LEX

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas?

Polecane posty

dawidg2    31

Moja 130KM JCB, pali średnio 5-5,5L/h, przy jeździe max prędkość i pełen gaz to komputer pokazuje 18-22L/h. Praca różna, wożenie palet, załadunek drewna, trocin. Niwelacja terenu, załadunek żwiru, piachu. Ja ze spalania jestem zadowolony.

 

@cuabab a jak używasz gazu przy załadunku? Do jakich obr wkręcasz silnik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cuabab    1

Przyjechał wczoraj Serwis i coś wymienił. Nie było mnie w domu. Ale mówił że teraz spalanie będzie mniejsze. A praca jaką wykonuje: przewożenie zboża z silosów z szop, dowóz bel słomy do chlewa, ładowanie palet. ogólnie praca leciutka większość stoi w garażu. Pozdrawiamcool.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzikus    0

Mam 928 Plus- ładowarka w wersji rolniczej z zaczepem hydraulicznym, elektryką oraz wywrotem do przyczepy. Jak nie wciskasz powyżej 1500rpm to spali około 6 litrów. Jak przygazuje np; przy ciągnięciu przyczepy to i 12 l wyjdzie. Ogólnie ok, ale jest jedna wada- na polu lub na mokrej łące strasznie wolno się porusza tak jakby nie miała siły. Wkurza mnie to bo przy ponad 100 konnym silniku trochę słaba prędkość.

Edytowano przez radzikus

C-330,C-360 3P,JCB 530/70 Super Agri, DF Agrotron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Zwykły hydrostat czy zmniennik momentu ze skrzynią? Trzeby by ciśnienia pomierzyć to by wiadomo było co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzikus    0

Zwykły hydrostat czy zmniennik momentu ze skrzynią? Trzeby by ciśnienia pomierzyć to by wiadomo było co i jak.

 

 

Szczerze to nie mam pojęcia; skrzynia 4 biegowa, sprzegło znajduje sie w gałce zmiany biegów. Tył / przód załączany dźwignią elektrohydrauliczną (dół/góra).

 

Ale co to jest dokładnie to nie mam pojecia.


C-330,C-360 3P,JCB 530/70 Super Agri, DF Agrotron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzikus    0

A to zwykła skrzynia. trzeba pomierzyć ciśnienia na sprzęgłach

 

 

Ok, ale moze cos wiecej?

Jak pomierzyć, czym i gdzie ?


C-330,C-360 3P,JCB 530/70 Super Agri, DF Agrotron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Nie znam akurat dość dobrze Twojej skrzyni. Więc gdzie są porty Ci nie powiem, mierzy się manometrem taki do 50bar starczy bo tam ciśnienia rzędu do 20 bar. Najlepiej jak nie wiesz to by trzeba kogoś zawołać to powie co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korbi555    70

Koledzy mam pare pytań do was obeznanych w ładowarkach :)

Potrzebuje ładowarki:

- wys. podnoszenia min. 5.5 metra

- ciężar podnoszenia wystraczy 2t

- nie wyższa niż 2.3 metra

- nie szersza niż 2.2 metra

- i co najważnieszjsze będzie pracować w trudnych warunkach więc wysoki prześwit jest wskazany(błoto itp)

- Ładowarka oczywiście nowa cena max. do 200tys netto :)

Bede wdzieczny za jakieś rady :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainteresuj się manitou MLT 625

Wysokość podnoszenia 5.9 m

Udźwig 2.5 tony

Szerokość 1.82 m

Wysokość 2 m

Prześwit 38 cm

Silnik 75 koni

Cena ok 47 tyś euro netto za wersje premium

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korbi555    70

Dzieki:)

to jest cena do negocjacji??

a wiesz jak krztałtuje sie cena MLT 627?

Bo jednak bym chciał żeby miała koło 100KM

A inne firmy JCB?

Edytowano przez korbi555

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak to cena katalogowa

Na allegro jest 627 za 256 brutto.

Jcb ma model 527-55

wysokość 2,2m

szerokość 2m

wysokość podnoszenia 5.5 m

udźwig 2.7 tony

silnik 83 konie

Ceny niestety nie znam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie manitou jest lepsze. Sąsiad ma Jcb 536-60 i po 2 latach w silniki pękł wał korbowy i dwa korbowody poszły bokiem, w nowych manitou nie słyszałem o tego typu przypadkach. Także teraz nie mam jakoś przekonania do marki Jcb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tej małej 625 od 4 do 7 litry ale te 7 to już w ostrej robocie. Z tego co czytałem taka jak moja pali od 6 do nawet 12 w robotach ziemnych :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Manitou ma silnik Perkinsa, niestety JCB było zmuszone do zbudowania swojego silnika po tym jak CAT wykupił Perkinsa. Mam 531-70 jeszcze SUPER jakoś nienarzekam, choć serwis jakoś nie może mi jednego siłownika uszczelnić już 2 miesiące czekam. Patrząc na serwis oczywiście nieautoryzowany to jakoś do JCB go więcej, maszyn też raczej więcej.

