raxon

Kubota M 8960 - Awaryjność

Polecane posty

hubertuss    4653

Zgadza się nigdzie napisane nie jest bo takich smaczków dowiadujemy się po zakupie maszyny. W prospekcie wszystko wyglada błacho i nie pozornie. @jelonek09, uzytkownik kuboty przedstawił taką procedure z obrotami stałymi 1500 więc zakładam, że z sufitu jej nie wzioł. Sposób dopalania filtra przez kubotę przypomina te z wielu aut. Następuje dodatkowy wtrysk paliwa w fazie wydechu. Filtr musi się rozgrzać aby się wypalił. Jezeli w tym czasie zaczniemy bawić się gazem, sterownik przerwie procedurę. Z tąd w autach jeżdżonych po miescie na krótkich trasach przybywa on w oleju silnikowym. Jeśli masz taką pracę/trasę gdzie możesz pojechać z danymi stałymi obrotami przez określony czas, wypalisz filtr. Jeśli nie to z czasem się zapcha i beda problemy. Piszę o tym któryś tam raz ale widac wielu lubi zawracac wisłe kijem i udaje, że nie wie o co chodzi. Utrzymując przy wypalaniu ifiltra obroty 1200 się nie uda osiągnąć własciwej temperatury dla jego wypalenia. Czy to takie trudne?

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Kumpel kupił zetora z tym ustrojstwem i bardzo go to denerwuje, choć serwis nie widzi problemu. W orce nie ma problemu bo na bierząco się wypala. Najgorzej w lekkiej robocie, zapali się kontrolka i stoisz jak osioł. Także z tego kubota musi wybrnąć jak najszybciej, zresztą jd też bo paliwo niepotrzebnie jest marnowane.

Edytowano przez PawelWlkp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KIRK80    12

Utrzymując przy wypalaniu ifiltra obroty 1200 się nie uda osiągnąć własciwej temperatury dla jego wypalenia. Czy to takie trudne?

A czy kolega Hubertuss wziął pod uwagę, że w silniku może być przepustnica EGR, która pomaga w utrzymaniu odpowiedniej temperatury spalin podczas dopalania, nawet przy 1200 obr/min?

Nie zgodzę się z opinią, że dopalanie DPF musi być przeprowadzone przy stałych obrotach silnika. Mam samochód z DPF, przebieg 150 tyś.(na liczniku ;) ), jak to w samochodzie nie zdarza mi się jechać 15 min ze stałymi obrotami (no chyba że autostrada, ale to bardzo rzadko :) ) i jakoś problemu z DPF nie mam, więc chyba jakoś musi się wypalać? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Kolego to nie do końca jest tak że w czasie każdej pracy można dopalać filtr bo jednak trzeba utrzymać obroty silnika, po pierwsze 1200 obr. w kubocie 9960 to troszkę za mało. Weź np. pod uwagę orkę, to wiadomo że na kazdym uwrociu noga z gazu no chyba że masz pola 2 kilometrowe, ja takich nie mam. Praca z ładowaczem nie wymaga takiego gazowania non stop. można by tak długo opowiadać.

Na szkoleniu z obsługi ciągnika, serwisant przestrzegał przed niedbałym dopalaniem DPFa ponieważ może to szybciej doprowadzić do jego zużycia lub uszkodzenia, a jak będzie to czas pokaże

Dla mnie możesz dopalać/wypalac DPF i przy 850 obr co mnie to obchodzi. W końcu jak ktoś sie uprze to i tak nic nie dotrze. Gdybym to tylko ja pisał to ok. Ale pisze człowiek, który ma taki ciągnik i był przeszkolony przez serwis w zakresie obsługi.

Zajżałem do instrukcji obsługi vw. W przypadku zapalenia się lampki zapchania filtra DPF zalecaą jazdę przez około 15 minut utrzymując obroty w przedziale 1800 - 2500. Ale widac tutaj są lepsi "fachowcy" co wiedzą wszystko lepiej od serwisantów, producentów.

Za wzrost temperatury spalin przede wszystkim odpowiada dodatkowe paliwo. Nie musisz jechac ze stałymi obrotami przez 15 minut ponieważ ze względu na styl czy charakter pokonywanych tras filtr dpf w twoim aucie na beżąco się wypala. To tak jak orka ciągnikiem. Jeśli będziesz non stop kubotą orał to też przestojów na wypalenie nie będziesz musiał robić. Przeciez to banalnie proste, ile razy o tym pisać?

Jd w 6r się troszkę zchytrzył. Zrobili dodatkowy wtryskiwacz paliwa do układu wydechowego. Nawet przy małych obrotach dodaje on paliwo, które odpowiednio rozgrzewa filtr. Gdzies czytałem, że w jd jest to 350 stC. W kubocie musi byc ponad 600 st C, Mogłem tu liczby pokręcić ale wydaje mi się, że dobrze zapamiętałem, przeczytałem.

 

PS znalazłem w jednym z artykułów z rpt info, że temperatura spalin w chwili wypalania filtra w modelu 135 gs wynosi aż 650 stC. Zakładam, że mniejsze modele bazują na tej samej technologii. Jd 6r wypala filtr dpf juz przy 350 sc C. Sami więc widzicie róznice oraz to, że do rozgrzania filtra do 650 st C potrzeba więcej paliwa i obrotów. Nie da się tego zrobić na zbyt wolnych obrotach. Chyba, że ktoś koniecznie chce się dowiedziec ile kosztuje nowy filtr dpf.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Nie wiem jak teraz ale wcześniej po pierwszych 50 h kazali wymieniac olej w skrzyni. Koszt przeglądu wynosił ponad 2 tys. Inni zazwyczaj przy tym przebiegu zalecają zmiane samych filtrów. Długa gwarancja to plus ale trzeba też zostawić więcej kasy w serwisie onieważ tylko tak można utrzymac gwarancje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krowka62    22

Jak Kolego Hubertuss obecnie wynoszą koszty serwisowania oraz interwały przeglądów?

Edytowano przez krowka62

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411

co do wypalania filtra DPF w kubocie m135gx to miałem taki przypadek belowałem słomę obroty 1500-1600 zapaliła się kontrolka od Dpf że się wypala po kilku chwilach zapaliła się kontrolka RPM ze strzałką w górę więc obroty trzeba było zwiększyć do grubo ponad 2000 więc jak to jest z tymi obrotami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

"Znawcy" tematu twierdzą, że można wypalac filtr przy 1200 obr. Widać komputer w twojej kubocie się mylił. Podobnie jak serwisanci szkolący użytkowników i inni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam1992    0

Witam

Niedługo stane sie posiadaczem Kuboty tylko mam dylemat czy 8560 czy 9960?

W sumie nie jest mi potrzebna taka moc a róznica w oszczedności paliwa byłaby pewnie duża.

Myśle ze bardziej awaryjna byłaby 9960 z racji intercoolera bo jest to ten sam silnik co w 8560 tylko z bardziej podkręconą mocą.

Co sądzicie o tych ciągnikach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krowka62    22

A co ma intercooler do awaryjności? Z racji intercoolera 9960 zapewne i powinna spalić mniej paliwa na 1 KWh j niż 8560. Oczywiście godzinowe zużycie paliwa będzie większe ale i także moc większa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam1992    0

Bardziej mi przemawia mniejszy model z racji tego ze większych prac bd lekka głownie z ładowaczem i sprzetem od zetora 8011 na glebach lekkich. Dlatego bardziej wolałbym jak najmniejsze godzinowe spalanie. A 9960 mysle ze jego moc będzie nie wykorzystywana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jd2100    2

witam ! nie uktywam ze zostalem niezle wystraszony tekstami typu wywali nie wypali przy 1200 obr 1500obr.Jestem zetorowcem" (4340 ) ktory niedawno zadatkował 8560m i nie ukrywam moj spokoj wewnetrzny został zachwiany...

Edytowano przez jd2100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krowka62    22

To zadatek przepadnie. Wypalić się wypali aczkolwiek przy wyższych obrotach - tylko niestety wypalanie DPF jest uciążliwe. Niektórzy piszą że nawet po 20 - 30 godzinach pracy należy filtr wypalić. Operacja trwa 15 minut przy obrotach silnika powyżej 1500.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek9291    1

Jak Kolego Hubertuss obecnie wynoszą koszty serwisowania oraz interwały przeglądów?

Byłem w kubocie w wys maz w gamie to mi powiedzieli że w modelach M 8560 i M 9960 pierwszy przegląd mały po 50 koszt około 1600zł a następny po 500 duży koszt około 2300zł i tak na zmiane raz mały raz duży przeglądy co 500 mth. i gość twierdził że to taniej jak w zetorze bo tam może i taniej za jeden ale częsciej trzeba robić chyba co 350mth i w sumie na 1500mth w zetorze wyjdzie więcej a jaka jest prawda nie wiem bo w zetorze nie pytałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JELONEK09    1

Moja 9960 wlaśnie miala przegląd na 500 mth. fakturka na kwotę 1404 pln netto. sprawdzilem też koszt przeglądu na 50 mth, byl we wrzesniu i byl to koszt 769 pln netto. Serwisant z Chemirolu, mówil ze normalnie jeszcze doliczają dojazd ale on mieszka niedaleko ode mnie i zalatwil przegląd w drodze do pracy.

Czytam też obawy niektórych że dopalanie dpf-a to uciążliwe zajęcie. Spokojnie koledzy, po prostu stawiam ciągnik za stodolą i idę na kawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Dlaczego stawiasz ciągnik za stodołą? Mocno kopci, sąsiedzi komentują?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

no ja to bym sie chyba trochę bał zostawić ciągnik za stodołą i iść na kawe i nie widzieć tego ciągnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jd2100    2

zadatek chyba jednak nie przepadnie:lubie też napić sie kawy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek9291    1

to i ja na kawę się załapie jak wszystko pójdzie dobrze to pod koniec lutego zawita na podwórku 9960.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jd2100    2

Ja swoją będę odbierał pod koniec marca.Zamówiłem do niej ładowacz agrimet cx 16 może uzyskam od szanownego gremium jakies opinie o nim bo to chyba też jakaś nowość http://allegro.pl/agrimet-tur-ladowacz-czolowy-do-belarus-952-3-4-i3948910037.html

 

Ja swoją będę odbierał pod koniec marca.Zamówiłem do niej ładowacz agrimet cx 16 może uzyskam od szanownego gremium jakies opinie o nim bo to chyba też jakaś nowość http://allegro.pl/ag...3948910037.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
januszdolar    0
Napisano (edytowany)

Kubota M 9960

Pierwsze wrażenie:OK.przyjemny dźwięk silnika.

Plusy:

-kabina OK.jak na tę klasę ciągnika,wystarczająco wygodna i w miarę cicha

-mały promień skrętu-ciągnik b.zwrotny

-stosunkowo lekki-z przednim TUZ-em MX R 28 3500 kg bez obciążników,

 

 

Minusy:

-maska posiada za słabe siłowniki przez co nie odskakuje po pociągnięciu zatrzasku otwierającego, brak jakiegokolwiek uchwytu lub wgłębienia ułatwiającego jej podniesienie,

-chwiejnie i tandetnie przymocowana klapka przeciwsłoneczna w kabinie,

-słabo odpowietrzony zbiornik paliwa -irytujące tankowanie ,

-bełkotliwie i niechlujnie przetłumaczona instrukcja obsługi,

 

 

Pozdrawiam .cdn.

Edytowano przez januszdolar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doctornato    0

Może ja się trochę wypowiem na temat DPF-u w mojej Kubocie.
Posiadam Kubotę M8560 minął rok odkąd ją zakupiłem. Ciągnik zakupiłem z przeznaczeniem do pracy w lesie z przyczepą HDS, która posiada agregat hydrauliczny przez co zakłada się ją na WOM w ciągniku. Pompa jest tak wydajna, że trzeba pracować na jałowych obrotach w ciągniku przy ustawieniu WOM-u na 540E. Ciągnik średnio pracuje 8-10 godzin prawie cały czas na jałowych obrotach, rzadko trasa. DPF zapala się u mnie co 2 dzień co mnie bardzo irytuje. Muszę przerywać pracę, stać na środku lasu i kombinować żeby włączyć go systemem auto, ponieważ na wypalanie z przestojem nie mam czasu bo to średnio pół godziny straty. Kiedy uda mi się włączyć to wypalanie muszę ustawić obroty na min. 1100, wyjść z ciągnika, przełączyć WOM na 540 ( co w Kubocie jest bardzo głupio wymyślone, że nie włącza się go z kabiny. Czasami ciężko przełączyć obroty WOM-u ponieważ ta dźwignia nie jest zsynchronizowana. Trzeba wtedy ustać z tyłu ciągnika, nogą trzymać wajchę od przełącznika prędkości WOM-u a ręką sięgnąć po ten żółty włącznik WOM-u do kabiny żeby przestawić jego położenie bo dźwignia nie chce "zaskoczyć", powstaje jeden wielki zgrzyt) - to następna wada w Kubocie. Ale wrócę to DPF-u. Kiedy już uda mi się wszystko poustawiać a filtr się wypala muszę bardzo uważać z jazdą po terenie, ponieważ każda nierówność powoduje spadek obrotów silnika ze względu na obciążenie i wypalanie się przerywa.
Podsumowując: Bardzo irytuje mnie ten DPF, ponieważ dla mnie to tylko problem, nie chodzi o spalanie ale o czas. Myślę że era dobrych ciągników się skończyła, nie ważne czy to JD czy ciągnik Kubota czy Zetor itd... Wszystkie nowinki techniczne oraz te wymogi unijne są i będą tylko obciążeniem dla naszych kieszeni. Trafiłem tu ponieważ przewalam cały internet jak pozbyć się DPF-a w moim ciągniku. Czytałem wasze posty i zauważyłem, że dużo ludzi wypowiada się czysto teoretycznie nie mając za wiele doczynien z DPF-em, dlatego postanowiłem napisać czysto praktycznie jak to wygląda. Chcę i na pewno znajdę sposób żeby pozbyć się tego ustrojstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez cezar1111
      jakie znacie awarie ciągników same
    • Przez krzycho88
      Witam.
      Przymierzam się do kupna takiego valmecika, ma on uszkodzony wałek wom gdy próbowałem włączyc to straszne zgrzyty było słychać i jeden z wałków (chyba ten 1000obr.) blokował się. Warto pchać się w taki ciągnik ?
      To że wyje podczas jazdy to normalne w nich ?
      Mieliście jakieś awarie w nich ?
      Jak wygląda sprawa mtg w silnikach SISU ? chodzi mi o żywotność 
      Wiem że mało kto posiada takie ciągniki ale prosiłbym o jakąs pomoc.
      Z góry dzięki i pozdrawiam
    • Przez MarcinOsucha
      Witam. Mój tata planuje zakup ciągnika o mocy około 80-90 KM. Poszukując takiego trafiliśmy na Deutz Fahra Agroplus 85. Tu chciałbym się zapytać czy ktoś posiada ,,Doicza'' z serii agroplus i zechciałby się podzielić opiniami na jego temat, np. wydajność, spalanie, wady/zalety, najczęstrze awarie i niedopracowania... itp. Liczę na pomoc.
      PS. to mój pierwszy post na forum
      Pozdrawiam.
    • Przez ŁukaszGierczak
      Na co trzeba uważać przy kupne new holland tl 100 2004 r jak sie sprawuje i czy jest awaryjny ?
    • Gość
      Przez Gość
      Witam , stoję przed zakupem nowego ciągnika pomocniczego , w przedziale mocy 60-75km 
      Szukam czegoś o niedużych gabarytach , o niewielkim spalaniu , i dobrym skręcie .
      Ciągnik miałby pracować z rozsiewaczem 800l opryskiwaczem 650l sadzarką do tytoniu 2 rzędową , rozdrabniaczem 1,6m
      glebogryzarką 2m i w transporcie w obrębie gospodarstwa .
      Jeśli ktoś coś poleca chciałbym żeby uzasadnił swoją odpowiedz
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj