Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas?

587 odpowiedzi na ten temat

#21 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 22 styczeń 2007 - 20:24

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas? a co powiecie na te ładowarki teleskopowe www.unitrak.pl podoba mi sie ta najmniejsza bo ma tylko 1,4m szerokości, ciekawe jaka cena...

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas? Dzisiaj, 07:50
  •  

#22 Share Viper

Viper

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 12 luty 2007 - 09:21

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas? Witam, odnośnie ładowarek, to sie nieco orientuję, jakis czas temu szukałem używanej maszyny i jest zakupiona, pracuje już ponad 2 lata jest to Manitou MLT 730 LS 120Turbo PowerShift, czyli 7m wysięgu, 3 t udzwigu, pompa load sensing (ma większy wydatek l/min) 120 konny silnik perkinsa z turbodoladowniem i intercoolerem (jak dla mnie te silniki są extra, malutko pali... ) skrzynia PowerShift :huh: czyli taka dosc wypasiona maszynka tylko nie ma klimy;/ To już druga łądowarka u nas poprzednio była Matbro (nie mylic z merlo) teraz juz jej nie produkują, ale z tego co sie przyglodałem to JD mają chyba identyczne podwozie i budowe jak Matbro. W Matbro tez był Perkins.
Ładowarki teleskopowe róznią się przedewszystkim przeniesieniem napędu. I kupując teleskopa trzeba zadac sobie pytanie do czego ma służyc, u nas w gospodarstwie jest uprawa i hodowla, ładowarka codzienie pracuje przy załadunku paszowozu i czynnosci pokrewne czyli tak srednio schodzi ok 1godziny, w sezonie oczywiscie wiecej, służy jako pojazad pociągowy by zaciognoc przyczepy na pole zaladowac i przyciągnoc. I tu jest jedno ale ładwoarka nie jest przeznaczona do ciągania, ale jak to bywa poco ma jechac pusta jak mozna cos podczepic:) Manitou jako jednyna z ładowarek ma inaczej rozwiązane przeniesienie napędu, mianowicie w wiekszosci innych jest to silnik hydrauliczyny który cisnieniem oleju napędza przekldanie która przkzauje napęd na wałki puzniej na mosty i na kola. To dobre rozwiązanie jeśli ładowarka nie musi pokonywac dużych odległosci, i pracuje np caly czas na placu, porusza sie z nieduża prędkością. Zaczynają sie schody gdy takim sprzętem trzeba podsciągnoc przyczepe z łądunkiem na wiekszą odlegosc np ponad 2 km, w nowych maszynach to sie moze nie zdazac, ale z biegiem czasu, olej nabiera duzych temperatur i potrafi sie zagotowac (tak było w Matbro) pozatym potrzeba stosowac duże obroty silnika by ładowarka ruszyła z miejsca, nie mówiąc juz o jakims obciązeniu np przy spychaniu.
Manitou nie ma silnika hydraulicznego a napęd jest przekazywany za pośrednictwem sprzęgła hydrokinetycznego (tak jak jest w Fendt TurboSprzęgło) to sprzęgło niweluje wszelkie szarpnięcia, przy małych predkosciach oborotwych silnika maszyna rusza z miejsca, szybciej nabiera prędkosci, łatwiej jest ją cos cholowac.
Miejscem nefralgicznym w tych maszynach jest przekładnia kontowa, która przenosi napęd z silnika na skrzynię biegów, trzeba pilnowac poprostu jej by nie dostałą za dużego luzu na trybach.
Zastanawialismy się przy kupnie nad JCB, jest to solidna maszyna, lecz własnie sposób przekazania napędu uwarunkował decyzję o zakupie Manitou. Przy zakupie miala ponad 3tys MTH, teraz ma ich ponad 5 tys.
Pozdrawiam i zycze trafnych wyborów. Jeśli kogos interesuje, ma jakies pytanie to prosze pisac, wiem jak to jest jak sie nie ma kogo poradzic, a kieruje sie intuicją przy zakupie, bo w sumie sam zadecydowalem o zakupie maszyny uzywanej.
Pawel

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe... :) Nigdy nie bylem w tym dobry.

#23 Share mav

mav

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 12 luty 2007 - 10:22

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas? Viper

Jedynym sposobem zeby tej przekładni nie było to silnik musi być usytuowany z tyłu tak jak jest to w ładowarkach t. NH (stare manitou)
JCB ma naped mechaniczny taki sma jak manitou

Jak tam jest rozwiązanie z blokadą?. Bo W JCB za blokade przedniego mostu sie doplaca, ale przynajmniej jest mozliwa :huh:
W których to ładowarkach t. masz naped hydrostatyczny a nie mechanicznych. Bo z wiadacych firm ani jedna nie posiada hydrostatu. JCB, manitu calss (to samo co manitou) NH (manitu) merlo, JD (juz nie istniejacy) wszystkie maja naped mechaniczny. No chyba ze w jakiejs małej
(wysieg ponizej 5 metrów)

#24 Share Viper

Viper

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 12 luty 2007 - 11:34

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas? Niestety chyba sie mylisz, wszędzie są silniki hydrauliczne lub pompy hudrauliczne (hydrostat) które napędzają mechanizm jezdny, rozmawiałem z wieloma przedstawicielami, duzo czytalem, to bylo juz dosc dawno bo ok 2 lata temu, dziwne zeby ludzie którzy zajmują sie tym sprzetem sie mylili. Nie ma opcji zeby był taki sam napęd w JCB i Manitou, Manitou jako jedna ma opatentowany sposób przeniesienia napędu... Jeśli chodzi o blokade to nie ma takowej. Na 5 biegu powinno sie rozlaczac przód od tyłu ale nie wiem czy tak jest napewno.

co rozumiesz przez napęd mechaniczny? bo wg mnie napęd mechaniczny to zwykła skrzynia biegów taka jak jest w np c-360
Pawel

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe... :) Nigdy nie bylem w tym dobry.

#25 Share mav

mav

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 12 luty 2007 - 12:10

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas? cóż szkoda sie przekamażac, wystarczy isc na plac i zobaczyć jaki jest naped :huh:

na 100% JCB ma mechaniczny. Układ przeniesienia napędu w JCB stanowi zespół składający sie z zmiennika momentu i skrzyni kontowej. Tak samo jak w manitou. Chcesz to poczytaj od czego jest naped w manitou

http://www.zeppelin-...ou.html?cat=420 ---> manitou

napęd od zmiennika momentu:)
od 2005 r JCB stosuje zmiennik momentu

#26 Share Viper

Viper

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 12 luty 2007 - 14:13

cóż szkoda sie przekamażac, wystarczy isc na plac i zobaczyć jaki jest naped :huh:

na 100% JCB ma mechaniczny. Układ przeniesienia napędu w JCB stanowi zespół składający sie z zmiennika momentu i skrzyni kontowej. Tak samo jak w manitou. Chcesz to poczytaj od czego jest naped w manitou

http://www.zeppelin-...ou.html?cat=420 ---> manitou

napęd od zmiennika momentu:)
od 2005 r JCB stosuje zmiennik momentu

W manitou nie jest mechaniczny, mechaniczny to ja rozumiem tryb wchodzi w tryb lub cos takiego, moze podeslij jakis prospekt w którym bedzie jasno napisane w teleskopie JCB jest hydrauliczny zamienik momenut. Ja zanalzlem ze w ladowarko koparakch jest to zasosowane za doplatą i to od niedawna, ale uruchamia to sie na ostatnim biegu.
Pawel

#27 Share mav

mav

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 12 luty 2007 - 16:00

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas? Jak na złość nie ma polskiego folderu w sieci :huh: Ale na tym co teraz przesłałem mozesz przeczytac

#28 Share Viper

Viper

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 12 luty 2007 - 16:31

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas? W czasie gdy ja kupowałem było troszke inaczej, moze wprowadzono teraz inne konstrukcje, tylko nadal nie wiem co to jest ten zmiennik momentu, tak dokładniej może ktos ma jakis opis schemat czy cos? Pierwszy raz spotkalem sie z takim okresleniem.
Pawel

#29 Share mav

mav

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 12 luty 2007 - 17:02

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas? zamiennik momentu to nic innego jak przekładnia
to tak samo jak półbiegi (np w ursusie) to jest wzmacniacz momentu :huh:
poprostu ktos tak to przetłumaczył he

#30 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, muzyka, turystyka

Napisany 13 luty 2007 - 15:38

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas? to sprzegło zwykłe cierne ma? kiepsciawo... :huh:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share mav

mav

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 13 luty 2007 - 16:11

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas? he Paveł nie przesadzaj to nie ursus.

sprzegło hydrokinetyczne, bo przekładnia jest hydrokinetyczna
to ze maszyna posiada zmiennik momentu (przekładnie hydrokinetyczną) nie oznacza ze jest to hydrostat.
troche przesadziłem nazywajac ładowarke z zmiennikiem momentu , napedem mechanicznym ale jak sie zblokuje zmiennik momentu to jest to napęd czysto mechaniczny :huh:

Tylko w małych ładowarkach stosuje sie hydrostat.

#32 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 13 luty 2007 - 16:53

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas? sprzegło hydrokinetyczne ma jedna wadę-nie można hamować silnikiem.czy ta blokada działa cały czas czy tylko na jakimś biegu???w samochadach z automatyczna skrzynią biegów tez jest sprzęgło hydrokinetyczne i odblokowane jest tylko w trakcie wsprzeglania, podczas jazy jest zablokowane-nie ma strat momentu i można hamować silnikiem.tutaj też tak jest???

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#33 Share mav

mav

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 13 luty 2007 - 17:56

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas? w przekładni hydrokinetycznej są tzw kierownice w odróznieniu od sprzęgła h. dlatego da sie hamować silnikiem. Jak wynika z folderu niestety zablokować mozna zmiennik tylko na 6 biegu. Blokada ta jest tylko ptrzebna wtedy gdy pokonujemy maszyną duze odległość pod obciązeniem. Gdy nie ma blokady oczywiscie nic sie nie stanie. Z tym ze przekładnia h. gdy pracuje na max przełozeniu ma straty (poślizg) co wpływa na wieksze spalanie paliwa, oprucz tego olej nagrzewa sie . Blokada powoduje to ze moment jest przkazywany mechanicznie i nie ma zadnych strat. no i wtedy najlepeiej sie hamuje silnikiem :huh:

#34 Share Viper

Viper

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 13 luty 2007 - 21:59

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas? Jednak technicy udoskonalją konstrukcje, i bardzo dobrze. Jeszcze kilka lat temu nie było takich wynalazków.
Pawel

#35 Share wisper

wisper

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 15 czerwiec 2007 - 18:50

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas? Witam!
JCB to firma z tradycją. Jak dobrze pójdzie to moze kupię sobie na zwrot! Sąsiad ma używaną z 98 r. Cudo. tym bardziej ze 50% zwrotu. Co wy z tym Manitou co to za firma? te ładowarki mają za słaby układ napędowy!!! Przy obsłudze gospodarstw mleczarskich nie podoła.

#36 Share andrzejko

andrzejko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 19 czerwiec 2007 - 22:22

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas? zeby ocenic trzeba zobaczyc na wlasne oczy..jak kumpel wybudowal obore wolnostanowiskowa to romanowski zrobil u niego pokaz manitou. sprawowaly sie dobrze ale on wzial NH bo ma 3 ciagniki tej firmy i dostal spory upust. obore ma na glebokiej sciolce, obornika chyba z 1,5 metra albo wiecej i NH i tez dobrze sobie radzi, kladzie to na 20-tonowy rozrzutnik brochard

#37 Share tvt

tvt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 24 czerwiec 2007 - 14:04

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas? I co w końcu kupiles

#38 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 25 czerwiec 2007 - 18:14

www.unitrak.pl

czy ktos sie dowiadywal czegos na temat tych ladowarek??

#39 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 25 czerwiec 2007 - 19:24

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas? może w weekend będą w minikowie to sie wypytam :(

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 25 czerwiec 2007 - 22:39

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas? ok, to czekam z nieciepliwoscia, jak mozesz to dowiedz sie czy mozna dostac zamknieta kabine