LEX

Jaką kupić ładowarke? Manitou, Merlo, JCB, Claas?

Polecane posty

hubertuss    4653
13 godzin temu, JarekBazydlo napisał:

Jak kupisz ładowarkę to mogę Ci powiedzieć napewno tyle że codziennie będziesz miał dla niej zajęcie a tura na ciągniku będziesz używał z przymusu.

Oby nie wyszło, że będzie miał przy niej zajęcie a nie dla niej zajęcie. Za 45 to chyba nie poszalej. Będą to zjechane sprzęty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

Manitou MLT 735 LSU Turbo PowerShift z 2010r 7500mth. Zrobione tulejowanie karetki, wymiana wszystkich węzy ciśnieniowych, uszczelnienie wycieków, wymiana orbitrolu, usunięcie luzów na siłowniku kompensacyjnym,  wymiana wszystkich płynów eksploatacyjnych wraz z filtrami. Wszystkie prace wykonane w autoryzowanych serwisie. Całość ok. 120tys netto. Warto się pchać w taki temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

 Ma ktos moze aktualne ceny JCB, Manitou, CASE/NH ( kto to produkuje), Merlo  ładowarka 7-9m, udzwig 3-3,5t silnik 110-120km. Narazie mam cene na manitou MLT 733 115KM Premium 70tys euro na tel.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

Pytanie do tych co się przesiedli z tura na ładowarkę teleskopową: też na początku chcieliście wracać do pracy turem, bo ładowarka zdawała się nieporozumieniem?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    317

A to czemu niby? Ja mam kupować jak wniosek przejdzie i myślałem że będzie odwrotnie. Nigdy na ładowacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

Nie wiem, być może brak wprawy początkującego. Fatalna widoczność, zwłaszcza na prawą stronę narzędzia. Jazda ze skrzynią powershift, którą tak wszyscy tutaj zachwalają, a konkretnie sterowanie pedałem sprzegłohamulca. Jak na razie dla mnie praca ładowarką to męka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Najmilsza do obslugi na hydro, mam merlo i praca nia to bajka, teraz myślę o nowej na priw i wlasnie mam dylemat isc w manitke czy jcb a moze zistac przy merlo lub bobcat na hydro

  • Like 1

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Z nowych to wszystkie są szmelcami, z tym że jcb wyjdzie najtaniej w naprawach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Na powershifcie mozemy wylaczyc funkce sprzegla w hamulcu i mamy sprzeglo w joyu, aczkolwiek ja tego sprzegla nigdy nie uzywam. Ja z tura przesiadlem sie na ladowarkw 7 lat temu i roznica ogromna na plus. Fakt ze na prawa strone nie jest super widok ale kwestia wprawy. U mnie ladowarka ciaga przyczepy ze sloma i sianokiszonka wiec u mnie hydrostat odpada ale jezeli miala by robic tylko prace nie wymagajace transportu przyczep itp to pewnie mialbym tez dylemat czy hydro nie kupic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2502
50 minut temu, PATr napisał:

Z nowych to wszystkie są szmelcami, z tym że jcb wyjdzie najtaniej w naprawach

Nie powiedział bym że najtaniej....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

@biały jakaś niska ta cena ma nanitkę. Albo ja mam tak zawyżoną cenę. Mi powiedzieli za mlt635-130 PS+premium z amortyzacją ramienia.   350tys. Cena kosmos, na skrzyni powerschift. I tu ciekawostka (nie wiem czy to prawda czy sprzedawca coś kręci) w takich ładowarkach są tylko skrzynie power shatel (czy jakoś tak) jest to mechaniczna skrzynia, i właśnie ww. powerschift. Hydrostatyk jest tylko w wersja dużo większych.

Ktoś może mi powiedzieć dlaczego taka duża różnica w cenie manitek. Wogóle ciężko o jakie kolwiek prospekty manitou.

Ma ktoś cenę na jcb 527-58 lub na 532-70?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

na 733 premium mam oferte na tel 70tys euro, z mniejszym silnikiem jak pamietam 65tys. euro. czekam na jeszcze kilka innych ofert ale cos sie im nie spieszy.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KubaiJakub    1

Witam wszystkich chciałbym się dowiedzieć jaka jest różnica w ładowarkach jcb w modelu 526S a 526 55 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOME11    174
18 godzin temu, PATr napisał:

Z nowych to wszystkie są szmelcami, z tym że jcb wyjdzie najtaniej w naprawach

Uzasadnisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Jaką najlepiej mieć wydajność pompy hydraulicznej. Manitka oferuje ok 100l  na pompie zębatej i ok 150 na tłoczkowej. Taka pompa zębata jest tańsza niż tłoczkowa co przekłada się na cenę maszyny. Taka wydajność ok 100 l na min jest wystarczająca czy też czujecie że ma za małą wydajność?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pokrop8    1

Szukam opinii o ładowarce weidemann 6027 chodzi o wymiary tzw 2x2m, ładowarka miała by robić 2 tys. mth na rok.

Miałem już Manitou, a aktualnie mam JCB wszystko nowe i jest dobrze tylko do końca gwarancji, sąsiad posiada Merlo i też nie poleca.

Ewentualnie jeszcze jaką markę polecacie w tych wymiarach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janusz    112

Weidemann 6027 to odpowiednik kramera kt 276.Też za takimi się rozglądałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolq1660    189

Panowie jak jest różnica pomiędzy jcb 527-58 a wersją agrii, nie licząc mocy to co jeszcze jest polepszone, mam do wyboru barac prawie nową agrii na hydro lub używaną zwykłą na powershiftcie. Dodam że do tej pory pracowałem na hydrostacie. Co polecicie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario98    7

Czy ktoś doposażał ładowarkę Manitou w stały przepływ oleju? Nie mam tej opcji, a będzie mi potrzebna i ciekawi mnie jak to cenowo wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris31    5

Witam, mam zamiar kupić ładowarkę Merlo 33.7 z 2018r, Czy może ktoś napisać jakie ten sprzent ma wady?, Jak to jest z podpięciem osprzęty z hydrauliką,  bo sprzedawca nowych twierdzi,że osprzęt musi mieć zamki hydrauliczne przy siłowniku.

K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

U mnie pracuje,z duza łyżka do zboza bez tego czegoś o czym piszesz. w łyżko-krokodyl u mam to ustrojstwo ale nawet nie wiem jak to działa i co daje. Ładowarke mam z 2022r


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Wilkuu
      Cześć
       
      Chciałbym się dowiedzieć jaką kosiarkę najlepiej kupić, i z którą poradzi sobie poczciwy "ciapek". Mam zamiar kupić ją w sezonie zimowym, a od wiosny startować z hodowlą królików. Aktualnie przeglądając oferty wpadła mi w gust kosiarka Famarol słupsk 1,65m. Macie jakieś doświadczenia z nią? Potrzebuje niewielkiej kosiarki, skosić 50a łąki. Co do ceny max mogę wyłożyć na ten czas 2 tyś
    • Przez arion650
      Zastanawiam się nad zakupem nowej ładowarki teleskopowej jej zadaniem byłoby m.in ładowanie obornika,załadunek ziemniaków przemysłowych,ustawianie bel i częściowe ich zwożenie.Główne marki jakie mnie interesują to Jcb 531-70,Bobcat TL360,Class lub new holland.W mojej okolicy jest kilka ładowarek jcb właśnie z tego modelu i sprawują się dobrze lecz obiło mi się o uszy że dużo palą.Gospodarstwo jest o powierzchni 120ha myślę że trochę roboty się dla niej znajdzie.Jeżeli coś wiecie o tych ładowarkach to pomóżcie mi w wyborze:)    
    • Przez kamciow
      Witam Jestem na dobrej drodze kupna tej oto ładowarki, ładowarka w stanie bdb, wszystko pięknie działa, ale jest jeden problem. Podczas testu ładowarki, gdy bawiłem się poziomowaniem, a siłownik doszedł do końca, blokował się. Gdy chciałem wrócić, ramka pozostawała w miejscu, ładowarka czuła opór, i delikatnie ruszało się całe ramie. Czy to coś poważnego ? Wydaje mi się że blokowała się tylko sekcja przechyłu, tylko w krańcowych pozycjach
       
    • Przez tomaszewskyy
      Witam. Mam mały problem z ładowarką jcb 531/70, chodzi dokładniej o nierówne obroty maszyny podczas jej postoju przez kilka min na najmniejszych obrotach, filtry paliwa zostały wymienione a problem nadal występuje, może ktoś miał podobny problem?
    • Przez DanielFarmer
      Witam
      Jak w temacie. Chcę kupić czołowa kosiarkę i mam dylemat między nowym samaszem a używką pottinger czy Krone do max 3-4lat. Kasa podobna.Samasz ma tyleż opinii dobrych co złych a znowu 3letnia kosiarka z zachodu mimo idealnego wyglądu  może być wrakiem.

      Pomóżcie
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj