Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas?

587 odpowiedzi na ten temat

#561 Share RockAndRolnik

RockAndRolnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 03 marzec 2016 - 16:47

Dieci 30.7 decyzja podjęta.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas? Dzisiaj, 12:50
  •  

#562 Share lukaschels

lukaschels

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 03 marzec 2016 - 21:51

A napiszesz dlaczego? Co zdecydowało o wyborze Dieci?

#563 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 17 marzec 2016 - 21:08

W pewnej firmie ładowarka dieci pracuje przy soli. 4400 mth i zmieniali tylko węże. Brak innych awarii. Na początku nie za bardzo dobrze ją przyjęto. Mało znana marka, słaba sieć serwisów. Ale na szczęście sprzęt się nie psuł.

A tak z innej beczki ładowarka komatsu. Problem jest z hydrauliką. Przy jakiej kolwiek próbie użycia hydrauliki powstaje obciążenie dla pompy. Takie, że silnik na wolnych obrotach gaśnie. Niby wszystko działa, ramię chodzi, łyżka itd. Ale trzeba więcej gazu aby nie zgasł. Jeździ normalnie nie trzeba gazować.

#564 Share dyziek_1

dyziek_1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 20 marzec 2016 - 08:06

Poza prowadzeniem gospodarstwa pracuję w tartaku, gdzie mamy 3 ładowarki JCB. Rocznikowo są z 2007, 2011 i 2014 roku i odpowiednio mają 16000 mh, 5600mh i 2200 mh. W najstarszej były tylko problemy z immobilzerem, poza tym sprzęty bezawaryjne. Oczywiście pilnujemy smarowania i wymian olejów.

#565 Share mmz1313

mmz1313

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 20 marzec 2016 - 23:24

Witam, czy miał ktoś problem w Claasie Scorpion 7040, konkretnie blokuje hamulce, były wymieniane tarcze z przodu było ok przez miesiąc a dzisiaj znow

#566 Share Mati9591

Mati9591

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 26 marzec 2016 - 21:20

Witam. Szukam ładowarki do 25-30k. Znalazłem w łodzi firmę ktora sprowadza ładowarki, koparki. Firma nazywa Euro-mobilex. Jestem zainteresowany tą ładowarką http://olx.pl/oferta...html#31f798b3d2. Co o niej myslicie

#567 Share Immat123

Immat123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 12 kwiecień 2016 - 11:05

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas? Witam.
Planujemy zakupić ładowarkę teleskopowa do pracy z obornikiem oraz okazyjnie inne prace w gospodarstwie.

Ładowarka bedzie wybierać zazwyczaj obornik w ciagu roku przepracuje ok. 1000-2000 mth .

Póki co wybralismy wstępnie firmę Merlo.

Co możecie o niej powiedzieć, czy zastanowić sie nad czymś innym, co polecacie, ogólnie prosiłbym o pomoc w wyborze takiej ładowarki.

Cena nie gra roli. Sprzęt tylko nowy.

Pozdrawiam.

#568 Share lukaschels

lukaschels

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 12 kwiecień 2016 - 12:04

Jak poczytasz wcześniejsze posty to tez jest sporo informacji

Ja wybrałem merlo 32.6 ze względu na przystępną cenę, brak elektroniki, w miarę prostą budowę, lepsze niż konkurencja osiągi (jeśli chodzi o te wymiary)  bardzo dużą stabilność.
Lepszą może być jedynie manitou, ale tu cena jest dużo wyższa

#569 Share Immat123

Immat123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 12 kwiecień 2016 - 14:21

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas? 76 kw to trochę za mało mi sie wydaje. Teraz mamy 50 kw weidemana i on daje radę ale po rozbudowie gospodarstwa mi sie wydaje ze bedzie za mało.

#570 Share martin0000

martin0000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Sport

Napisany 12 kwiecień 2016 - 15:24

to ja polecam manitou osobiście posiadam model 735-100 Premium o 2 lat ma 750 mth jak dotąd zero awarii

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#571 Share lukaschels

lukaschels

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 25 kwiecień 2016 - 22:36

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas? A masz firmę budowlaną ? To sprzęt na budowy gdzie dźwig potrzebny jest tylko czasami

#572 Share Pszenna15

Pszenna15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 29 wrzesień 2016 - 11:38

Polecam ten model: http://rf.com.pl/ladowarka-teleskopowa-jcb-520-50/ W dobrej cenie, my kupiliśmy używaną, ale w świetnym stanie i na prawdę służy nam już ładnych kilka lat :)

#573 Share sap

sap

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 06 listopad 2016 - 12:01

witam szukam starszej ładowarki manitou 626,628,725i mam pytanie w niektórych rewers jest mechaniczny na linkę a niektóre modele elektryczny czy  któreś rozwiązanie jest lepsze z względu na awaryjność czy tylko ergonomia jest lepsza przy przełączniku elektrycznym.

#574 Share F3dor

F3dor

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 22 listopad 2016 - 22:28

Witam, planuje kupno ładowarki, raczej nowej ale może też rocznej lub dwuletniej i najbardziej skłaniam się ku merlo. Mógłby się ktoś wypowiedzieć na ich temat jak jest z awaryjnością? czy naprawdę hydrostat to problem przy ciąganiu przyczep? Jak z dostępem do częsci itp. miałaby to być ładowarka typowo rolnicza czyli praca przy oborniku, balotach, ciąganie przyczep, paszowóz itp. Słyszałem też że przy nierównym terenie, nadmiernym pochyleniu ładowarki automatycznie nie działa hydraulika. Oglądałęm tez Jcb ale jakoś mnie nie przekonuje. Będę wdzięczny za wszystkie podpowiedzi.

Edytowany przez F3dor, 22 listopad 2016 - 22:35.

#575 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1158 postów

Napisany 22 listopad 2016 - 23:05

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas? 7moze i jcb cie nie przekonuje ale to wlasnie jcb i manitou najlepszy wybor jako typowy wol roboczy w gospodarstwie i maja najwielsze doswiadczenie w ladowarkach dla rolnictwa

#576 Share F3dor

F3dor

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 23 listopad 2016 - 09:05

Niby tak ale np jezdziłem JCB 531-70 tylko po placu i szarpał wysięgnik przy wysuwaniu i wsuwaniu, jezdźilem merlo 35.7 i tego nie było. Mam JCB 526 już 12 letnia i wysięgnik mogę wysuwać na centymetry, wiec to mi się nie podobało. Najlepiej byłoby przetestować je w gospodarstwie ale dilerzy są niechętni.

#577 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 23 listopad 2016 - 21:45

526 zapewne masz na mechanicznym rozdzielaczu a 531-70 na elektrycznym i wysuw ramienia nie jest na rozdzielaczu proporcjonalnym dlatego szarpie np. w dieci jest tak samo.

Co do Merlo to jaki jedyny producent pozwala ciągać przyczepę o dmc 18t więc chyba nie taki zły ten hydrostat u nich.

#578 Share F3dor

F3dor

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 25 listopad 2016 - 17:57

Wczoraj rozmawiałem z przedstawicielem handlowym merlo i zapewniał że zabezpieczenia przeciążeniowe są w każdej nowszej ładowarce, a w merlo można je wyłączyć przekręcając jakiś kluczyk, wtedy wszystko działa mimo przeciążeń.

#579 Share emil902

emil902

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 26 listopad 2016 - 07:08

Jakie sa najlepsze skrzynie biegow w manitou? Mam ładowarkę z silnikiem z tylu z 4 biegami zmienianymi ręcznie i zastanawiam się cze mogę nią ciągnąc przyczepy z balotami na duze odległości?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#580 Share JakubDragon

JakubDragon

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 26 listopad 2016 - 07:16

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas? U mnie we wsi jest diler Merlo. Tylko w mojej wiosce jeździ z 10. Nie ma nikogo kto by powiedział złe słowo o tych ładowarkach. Od biedy te ładowary ciągały 8t przyczepy po podwórku ;). Ja ze wszystkich najlepiej bym polecił właśnie Merlo ;)