 

 

@farmersNHtd95d to że jeden przypadek pękniętego wału był to nie skreśla marki. Fakt te silniki są dość młode bo od 2006 roku, ale jakoś śledzę forum o maszynach budowlanych i narazie nie narzekają ludzie, a mają po 6 tys h już niektórzy, jedynie co to spalanie, ale jakoś u mnie na zrobioną robotę jak liczyć to jest mało w porównaniu do poprzedniej ładowarki. średnia ok 5L/h a 130 konny motor mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korbi555    70

A ty Dawid co byś mi polecił??

Dodam że ładowarka będzie pracowac przy oborniku,zwożenie słomy i zdejmowanie palet z pasza to będzie jej głownym zadaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Gdzie masz bliżej do serwisu? Bo to też ważne np IH liczy za dojazd 2zł/km w każdą stronę. Jutro do mnie właśnie przyjeżdzają ale sprawa na gwarancji bo siłowniki zaczęły cieknąć przy łyżce. Choć IH mnie wkurzyło bo 2 miesiące do tych siłowników uczelnień nie mogli dostać ( może wina całego JCB) tego nie dowiemy się.

 

Wiesz wszystko tu się rozchodzi jak kto dba kto jeździ itd. bo jak będzie 5 operatorów to raczej wcześnie się sprzęt zajedzie, a jak jeden dwóch to wiesz i jeszcze swój człowiek z rodziny to inaczej. JA tam patrzyłem na serwis bardziej ten nieautoryzowany jaki jest, jak i dostęp do części. Wiadomo do Perkinsa prędzej się części dostanie i to w byle jakim sklepie. JCB chyba nawet taniej wychodziło niż MAnitou w tej samej konfiguracji i chyba jest JCB węższe niż Manitou. A i jedna sprawa moja Superka czekała na mnie w IH a za resztą było by trzeba czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korbi555    70

Operator to tylko ja i Tata :)

Do Manitou 118 dalekoo <_<

Natomiast do JCB 80 :huh:

W tym tygodniu bede dzwonił i sie rozgadam z dilerami :)

Może coś wychacze na testy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Właśnie bierz na testy, bo ja tak w ciemno kupowałem i hmm są plusy i minusy tej mojej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Wilkuu
      Cześć
       
      Chciałbym się dowiedzieć jaką kosiarkę najlepiej kupić, i z którą poradzi sobie poczciwy "ciapek". Mam zamiar kupić ją w sezonie zimowym, a od wiosny startować z hodowlą królików. Aktualnie przeglądając oferty wpadła mi w gust kosiarka Famarol słupsk 1,65m. Macie jakieś doświadczenia z nią? Potrzebuje niewielkiej kosiarki, skosić 50a łąki. Co do ceny max mogę wyłożyć na ten czas 2 tyś
    • Przez arion650
      Zastanawiam się nad zakupem nowej ładowarki teleskopowej jej zadaniem byłoby m.in ładowanie obornika,załadunek ziemniaków przemysłowych,ustawianie bel i częściowe ich zwożenie.Główne marki jakie mnie interesują to Jcb 531-70,Bobcat TL360,Class lub new holland.W mojej okolicy jest kilka ładowarek jcb właśnie z tego modelu i sprawują się dobrze lecz obiło mi się o uszy że dużo palą.Gospodarstwo jest o powierzchni 120ha myślę że trochę roboty się dla niej znajdzie.Jeżeli coś wiecie o tych ładowarkach to pomóżcie mi w wyborze:)    
    • Przez kamciow
      Witam Jestem na dobrej drodze kupna tej oto ładowarki, ładowarka w stanie bdb, wszystko pięknie działa, ale jest jeden problem. Podczas testu ładowarki, gdy bawiłem się poziomowaniem, a siłownik doszedł do końca, blokował się. Gdy chciałem wrócić, ramka pozostawała w miejscu, ładowarka czuła opór, i delikatnie ruszało się całe ramie. Czy to coś poważnego ? Wydaje mi się że blokowała się tylko sekcja przechyłu, tylko w krańcowych pozycjach
       
    • Przez tomaszewskyy
      Witam. Mam mały problem z ładowarką jcb 531/70, chodzi dokładniej o nierówne obroty maszyny podczas jej postoju przez kilka min na najmniejszych obrotach, filtry paliwa zostały wymienione a problem nadal występuje, może ktoś miał podobny problem?
    • Przez DanielFarmer
      Witam
      Jak w temacie. Chcę kupić czołowa kosiarkę i mam dylemat między nowym samaszem a używką pottinger czy Krone do max 3-4lat. Kasa podobna.Samasz ma tyleż opinii dobrych co złych a znowu 3letnia kosiarka z zachodu mimo idealnego wyglądu  może być wrakiem.

      Pomóżcie
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj