LEX

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas?

Polecane posty

corrado    401

Długo musisz poczekać? Sprawdzałeś stan oleju? Kiedy go wymieniałeś? Czy gdy nie działa słychać jakieś dźwięki?


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik_Szuka    70

Jak do obory to można pomyśleć na przegubową. Ta jest duża podrywa 2100kg, Dość wysoko podnosi. Do tego jest to niemiecka marka, z japońskim silnikiem Yanmar 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalk13    26

Panowie mam pytanie odnośnie opon do ładowarki merlo 405/70/20, która pracuje i na betonie i w polu. jakie opony polecacie???

- używane ok 500zł(30-40% bieznika)

-nowe indyjskie czy chińske zamienniki za 1000-1200zł?

czy coś lepszego za 2000zł i powyżej

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2017 o 21:36, Arek napisał:

To, że ktoś ma patent to nic nie znaczy o trwałości i solidności maszyny.

A czy te słynne szybko zużywające się kubki zwrotnic to też taki super przemyślany wynalazek ? W JCB i Manitu wystarczy smarować i nic się nie dzieje a w Merlo co max 1000h trzeba wymieniać.

Kubki pozmienianie :) też wystarczy smarować, a jakoś ktoś jest leń to centralne automatyczne smarowanie i co 1,5h malutki zastrzyk i po kłopocie, maszyna z pewnością się odwdzięczy

DSC_4007 1920.jpg

DSC_4008 1920.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2017 o 22:48, RockAndRolnik napisał:

Witam Koledzy.

 

Zamierzam nabyć nośnik teleskopowy. Dylemat pomiędzy Dieci 30.7, a Manitou 629. Cena podobna. Plusy i munusy każdej z nich może ktos zna ?

Nie wiem czy kupiłeś, czy nie ale DIECI 30.7 powinno się nazywać DIECI 20.6 :) 3 tony to ma tuż przy maszynie, a wysuń na 5 centymetrów i maszy już 2 tony, to już lepiej trochę droższe MERLO 33.7, albo tańsze 27.6.

 

agri30.7.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxler    315

Panowie, co sądzicie o ładowarce  Manitou MLT 633 LS Turbo z 2001 roku ? Warta 63 tys netto ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Dobra jeat ale drogo troche. 

Za 65 tys netto znajdziesz juz 634 na powershifcie  nowszym joyu itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxler    315

Ta 633 tez jest na powershifcie. Niecałe 7tys mth. Te skrzynie są dobre ?

21 godzin temu, Mikruss napisał:

Dobra jeat ale drogo troche. 

Za 65 tys netto znajdziesz juz 634 na powershifcie  nowszym joyu itp

 Ta 633 tez jest na powershifcie. Niecałe 7tys mth. Te skrzynie są dobre ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxler    315

Co polecicie z ładowarek teleskopowych  JCB, żeby miała 2m szerokości i 2m wysokości ?. Rocznik powyżej 2008r. Zastanawiam się nad Manitou 627 i chce wiedzieć czy z JCB jest coś podobnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O takich wymiarach 2m x 2m wziąłbym pod uwagę MERLO 32.6 , dobry udźwig , 40km/h, precyzyjna praca, dobra widoczność i pracuje się tylko gazem, hamulca w zasadzie się nie używa warto rozważyć taką używaną.

DSC_1742.JPG

DSC_1754.JPG

DSC_1779.JPG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomkes    0

Witam

potrzebuję zakupić maszynę do wywozu obornika z ferm drobiu maksymalna wysokość maszyny to 190 cm jaką byście polecili kwota jaką planuję wydać do 55 tys zł. Chodzi mi o małą zwinna i mało awaryjną maszynę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiolka93    59

Witam , wiem ze są rozne opinie czy ładowarka z hydrostatem nadaje sie do transportu np głownie chodzi o transport bel z pola na podwórko?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thebestacc    22

Teoretycznie mówią że się nie nadaje, ale każdy kto ma ładowarkę z takim napędem ciąga przyczepy. Jak to się ma do późniejszego użytkowania to nie powiem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slaw1246    0
Napisano (edytowany)

Witam, chcę sie więcej dowiedzieć o ładowarce NH LM5040 PowerShift , Będzie używana na 100ha. Głównie załadunek zboża, praca przy 30sztuk bydła. Co o niej myślicie, zdania na jej temat są podzielone, że złom nie bierz itd. a niektórzy piszą żeby brać w ciemno. Wiadomo że JCB, Manitou i kilka innych marek dominują na rynku (jest ich duzo), ale czy NH mocno od nich odstaje ? Głownie chodzi mi o ich awaryjność, jak sie sprawdzają. Chętnie wysłucham Waszych opinii.

 

Może wiecie też czy istnieją jakieś zamienniki (nie oryginalne części) lub od jakich innych marek mogą pasować częsci

Edytowano przez slaw1246

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

sasiad ma juz 3 ladowarki nh i sobie chwali. gdyby byly slabe to mialby 1 i potem juz inne marki...

chociaz ja osobiscie chyba zdecyduje sie na nowa manitou 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slaw1246    0

zetorr6441. a orientujesz się jakie to są modele i roczniki. Powiem ci ze do tych TOPOWYCH marek typu JCB czy MANITOU masz większą gamę częsci zamiennych, uzywanych jak i nieoryginalnych w nizszej cenie, a np do tych NH tylko oryginał, który może boleć kieszeń. A wiesz może skąd on części bierze ? Chodzi mi o jakieś zamienniki lub jakiś sklep czy coś, bo ostatnio pytałem się w perkozie o kilka części do tych ładowarek i cena powala z nóg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2018 o 21:21, wiolka93 napisał:

Witam , wiem ze są rozne opinie czy ładowarka z hydrostatem nadaje sie do transportu np głownie chodzi o transport bel z pola na podwórko?

 

Kwestia jest jak duża ładowarka (moc silnika), jak duży ciężar, natomiast 115KM spokojnie ciąga 15ton, w przypadku CVtronik w MERLO, znam przypadek ciągania 30ton i ładowarka, konkretnie Multifarmer radził sobie lepiej niż ciągnik NH120KM. MERLO posiada dwa niezależna układy hydrauliczne 10ltr na hydrostat, 100 ltr na hydraulikę, odzielne chłodnice. Ostatnio nasłuchąłem się bzdur, że hydrostat po kilku kilometrach się grzeje... szczególnie że ostatnio przejechałem 40km,  ze średnią prędkością 42km/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slaw1246    0
5 godzin temu, BartekTruszkowski napisał:

Kwestia jest jak duża ładowarka (moc silnika), jak duży ciężar, natomiast 115KM spokojnie ciąga 15ton, w przypadku CVtronik w MERLO, znam przypadek ciągania 30ton i ładowarka, konkretnie Multifarmer radził sobie lepiej niż ciągnik NH120KM. MERLO posiada dwa niezależna układy hydrauliczne 10ltr na hydrostat, 100 ltr na hydraulikę, odzielne chłodnice. Ostatnio nasłuchąłem się bzdur, że hydrostat po kilku kilometrach się grzeje... szczególnie że ostatnio przejechałem 40km,  ze średnią prędkością 42km/h

Jeśli ma oryginalnie wyprowadzone przewody do świateł oraz hamulców to wg mnie producent ją do tego przystosował, aby mogła ciągnąć za sobą przyczepę. Od mojego majstra słyszałem, że przyjechała do niego merlo z zarżniętym hydrostatem, bo ciągali nią przyczepy, a nie miała wyprowadzonych przewodów oraz zaczepu (było dorabiane)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie ładowarki MERLO obecnie mają homologacje na ciągnik rolniczy, przewody oraz zaczep jest wymogiem jedynie homologacji i nie ma to żadnego wpływu na uciąg. Pytanie następujące jakie to były modele, jakie ciężary i jakie warunki pracy... Biegówki też można zarżnąć łądnie :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Tylko w power schifcie wyciagasz skrzynie na stol wymieniasz tarcze ew jakis kpsz i w ok 8 tys zamylasz calosc

 W hydro ceny zaczynaja sie od 20 tys.....

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie co ile naprawiasz, powershifta, a co ile hydrostat, to jedno po drugie, jak  już to pisałem milion razy, ładowarka w 90-95% pracuje w obejściu, a 5 do 10% w transporcie. Ładowarka to ładowarka, a nie ciągnik, no chyba że to jest Multifarmer CVtronic (podwójny hydrostat) i możemy po 25-30 ton ciągać na luzie, choć homologacja jest do 20ton.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Z tego co ja zaiwazyl3m to te co chodza u rolnika to szybciej hydrostat pada no i wiekszy spadek wartosci.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thebestacc    22

@Mikruss i tak tego pana wyżej nie przekonasz, przecież pracuje dla merlo, więc nawet jakby to było gówno owinięte w sreberko to by Ci sprzedał. :) 

PS. Panie Bartoszu to te merlo to objeżdża w końcu ilu konnego NH? Bo tu kilka postów wyżej pan napisał że 120-sto konnego, a w innym temacie że 140-sto konnego, jak to w końcu jest? :D

Edytowano przez thebestacc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, thebestacc napisał:

@Mikruss i tak tego pana wyżej nie przekonasz, przecież pracuje dla merlo, więc nawet jakby to było gówno owinięte w sreberko to by Ci sprzedał. :) 

PS. Panie Bartoszu to te merlo to objeżdża w końcu ilu konnego NH? Bo tu kilka postów wyżej pan napisał że 120-sto konnego, a w innym temacie że 140-sto konnego, jak to w końcu jest? :D

Witam, woli jasności nie pracuję dla Merlo, tylko sprzedaję Merlo, a do tego jestem praktykiem i pracuję na różnych maszynach, więc dzielę się wiedzą praktyczną, istotnie napisałem różne moce, tylko z tego względu, że zapomniałem ile konkretnie ten NH miał mocy, więc sądzę że bezpiecznie jak napiszę 120 -140 :D

Gówna w sreberku nie sprzedaję, bo i przez nie można się upieprzyć, natomiast wielu handlarzy woli wepchnąć co im pasuje, oby taniej niż to co faktycznie klient potrzebuje, np. mniejszą moc, biegi, mniejszy udżwig, a potem klient się wkurza na porodukt bo nie spełnia swoich wymagań. 

Zresztą wiedza o Merlo w Polsce jeszcze jest mała i nie widzę przeszkód żeby ją poszerzać.

Pozdro,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Tak samo jak mała jest wiedza o dieci i wielu innych. A prawda jest taka, że wszystkie maszyny dzisiaj zapewniają jakiś tam mniej więcej porównywalny poziom. Ja bym wybierał biorąc pod uwagę oczywiście funkcje maszyny i jej parametry ale także bliskość dealera opinie o jego serwisie i cenę maszyny. Nawet wizerunek najlepszej maszyny potrafi zepsuć nie rzetelny dealer/serwisant. Bo każda kiedyś prędzej czy później będzie miała jakieś usterki.

Co do dieci rozmawiałem nie dawno z jej użytkownikami. Jak im to do firmy kupili to chłopaki ręce załamywali. Zeus 35.10 z 2009 roku ma teraz 4800 mth i praktycznie przez ten okres zero awarii. Też hydrostat. Zrobili mu jedynie hamulce, krzyżaki. Koleś stwierdził, że półosie dwa razy grubsze niż w bobkacie którego mieli wcześniej. Oczywiście wymieniali węże. Ostatnio pękł jakiś trójnik od hydrauliki. A ładowarka lekko nie miała przez te lata pracy w magazynie soli. O dziwo zgniła też mniej niż bobcat przez siedem lat.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Wilkuu
      Cześć
       
      Chciałbym się dowiedzieć jaką kosiarkę najlepiej kupić, i z którą poradzi sobie poczciwy "ciapek". Mam zamiar kupić ją w sezonie zimowym, a od wiosny startować z hodowlą królików. Aktualnie przeglądając oferty wpadła mi w gust kosiarka Famarol słupsk 1,65m. Macie jakieś doświadczenia z nią? Potrzebuje niewielkiej kosiarki, skosić 50a łąki. Co do ceny max mogę wyłożyć na ten czas 2 tyś
    • Przez arion650
      Zastanawiam się nad zakupem nowej ładowarki teleskopowej jej zadaniem byłoby m.in ładowanie obornika,załadunek ziemniaków przemysłowych,ustawianie bel i częściowe ich zwożenie.Główne marki jakie mnie interesują to Jcb 531-70,Bobcat TL360,Class lub new holland.W mojej okolicy jest kilka ładowarek jcb właśnie z tego modelu i sprawują się dobrze lecz obiło mi się o uszy że dużo palą.Gospodarstwo jest o powierzchni 120ha myślę że trochę roboty się dla niej znajdzie.Jeżeli coś wiecie o tych ładowarkach to pomóżcie mi w wyborze:)    
    • Przez kamciow
      Witam Jestem na dobrej drodze kupna tej oto ładowarki, ładowarka w stanie bdb, wszystko pięknie działa, ale jest jeden problem. Podczas testu ładowarki, gdy bawiłem się poziomowaniem, a siłownik doszedł do końca, blokował się. Gdy chciałem wrócić, ramka pozostawała w miejscu, ładowarka czuła opór, i delikatnie ruszało się całe ramie. Czy to coś poważnego ? Wydaje mi się że blokowała się tylko sekcja przechyłu, tylko w krańcowych pozycjach
       
    • Przez tomaszewskyy
      Witam. Mam mały problem z ładowarką jcb 531/70, chodzi dokładniej o nierówne obroty maszyny podczas jej postoju przez kilka min na najmniejszych obrotach, filtry paliwa zostały wymienione a problem nadal występuje, może ktoś miał podobny problem?
    • Przez DanielFarmer
      Witam
      Jak w temacie. Chcę kupić czołowa kosiarkę i mam dylemat między nowym samaszem a używką pottinger czy Krone do max 3-4lat. Kasa podobna.Samasz ma tyleż opinii dobrych co złych a znowu 3letnia kosiarka z zachodu mimo idealnego wyglądu  może być wrakiem.

      Pomóżcie
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj