LEX

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas?

Polecane posty

uss1002    6

nawet kolego nie wiesz jak się przydaję taka teleskopówka my w pracy mamy JCB 12,5 metra i nie raz brakuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GASxD    3

U mnie w gospodarstwie potrzebna by była taka ładowarka ponieważ mam ciągnik z turem, ale ten już ma swoje przepracowane no i chciałbym go zastąpić na razie jakąś używaną ładowarką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemek01    0

Koledzy mogli byście mi pomóc jakąś ładowarkę teleskopową znależć z napendem mechanicznym(tak tylko dla przykładu żebym zobaczył jak to wygląda)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

Witam kupilem Ladowarke JCB 535-95 jezdze teraz i tak jakos wolno jezdzi na 4 biegu co moze byc przyczyna?? Mam powershift :) A ile one tak wogóle jezdza predkosc?? 2003 rok maszyny .Polecam bardzo fajna i uniwesalna maszynka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

a to d*paa widze dobrze ze am wszystko kolo domku do roboty:))) a tyle na pole jakos powoli przejade:) albo tura wezme

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sobek112    23

Jaki silnik ma ładowarka john deere model 3200 z 2004-5r. co myślicie o tym modelu , awaryjny ? jak wygląda sprawa spalania ? Czy to dobra ładowarka na gospodarkę czy szukać czegoś z JCB ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hipopotam73    0

a to d*paa widze dobrze ze am wszystko kolo domku do roboty:))) a tyle na pole jakos powoli przejade:) albo tura wezme

 

Moz enie do końca d*pa... :)

Ładowarki agri róznią się min tym że mają wiksze prędkości jazdy, ale nie jest to powodem aby budowlana nie jeździła też tak szybko.

z własnego doświadczenia wiem że jest to kwetia blokad, które moze zdjąć autoryzowany serwis.

Budowlana moze poruszać się z prędkością do 20 km/h ( niemcy) więc wnioskuję że Twoja ładowarka pochodzi własnie z Niemiec.

Daj znać co i jak, moze uda mi się pomóc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyz1o    9

jcb 531-70 czy manitou mlt 735 ? co lepsze co polecacie

dodam ze jcb byla by agri albo agri plus a manitou z silnikiem mercedsa 140 koni

Edytowano przez zyz1o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hipopotam73    0

jcb 531-70 czy manitou mlt 735 ? co lepsze co polecacie

dodam ze jcb byla by agri albo agri plus a manitou z silnikiem mercedsa 140 koni

 

Podaj czy chcesz nową ? podeślę Ci ciekawe porównanie.

Może się okazać że najlepsza to inna :)

 

daj ades e-mail lub napsz na prv do porównania maszyn.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anto    14

orientujecie sie ile może kosztować wymiana filtrów i olejów w jcb 541-40 (74 KW)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1206    0

Stałem przed wyborem nowej ładowarki, wstępnie wacham się miedzy JCB a Manitou a może jakieś inne propozycje ? I jaki napęd wybrać zwykły czy hydrostat ? Jak wyglądają koszty naprawy jedego i drugiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anto    14

orientuje sie Ktoś gdzie można dostac instrukcję obsługi ładowarki jcb 541-70 z 2007 roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PALAX    32

Ja testowałem u siebie w 2008r trzy ładowarki

JCB 536-6 AGRI SUPER 125KM tylko pół dnia miałem u siebie. Podczas pruby załadunku piachu rewelacja, gotowa wjechać na ścianę podczas napełniania lyżki. Siła uciągu także bez zastrzeżeń, z piaskownicy wyciągneła bez większego problemu przyczepę Sarmat 6t pełną piachu było około 7m3 . Załadunek obornika-także fajnie się spisywała. Jednak na koniec okazało się że sporo łykneła ze zbiornika , nie pamiętam dokałdnie ile to było.

Druga to była Manitou MT 732 70KM trochę mniejszy komfort jak w JCB jednak silnik mały jednak żwawy, z piaskownicy bez problemu wyciągneła czubatą przyczepę Autosan 4,5t . Miałem ją chyba ze trzy dni i spalanie było znacznie mniejsze od JCB

Trzecia to była ładowarka CAT..... 70KM. Ogólnie dziwnie mi się nią pracoawło, bo skrzynia miała jakieś dziwne spowolnienia na kanałach. Zaś silnik 70KM sprawiał wrażenie jakby miał stasznie ciężko i cały czas trzeba było używac wysokich obrotów by jako tako wszystko chodziło. W porównaniu do manitki z podobnym silnikiem to była słaba. Miałem ją dwa tygodnie u siebie.

Ostatecznie wybrałem Manitou MLT634 120LSU POWESCHIFT, w wyborze zdecydowało zużycie paliwa. W pracach koło domu poczas załadunku obornika, kiszonki to średnio pali 4,4l/mth, zaznaczam że staram się nie przekraczać 1800obr/min. Czasem używam ją do transportu bel siana bądz słomy i na wyższych obrotach pali znacznie więcej. Jest to odpowiednik JCB którą testowałem. Ja mam skrzynię mechaniczną z sterowaniem elektrycznym i jestem z niej zadowolony. Gdybym miał jeszcze raz wybierać to do prac załadunkowych piachu wybrał bym JCB bo ma lepszą skrzynię. Ma tryb polowy i siła uciągu jest naprawdę imponująca, zaś moja Manitka nie ma takiego trybu i 1 bieg jest zawoly a na 2 nie daje rady w piaskownicy nabierać pełnej lyżki. I JCB można ciągnąć ładunek na pełnej prętkości ,zaś w manitce nie. Pozostaje jechać około 27km/h, na pusto idzie około 40km/h. Jednak na codzień nie ładuję piachu a kiszonki do paszowozu więc spalanie to pryjorytet.

Edytowano przez PALAX

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe. Nigdy nie bylem w tym mistrzem. Jeśli pomogłem - Wciśnij zieloną strzałkę widoczną na moim poście po prawej stronie.

POZDRAWIAM PALAX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

To o ile więcej paliła ta JCB ?Ile godzin rocznie robisz tą ładowarką ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PALAX    32

do dziś od III.2009 mam 3295h II licznik i na pierwszym liczniku było około 250 czy 300. Nie pamiętam dokładnie ile spaliła to było na jesieni 2008

Edytowano przez PALAX

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe. Nigdy nie bylem w tym mistrzem. Jeśli pomogłem - Wciśnij zieloną strzałkę widoczną na moim poście po prawej stronie.

POZDRAWIAM PALAX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Givera    0

Szukam ładowarki teleskopowej ~100KM używanej cena ~100tys

Priorytet wysokość do najwyższego punktu kabiny/kogut 210cm najlepiej niższa

Praca głównie przy oborniku/ załadunek zboża

Wysięg 6~7m raczej nie mniejszy.

Wszystkie te parametry spełnia Deutz Fahr Agrovector 26,6

Jesteście w stanie coś powiedzieć na jej temat lub zaproponować jakiś inny model.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszC5    23

Witam

Do ładowania bel(Czasem big bagów) i ciągania przyczep z nimi lepiej sprawdzi się Manitou MLT 627 T czy JCB 526 S?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    104

witam ,

może ktoś powiedzieć coś na temat napędu hydrostatycznegoj i mechanicznego w ładowarkach teleskopowych, i jakie sa ich zalety i wady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napęd hydrostatyczny jest to napęd olejowy (przez pompy i silniki hydrauliczne) który jest bardzo wygodny w użytkowaniu i na tym jego plusy się kończą zaś mechaniczny to wiadomo że skrzynia biegów najczęściej z 4 lub 5 biegami + rewers przełączany bez użycia sprzęgła największą jego wadą jest konieczność przełączania biegów gdy chcemy jechać wolno i precyzyjnie a następnie szybko i na większą odległość to musimy zmienić bieg na szybszy zaś plus to że dysponujemy większą i stabilną (tzn.niezależną od wieku maszyny) siłą uciągu ładowarki niż na hydrostacie którego siła uciągu maleje z każdą motogodziną pracy (zużycie i postępujące nieszczelności w układzie hydraulicznym) aż dochodzimy do momentu decyzji czy sprzedajemy czy remontujemy które jest niezmiernie kosztowne.Jeszcze jednym ważnym aspektem napędu mechanicznego jest to że zimą podczas dużych mrozów prędzej ruszymy z miejsca ładowarką na napędzie mechanicznym niż na hydrostacie u którego powinniśmy trochę poczekać na biegu jałowym silnika aż wzrośnie temperatura oleju w układzie napędowym. Ja kupując nową ładowarkę do częstej pracy nią na utwardzonym placu bez wahania wybrał bym napęd hydrostatyczny lecz do pracy w gospodarstwie i użytkowania w terenie z ciąganiem przyczep po polu wybrałbym ze skrzynią mechaniczną tym bardziej jak by to miał być sprzęt nie nowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Wilkuu
      Cześć
       
      Chciałbym się dowiedzieć jaką kosiarkę najlepiej kupić, i z którą poradzi sobie poczciwy "ciapek". Mam zamiar kupić ją w sezonie zimowym, a od wiosny startować z hodowlą królików. Aktualnie przeglądając oferty wpadła mi w gust kosiarka Famarol słupsk 1,65m. Macie jakieś doświadczenia z nią? Potrzebuje niewielkiej kosiarki, skosić 50a łąki. Co do ceny max mogę wyłożyć na ten czas 2 tyś
    • Przez arion650
      Zastanawiam się nad zakupem nowej ładowarki teleskopowej jej zadaniem byłoby m.in ładowanie obornika,załadunek ziemniaków przemysłowych,ustawianie bel i częściowe ich zwożenie.Główne marki jakie mnie interesują to Jcb 531-70,Bobcat TL360,Class lub new holland.W mojej okolicy jest kilka ładowarek jcb właśnie z tego modelu i sprawują się dobrze lecz obiło mi się o uszy że dużo palą.Gospodarstwo jest o powierzchni 120ha myślę że trochę roboty się dla niej znajdzie.Jeżeli coś wiecie o tych ładowarkach to pomóżcie mi w wyborze:)    
    • Przez kamciow
      Witam Jestem na dobrej drodze kupna tej oto ładowarki, ładowarka w stanie bdb, wszystko pięknie działa, ale jest jeden problem. Podczas testu ładowarki, gdy bawiłem się poziomowaniem, a siłownik doszedł do końca, blokował się. Gdy chciałem wrócić, ramka pozostawała w miejscu, ładowarka czuła opór, i delikatnie ruszało się całe ramie. Czy to coś poważnego ? Wydaje mi się że blokowała się tylko sekcja przechyłu, tylko w krańcowych pozycjach
       
    • Przez tomaszewskyy
      Witam. Mam mały problem z ładowarką jcb 531/70, chodzi dokładniej o nierówne obroty maszyny podczas jej postoju przez kilka min na najmniejszych obrotach, filtry paliwa zostały wymienione a problem nadal występuje, może ktoś miał podobny problem?
    • Przez DanielFarmer
      Witam
      Jak w temacie. Chcę kupić czołowa kosiarkę i mam dylemat między nowym samaszem a używką pottinger czy Krone do max 3-4lat. Kasa podobna.Samasz ma tyleż opinii dobrych co złych a znowu 3letnia kosiarka z zachodu mimo idealnego wyglądu  może być wrakiem.

      Pomóżcie
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj