Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas?

587 odpowiedzi na ten temat

#241 Share Adi21

Adi21

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 28 maj 2011 - 11:02

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas? Wersję agri super ze skrzynią 6 biegową, amortyzowanym wysięgnikiem i pompą o większej wydajności, zresztą i tak pewnie to wszystko wiesz :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas? Dzisiaj, 11:28
  •  

#242 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 28 maj 2011 - 12:00

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas? Wiem bo mam też Super. A masz rewers wentylatora chłodnicy? Bo patrząc w katalogu części to jest tylko dodatkowy zawór. No i przełącznik w kabinie. Jakieś wolne kable są w okolicy wentylatora więc pewnie samemu idzie założyć. U mnie w trocinach to by się przydało, zresztą na polu też.

Jedno co mnie wkurza ale też się przyzwyczaiłem że ów wentylator chłodnicy chodzi bardzo szybko, tak że rozdmuchuje mi trociny, ale tak ma chodzić mówią.

#243 Share Adi21

Adi21

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 29 maj 2011 - 12:12

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas? Też reversu nie mam, jeśli chodzi o JCB to wszystkie niestety pod siebie dmuchają. W magazynie zbożowym to po 5 min jeżdżenia jest taka kurzawa że na 5 metrów nie widać. Tą claasa co miałem to nic nie kużyła (chociaż w tym lepsza).

#244 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 29 maj 2011 - 13:53

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas? A Manitke kiedy masz na testy i jaką? Ja chciałem na testy ale nikt nie chciał dać, więc padło na JCB ze względu że cena dość przystępna choć IH najlepszej nie dał (zaoszczędziłem tylko trochę bo trafiła się maszyna po starej cenie przed podwyżką). No i serwis nieautoryzowany jest dobrze rozwinięty, miałem serwis już na 100h robiony przez IH i cena mnie przestraszyła zwłaszcza dojazdu do mnie. No ale się chciało nową maszynę to trzeba płacić :D

#245 Share Adi21

Adi21

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 30 maj 2011 - 08:56

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas? Ja powiem Ci szczerze że mam dość Interhandlera koniec jakiejkolwiek współpracy z tymi pata..., są tylko od brania pieniędzy jak już zauważyłeś. Wyczyścili mnie w tym roku z kasy, a maszynę w końcu naprawiłem sam. Jak będę brał JCB to na pewno nie od nich, poza tym inni mają ładowarki JCB o wiele taniej. Jeśli chodzi o manitou to prawdopodobnie będę miał 14.06.11, ale to jeszcze nic pewnego, co do modelu to na razie nie powiedzieli mi jeszcze, ma do mnie przyjechać przedstawiciel w tej sprawie w tym tygodniu.

#246 Share GRGOJ

GRGOJ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 30 maj 2011 - 09:03

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas? czy ktoś z Was korzysta z Manitou MVT 628? Są jakieś dodatkowe plusy/minusy tej maszyny? Wiadomo, że mniejsze wymiary to mniejsza stabilność przy podnoszeniu, ale coś jeszcze? Może inna konstrukcja niż w innych MAnitou?
Ma ta ładowarka jakieś odpowiedniki w JCB?

#247 Share cuabab

cuabab

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów
  • Zainteresowania:Maszyneria ;D

Napisany 11 lipiec 2011 - 07:43

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas? Witajcie koledzy.
Czytam, czytam i nie mogę się doczytać.Dodany obrazek Więc pytam.Dodany obrazek
Ile palą wam wasze ładowarki?Dodany obrazek
Ja mam JCB 530-70 no i szerze mówiąc jestem trochę zdziwiony. Według mnie pali dużo, ale cóż to 100 konny automat .

#248 Share Adi21

Adi21

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 11 lipiec 2011 - 11:41

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas? Masz model z silnikiem perkinsa czy JCB? MOja jest z perkinsem i pali od 3,5 do 7 l/godz zalezy jak ciężko pracuje. Najwięcej pali podczas przemieszczania się po drogach na większe odległości, najmniej przy karmieniu bydła i układaniu słomy oraz innych pracach gdzie mało jeździ, dużo pracuje na jałowych obr i podnosi coś lekkiego. Przeważnie mam spalnie na poziomie 4-4,5 l/godz.

#249 Share cuabab

cuabab

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 11 lipiec 2011 - 12:23

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas? Perkins.

#250 Share Adi21

Adi21

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 11 lipiec 2011 - 13:04

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas? Ile pali Twoja ładowarka i co robi?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#251 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 11 lipiec 2011 - 14:04

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas? Moja 130KM JCB, pali średnio 5-5,5L/h, przy jeździe max prędkość i pełen gaz to komputer pokazuje 18-22L/h. Praca różna, wożenie palet, załadunek drewna, trocin. Niwelacja terenu, załadunek żwiru, piachu. Ja ze spalania jestem zadowolony.

@cuabab a jak używasz gazu przy załadunku? Do jakich obr wkręcasz silnik?

#252 Share cuabab

cuabab

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 12 lipiec 2011 - 18:02

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas? Przyjechał wczoraj Serwis i coś wymienił. Nie było mnie w domu. Ale mówił że teraz spalanie będzie mniejsze. A praca jaką wykonuje: przewożenie zboża z silosów z szop, dowóz bel słomy do chlewa, ładowanie palet. ogólnie praca leciutka większość stoi w garażu. PozdrawiamDodany obrazek

#253 Share Jelen3640

Jelen3640

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 22 sierpień 2011 - 14:06

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas? Może posiada ktoś ładowarkę claas'a? Chciałbym sie dowiedzieć ile pali i jak sie sprawuje przy pracy .

#254 Share radzikus

radzikus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Zainteresowania:Honda Civic "UFO" :)

Napisany 04 wrzesień 2011 - 21:07

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas? Mam 928 Plus- ładowarka w wersji rolniczej z zaczepem hydraulicznym, elektryką oraz wywrotem do przyczepy. Jak nie wciskasz powyżej 1500rpm to spali około 6 litrów. Jak przygazuje np; przy ciągnięciu przyczepy to i 12 l wyjdzie. Ogólnie ok, ale jest jedna wada- na polu lub na mokrej łące strasznie wolno się porusza tak jakby nie miała siły. Wkurza mnie to bo przy ponad 100 konnym silniku trochę słaba prędkość.

Edytowany przez radzikus, 05 wrzesień 2011 - 06:34.

C-330,C-360 3P,JCB 530/70 Super Agri, DF Agrotron

#255 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 05 wrzesień 2011 - 18:57

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas? Zwykły hydrostat czy zmniennik momentu ze skrzynią? Trzeby by ciśnienia pomierzyć to by wiadomo było co i jak.

#256 Share radzikus

radzikus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 05 wrzesień 2011 - 20:43

Zwykły hydrostat czy zmniennik momentu ze skrzynią? Trzeby by ciśnienia pomierzyć to by wiadomo było co i jak.

Szczerze to nie mam pojęcia; skrzynia 4 biegowa, sprzegło znajduje sie w gałce zmiany biegów. Tył / przód załączany dźwignią elektrohydrauliczną (dół/góra).

Ale co to jest dokładnie to nie mam pojecia.

#257 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 05 wrzesień 2011 - 20:59

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas? A to zwykła skrzynia. trzeba pomierzyć ciśnienia na sprzęgłach

#258 Share radzikus

radzikus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 06 wrzesień 2011 - 00:14

A to zwykła skrzynia. trzeba pomierzyć ciśnienia na sprzęgłach

Ok, ale moze cos wiecej?
Jak pomierzyć, czym i gdzie ?

#259 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 06 wrzesień 2011 - 16:15

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas? Nie znam akurat dość dobrze Twojej skrzyni. Więc gdzie są porty Ci nie powiem, mierzy się manometrem taki do 50bar starczy bo tam ciśnienia rzędu do 20 bar. Najlepiej jak nie wiesz to by trzeba kogoś zawołać to powie co i jak.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#260 Share korbi555

korbi555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 11 wrzesień 2011 - 16:07

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas? Koledzy mam pare pytań do was obeznanych w ładowarkach :)
Potrzebuje ładowarki:
- wys. podnoszenia min. 5.5 metra
- ciężar podnoszenia wystraczy 2t
- nie wyższa niż 2.3 metra
- nie szersza niż 2.2 metra
- i co najważnieszjsze będzie pracować w trudnych warunkach więc wysoki prześwit jest wskazany(błoto itp)
- Ładowarka oczywiście nowa cena max. do 200tys netto :)
Bede wdzieczny za jakieś rady :)