LEX

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas?

Polecane posty

Michał123    0

Dzień dobry, jaką ładowarkę polecili byście do wypychania gnoju z wąskiego korytarza (około 2m szerokości) do ok. 40tyś złotych?

  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    37

No i sie stało. Po długich, (chyba około roku) poszukiwaniach udało mi sie zakupic małą ładowareczkę Manitou MLT527T z 1997 roku. Co prawda nie hoduje żadnego bydła ale zależało mi na małych wymiarach ładowarki, żeby zmieściła sie do pomieszczen ktore posiadam. Cena nie była niska, ale myśle że będzie jej warta bo nie było sie do czego przyczepić. Ładowarka z holandii, nie malowana, nie zgnita. Silnik odpala bez najmniejszego dymka (około 8000h) + oryginalne przesuwane widły Manitou. Hydraulika i silnik - suche, wymienione ślizgi w teleskopie, sworznie bez luzów.

Mam nadzieje ze bedzie sie dobrze sprawowała.  :)


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wdrew    0

szukam informacji na temat Dieci 35.10... Jak one się spisują, czy mają jakieś bolączki ile palą itp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RockAndRolnik    112
Dnia 23.12.2018 o 13:25, wdrew napisał:

szukam informacji na temat Dieci 35.10... Jak one się spisują, czy mają jakieś bolączki ile palą itp?

Drugi sezon 30.7...nie wystąpiły bolączki. Pali 7-8 l/mth średnio silnik Kubota 110 KM. Kupił ponownie bym jesli bym miał wybierać. Bogato wyposażona. W porównaniu do JCB(golasa) ...cena JCB(golasa) netto to cena Dieci wypas brutto plus większe koła 24" amortyzacja ramienia i jeszcze kilkla bajerów. Zależy ile kto użytkuje rocznie. Dla mnie sprzęt super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas9559    30

http://pokazywarka.pl/dfhxs0/

potrzebna ładowarka, żeby wjechała przez te drzwi i i potem dała radę wjechać w lewo aby wybrać gnój, wolałbym teleskop na skrzyni mechanicznej (chciałbym jej jeszcze używać na polu ładować obornik, jak nie to muszę kupić nowy tur) ale ogranicza ta przestrzeń, dlatego jaką ładowarkę byście doradzili? używana i prosta w budowie

Edytowano przez lukas9559
link

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Jak ma być zwrotną w więc musi być krótka stawiał um na merlo 26.6 albo 28.7 z używanych oczywiście. Jcb 531 dużo mniej zwrotną mam porównanie bo pracowałem obydwiema.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas9559    30

@bialy2005 jcb 531 za Chiny się nie przeciśnie przez drzwi 2.1x2.25, jakiś mniejszy model trzeba. Merlo nie jest na hydrostacie? posiada przekładnię kątową i wał kardana? bo wymiary ma na styk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Jest na hydro i dla mnie to najprzyjemniejsza do pracy ładowarka, musisz szukać tych najmniejszych modeli nie zwróciłem uwagi na szerokość 2.1 ale ta 26.6 jest mała @slomek ma podobna tylko nowy model. Jest też chyba taka mala manitka ale nie kojarzę oznaczeń.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas9559    30

szukam ładowarki 10+ lat, na młodszą mnie nie stać a i kiedyś były prostsze w budowie, merlo jest drogie i jest ich mało, wymiary ma na plus, weidemann też podobny gabarytowo ale znowu też cena 🤔 

 

@JarekBazydlo  ma ciekawy model jak teraz tu szukam, wygląda na zwrotną, w drzwi by weszła ale czy da radę manewrować, tych starszych ładowarek nie można znaleźć jaki ma promień zawracania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2504

Nie powiem Ci jaki ma promień zawracania bo nie wiem sam. Jest dosc zwrotna mozna nią  zawrócić na szerokości 3.70m wiadomo przód tył przód tył ale da rade bo próbowałem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas9559    30

no i to mi się podoba, u mnie jest aż 4,2 szerokości. Jak oceniasz widoczność i pracę przy wybieraniu obornika? dwa bb z przyczepy na raz, tonowa paleta, sianokiszonka na 3, daję spokojnie radę w takich rzeczach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2504

W takich pracach daje spokojnie sobie rade. Widoczność jest na dobrym poziomie w skali do 10 ocenił bym tak na 7 chociaż zawsze mogło by byc lepiej ale jak masz dobrze ustawione lusterka nie ma problemu narazie nigdzie mocno nie zawadzilem:) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas9559    30

kabina jest z przodu to przed siebie dobrze powinno być widać, gorzej jak w górze się robi, kark może boleć. Awarie jakieś miałeś albo na co uważać w nich?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2504

Awari takich nie mialem. Teraz musze rozrusznik zrobic bo czasem cos nie laczy. Tak to musisz lac dobre oleje i  zakladac dobre filtry a i pilnowac olej w piastach i bedzie nie do zaje...ania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas9559    30

rozrusznik to wszędzie z czasem trzeba nowy. Najgorzej że mało ich jest, trochę zejdzie zanim się znajdzie w dobrej cenie 🤔 Może ktoś poleci jeszcze jakiś model? łatwiej szukać spośród kilku modeli niż jeden wybrany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas9559    30

@jarek mała aby do starej obory wjechała ale i tur wyręczała


@maxler wejdzie na styk ale nie jestem pewien czy da radę tam manewrować, bo promień z osprzętem wynosi 4,5m, praca na pryzmie na plus

Edytowano przez lukas9559
dopisanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RoH    1
Napisano (edytowany)

Witam 

Proszę Was o poradę - cz warto kupić JCB 526s ? Jakie są jej wady i zalety ? Jak ogólnie sie sprawuje ten model ? Dodam że ładowarka jest  98 roku

Edytowano przez RoH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Forsze    15

Ma ktoś JCB 530-70 sxl? Jakieś opinie. Co oznacza sxl w JCB?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Wilkuu
      Cześć
       
      Chciałbym się dowiedzieć jaką kosiarkę najlepiej kupić, i z którą poradzi sobie poczciwy "ciapek". Mam zamiar kupić ją w sezonie zimowym, a od wiosny startować z hodowlą królików. Aktualnie przeglądając oferty wpadła mi w gust kosiarka Famarol słupsk 1,65m. Macie jakieś doświadczenia z nią? Potrzebuje niewielkiej kosiarki, skosić 50a łąki. Co do ceny max mogę wyłożyć na ten czas 2 tyś
    • Przez arion650
      Zastanawiam się nad zakupem nowej ładowarki teleskopowej jej zadaniem byłoby m.in ładowanie obornika,załadunek ziemniaków przemysłowych,ustawianie bel i częściowe ich zwożenie.Główne marki jakie mnie interesują to Jcb 531-70,Bobcat TL360,Class lub new holland.W mojej okolicy jest kilka ładowarek jcb właśnie z tego modelu i sprawują się dobrze lecz obiło mi się o uszy że dużo palą.Gospodarstwo jest o powierzchni 120ha myślę że trochę roboty się dla niej znajdzie.Jeżeli coś wiecie o tych ładowarkach to pomóżcie mi w wyborze:)    
    • Przez kamciow
      Witam Jestem na dobrej drodze kupna tej oto ładowarki, ładowarka w stanie bdb, wszystko pięknie działa, ale jest jeden problem. Podczas testu ładowarki, gdy bawiłem się poziomowaniem, a siłownik doszedł do końca, blokował się. Gdy chciałem wrócić, ramka pozostawała w miejscu, ładowarka czuła opór, i delikatnie ruszało się całe ramie. Czy to coś poważnego ? Wydaje mi się że blokowała się tylko sekcja przechyłu, tylko w krańcowych pozycjach
       
    • Przez tomaszewskyy
      Witam. Mam mały problem z ładowarką jcb 531/70, chodzi dokładniej o nierówne obroty maszyny podczas jej postoju przez kilka min na najmniejszych obrotach, filtry paliwa zostały wymienione a problem nadal występuje, może ktoś miał podobny problem?
    • Przez DanielFarmer
      Witam
      Jak w temacie. Chcę kupić czołowa kosiarkę i mam dylemat między nowym samaszem a używką pottinger czy Krone do max 3-4lat. Kasa podobna.Samasz ma tyleż opinii dobrych co złych a znowu 3letnia kosiarka z zachodu mimo idealnego wyglądu  może być wrakiem.

      Pomóżcie
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj