Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas?

587 odpowiedzi na ten temat

#401 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 05 luty 2014 - 18:48

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas? Mam agri super 531-70 na joysticu, zero problemów jak na razie z nim. Krzyżak z tyłu mi się chyba któryś odzywa bo przy skręcie coś strzela jak łożysko.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas? Dzisiaj, 21:29
  •  

#402 Share SOKAN

SOKAN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 577 postów

Napisany 05 luty 2014 - 18:59

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas? Ponawiam pytanie.
Panowie. Co byście polecili mi za ładowarkę. Przeznaczenie to transport palet i big bag, oczywiście z i na tira. Tak więc wysięgnik nie za duży, udźwig to tak aby 1200kg. Kwota na takie coś to ok 50 tys ? Im tańsza tym lepsza.

#403 Share Deny

Deny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 05 luty 2014 - 20:05

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas? Na tą ładowarkę to tak około 60 tyś .
Jak wygląda to sterowanie za pomocą "wajch" ?
Kurde i jcb sa jakies po 2002 na joy , ale juz 10 tys droższe ..

#404 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 05 luty 2014 - 20:10

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas? @SOKAN Tyle tego jest że ciężko stwierdzić co Ci odpowiada. Im tańsza tym starsza więc i problem coraz większy z częściami, a możliwość awarii coraz większa. Za 50 tys możesz mieć fajną przegubową ładowarkę, dość młodą 15-20 lat.

@Deny bo były różne wersje wyposażenia, im bogatsza tym joy był. Nowe w postawie też mają wajchy. wajchy masz dwie, w joyu masz guziki albo suwaki i rewers przód tył, guzik sprzęgła, w wajchach już niema tego.

#405 Share Deny

Deny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 05 luty 2014 - 20:15

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas? @dawidg2 domyślam się , ale chodzi mi o to czy "normalnie" da sie tym sterowac , podczas gdy drugą ręką obslugujesz kierownicę itp ...
Tak samo , czy silnik z tyłu nie jest gorszy niżeli tak jak w manitou z boku ?
I czyżbyś miał na sprzedanie takową ładowarkę skoro o coś tam wyżej pytałeś ? :D

#406 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 05 luty 2014 - 20:22

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas? Da się bo masz podnoszenie i przechył wideł w jednej wajsze. Coś jak w turze. Druga ręka na kierownicy i przełączasz rewers. Jak masz silnik z boku to masz przekładnie kątową, raczej niema z nią problemu, dostęp do silnika jest dość dobry bo mam tak, a z tyłu jak jest to nie wiem. JOY wygoda bo szybciej wszystko ale jak nie potrzebujesz demona prędkości to CI starczą wajchy.

Nie mam na sprzedanie, bo moja 2011 roku i jeszcze nie spłacona :D a i jest potrzebna u mnie.

#407 Share Deny

Deny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 05 luty 2014 - 20:47

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas? Z tego co zaobserwowałem w temacie to tylko JCB i Manitou są dobrymi ładowakami godnymi jakiejkolwiek uwagi , ale tak ostatecznie to mówisz ze to JCB na dzwigniach z tylnym silnikiem ujdzie czy wziąć manitou ?
A i jeszcze , czy Claas jest robiony ja Manitou , bo też mam ciekawą ofertę na całkiem ogarniętą 120 konna ładowarkę claas,a ?

#408 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 05 luty 2014 - 21:49

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas? Class jest całkiem inny nie wiem jak starsze ale nowe są na hydrostacie a JCB czy Manitou na skrzyni ze zmiennikiem momentu. Jak kupowaliśmy to z tatą oglądałem JCB, Classa, Manitou, na NH miałem ofertę. innych jakoś nie brałem pod uwagę. do JCB mam blisko części, zresztą kurierem wszystko przyślą nawet z drugiego końca polski.

Jakoś w JCB mi się najlepiej siedziało, chociaż chciałbym szybę przednią z Classa gdzie nie ma poprzeczki jak w JCB ograniczającej widoczność.

#409 Share Deny

Deny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 05 luty 2014 - 22:29

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas? Kurde no właśnie jeszcze ten Claas mnie ciekawi .. :X
Ale ponowię pytanie czy silnik z tyłu (jcb) jest lepszy niz z boku?

#410 Share biznes12

biznes12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 11 kwiecień 2014 - 14:22

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas? planuję zakupić małą ładowarkę myślałem nad thalerkiem 40 km główne zadan ie to wypychanie obornika przywóz snopka itd jakiej firmy polecacie? ważne też żeby nie była za droga ;p

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#411 Share biznes12

biznes12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 15 kwiecień 2014 - 19:46

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas? odświeżę temat doradzi ktoś?

#412 Share damo

damo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 18 kwiecień 2014 - 19:56

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas? jeśli miała by pracować w obejściu to ahlmann al 8 godna polecenia.. jednak jest w pole nie bardzo .. bo ta magiczna prędkość max 20 km/h to trochę za mało ... np http://olx.pl/oferta...html#ccd7fe626c

Edytowany przez damo, 18 kwiecień 2014 - 20:01.

#413 Share biznes12

biznes12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 19 kwiecień 2014 - 08:49

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas? a coś z nowego ? ostatnio oglądałem weidemana 30 pasaowała by mi tylko nie wiem czy z teleskopem czy bez i czy w błotku daje rade taki mały sprzęt?

#414 Share damo

damo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 19 kwiecień 2014 - 09:54

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas? powiem tak weidemann 3002 dp dawał rade w błocie za kostki...ahlmann na gumowca... tylko że u mnie jest glina i się kleji do opon.. tak czy inaczej żeby funkcjonować musiałem ułożyć drogę z plyt drogowych.. a ten co ty piszesz to wg mnie za małe jest jak da radę z paletami z nawozem???? na kiszonkach przy równaniu... bo coś wątpie w ten sprzęt.. jak dla mnie odpada

#415 Share biznes12

biznes12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 19 kwiecień 2014 - 10:27

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas? a może coś z shaffera tam silnik kubota a w weideman deutz nie wiem jak się sprawują te silniki... szukałem na youtube jakies filmiki pokazowe z mozliwościami tych ładowarek ale nic szczególnego nie znalazłem bo nie wiem czy sprawdzi się przy oborniku który leży poza płytą (błotko jest) a 120 tysi trzeba dać za taką małą

#416 Share damo

damo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 19 kwiecień 2014 - 13:32

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas? mój weideman miał sillnik 4 perkinsa który niestety się zatarł ukręcił się wałek na pompie olejowej w silniku ... podczas gdy stał i chodził na wolnych obrotach ... a ja poszedłem do domu po napój jak wróciłem już zgasł.. remont tego silnika pond 10 mnie skasowali... a w ahlmanie też mam Perkinsa tylko że zwykła 3 taka sama jak w 3p...z deutzem nie miałem do czynienia .. a jak masz błoto to koniecznie z teleskopem bo się łyżką wypchniesz i jedziesz dalej...wiesz mnie nowe nie kręcą..za drogie są .. w 3002 najpoważniejsza awaria to ten silnik i przełącznik kierunku jazdy a w tej co mam odpukać to z 3 węże wymieniłem .. wszystkie opony (kupiony był na łysych) no i w tym roku będę robił pompę jezdną...bo już zmęczona życiem a jeśli chodzi o udźwig do 2.5 t jak podnoszę to mnie waży i już tylko na przednich kołach idzie... a jak była założona kabina i koparka podsiębierna to z gilotyną hydrauliczną o wadze 3.5t dała radę podnieść z lawety i przewieźć do garażu tyle że widły od palet się trochę pogięły....

#417 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 19 kwiecień 2014 - 14:01

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas? Też kiedyś oglądałem tego Ahlmanna AL8C, właśnie z odpinaną koparką ale u tego samego sprzedawcy trafił się Schaeff 851 zwykła ładowarka.

Deutz jak zadbany to bezawaryjny zwłaszcza te chłodzone powietrzem. Spalanie też małe. Remont 3 cylindrowego to do 10 tys zależy co do zrobienia.

#418 Share biznes12

biznes12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 19 kwiecień 2014 - 15:21

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas? a taka mała około 3,5 Ton bez teleskopa da rade w błocie? bo z teleskopem drogo wychodzi a nowa to zawsze nowa od początku się dba i chodzi lata a używka to różnie bywa nie wiadomo kto jeździł i czy szanował sprzęt. Był znajomy u mnie po żniwach JCB 120 km było dość sucho ale wiadomo jak to jest przy oborniku bez płyty zawsze się zrobi błoto miał olbrzymi ten krokodyl ale bez teleskopu było by ciężko ale myślę tak sobie że taka mniejsza ładowareczka mnie waży i mniej weżmie tego obornika na krokodyl to jest też dużo lżejsza od takiej 120 km i powinna dać rade ale jak to w praktyce to nie wiem miał ktoś takie doświadczenie z takimi ładowarkami? czy takie mniejsze radzą sb w błocie?

#419 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 19 kwiecień 2014 - 16:17

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas? Czy Schaeff czy JCB tak samo w błocie, też mam 125KM w JCB, szerokie opony itd. Waży 6900 plus łyżka, krokodyla niemam, Schaeff lżejszy 6 ton ale ma węższe opony, 80KM no i hydrostat.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#420 Share biznes12

biznes12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 19 kwiecień 2014 - 17:11

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas?

Czy Schaeff czy JCB tak samo w błocie, też mam 125KM w JCB, szerokie opony itd. Waży 6900 plus łyżka, krokodyla niemam, Schaeff lżejszy 6 ton ale ma węższe opony, 80KM no i hydrostat.

a jak będzie taka do 4 tonn z krokodylem 40-50 km i na hydrostacie to podoła takim wyzwaniom? znalazłem na youtub 2 filmiki z taka ładowarką w błotku ;DD