LEX

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas?

Polecane posty

skora540    0

witam .również miałem problem z wyborem ale po dłuższym zastanowieniu wybrałem manitou 625 .niska nie za szeroka wszędzie wchodzi silnik fajny narazie nic się z nią złego nie dzieje czasami tylko nie chce się przełączyć na szybki bieg muszę wyłączyć silnik i po ponownym odpaleniu jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyJohn    246

Witam. Czy polecacie ładowarkę NH LM5060 plus? :) Co o niej powiecie? Wiem, że pierwsze modele ładowarek LM były awaryjne, ale jak jest teraz? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MKrajes    132

W kwestii ładowarek moim zdaniem liczą się głównie dwie marki JCB i Manitou.

Co do Claasa znajomy miał chęć zakupić Scopriona model chyba 6030. Wybrał jednak Manitou gdyż cena modelu o zbliżonych parametrach była o ok 30 tys niższa niż w przypadku Claasa. Dodatkowo kilka osób posiadające te ładowarki mocno narzekały na awaryjność. Chodziło głównie o jakieś drobne ale uciążliwe awarie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyz1o    9

CAT, MANITOU, JCB

Witajcie a wiec jaka ladowarke polecacie ktora jest z nich najlepsza jezeli chodzi o jcb to interesuje mnie 531 70 agri plus czy jakos tak wiec z tych trzech modeli cos podobnego do tej.

 

ladowarka ma sluzyc przy krowach mlecznych ladowanie wozu, obornik, piach, ugnietanie na pryzmie i moze czasem jakies bele

tak wiec czekam na propozycje prosze o jakies konkretne wypowiedzi :) jak polecacie np manito to i napiszecie dlaczego

 

Połączony

Edytowano przez zyz1o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kilonek    0

witam

mam do was prośbę, bo chciałbym kupic ładowarkę teleskopową do 40 tyś zł

niemam w gospodarstwiw zadnego ładowacza i to mnie boli diabelnie

ładowarka miała by u mnie dzwigac big bagi z nawozem rozładunek tira i wpychanie do magazynu gdzie niemam za duzo miejsca i czasem musze ustawiac 3 na kupe

dodatkowo czasem palety z nawozem, podpychanie pryzmy buraków no i pewnie pracie z ziemią

ajką teleskopówkę mi poradzilibyście???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronarek80a    1

Wie ktoś ile kosztuje teraz najtansza ładowarka obojetnie jakiej firmy, potrzebna mi by była do ładowania obornika na rozrzutnik warfamy 4,5t wiec nie wysoki.Może być teleskopowa jak i przegubowa.Głównie chodzi mi o ceny ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyz1o    9

Witam ponownie jak myslicie ktora ladowarka jest lepsza wydajniejsza wytrwalsza CAT TH 337 AGRI czy JCB 531 70 AGRI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Bo JCB jest produkowane w fabryce JCB, a CAT jest to wyrób chyba JBL czy jakoś tak, CAT nie robi swoich teleskopówek. Z tego co czytałem na forum maszyn budowlanych to tych teleskopówek CAT nikt nie chce naprawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A poza tym JCB to JCB. W kwestii ładowarek tak naprawdę liczy się tylko JCB lub Manitou. A zasadnicza różnica między nimi to przede wszystkim różnica w cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolq1660    188

Siema wiele razy otrzymałem dobre porady na tym forum, więc mam do was pytanie co byście polecili, wybrali z: Manitou 625, new holland Lm 5020 lub 5030,i dieci 25.6. Odlegość do dilerów praktycznie taka sama, ja sam skłaniam się ku new hollandowi ponieważ mam juz trochę sprzętu z tej marki, z kolei manitou to manitou i wydaje mi się że płaci sie tu tylko za nazwę. Chciałbym zobaczyć też waszą opinię. Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

zyz1o według mnie zdecydowanie JCB.

 

jak wogóle można porównywać te 2 marki:p

JCB do pięt nie dorasta Catowi:p chociaż większość rolników wybierze jcb z powodu ceny:p ale jakości się nie da porównać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemek01    0

Witam;) przyłączam się do pytania kolegi. Właśnie jestem w trakcie wyboru ładowarki teleskopowej i mam wiele obaw co do niektórych rzeczy. Głównym pytaniem jest to jaką ładowarkę wybrać jaką markę. Nie wiem też czy lepsza jest ładowarka na hydrostacie czy napędzie mechanicznym?

