Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas?

587 odpowiedzi na ten temat

#481 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 25 styczeń 2015 - 12:55

Ja mam JCB silnik, o 2006 roku bodajże JCB montuje swój silnik.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas? Dzisiaj, 10:07
  •  

#482 Share FARMER76

FARMER76

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 25 styczeń 2015 - 20:28

Myślę ,że to była kwestia przyzwyczajenia ale ogólnie to mi nie pasował.

JCB na pewno ma swój silnik.

#483 Share martinez0019

martinez0019

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 10 luty 2015 - 20:19

Co myślicie o Ładowarce Cat 904B

taka jak tu: http://allegro.pl/ko...5042866559.html

szukam ładowarki do ciasnych pomieszczeń inwentarskich i rozmiarami była by super, ale czy na ciężkim terenie sobie poradzi?? (łąka zbiór bel).??

#484 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 10 luty 2015 - 21:53

Spokojnie. Tylko nie wiem jak ze stabilnością bo jak robiłem kurs to mieli chyba 906 i mówili że trochę wywrotna, ale na kursach to wiadomo jak jest. Do CATa trochę droższe części niż do innych ale ogólnie spoko.

Ale ta z linku jak na 94 rok trochę za droga, a i przebieg wątpliwy, ja mam Schaeffa z 96 roku i mam prawie 12 tys h. w JCB przez 4 lata niecałe mam 1900h.

#485 Share martinez0019

martinez0019

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 10 luty 2015 - 22:02

dawidg2 źle spojrzałeś...... rok 2007, przebieg 1997mth.

np. do wyrzucania obornika jeżdżąc po płycie to będzie super,

Ale np do rozsuwania QQ na pryzmie to boje się że będzie się zawieszać bo ma mały prześwit i te opony są raczej na twarde, suche powierzchnie.

no i ta wywrotność, ale nie mogę niczego szerszego jak 1,8m. więc z takim rozstawem osi każda będzie wywrotna.

#486 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 10 luty 2015 - 22:23

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas? A faktycznie, mój błąd. No tak będą wywrotne, mniej wywrotne byłoby coś ze skrętnymi kołami.
Ale i tak 2007 rok tak mały przebieg.

#487 Share pawian14

pawian14

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 10 luty 2015 - 22:28

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas? jcb

#488 Share damo

damo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 19 luty 2015 - 01:07

martinez 0019 a może taką bardzo udana maszynka http://otomoto.pl/we...yl-A488497.html  płyty drogowe 18 centymetrowe podnosi a zjechaniem ma już trochę gożej bo tył w górze a co do używania takich małych ładowarek na pryzmach to są za małe zwłaszcza jak trzeba wpychać w silos... co najwyżej do porównania... a z zakopywaniem na pryzmienie ma problemów  od czego jest łyżka.... od 4 lat używam troszkę większej. coś jak ta tylko troszkę starszej oprawie .http://olx.pl/oferta/koparko-ladowarka-ahlmann-5-ton-CID5-ID8URX9.html#14629c1f59.  każda ma swoje wady i zalety   http://olx.pl/oferta...html#14629c1f59

Edytowany przez damo, 19 luty 2015 - 01:12.

#489 Share Lukas1337

Lukas1337

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 20 luty 2015 - 11:32

Witam. Mam zamiar kupić ładowarkę do 50 paru tys zł netto. Z tego co czytałem na forum to chyba JCB byłoby najlepszym wyborem. Znalazłem coś takiego. http://otomoto.pl/jcb-K277647.html
Miał ktoś taki sprzęt? jak się sprawuje i jak z awariami w takich maszynach?

#490 Share Krystian86

Krystian86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 20 luty 2015 - 20:39

Gościowi cos sie chyba z cena pomyliło o jakieś 15000 zł.

Zetor Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#491 Share aras8593

aras8593

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 20 luty 2015 - 21:11

Kto ma i jak się sprawuję ładowarka 

Manitou - MLT735-120 LSU  ? 

