Skocz do zawartości

Zdjęcie

KUBOTA M 8960 awarie czy są?

60 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Arek9291

Arek9291

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 07:16

Jak Kolego Hubertuss obecnie wynoszą koszty serwisowania oraz interwały przeglądów?

Byłem w kubocie w wys maz w gamie to mi powiedzieli że w modelach M 8560 i M 9960 pierwszy przegląd mały po 50 koszt około 1600zł a następny po 500 duży koszt około 2300zł i tak na zmiane raz mały raz duży przeglądy co 500 mth. i gość twierdził że to taniej jak w zetorze bo tam może i taniej za jeden ale częsciej trzeba robić chyba co 350mth i w sumie na 1500mth w zetorze wyjdzie więcej a jaka jest prawda nie wiem bo w zetorze nie pytałem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
KUBOTA M 8960 awarie czy są? Dzisiaj, 11:46
  •  

#42 Share JELONEK09

JELONEK09

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 02 luty 2014 - 09:22

KUBOTA M 8960 awarie czy są? Moja 9960 wlaśnie miala przegląd na 500 mth. fakturka na kwotę 1404 pln netto. sprawdzilem też koszt przeglądu na 50 mth, byl we wrzesniu i byl to koszt 769 pln netto. Serwisant z Chemirolu, mówil ze normalnie jeszcze doliczają dojazd ale on mieszka niedaleko ode mnie i zalatwil przegląd w drodze do pracy.
Czytam też obawy niektórych że dopalanie dpf-a to uciążliwe zajęcie. Spokojnie koledzy, po prostu stawiam ciągnik za stodolą i idę na kawę.

#43 Share krowka62

krowka62

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów

Napisany 02 luty 2014 - 10:32

KUBOTA M 8960 awarie czy są? A ile ta kawa trwa u Ciebie oraz jak często tą kawę pijesz?

#44 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 02 luty 2014 - 10:47

KUBOTA M 8960 awarie czy są? Dlaczego stawiasz ciągnik za stodołą? Mocno kopci, sąsiedzi komentują?

#45 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 02 luty 2014 - 11:41

KUBOTA M 8960 awarie czy są? no ja to bym sie chyba trochę bał zostawić ciągnik za stodołą i iść na kawe i nie widzieć tego ciągnika

#46 Share jd2100

jd2100

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 02 luty 2014 - 23:20

KUBOTA M 8960 awarie czy są? zadatek chyba jednak nie przepadnie:lubie też napić sie kawy...

#47 Share Arek9291

Arek9291

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 04 luty 2014 - 19:10

KUBOTA M 8960 awarie czy są? to i ja na kawę się załapie jak wszystko pójdzie dobrze to pod koniec lutego zawita na podwórku 9960.

#48 Share jd2100

jd2100

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 07 luty 2014 - 19:47

KUBOTA M 8960 awarie czy są? Ja swoją będę odbierał pod koniec marca.Zamówiłem do niej ładowacz agrimet cx 16 może uzyskam od szanownego gremium jakies opinie o nim bo to chyba też jakaś nowość http://allegro.pl/ag...3948910037.html

Ja swoją będę odbierał pod koniec marca.Zamówiłem do niej ładowacz agrimet cx 16 może uzyskam od szanownego gremium jakies opinie o nim bo to chyba też jakaś nowość http://allegro.pl/ag...3948910037.html

#49 Share januszdolar

januszdolar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 08 luty 2014 - 17:04

KUBOTA M 8960 awarie czy są? Kubota M 9960
Pierwsze wrażenie:OK.przyjemny dźwięk silnika.
Plusy:
-kabina OK.jak na tę klasę ciągnika,wystarczająco wygodna i w miarę cicha
-mały promień skrętu-ciągnik b.zwrotny
-stosunkowo lekki-z przednim TUZ-em MX R 28 3500 kg bez obciążników,

Minusy:
-maska posiada za słabe siłowniki przez co nie odskakuje po pociągnięciu zatrzasku otwierającego, brak jakiegokolwiek uchwytu lub wgłębienia ułatwiającego jej podniesienie,
-chwiejnie i tandetnie przymocowana klapka przeciwsłoneczna w kabinie,
-słabo odpowietrzony zbiornik paliwa -irytujące tankowanie ,
-bełkotliwie i niechlujnie przetłumaczona instrukcja obsługi,

Pozdrawiam .cdn.

Edytowany przez januszdolar, 12 luty 2014 - 17:15.

#50 Share Doctornato

Doctornato

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 01 listopad 2014 - 10:59

Może ja się trochę wypowiem na temat DPF-u w mojej Kubocie.
Posiadam Kubotę M8560 minął rok odkąd ją zakupiłem. Ciągnik zakupiłem z przeznaczeniem do pracy w lesie z przyczepą HDS, która posiada agregat hydrauliczny przez co zakłada się ją na WOM w ciągniku. Pompa jest tak wydajna, że trzeba pracować na jałowych obrotach w ciągniku przy ustawieniu WOM-u na 540E. Ciągnik średnio pracuje 8-10 godzin prawie cały czas na jałowych obrotach, rzadko trasa. DPF zapala się u mnie co 2 dzień co mnie bardzo irytuje. Muszę przerywać pracę, stać na środku lasu i kombinować żeby włączyć go systemem auto, ponieważ na wypalanie z przestojem nie mam czasu bo to średnio pół godziny straty. Kiedy uda mi się włączyć to wypalanie muszę ustawić obroty na min. 1100, wyjść z ciągnika, przełączyć WOM na 540 ( co w Kubocie jest bardzo głupio wymyślone, że nie włącza się go z kabiny. Czasami ciężko przełączyć obroty WOM-u ponieważ ta dźwignia nie jest zsynchronizowana. Trzeba wtedy ustać z tyłu ciągnika, nogą trzymać wajchę od przełącznika prędkości WOM-u a ręką sięgnąć po ten żółty włącznik WOM-u do kabiny żeby przestawić jego położenie bo dźwignia nie chce "zaskoczyć", powstaje jeden wielki zgrzyt) - to następna wada w Kubocie. Ale wrócę to DPF-u. Kiedy już uda mi się wszystko poustawiać a filtr się wypala muszę bardzo uważać z jazdą po terenie, ponieważ każda nierówność powoduje spadek obrotów silnika ze względu na obciążenie i wypalanie się przerywa.
Podsumowując: Bardzo irytuje mnie ten DPF, ponieważ dla mnie to tylko problem, nie chodzi o spalanie ale o czas. Myślę że era dobrych ciągników się skończyła, nie ważne czy to JD czy ciągnik Kubota czy Zetor itd... Wszystkie nowinki techniczne oraz te wymogi unijne są i będą tylko obciążeniem dla naszych kieszeni. Trafiłem tu ponieważ przewalam cały internet jak pozbyć się DPF-a w moim ciągniku. Czytałem wasze posty i zauważyłem, że dużo ludzi wypowiada się czysto teoretycznie nie mając za wiele doczynien z DPF-em, dlatego postanowiłem napisać czysto praktycznie jak to wygląda. Chcę i na pewno znajdę sposób żeby pozbyć się tego ustrojstwa.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 04 listopad 2014 - 15:35

Niestety przy wyborze ciągnika popełniłeś błąd. Trzeba było wybrać ciągnik z katalizatorem doc zamiast dpf a. Z bardziej znanych firm tylko jd i kubota oferują klientom ciągniki z dpf. Taki mf 5608 ma jedynie katalizator doc. Najlepszy jest ciągnik z układem scr. Zapewnia najbardziej komfortowe i bezproblemowe warunki pracy nie zależnie od tego czy maszyna pracujemy na wolnych obrotach czy pod obciążeniem. Niestety scr w tak małych ciągnikach nie występuje.  Filtr dpf pewnie da się usunąć. mechaniczne wyjęcie go to żaden problem. Zachodu wymaga elektronika. Popytaj np w firmie 44tuning i podobnych. Za parę tysięcy powinni go usunąć.

Co do przełączania wom te modele kuboty to tanie i proste ciągniki. Zastosowane w nich rozwiązania też są tanie i proste. Ale czy komfortowe? Wszystkiego mieć nie można.

#52 Share Doctornato

Doctornato

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 07 listopad 2014 - 06:50

Czy tanie? za taką Kubotę można juz spokojnie kupić JD serii R w podobnej mocy z dużo większym wyposażeniem. Wybór padł jednak na Kubotę ze względu na zwrotność oraz spalanie. Tak szczerze nie miałem pojęcia o jakiś DPF-ach scr-ach itd przy kupnie. To mój pierwszy nowy ciągnik i wtedy nigdzie o tym nie pisano. Teraz gdy już mam doświadczenie oczywiście wiem jak kupić drugi raz - na pewno bez DPF.

#53 Share jd2100

jd2100

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 03 luty 2015 - 20:31

Mam pytanie do kolegi Doctornato a mianowicie czy zakładane byly łancuchy śniegowe na tylną oś .

#54 Share grzen

grzen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,budownictwo

Napisany 12 styczeń 2016 - 08:49

dpf jest ustrojstwem dokładanym do silnika ,nie jest to element który odpowiada za dobrą prace silnika to tylko filtr i o ile na razie nie sprawdzają na przeglądach emisi spalin śmiało można go wywalić

mam kumpla który w zetorze 140 zakłada go tylko jak jedzie na przegląd

pozdrawiam

Edytowany przez grzen, 12 styczeń 2016 - 08:50.

#55 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 13 styczeń 2016 - 15:24

Może czapkę zakłada. Ale nie dpf. Nagadał ci bzdur a ty je tutaj powtarzasz. Wyjęcie dpf i ustawienie komputera tak by nie wywalał błędów spowodowanych jego brakiem to trudna i droga robota. Nie da się dpf wyjąc i włożyć. Bo tu często potrzebna jest szlifierka i spawarka. Można go wyjąć ale nie tak tanio i nie tak łatwo włożyć.

To, że dpf nie odpowiada za dobrą pracę silnika to kolejna bzdura. Nie masz pojęcia o czymś o czym chcesz tu pisać. Wymyślasz więc bzdury. Wypalanie dpf na postoju powoduje 2 - 3 krotne zwiększenie dawki paliwa. Podniesienie obrotów. Przerwane procesy wypalania powodują zapychanie samego filtra. Jak i przyrost poziomu on w oleju silnikowym. Dpf ma duży wpływ na silnik. Ot najzwyczajniej jako kolejna przeszkoda w wydechu dusi go po prostu.

#56 Share grzen

grzen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 16 styczeń 2016 - 16:15

niby tak masz racie, z tymi błędami też  ale w zetorach ten filtr zamontowany jest na opaskach zaciskowych to demontaż jego trwa chwile tylko trzeba potem czymś wypełnić tą luke np. rurą .

#57 Share rafal07100

rafal07100

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 30 styczeń 2016 - 07:45

Jak ktoś jeździ jak ciapa boi się wcisnąć pedał gazu to bo mu zaraz ,,spalanie'' wzrośnie to nie dziwne że musi DPFa co 20-30 godzin wypalać . Ja mam kubotkę 9960 od 3 lat DPF wypalam średnio co 50 godzin trwa to od 15 max 20 minut a w każdej pracy przerwa jest wskazana :)

#58 Share grzen

grzen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 30 styczeń 2016 - 16:57

na browara :) mniam

#59 Share CaseBizon

CaseBizon

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 21 październik 2016 - 17:46

KUBOTA M 8960 awarie czy są? ciekawe czy producent podaje ile silnik w Kubocie może wytrzymać mtg bez remontu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share pp1208

pp1208

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów

Napisany 23 październik 2016 - 19:24

to zależy od operatora. Kubota to największy na świecie producent silników wiec raczej sie na tym zna :)