zrobiła ze mnie placka :D mozna by sie pokusic o troche wiecej dupereli np joystic z płynna regulacją tempa wysówu itp. miałem do czynienia z ładowarka merlo stad te moje dziwne uwagi B)

Heheh najlepsze jest z tego ze taka sobie łądowarka kosztuje 50 tys euro :( jak na mnie za duzo hehe o wiele 50 to moze ale złotych D:

#45 Share tomala611

tomala611

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 15 kwiecień 2008 - 22:16

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas? Zdecydowanie Manitou...największa gama modeli, najbardziej kompaktowe i niezawodne

#46 Share gelo400

gelo400

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 16 kwiecień 2008 - 20:26

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas? Merlo multifarmer

#47 Share DLS

DLS

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza,bydło mleczne

Napisany 14 maj 2008 - 17:49

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas? mam ten sam problem-ale 99 proc. ze wybór padnie na manitou 735 lsu+boom---ten sprzet zabojady robia kapitalnie!!!

#48 Share pupa21

pupa21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 22 maj 2008 - 17:33

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas? witam. chcę kupić nowo ładowarke teleskopowo i wpadła mi w oko merlo multifarmer(bo ma z tyłu wom i podnośnik) co o niej myślicie . interesuje mnie jej niezawodność no i jak jest z tym napądem hydrostatycznym czy jest to wada czy zaleta.mam małe gospodarstwo ładowarka będzie wykorzystywana przedewszystkim w ładowaniu materjałów sypkich a sporadycznie w polu POZDRAWIAM

#49 Share bartosz

bartosz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 12 czerwiec 2008 - 14:17

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas? Tuz i wom mają także ładowarki Faresin Handlers, widziałem taką pracującą koło Poznania, Wrześni.
Info na www.faresin.pl

//Kolego nie cytujemy poprzedniego postu. Zapoznaj sie z regulaminem!!!! obowiązującym na forum

Edytowany przez Balzak, 19 luty 2009 - 22:52.
Cytowanie

#50 Share MCKYLO

MCKYLO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 13 czerwiec 2008 - 20:48

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas? kolego PUPA21 (spoko nik) osobiście nie widzę sensu kupna ładowarki z tylnym TUZ i WOM tak jak ciągnik z ładowaczem nigdy nie zastąpi ładowarki to i odwrotnie. Co merlo to się nie wypowiem bo nie znam tej maszyny zresztą nie są one w Polsce jakoś mocno popularne. Co do napędu hydrostatycznego to moim skromnym zdaniem to zaleta. Po pierwsze precyzja jazdy, łatwość obsługi. Osobiście jako czołówkę w ładowarkach teleskopowych uważam trzy marki JCB, Manitou, Bobcat. Na rynku pojawiło się mnóstwo innych marek jak dla mnie egzotycznych i mało znanych.
Pzdr

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share pupa21

pupa21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 15 czerwiec 2008 - 07:51

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas? dzięki za rozwianie moich wątpliwości .Napewno nie kupie już ładowarki merlo multifarmera bo cena jest super zaporowa ok.95 tys. euro.POZDRAWIAM

#52 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, muzyka, turystyka

Napisany 30 czerwiec 2008 - 06:34

mam ten sam problem-ale 99 proc. ze wybór padnie na manitou 735 lsu+boom---ten sprzet zabojady robia kapitalnie!!!

co masz zamiar nią robić?

#53 Share Avendrion

Avendrion

Red Power

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów

Napisany 09 styczeń 2009 - 22:33

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas? Witam, nie chcę zaśmiecać forum nowymi tematami więc napiszę tutaj.
Poszukujemy na nasze gospodarstwo ładowarki teleskopowej używanej tak do 60 tys zł, nie ma to być za duża ładowarka.
Myślimy na jcb 520-50 z 2001r. Wiecie coś o niej? dobrze się sprawuje?
Dziękuję i pozdrawiam.
Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

#54 Share Monsterius27

Monsterius27

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 10 styczeń 2009 - 11:41

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas? Witam Mi się ta podoba :

http://www.otomoto.p...=show&id=b86539

Pozdrawiam.

#55 Share Avendrion

Avendrion

Red Power

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów

Napisany 17 styczeń 2009 - 15:35

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas? Witam, chciałbym ponowić moje pytanie.
Czy nikt nie ma ładowarki teleskopowej?
Nikt nie może żadnej polecić ?;>
Pozdrawiam
Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

#56 Share Viper

Viper

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 17 styczeń 2009 - 18:00

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas? Bobcata bym nie polecal, znam dealera ktory go sprzedawal, i zrezygnowal ze wzgledu na jej awaryjnosc... Mysle ze warto jest wybierac miedzy cattepilerem, jcb i manitou, kwestia tutaj ceny i wyposazenia. Faresin chodzi na takim dosc duzym gospodarstwie jednej z firm dealerskich, i tez sobie chwala.
Pawel

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe... :) Nigdy nie bylem w tym dobry.

#57 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 17 styczeń 2009 - 18:12

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas? cat i jcb chyba cos maja wspolnego ze soba, co nie?
do manitou podobny jest nh i claas, tylko ze claas ma hydrostat, ktos cos wie wiecej o blizniakach??
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#58 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 17 styczeń 2009 - 18:37

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas? Tak się składa że mamy w gospodarstwie Bobcata T3571, na liczniku ma przeszło 1400h, i mocno awaryjna to ona nie jest :D , ja bym ją raczej polecał a nie odradzał :lol:

Poprzedni NH był produkowany na bazie starej Manitou, a obecny NH jest produkowany przez jakąś firmę we Włoszech i z Classem to raczej nie ma nic wspólnego.

Cat z Jcb ma tyle wspólnego, co produkuje maszyny budowlane, a tak poza tym to chyba ostra konkurencja ...

#59 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 17 styczeń 2009 - 18:57

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas? tak teraz patrze chwile i sadze, ze chyba masz racje, czy to oznacza, ze wymienione wyzej firmy i inne tez produkuja ladowarki wg wlasnych projektow? az to mi sie wydaje nieprawdopodobne
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share sawo10

sawo10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 24 styczeń 2009 - 21:22

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas? mam zapytanie co sądzicie o ładowaczu John Deere 4500?? z silnikiem 110KM?? :(