Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas?

587 odpowiedzi na ten temat

#1 Share LEX

LEX

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 05 listopad 2006 - 06:46

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas? Jakiej mocy? Może ktoś ma którąś z tych i podzieli się wrażeniami?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas? Dzisiaj, 23:42
  •  

#2 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 05 listopad 2006 - 10:10

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas? Wszystko zależ od funduszy, które chcesz przeznaczyc.

#3 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 05 listopad 2006 - 11:03

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas? napisz mniej wiecej co miałaby robić i ile...i najwżniejsze tak jak naisał LowRider "za ile chcesz ją kupić"

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#4 Share LEX

LEX

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 05 listopad 2006 - 12:27

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas? tak myslimy nad 100KM Manitou. Po prostu mialaby co robic. Ogolnie mialaby służyć do obsługi krów mlecznych.

#5 Share kserkses

kserkses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 652 postów

Napisany 05 listopad 2006 - 14:32

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas? Weideman ma spory wybór różnych wielkości http://www.weidemann...lish/index.php4 i chyba ceny w miarę. Nie wiem czy to nie Merlo ma teleskopową z zaczepami od traktora, że moze też być traktorem - może czymś takim się warto zainteresować  ???
<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

#6 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 05 listopad 2006 - 15:21

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas? Da mnie najlepsze ładowarki to MANITOU ale ta uniwersalna McCormik TTH podoba mi się jeszcze bardziej http://www.agrofoto....146-pos-11.html

#7 Share JarekWLKP

JarekWLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 543 postów

Napisany 05 listopad 2006 - 16:42

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas? Zaimponował mi Bobcat. Tylko cena też imponująco wysoka :)
John Deere marką ponad wszystkie.
Zamieszczone przeze mnie fotografie chronione są prawem autorskim.

#8 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 05 listopad 2006 - 17:41

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas? u mnie koleś niedaleko handluje używanymi.kiedyś z nim gadałem i mówił że nie niemcy są tylko za Manitou...ale ile w tym prawdy ::)

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#9 Share JarekWLKP

JarekWLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 543 postów

Napisany 05 listopad 2006 - 22:42

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas? Tutaj jest jakiś importer ze sporym wyborem jak na ładowarki: http://www.allegro.p...i_do_obory.html

Pozdrawiam.
John Deere marką ponad wszystkie.
Zamieszczone przeze mnie fotografie chronione są prawem autorskim.

#10 Share silver95

silver95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 28 listopad 2006 - 16:52

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas? a moze nie wiecie kto by mial na sprzedaz ladowarke teleskopowom za okolo 30tys zł. ????
Moje filmiki
www.youtube.com/user/manieks119

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share mav

mav

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 30 listopad 2006 - 00:38

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas? też rozgladam sie za ładowarką teleskopową  i według moich rozeznań najlepiej było by wziąść manitu, jezeli ktos sie zastanawia nad ładowarka NH to mówie odrazu ze to stara wersja manitu (podoba mi sie z wygladu i duzy plus za silnik z tyłu co pozbawia ładowarke przekładni kontowej), ładowarki JD znam opinie ze niezbyt udany produkt, JCB bardzo mały wybór ładowarek tzn albo 7m albo 12m nie ma nic po środku chociaz przyznam ze wolałbym od manitu, BObcat Dutz itp wynalazki w sumie podobne ale co potem z serwisem? taka sobie ładowarka to wydatek przewaznie w okolicy 50 tyś euro oczywiscie zalezy co kto chce, mi pasuje z dłuzszym wysiegiem a nie koniecznie z duzym udzwigiem bo 3t wystarcza do wiekszzosci prac , a czasami przydałaby sie jako drabina ;) nie wiem czy ktos to zauwazyl ale nie wszystkie ładowarki teleskopowe oferuja skrzynie biegów taką zeby mozna było zmieniac biegi pod obciazeniem (przewaznie chodzi tu o power shift) , a chodzi mi o to ze np: mozna wziąsc taka ładowarka zaciagnąc przyczepe z big-bagami do  pola, i jak tu zmienic bieg na wyzszy jak 3ba sie zatrzymac a jest pod góre ;)) ja zawsze doliczam do ładowarki zaczep ewentualnie hitcha, 1 pare wyjsc na hydraulike i pneumatyke zeby przyczepa nie zrobiła ze mnie placka :) mozna by sie pokusic o troche wiecej dupereli np joystic z płynna regulacją tempa wysówu itp. miałem do czynienia z ładowarka merlo stad te moje dziwne uwagi ;)

