Skocz do zawartości

Zdjęcie

Studia rolnicze - więcej osób z techników czy liceów ?

24 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Runder

Runder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 258 postów

Napisany 10 sierpień 2013 - 16:07

Studia rolnicze - więcej osób z techników czy liceów ? Mam pytanie czy wasi koledzy ze studiów rolniczych skończyli wcześniej technikum czy liceum ? Będzie ciekawa statystyka ;)

Sprzedam opryskiwacz polskiej produkcji pojemność 400 litrów......Sprzedam pług khun master 103..............

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Studia rolnicze - więcej osób z techników czy liceów ? Dzisiaj, 20:06
  •  

#2 Share xerion3800

xerion3800

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i mechanizacja

Napisany 10 sierpień 2013 - 17:16

Studia rolnicze - więcej osób z techników czy liceów ? Kolega skończył agrobiznes i jest teraz na zootechnice. Dzięki technikum miał łatwiej niż ludzie po liceum.
Zapraszam na mój kanał na YouTube!
https://www.youtube.com/user/clasxerion3800

#3 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 10 sierpień 2013 - 17:26

Studia rolnicze - więcej osób z techników czy liceów ? ja kończyłem liceum, wiedziałem że idę na studia a dodatkowy rok w technikum wiele by mi nie dał poza chlaniem i imprezami.
Na studiach miałem łatwiej niż chłopaki po technikach (zoologia, botana, chemia, uprawa roślin itp).
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#4 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 sierpień 2013 - 19:23

Studia rolnicze - więcej osób z techników czy liceów ? Ja po technikum informatycznym po tym studia na UTP Bydgoszcz - Zootechnika

#5 Share snickers_2005

snickers_2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów

Napisany 09 grudzień 2013 - 12:39

Studia rolnicze - więcej osób z techników czy liceów ? Większość ludzi jest po LO ale obstawiałbym tak 70 do 30:)

#6 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 09 grudzień 2013 - 14:23

Studia rolnicze - więcej osób z techników czy liceów ? orientuje się ktos czy po samym licencjacie mogę sobie zrobić podyplomowo studia rolnicze?

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

#7 Share mlodyhef

mlodyhef

rolnik postępowy ;)

• Members
  • PipPipPip
  • 801 postów

Napisany 10 grudzień 2013 - 11:14

Studia rolnicze - więcej osób z techników czy liceów ? U mnie na Rolnictwie mniej więcej po połowie z małym wskazaniem na Licea jednak.

lukasx21

Jak to? Masz licencjata z jakiegoś kierunku i chcesz sobie zrobić inżynierkę z rolnictwa?

#8 Share Pawel20

Pawel20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów

Napisany 10 grudzień 2013 - 11:22

orientuje się ktos czy po samym licencjacie mogę sobie zrobić podyplomowo studia rolnicze?

Możesz, licencjat to też wyższe :) Polecam na SGGW, ale niekoniecznie z aspektów merytorycznych.

Edytowany przez Pawel20, 10 grudzień 2013 - 11:23.

#9 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 10 grudzień 2013 - 16:18

U mnie na Rolnictwie mniej więcej po połowie z małym wskazaniem na Licea jednak.

lukasx21

Jak to? Masz licencjata z jakiegoś kierunku i chcesz sobie zrobić inżynierkę z rolnictwa?

Podyplomowe a nie inżyniera.

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

#10 Share mlodyhef

mlodyhef

rolnik postępowy ;)

• Members
  • PipPipPip
  • 801 postów

Napisany 11 grudzień 2013 - 13:32

Studia rolnicze - więcej osób z techników czy liceów ? Możesz śmiało.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share dawidki16

dawidki16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka, rolnictwo i wiele innych

Napisany 31 grudzień 2013 - 22:38

Studia rolnicze - więcej osób z techników czy liceów ? a czy kończąc technikum i idąc na AGH na dzienne mogę studiować gdzieś na jakiś studiach związanych z rolnictwem, jeśli tak to gdzie się opłaca studiować coś związanego z rolnictwem

#12 Share agric_Ola

agric_Ola

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 03 styczeń 2014 - 19:49

Studia rolnicze - więcej osób z techników czy liceów ? Ja jestem po liceum i studiuję rolnictwo i zootechnikę. Wśród moich znajomych jest tak pół na pół osób po technikum rolniczym / agrobiznesu i tych po ogólniakach

#13 Share Skura

Skura

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 03 styczeń 2014 - 20:08

orientuje się ktos czy po samym licencjacie mogę sobie zrobić podyplomowo studia rolnicze?

Wszystko zależy od indywidualnych wymagań danej uczelni. Jedna będzie chciała dyplom mgr, inna aby pokazać indeks itd

Edytowany przez Skura, 03 styczeń 2014 - 20:13.

#14 Share Renesis16xT

Renesis16xT

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 25 listopad 2014 - 18:54

Na SGGW zaocznych jest więcej po technikum. Mają trochę łatwiej, szczególnie na przedmiotach dotyczących zwierząt.

Ale ogólnie bym się do tego nie przywiązywał. Szkoła nie ma znaczenia, tylko to co ktoś wyniósł z gospodarstwa.

Zapraszam na mój kanał na YouTube i Facebook:

Agroblog

#15 Share PannaNatalia

PannaNatalia

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 02 grudzień 2014 - 13:24

Czytając Wasze wypowiedzi mam wrażenie, że mieszkamy w zupełnie innych państwach, bo ja studiuje rolnictwo, na którym nie ma praktycznie ŻADNYCH przedmiotów stricte rolniczych. Podziwiam osoby, które są ze mną na roku, bo gdybym nie skończyła liceum biologiczno-chemicznego, to absolutnie nic bym nie wiedziała. Jakaś parodia. Dopiero na 3-cim roku będzie cokolwiek o hodowli bydła, czy uprawach roślin.. Porażka

#16 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2431 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 02 grudzień 2014 - 15:36

Nie tylko na rolnictwie tak jest. U mnie było podobnie. Dużo ogólnokształcących przedmiotów na początku i później pod koniec podobnie. Kilka technicznych, a reszto to nawet lepiej nie mówić :D

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#17 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 02 grudzień 2014 - 15:54

Czytając Wasze wypowiedzi mam wrażenie, że mieszkamy w zupełnie innych państwach, bo ja studiuje rolnictwo, na którym nie ma praktycznie ŻADNYCH przedmiotów stricte rolniczych. Podziwiam osoby, które są ze mną na roku, bo gdybym nie skończyła liceum biologiczno-chemicznego, to absolutnie nic bym nie wiedziała. Jakaś parodia. Dopiero na 3-cim roku będzie cokolwiek o hodowli bydła, czy uprawach roślin.. Porażka

U mnie na pierwszym roku cos tam było z techniki rolniczej i o zwierzętach. Ale przeważnie chemia, botanika, statystyka matematyczna.

#18 Share maksimini

maksimini

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 07 grudzień 2014 - 07:55

u mnie było więcej ludzi po liceach i chyba łatwiej takie osoby miały przynajmniej na początku (przewaga przedmiotów typu chemia, botanika, fizjologia). PannaNatalia gdzie studiujesz?

#19 Share mlodyhef

mlodyhef

rolnik postępowy ;)

• Members
  • PipPipPip
  • 801 postów

Napisany 07 grudzień 2014 - 21:31

U mnie podobnie. Pierwszy rok było tak ogólnie, że czułem się jak w liceum jeszcze. W drugim roku było trochę lepiej, fizjologia roślin, agrometeorologia doszła itd. Najlepszy rok to był jednak trzeci, gdzie było same rolnictwo i aż się chciało chodzić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Tomazi3p

Tomazi3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 837 postów

Napisany 07 grudzień 2014 - 21:38

Jeżeli chodzi o szkołę średnią to u mnie było więcej po liceum, i to większość. Po technikum rolniczym jest kilka osoób a jak po innych technikach to nie wiem. U mnie rolnicze przedmioty zaczynają się na 4 semestrze-chemia rolna, ogólna uprawa, herbologia. Każda uczelnia ma osobny tryb nauczania, są osoby które np. podstawy produkcji roślinnej mają na 2 semestrze już. Fakt-lepiej by było jakby na początku studiów było więcej przedmiotów typowo rolniczych, wtedy całkiem inaczej się studiuje. Na 1 semestrze na agroekologi co setne słowo łączyło coś z rolnictwem, taka namiastka po prostu