Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas?

587 odpowiedzi na ten temat

#541 Share lolq1660

lolq1660

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 27 grudzień 2015 - 22:42

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas? <p>jcb wydaje się być wydajniejsza ale ten hydrostat, a orientuje się ktoś czy do manitou 735 można wsadzić koła 20 ?&nbsp;</p>

Edytowany przez lolq1660, 27 grudzień 2015 - 22:53.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas? Dzisiaj, 22:54
  •  

#542 Share radek70

radek70

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 10 styczeń 2016 - 11:21

Witam,chciałem kupić ładowarkę teleskopową do 100 tys. netto ,JCB 541-70,najlepiej z Niemiec lub Anglii.Znacie osobę która sprowadza.

#543 Share heniek2015

heniek2015

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 22 styczeń 2016 - 21:05

Witam .

Długo sie zastanawiałem nad zakupem ładowarki ,i do tego nie miałem za dużego budżetu .

Zastanawiałem sie nad nową lub używaną np. stary Kramer za około 80tys.Pierwsze co obserwowałem tą firmę od dłuższego czasu  (KMM )miała nie dobre opinie co do udźwigu jak i przecieków na Internecie ,więc kupiłem starą maszynę tak jak wyżej  i do tego po okresie roku  jeszcze 2 podobne ł201 ,stalowa Wola .Ale nadszedł czas i musiałem rozbudować park maszynowy o kolejną maszynę i tak minęło 3 lata .Padło na firmą z Wojcieszowa KMM Ładowarki, Model  ZL 16 waga około 4,5 tony  .Byłem przed zakupem osobiście oglądać ,zarzekli sie że mogę ją dowolnie sprawdzać itp. Na miejscu przed samym zapaleniem nie było problemów ,ale z jazdą już tak ,pierwsze co to nawet nie chcieli żebym wsiadł do ładowarki potem powiedzieli że bez dokumentów operatora nie dadzą ,nie mieli wideł ponoć do tego modelu żeby sprawdzić udźwig chociaż sie na początku rozmowy dzień przed zarzekali że można i jest wszystko na miejscu .W opisach na aukcjach i na stronie podaja tak >udźwig 1600kg zgodnie z Normą Górniczą ( wartość z jaką można bezpiecznie operować maszyną, maksymalny udźwig to ponad 2500kg)

To jest wielką bzdurą udźwignie ,ale na 10 cm  i zapomnijcie że można manewrować ,d*pa podnosi sie do pionu już przy około 1500kg + widły( 250kg ) .kiedy zgłaszałem problem mówili że sprzedają obciążniki na tył i wtedy to "Działa " :)  Ogólnie 1600kg ale bez wideł J to tak

Mam ją  już około roku kupiłem z osprzętem całym za ponad 90tyś netto .

Oczywiście ma plusy ale to plusy które są niepotrzebne jeśli chodzi o użytkowanie i pracę .

Moja pracuje na składzie kruszyw ,szybkie przeładunki ,załadunki itp mała drobnica .

Sprawnie zapala na mrozie ,pali sporo ,siłę ma ,ale do piasku i kruszyw inne jak ziemia nie ma siły  nabrać ,metal z którego została wykonana gnie sie jak papier ,widły to porażka jak i normalne i z przesuwem hydraulicznym ,opony ok szerokie ,jesli chodzi o podnoszenie  spore problemy ,przecieki ,wycieki ...eh,koła czasem lubią się odkręcać .

Obecnie jestem na drodze już 4 reklamacji ,jestem zbywany nieuprzejmością ze strony sprzedawcy i prawdopodobnie sądownie sie skończy co kol wiek sie stało to wina TWOJA  nie maszyny ,a do tego jeśli już cokolwiek ustalą i musisz kupić za swoje to juz czekasz na cześci nawet 3 miesiące zanim kontener dopłynie do naszego portu ,eh szkoda pisać . Warto przed zakupem zobaczyć ich opis maszyny , reklamacji ,sposobu napraw w jaki sie do tego odnoszą po zgłoszeniu szkoda że ja tego wnikliwie nie przeczytałem  ... Dobrze że mam stare maszyny bo bym po płynął ...

Ogólnie moja największa porażka.Mam na stanie stare sprzety i sie tego nie wstydzę wsiadasz palisz jedziesz ,rozwali się  części pełno naprawiasz wsiadasz i jedziesz dalej ...

Spotkałem sie z 2 osobami które maja kmm  podobne modele i problemy  .To sprzęt owszem w miarę dobry ,ale do rolnictwa ,a nie na budowę.

Pozdrawiam Heniek

#544 Share dexterek

dexterek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza, uprawa, energetyka jądrowa, off-road

Napisany 04 luty 2016 - 19:51

Witam Wszystkich! Nie chciałem zakladać nowego tematu, podpiąłem się więc tu. poszukuję nowej ładowarki, której chce używać głównie przy hodowli ekstensywnej bydła mięsnego, w związku z tym raczej nie mają znaczenia wymiary, ale bardzo zależy mi na "zdolności ciągania przyczep" oraz możliwie najwyższą prędkość, wyposażenie do przyczep, czyli instalacja pneumatyczna i chociaż jedno gniazdo hydrauliczne. WOM raczej zbędny. Jaki więc wybrać napęd? wydaje się, że mechaniczny. czy Torque Converter w Manitou w tej sytuacji jest dobrym rozwiązaniem? We wszystkich Merlo jest chyba naped hydrostatyczny, a to chyba jedyna marka ładowarek z TUZem z tyłu, co może sugerowac "zdolnosci transportowe". i ostatnie pytanie: na czym polega naped VariPower w ładowarkach Claasa?

Piszę po polsku!

#545 Share RockAndRolnik

RockAndRolnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 11 luty 2016 - 23:02

Witam.

Rozglądam się za ładowarka. Nie moge znaleźć informacji na temat DIECI. Interesuje mnie szzególnie model 30.7 (chyba). Co wiecie o firmie DIECI ?Z góry dziękuje za zainteresowanie.

#546 Share wojtek992

wojtek992

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 12 luty 2016 - 11:51

witam

Agro Rolnik Śniadowo jest dilerem deci tam pytaj. numer znajdziesz na ich stronie, a co do ładowarki to w okolicy jest ich sporo.

Edytowany przez wojtek992, 12 luty 2016 - 11:53.

#547 Share RockAndRolnik

RockAndRolnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 14 luty 2016 - 23:02

Dziękuję za zainteresowanie, ale raczej chodzi mi o opinie użytkowników niż dealerów. Może jest ktos kto uzytkuje ?

#548 Share lukaschels

lukaschels

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 19 luty 2016 - 15:00

@RockAndRolnik

ja szukając opinii znalazłem kilka negatywnych  że delikatne i sie psują ale to tylko opinia przeczytana forum >

Ja osobiście  szukam ładowarki dla siebie,  z racji wymiarów drzwi nie może być wyższa i szersza niż 2 m. Z racji małej stabilności oraz małej wysoko sci podnoszenia przegubowe odpadają. Chciałbym maksymalnie wykorzystać maszynę dlatego koniecznie musi wjeżdżać do budynków ale też poradzić sobie z obornikiem lub wapnem nie zapominając o ciąganiu zestawu z 18 balotami

Przeglądając oferty producentów wyróżniłem dwie grupy które mogą mi podpsować
1 ładowarki o szerokości ok 160 cm oraz 2 o szerokości 180-190cm

W  pierwszej grupie jest
Giant Tendo, 1700 kg 44 KM 4.7 m 160 -150 tys

Weidemann 4512,  1500 kg 35 Km 4 m 120-130 tys

JCB 52-40 2000 kd 4 m 50 KM 180 tys
w tej grupie najlepszą wydaje się JCB, optymalny Giant a ekonomicznym Weidemann

Druga grupa jest bardziej rozbudowana
Znajdują się w niej 
Merlo 25.6 2500 kg, 5.9 m 75 KM Kubota 180 -200 tys

Weidemann 5522. 2200 kg, 5 m , 61 KM 170-160 tys

Manitou MT 625 2500 kg, 5,8 m, 75 KM kubota 180 - 200 tys

JCB 525 -60 2500 kg, 6 m, silnik 75 KM 200 -220 tys

Dieci mini  agri 25.6 2500 kg, 5,8 m 74 KM Kubota 190 tys
Cat TC255C 2500 Kg 5,6 m 74 Km 180 tys

Co do udzwigu na maksymlanej wysokośc kazda ma ok 1300 kg, wyjątek stanowi merlo podnoszący 1700 kg

Osobiście jeździłem tylko Giantem, zasadniczo to maleńka maszyna o wielkiej mocy, choc podczas pracy w błocie lub obornikiem odczuwałem braki mocy, ciągnać przyczep jest stanie na pusto, w moim gospodartwie uszyta na styk, i lepiej by był ten zapas mocy. Następnie do testów wpadnie CAT a później Merlo

Przeglądając oferty i czytając najbardziej przemawia do mnie merlo która dzięki wałom pryzmatycznym jest niska a ma duża moc w dalszej kolejności Manitou tylko i wyłącznie za legendarną wytrzymałość, Manitou i Merlo dodatkowo mają homologacje dzięki czemu można ciągać przyczepy po drogach publicznych.
Weidemnanna posiada wiele osób i ma korzyty stosunek ceny do jakości, w dobrych rękach bedzie długo słuzył.
JCB i CAT to masyzny z budownictwa przniesione do rolnictwa, nie można odmówic im wytrzymałości jednak cena zbija>

Na samym koncu Dieci która wyglada jak podróbka merlo, ba jest też z włoch. Mało jest opinii ale chyba nie moze byc to zły sprzęt.

Pytanie do kolegów jaką wy byście wybrali małą ładowarkę teleskopową i dlaczego. Dla mnie każda z nich jest bardzo podobna (tylko merlo sie wyróżnia na plus)

Edytowany przez lukaschels, 19 luty 2016 - 15:07.

#549 Share lukaschels

lukaschels

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 20 luty 2016 - 18:53

Przeglądając internet znalazłem test 4 ładowarek zrobiony przez brytyjski portal,
Prowadząc bardzo chwali swoją rodzimą marke JCB, według mnie przesadnie

https://www.fginsigh...group-test-5053
podstawowy angielski wymagany, warto otworzyć strone  trybie prywatnym bo strona ma blokowany dostęp po 2 użyciach tak korzystamy ile chcemy  
Na dole znajdują sie linki do szczegółowych testów każdej z ładowarek

Edytowany przez lukaschels, 20 luty 2016 - 18:55.

#550 Share sebek1981

sebek1981

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 26 luty 2016 - 17:24

Panowie na co zwrócić uwagę przy zakupie ładowarki?

ładowarka do gospodarstwa z chodowlą bydła mlecznego. Chodzi mi o wyposażenie dodatkowe, co warto zakupić dodatkowo?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#551 Share lukaschels

lukaschels

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 26 luty 2016 - 18:29

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas? związku z tym że jestem w temacie to według mnie warto dopłacić za wygodny fotel. jeśli będziesz sporo jeździł po polu, warto dopłacić za klimatyzację wszak mała kabina szybko się nagrzewa, warto mieć możliwość zalaczania osprzętu na stały przepływ oleju, warto wziąść większe opony, nie pisze o rzeczach oczywistych jak łyżka objętościowa czy krokodyl. jeśli chcesz karmić bydło to możesz nawet kupić specjalną. łyżkę z frezem i ślimakiem. opcja ponad to jest hologacja ciagnikowa oraz układ hamulcowy, podnośnik oraz tuz wtedy masz również ciągnik. to wszystko żalezy od Twoich potrzeb

#552 Share sebek1981

sebek1981

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 26 luty 2016 - 19:57

stały przepływ oleju do czego można wykorzystać? ,klima tak myślałęm ,większe opony odpadają chodzi o wysokość maszyny:( ,co do łyżek  to objętościową wezmę ,reszta jak chwytak do bel i wycinak mam czyli wezmę euro ramkę ,a do karmienia jest paszowóz, co do tuza itd to już wybrałeś mi producenta merlo :) a ja skłaniam się do claasa

#553 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1154 postów

Napisany 26 luty 2016 - 20:53

a co z tym tuzem zrobicie w ładowarce?

Zero jakiekolwiek widoczności do tyłu, mało przełożeń, w takiej pracy spali na pewno więcej jak ciągnik (juz samo ciągnięcie przyczep powoduje ze pali wiecej niz ciągnik o podobnej mocy - mam MLT 634 120 LSU), no chyba ze jako fajny bajer, dla mnie i wg mnie zbędny...

Za to podstawa to klima, wygodny fotel, homologacja do przyczep jak ktoś zwozi słome, sianokiszonkę itp, hydrauliczne wypinanie osprzętu, odwrotne obroty wentylatora chłodnicy (aby przedmuchać chłodnice latem), ew. waga jak ktoś potrzebuje np. właśnie do ładowania paszowozu, i podstawa - mechaniczne skrzynia biegów ale tzw. Power shift ( półautomatyczna) a nie żaden hydrostat.

#554 Share wojtaso

wojtaso

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 26 luty 2016 - 21:16

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas? I jeszcze amortyzacja ramienia ;-)

#555 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1154 postów

Napisany 26 luty 2016 - 21:23

A tego nie ma w standardzie ???

BTW u mnie jest amortyzacja standardowo ale mam jeszcze jeden pstryczek elektryczek gdzie po włączeniu amortyzuje jeszcze bardziej (np. jazda po polu itp) i po opuszczeniu lyzki na ziemie nie wbija sie ona w ziemie  itp tylko kopiuje twarde podloze - fajny bajer

#556 Share lukaschels

lukaschels

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 29 luty 2016 - 10:45

Nie koniecznie Merlo, homologacje ciągnikową ma również Manitou a TUZ, wałek i zaczep montują na życzenie inni producenci. Z homologacja jest problem z Polskim prawem, sam papier kosztuje ok 250 zł i możemy rejestrować, jednak według polskich przepisów aby móc ładowarka zarejestrować potrzebna jest sprężarka (koszt ok 7-8 tys), zaczep ciągnikowy i możliwości ciągania 25 ton (taki suwany góra dół) to ok 10 tys, do tego światła, instalacja pneumatyczna, hydrauliczna i mamy 20 tys za samą homologację.
To juz samo wykorzystanie tuz to już kwestia własnego podejścia, w przypadku gdy brakuje ciągnika (np zgrabiarka, transport słomy, czy lekka uprawa) to może uratować prace, często jest tak że ciągnik z turem jest bardzo sporadycznie na polu wykorzystywany

Amortyzacja  jest chyba wszędzie standardem  ale na pewno przenosi nadal dużo drgań jeśli chodzi o bardziej komfortową to już nie,

A stały przepływ wykorzystamy przy  mieszalniku albo rozścielarce lub założonej wycinarce do kiszonki

Nie zgodzę że się że mechaniczna skrzynia jest lepsza, hydrostat jest na pewno dokładniejszy przy dojeżdżaniu ale jednak słabszy jeśli chodzi ciąganie przyczep oraz to że jednak silnik musi mieć większe obroty by ruszyć, ale za to dużo prostszą budowę niz skrzynia biegów.
Uważam że dwuzakresowy hydrostat jest dobrym wyborem. I znów pojawia pytania czego oczekujemy.

Zapomniałem o wadze a rzeczywiście może sprzedawać zboże bez workowania na przyczepę albo policzyć ile dokładnie wapna lub obornika rozwieźliśmy na konkretne pole 

I nie powiedzieliśmy o najważniejszej cesze ładowarki , wymiarach, czy cos Cię ogranicza czy nie ma wymiar znaczenia, kilka postów wyżej zaproponowałem ładowarki o ograniczonych wymiarach, można odpowiedniki kupić o podobnych parametrach ale wymiarach ok 2,2 x 2,2 i wtedy stabilność dużo większa

#557 Share sebek1981

sebek1981

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 29 luty 2016 - 17:18

mnie osobiście aż tak bardzo nic nie ogranicza. u mnie padło na claas scorpion 6030 ktoś użytkuje ową maszynę? mógłby ktoś się wypowiedzieć na jej temat?

#558 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1154 postów

Napisany 29 luty 2016 - 23:07

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas? Skrzynia Power shift jest mega prosta wbudowie. Co najwyższa możesz mieć tarczki do wymiany. Koszt zrobienia takiej skrzyni oscyluje w granicach 5 tyś zl bo znajomy mechanik robił takie coś w tym rozegranie do srubki i złożenie od nowa na nowych częściach. Naprawa hydrostatu jest delikatnie ujmując droższa. ....
Co do łatwości dojezdzania nie mam z tym problemy bo sprzeglo dodatkowe mam w joyu i korzystam z hamulca.
Co do homologacji to wiem że są problemy. Ja mam maszynę z Francji i mam wszystko tzn. Zaczep suwany hamulce hydrauliczne elektryke wyjście hydrauliczne i dowód rejestracyjny z homologacja jako maszyna rolnicza.

#559 Share RockAndRolnik

RockAndRolnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 02 marzec 2016 - 07:06

Ok. Jadę dzis obejrzeeć Dieci 30.7. Wybór mój dotyczy ewentualnie pomiędzy Dieci lub Monitou MLT 629 PREMIUM COMPAKT

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#560 Share lukaschels

lukaschels

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 02 marzec 2016 - 08:18

A oglądałeś już Manitou ?
Zwróć uwagę na widoczność z prawej strony i do tyłu.
Jeśli będziesz miał możliwość podepnij na placu widły albo jakieś narzędzie, będziesz robił
Wykonanie kabiny, czy siedzą czujesz wygodę czy jest lekko przy ciasno

Ja mam teraz dylemat, bo wcześniej nastawiłem się na którąś z modeli do 1.9 - 2 m wysokości i 1,8 szerokości. Teraz dowiedziałem się że merlo  oferuje obniżoną wersję 30.6 mającą wymiar 2x2 i podnosząca 3200 kg oraz 100 km silnik a cena prawie ta sama a ładowarka o 35 % większa