#12 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 30 listopad 2006 - 21:21

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas? @mav a chcesz kupić nowke tak???mi tez się marzy jakiś manitu albo jcb.tylko ja bym wolał mniejszy model np.jcb 525-50

#13 Share tomek ł

tomek ł

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 25 grudzień 2006 - 10:32

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas? Najlepiej kup weidemanna 1370. Super sprzęt i jeszcze z wydłyżonym ramieniem. Posiadam taka i jestem zachwycony jak ona może być zwrotna. Teleskopówka tez jest dobra ale jest mnie zwrotna i jest o połowę droższa.

#14 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 25 grudzień 2006 - 11:08

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas? ale masz wysuwane ramię, u mnie nie zastapione...Twój weidemann jest nowy czy używany??ile ma udzwigu??

#15 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 25 grudzień 2006 - 19:27

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas? z tego co slyszalem to manitou jest najlepsza, ja czasem bawilem się jcb 530-70 z tego co pamietam - kilka awarii zaliczyla
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#16 Share mav

mav

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 25 grudzień 2006 - 21:55

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas? weidemana jest za mała, mnie interesuje wysięg około 9m a weideman takiego nie posiada...

#17 Share wojtek3222

wojtek3222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 529 postów

Napisany 29 grudzień 2006 - 22:53

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas? Znajomy rolnik kupił w tym roku Manitou i mówi ,że jest to najlepsza firma od ładowarek teleskopowych ,a stwierdził to jak mówi na podstawie testów ładowarek różnych firm.

#18 Share chłop z mazur

chłop z mazur

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów

Napisany 01 styczeń 2007 - 19:25

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas? co do ładowarek Wiedemann to ciekawą opcja są ładowarki z serii 2006 i 3006 i jak by kogoś interesowało to podaję ceny i specyfikację :

Ładowarka Weidemann model 2006, 49KM, z wysięgnikiem teleskopowym, wersja standard,
Cena maszyny wynosi:
147 580,00zł + 22%VAT = 180 047,60zł
Wyposażenie seryjne – standard obejmuje:
4 – cylindrowy silnik Diesla Perkins 35,7kW / 49KM przy 2600obr/min
4 cylindrowy silnik Diesla Deutz 50kW /69KM przy 2300 obr/min
Hydrostatyczny napęd na wszystkie koła ze sterowaniem automatycznym ; dźwignia wielofunkcyjna
Oś Weiedemann PA1010 – od 02/05 PA, PA1200 seryjnie przy ramieniu teleskopowym
Hydrauliczny nadbieg do 20km/h
Ogumienie 11.5/80 – 15.30 AS włącznie z felgami zwrotnymi
Dach ochronny kierowcy, stanowisko kierowcy bocznie przechylane
2 reflektory robocze przednie, 1 reflektor roboczy tylny
Siedzenie komfortowe z pasem bezpieczeństwa; przestawiana kolumna kierownicy
Chłodnica hydrauliczna (chłodnica Kombi)_ Perkins
Chłodnica olejowa z przewietrzaniem elektrycznym Deutz
W pełni hydrauliczny , łamany, wahliwy, układ kierowniczy, hydrauliczne węże ochronne
Hydrauliczne sterowanie jednoręczne z pozycją pływakową
Po prawej obok siedzenia (seria z wahaczem)
Hydrauliczny system szybkiej wymiany narzędzi roboczych
Hamulec eksploatacyjny: hydrostatyczny napęd jezdny działający na wszystkie 4 koła
Centralny hamulec eksploatacyjny i ustalający w cięgnie napędowym, działający na wszystkie 4 koła
Lamelowy mechanizm różnicowy samoblokujący 100% skuteczności blokowania z przodu i z tyłu
licznik roboczogodzin; wskaźnik poziomu paliwa, wskaźnik liczby obrotów; wskaźnik temperatury
Uchwyty dźwigowe; przyłącze hydrauliczne przednie DN12; bezciśnieniowy bieg wsteczny
Dociążenie tylne; zawory hamujące opuszczanie (seria tylko z ramieniem teleskopowym)

Ładowarka Weidemann model 3006 49KM, z wysięgnikiem teleskopowym, wysokość podnoszenia 5mtr., wersja standard,
Cena maszyny wynosi:
154 875,00zł + 22%VAT = 188 947,50
Wyposażenie seryjne – standard obejmuje:
4 – cylindrowy silnik Diesla Perkins 35,7kW / 49KM przy 2600obr/min
4 cylindrowy silnik Diesla Deutz 42,5kW przy 58KM przy 2300obr/min – 56kW /76KM przy 2300obr/min
Hydrostatyczny napęd na wszystkie koła ze sterowaniem automatycznym
Dźwignia wielofunkcyjna; nadbieg hydrauliczny do km/h oś PA 1400
Ogumienie 12.50/80 – 18ASET+ 75 włącznie z felgami zwrotnymi
Dach ochronny kierowcy, stanowisko kierowcy bocznie przechylane
2 reflektory robocze przednie, 1 reflektor roboczy tylny
Siedzenie komfortowe z pasem bezpieczeństwa; przestawiana kolumna kierownicy
Chłodnica oleju hydraulicznego; w połnni hydrauliczny łamany wahliwy układ kierowniczy
Hydrauliczne sterowane sterowaie jednoręczne z pozycją pływakową po prawej obok siedzenia (seria z wahaczem); bateria odłącznika
Brak pozycji pływakowej przy teleskopach po seryjnym wmontowaniu zaworów opóźniających opuszczanie
Hydrauliczny system szybkiej wymiany narzędzi roboczych
Hamulec eksploatacyjny: hydrostatyczny napęd jezdny działający na wszystkie 4 koła
Centralny hamulec eksploatacyjny i ustalający w cięgnie napędowym, działający na wszystkie 4 koła
licznik roboczogodzin; wskaźnik poziomu paliwa, wskaźnik liczby obrotów; wskaźnik temperatury
Uchwyty dźwigowe; przyłącze hydrauliczne przednie DN12;
Blokada mechanizmu różnicowego 100% elektryczno-hydrauliczna dołączana z przodu i z tyłu

przy odrobinie wyobraźni od ceny można urwać jeszcze do 5% :unsure:

PS Gdyby ktoś dysponował cennikiem Merlo Multifarmer może podrzucić
Agatka (dla przyjaciół Bajbusek) Taka maleńka istota, a nadaje życiu zupełnie nowy wymiar :D

Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

#19 Share karuś

karuś

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 02 styczeń 2007 - 17:20

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas? tomek ł jak ci się sprawuje ten Weidemann? Też posiadam Weidemanna ale 3002. Super sprzęt. Można dużo i szybko zrobić

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Seb@

Seb@

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 22 styczeń 2007 - 14:55

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas? Jeśli będziesz brał nową to z płynną regulacją tempa wysuwu szczególnie jeśli czasem będzie służyła jako drabina ja tego nie mam i trochę szarpie łyżką. Myślę że warto wydać trochę kasy na ten szczegół. 7m to dużo. mój Ahlmann podnosi na 5,10m i to wystarczy. Fotki są w galeri.