#492 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 906 postów

Napisany 20 luty 2015 - 21:58

Witam. Mam zamiar kupić ładowarkę do 50 paru tys zł netto. Z tego co czytałem na forum to chyba JCB byłoby najlepszym wyborem. Znalazłem coś takiego. http://otomoto.pl/jcb-K277647.html
Miał ktoś taki sprzęt? jak się sprawuje i jak z awariami w takich maszynach?

Ja mam taką 525-67 z 96 roku. Silnik Perkinsa to najgorsze dziadostwo jakie może być, słaby do tej maszyny, ciężko pali w zimie, układ paliwowy uszczelniany tymi kretyńskimi gumkami, osprzęt silnika jakiś taki sztukowany. Skrzynia ok. Instalacja elektryczna puszczona byle jak, u mnie się przetarła i podfajczyła główna wiązka, wyprułem i zregenerowałem bo nowa 800 funtów, ogólnie części drogie, byle czujnik tysiąc złoty. W sumie jakiś większych awarii nie miałem poza pękniętą tuleją na czwartym cylindrze ale to chyba jeszcze u poprzedniego właściciela. Wycieki z siłowników trzeba usuwać dorabiając uszczelnienia bo typowe calowe ciekną zaraz po wymianie. Ogólnie wszystko w calach sworznie, tuleje, śruby, gwinty chcąc coś zrobić potrzebny chociaż podstawowy zestaw kluczy. Cena tej z linku faktycznie trochę wysoka, za  57k netto mozna coś nowszego kupić, moja kosztowała 35k brutto, fakt że nie wyglądała tak dobrze, straszni syfiarze nią jeździli.

#493 Share soko74

soko74

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 21 luty 2015 - 19:40

Jak masz zajechany silnik ,to dziadostwo niezależnie od marki.

#494 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 906 postów

Napisany 22 luty 2015 - 10:13

A gdzie napisałem że mam zajechany silnik, pęknięta tuleja nie świadczy o zużytym silniku. Poczytaj forum "kopaczka", co chwile ktoś ma problem z perkinsem, koparki pracują praktycznie co dzień po 8 godzin ale to nie powód żeby po dwóch latach od kupna nowej maszyny był problem z jej rozruchem gdy temperatura spadnie poniżej zera. Perkinsy niby mało palą ale są słabe. Mam dwa silniki perkinsa 1004 w ładowarce i 4.203 w wózku widłowym, jak chodzą to chodzą ale wystarczy że się zapowietrzy i trzeba godzinę przy nim grzebać. We wózku robiłem remont bo był już trochę wyjechany i spróbowałem zapalić go na samostart w efekcie czego dwa tłoki popękały. Dopiero póżniej przeczytałem gdzieś w necie że tych silników nie można palić na samostart. Konstrukcja obu silników sprawia wrażenie chaotycznej i kompletnie nieprzemyślanej, w bloku powiercone mnóstwo kanałów które w zasadzie nie wiadomo do czego służa bo są pozaślepiane śrubami. Mam też wózek z silnikiem mercedesa, konstrukcja silnika stara jak świat bo z 1946 roku (mimo to do dziś napędza agregaty chłodnicze w kontenerach), i pali od strzała a licznik motogodzin już 20 lat temu w dniu zakupu stał na 16 tysiącach i stoi do dziś. Suchutki zero wycieków choć składany w większości na uszczelki i sznury.

#495 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 22 luty 2015 - 11:20

Mam w ładowarce Perkinsa tego 1004 wolnossącego i nic jeszcze nie robiliśmy a ma prawie 12tys h. Zapowietrzony? Parę razy stanął z braku paliwa, po wlaniu i podpompowaniu ręczną pompą palił bez problemu. Po wymianie filtra paliwa też tak samo. Jedyny minus tego silnika to cięknący płyn na rozrządzie. Będziemy musieli go niedługo uszczelnić bo zaczyna lecieć. Chyba że jak ciepło się zrobi to przestanie.