Ładowarka będzie pracowała przy stadzie krów mlecznych (załadunek paszowozu, zwózka słomy i nie wielkiej ilości bel sianokiszonki, itp)

Z góry dziękuję za odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przemek01 jeśli chodzi o przekładnię to wiadomo, że jak masz mechaniczną to ładowarka będzie za równo dobrze chodziła w zagrodzie jak i w dłuższych trasach. Poza tym na mechanicznej skrzyni uciągniesz większy ciężar niż na hydro, choć są kaci którzy nie oszczędzają hydrostatu i ciągają spore ładunki ale to jest wszystko tylko do czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolq1660    188

a jak działa ta skrzynia mechaniczna? coś jak w ciągniku z półbiegami czy jak w c-330? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Jaka mechaniczna? takie to były 20 lat temu. Teraz to jest wszystko przełączane automatycznie przez komputer. Jak automat w osobówce. Czy w ciągniku. Oczywiście jest przełącznik możesz wybrać 1,2,3,4 bieg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolq1660    188

Ja cytuję tylko kolegę @dominikziemniak, czyli to jest taki powershift a nie mechanik, i już wszystko wiem:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GASxD    3

Witam,

Chciałbym kupić używaną ładowarkę teleskopową, jestem przekonany do takich marek ja JCB, Merlo, Manitou.

Nie wiem po prostu na co głównie zwrócić uwagę, na jakie szczegóły.

Na ładowarkę planowałem wydać gdzieś do około 50 tys. Myślę że taka do 8m wysięgnik max.

Jeśli możecie to podajcie kilka ofert.

Tematy połączone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Wilkuu
      Cześć
       
      Chciałbym się dowiedzieć jaką kosiarkę najlepiej kupić, i z którą poradzi sobie poczciwy "ciapek". Mam zamiar kupić ją w sezonie zimowym, a od wiosny startować z hodowlą królików. Aktualnie przeglądając oferty wpadła mi w gust kosiarka Famarol słupsk 1,65m. Macie jakieś doświadczenia z nią? Potrzebuje niewielkiej kosiarki, skosić 50a łąki. Co do ceny max mogę wyłożyć na ten czas 2 tyś
    • Przez arion650
      Zastanawiam się nad zakupem nowej ładowarki teleskopowej jej zadaniem byłoby m.in ładowanie obornika,załadunek ziemniaków przemysłowych,ustawianie bel i częściowe ich zwożenie.Główne marki jakie mnie interesują to Jcb 531-70,Bobcat TL360,Class lub new holland.W mojej okolicy jest kilka ładowarek jcb właśnie z tego modelu i sprawują się dobrze lecz obiło mi się o uszy że dużo palą.Gospodarstwo jest o powierzchni 120ha myślę że trochę roboty się dla niej znajdzie.Jeżeli coś wiecie o tych ładowarkach to pomóżcie mi w wyborze:)    
    • Przez kamciow
      Witam Jestem na dobrej drodze kupna tej oto ładowarki, ładowarka w stanie bdb, wszystko pięknie działa, ale jest jeden problem. Podczas testu ładowarki, gdy bawiłem się poziomowaniem, a siłownik doszedł do końca, blokował się. Gdy chciałem wrócić, ramka pozostawała w miejscu, ładowarka czuła opór, i delikatnie ruszało się całe ramie. Czy to coś poważnego ? Wydaje mi się że blokowała się tylko sekcja przechyłu, tylko w krańcowych pozycjach
       
    • Przez tomaszewskyy
      Witam. Mam mały problem z ładowarką jcb 531/70, chodzi dokładniej o nierówne obroty maszyny podczas jej postoju przez kilka min na najmniejszych obrotach, filtry paliwa zostały wymienione a problem nadal występuje, może ktoś miał podobny problem?
    • Przez DanielFarmer
      Witam
      Jak w temacie. Chcę kupić czołowa kosiarkę i mam dylemat między nowym samaszem a używką pottinger czy Krone do max 3-4lat. Kasa podobna.Samasz ma tyleż opinii dobrych co złych a znowu 3letnia kosiarka z zachodu mimo idealnego wyglądu  może być wrakiem.

      Pomóżcie
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj