Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas?

587 odpowiedzi na ten temat

#421 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 19 kwiecień 2014 - 18:46

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas? daje rade bo ma szerokie koła. Ale widzisz że problematyczny trochę załadunek wysokiego rozrzutnika.

Edytowany przez dawidg2, 19 kwiecień 2014 - 18:46.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas? Dzisiaj, 02:01
  •  

#422 Share biznes12

biznes12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 19 kwiecień 2014 - 20:18

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas? czyli jak będę kupował to z szerokimi oponami? jakieś jeszcze wskozówki?

#423 Share Fendt312v

Fendt312v

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 13 maj 2014 - 18:37

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas? Witam jak myślicie która z ładowarki najlepiej nadaje sie do intensywnej eksploatacji, mamy brać ładowarkę z dofinansowaniem unijnym wieęc pieniądze nie grają aż takiej roli , gospodarstwo nastawione jest na produkcję mleka ok 60 szt, ważne aby szerokość nie przekraczała 2,20m a najlepiej ok 2 m, jej zadania to głównie obornik, codzienny dowóz kiszonek no i baloty , dobrze gdyby można było nią ciągać przyczepy , z góry dzięki za propozycje

Edytowany przez Fendt312v, 19 maj 2014 - 12:30.

#424 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 17 maj 2014 - 15:09

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas? Wg mnie najlepiej wypada w gospodarstwie Manitou seria MLT
Głowne zalety to właśnie homologacja do ciągnięcia przyczep i zwykła skrzynia biegów a nie hydrostat.
Znajomi mają na hydro ładowarki i kazdy narzeka na spalanie bo zanim ruszy trzeba rozgrzać olej, jeszcze gorzej zimą, do tego żeby ruszyć to gaz w podłodze żeby hydrostat ruszył, na mechanicznej skrzyni dajesz rewers i jedziesz bez gazu, masz przeszkode, koła cały czas będa buksowac a nie stawać, do tego też przy ubijaniu na pryźmie pojedziesz na wolnych obrotach. Aha i jeszcze jedno nie bierz ze słabym silnikiem, bierz 100-120 km, im mocniejszy tym lepiej, bo pompa daje taki opór że silnik staje :)
To tylko takie moje sugestie, od niedawna właściciela MLT 634 LSU 120 ;)

#425 Share kamil96

kamil96

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 17 maj 2014 - 16:46

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas? Koledzy jaką byście mi doradzili ładowarkę. Moje wymagania nie są duże wystarczy aby udźwig miała 2.5 t. a wysięg 5m cena 60-70 tys. Nie wiem z jakiej firmy wybrać Manitou, JCB czy może Merlo.

#426 Share Fendt312v

Fendt312v

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 19 maj 2014 - 07:47

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas? Myślicie że ładowarka manitou mlt 629 będzie dobrym wyborem? Ma ktoś może taką?

#427 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 19 maj 2014 - 08:03

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas? ja mam 634, rożni się chyba tylko maxymalnym obciążeniem, sprzęt super ;)

Edytowany przez Mikruss, 19 maj 2014 - 08:04.

#428 Share mavo1

mavo1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 19 czerwiec 2014 - 23:03

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas? Z ładowarek o szerokości ok 2m warto jeszcze zwrócić uwagę na merlo 32.6 (chyba najlepsze osiągi w swojej klasie maszyn kompaktowych) , jcb 527-58 i dieci 30.7 ....sam zastanawiam się nad wyborem, mam merlo na hydrostacie i uważam że hydrostat jest o wiele wygodniejszy i precyzyjniejszy, a te wszystkie opowieści o ciężkim ruszaniu i większym spalaniu uważam za bajki, oczywiście podczas dużych mrozów wszystkie funkcje hydrauliczne na początku wolniej działają, ale wynika to ze zwiększonej gęstości zimnego oleju.....

#429 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 20 czerwiec 2014 - 08:25

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas? mevo wiadomo każdy napew ma swoje plusy, ale niezaprzeczalna przewaga zwykłej skrzyni nad hydro jest to, że możesz ciągnąć duże ciężary i są mniejsze straty mocy w napędzie.
Ale wiadomo każdy wybiera to co mu bardziej odpowiada - mi dopowiada to że biore przyczepy załadowane do pełna i jadę

#430 Share andrzej2257

andrzej2257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 716 postów
  • Zainteresowania:Cross ENDURO

Napisany 20 czerwiec 2014 - 16:41

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas? U mnie napęd hydrostatyczny nie byłby dobry z tego powodu, że ładowarki użytkowałbym wyrywkowo a nie przez kilka godzin dlatego zwykła skrzynia była by lepsza. Obie mają swoje zastosowanie i żadna nie jest lepsza od drugiej, nie można ich porównać.
Może ktoś mi jakiś użytkownik omówić model ładowarki Manitou Mlt 634 120 lsu? ile pali, czy jest awaryjna itd.

JD 5720, Fendt 412 vario, MF255

AF już nigdy nie będzie takie jak kiedyś...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#431 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 20 czerwiec 2014 - 19:29

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas? 634 LSU 120 pali tyle ile wlejesz :D a tak na serio w robocie w przełożeniu na zrobioną pracę wychodzi malo, ale w jeżdżeniu na pusto nie jest już różowo.
Awaryjna raczej nie jest ale mam ją dopiero 3 miesiące więc za dużo też jeszcze nie mogę powiedzieć.
Kwestia czy chcesz kupić nową czy używaną ;)

#432 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 20 czerwiec 2014 - 19:47

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas? Ja czasami jeżdżę na takiej właśnie manitce, ma nie całe 3tys przebiegu, padła już cewka rozdzielacza od podnoszenia ramienia, czasami wariuje hydraulika LS, padło już sprzęgło gumowe między silnikiem a przekładnią, leci siłownik od wysuwu ramienia i wychylania łyżki. Za co można ją pochwalić? Że jest mocna i zwarta, ale JCB 531-70 z przebiegiem prawie 10tys godzin jest mniej awaryjna.

#433 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 20 czerwiec 2014 - 21:12

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas? u mnie ma 7 tys albo lepiej i nie widac zeby bylo grzebane coś grubszego
Mi teraz przyszlo zrobić pare rzeczy bo lubię miec tip-top a więc:
- uszczelniacze na piastach i półosiach od strony zewnętrznej osi (3 koła) bo juz się pociło a na jednym ciekło
- luz na sworzniu tylniej osi (tylko nowe tulejki)
- nowe łozyska na dolnych czopach piast.
Prawie wszystko dostałem w pobliskich sklepach, jedynie tulejki sworznia serwis mnie czeka bo nie mogę kupić nigdzie.
Silnik suchutki, tłoki i przekładnie tak samo, silnik nie bierze grama oleju.
Ogólnie trochę już pochodziła i jestem bardzo zadolony, do tego przesiadka z ciągnika z turem na to to jak skok w inny świat :)

#434 Share andrzej2257

andrzej2257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 716 postów

Napisany 21 czerwiec 2014 - 14:43

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas? I u mnie niedługo przyjdzie czas na taką inwestycje, ale w ładowarkach nie mam takiego obeznania. Napewno będzie to JCB lub manitou, chyba że są inne marki godne polecenia.

#435 Share szczepan84

szczepan84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 25 czerwiec 2014 - 21:15

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas? Szykuje się do zakupu ładowarki interesuję 3firmy
-Merlo
-Manitou
-BobCat
ma może ktoś takie maszyny i może coś mi doradzić
ładowarka ma podnosić na 7m udźwig 3,5tony

#436 Share andrzej2257

andrzej2257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 716 postów

Napisany 27 czerwiec 2014 - 12:47

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas? Będę miał na dniach merlo na testy zobaczymy jak to się będzie sprawować. Jak narazie kupiłbym chyba JCB 531-70.

#437 Share DarekAre

DarekAre

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 27 czerwiec 2014 - 17:45

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas? a jaką merlo bedziesz miał? i od jakiego dilera?
no ja posiadam merlo 37.10 CS no narazie zrobiłem 170mt/g miałem cały czas problem od nowosci z przepływomierzem gazu
ale juz naprawili i podkrecili gaz wiec teraz jade prawie 50km/h
ale ogólnie ładowarka super wiec polecam

#438 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 27 czerwiec 2014 - 21:52

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas? chyba potencjometrem ...
Bo przepływomierz to może być ale powietrza

#439 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2845 postów

Napisany 27 czerwiec 2014 - 22:15

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas? Witam. Gdzie można dostać ładowarkę na testy? Mam wniosek na różnicowanie i w grę wchodzą 3 rzeczy. Opryskiwacz, agregat uprawowo siewny no i ładowarka. Z ładowarką nie miałem nigdy do czynienia i chciał bym ją przetestować u siebie w domu aby móc stwierdzić czy faktycznie czegoś takiego potrzebuję.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#440 Share andrzej2257

andrzej2257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 716 postów

Napisany 27 czerwiec 2014 - 22:25

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas? Będę brał w Firmie Asprim, która znajduje się w Niedrzwicy woj. lubelskie. Wszystkiego dowiem się w poniedziałek jaka ładowarka przyjedzie bo muszą to skonsultować z merlo polska. Cieszy mnie ten test bo wkońcu zobaczę tą przepaść między ciągnikiem z ładowaczem a maszyną która jest do tego przystosowana profesjonalnie...