W Wózku widłowym też mam perkinsa, remontu też nie robiliśmy jeszcze, jedynie też uszczelnienie, na wale przepuszczał, pompa wtryskowa siadła. Tłoki cylindry nie ruszane.

Remont Perkinsa trzeba zrobić porządnie bo wtedy się pierdzieli jak ktoś oszczędza. Zresztą w każdym silniku tak jest.

#496 Share 10fanta

10fanta

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 24 luty 2015 - 23:13

Panowie co powiecie na temat ładowarek Massey Ferguson ?

#497 Share aras8593

aras8593

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 25 luty 2015 - 09:44

a jak jest ze spalaniem paliwa przy 120 KM? 

#498 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 25 luty 2015 - 10:18

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas? W moim jcb przy 125KM to spalanie 5-6l/h przy takiej średniej i różnej robocie. Jak dużo przejazdów to wzrasta trochę. A przy pchaniu ziemi koło 10. Na pryźmie koło 7-8 na h.

#499 Share XTRO

XTRO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1207 postów

Napisany 27 luty 2015 - 18:24

ma ktoś instrukcję obsługi ładowarki Manitou 735-120 ?

Chodzi mi głównie o kontrolki, która co oznacza.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#500 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3532 postów

Napisany 08 marzec 2015 - 22:38

Podobno najmniej awaryjne i najbardziej wytrzymałe są ładowarki CAT wiem to od serwisanta który do mojej przyjeżdżał i mówił ze nowe manitu się sypią na potęgę ale to już niech użytkownicy się wypowiedzą

Patrząc na forum kopaczka.pl koparki cat mają bardzo dobrą opinie ale już ładowarki teleskopowe cat nie mają tak dobrej opinii.

Ja mam taką 525-67 z 96 roku. Silnik Perkinsa to najgorsze dziadostwo jakie może być, słaby do tej maszyny, ciężko pali w zimie, układ paliwowy uszczelniany tymi kretyńskimi gumkami, osprzęt silnika jakiś taki sztukowany. Skrzynia ok. Instalacja elektryczna puszczona byle jak, u mnie się przetarła i podfajczyła główna wiązka, wyprułem i zregenerowałem bo nowa 800 funtów, ogólnie części drogie, byle czujnik tysiąc złoty. W sumie jakiś większych awarii nie miałem poza pękniętą tuleją na czwartym cylindrze ale to chyba jeszcze u poprzedniego właściciela. Wycieki z siłowników trzeba usuwać dorabiając uszczelnienia bo typowe calowe ciekną zaraz po wymianie. Ogólnie wszystko w calach sworznie, tuleje, śruby, gwinty chcąc coś zrobić potrzebny chociaż podstawowy zestaw kluczy. Cena tej z linku faktycznie trochę wysoka, za  57k netto mozna coś nowszego kupić, moja kosztowała 35k brutto, fakt że nie wyglądała tak dobrze, straszni syfiarze nią jeździli.

Jak sam czytałeś na kopaczka.pl jedni mają wielkie problemy z perkinsem a innym spisuje się bardzo dobrze.

Mam JCB 526S z 99r, (realny przebieg zapewne grubo powyżej 10K godzin) perkins AK 90km turbo i złego słowa nie mogę o nim powiedzieć, mocy jeszcze nigdy nie brakło a nawet wydaje mi się, że 75km też by wystarczyło.

Zimą przy -5st C nawet nie muszę używać świecy do odpalenia, przekręci półobrotu i pali jak latem. Przy -18st C jak tylko akumulator ma silę kręcić to odpala bez problemu, przy większym mrozie aku zanoszę na noc do kotłowni, chwile pokręci i odpala.

Mam ją 5 lat i jeszcze nigdy się nie zapowietrzyła.