Skocz do zawartości

Zdjęcie

Koszt remontu Bizona

29 odpowiedzi na ten temat

#1 Share TurekR

TurekR

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 09 sierpień 2013 - 13:14

Koszt remontu Bizona Jaki może być orientacyjny koszt remontu, tzn. robocizna + częsci, wymiana wszystkich łożysk, pasów, podajników, częściowe oblachowanie, czyli praktycznie cały remont oprócz silnika? Czy opłacalny jest zakup za około 20tys. plus taki remont? Dzięki za odpowiedzi.

Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Koszt remontu Bizona Dzisiaj, 09:48
  •  

#2 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6299 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 09 sierpień 2013 - 13:21

Koszt remontu Bizona i tak i nie ;)
Remont robisz częściowy, czyli wymieniasz to co wymaga wymiany a nie wszystko jak leci.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#3 Share miturskir

miturskir

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 09 sierpień 2013 - 13:55

Koszt remontu Bizona 5 tys leciutko+ -

#4 Share TurekR

TurekR

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 09 sierpień 2013 - 17:46

Koszt remontu Bizona a ja bym chciał tak na cacy to chyba 5tys. mało.

#5 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4015 postów

Napisany 10 sierpień 2013 - 14:04

Koszt remontu Bizona Do tej 5-ki dopisz 1-ke z przodu.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#6 Share miturskir

miturskir

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 10 sierpień 2013 - 14:58

Koszt remontu Bizona jak sam będzie robił to wystarczy i w jakim stanie jeszcze?

#7 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 sierpień 2013 - 15:48

Koszt remontu Bizona Przede wszystkim teraz już nie opłaci się kupować kompletnego złoma do remontu, nie te czasy, bo czasem za 5 tyś. to można kupić jedną szeroką oponę z dętką i kilka łożysk i po ptokach, limit gotówki wyczerpany. Nawet bez ogumienia na wiele nie starczy, rozkopiesz jedno a przy tym pięć innych rzeczy do wymiany. Kombajn trzeba dzisiaj dokładnie obejrzeć i przeliczyć czy warto się smarować i kogoś uszczęśliwić że pozbył się wraka za godziwe pieniądze i tylko go tłukł a nic nie wkładał.

#8 Share TurekR

TurekR

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 10 sierpień 2013 - 18:44

Koszt remontu Bizona no dobrze to jak bizon to od jakiej ceny warto zacząć oglądać, tak mniej więcej.

#9 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6299 postów

Napisany 10 sierpień 2013 - 19:07

Koszt remontu Bizona zależy ile masz kasy ;)

Mati912 ma sporo racji ale ja bym przypiął to do sprzętów (złomów) które stoją u handlarzy po 2-3 lata w cenie do 20tysia.
Poszukiwania zacznij od swoich okolic bo czasami kiepsko wyglądający kombajn od rolnika może być dobrym rozwiązaniem bo przechodzi żniwa bezawaryjnie. Natomiast ładnie odpicowany złom u handlarza za 25-30 tysia może być na początku skarbonką.

Ja swego czasu kupiłem bizonka supra bo miałem dość najmowania kogoś. Dałem 17 czy 18tysia. Ponoć trochę części wymieniłem w ciągu tych kilku lat ale nie koszę usługowo, nikogo nie muszę prosić. Fakt trzeba przed żniwami przejrzeć, powymieniać łożyska, filtry, olej, czasem pasy ale jakoś to działa.

Obecnie rozglądam się za wygodniejszym kombajnem do 50 tysia bo niestety stać na podeście wygodnie nie jest a i nawiewy (lub klima) się przydają, mniejszy heder niż w bizonie też mi się przyda bo doszło ~6ha parę kilometrów od domu a tłumaczyć się smerfom nie mam zamiaru.
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#10 Share leonardo111

leonardo111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 10 sierpień 2013 - 19:08

Koszt remontu Bizona Mojego kupiłem za 19000 a włożyłem około 20000

Edytowany przez leonardo111, 10 sierpień 2013 - 19:09.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 10 sierpień 2013 - 19:14

Koszt remontu Bizona Stać na podeście? Śmiechu warte :) . Ja przekosiłem prawie 20 sezonów na siedząco całkiem wygodnie. Nie wiem co za kretyn wymyślił, że praca Bizonem na stojąco jest wygodniejsza ??

#12 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3929 postów

Napisany 10 sierpień 2013 - 19:59

Koszt remontu Bizona Wczoraj rozmawiałem z kolegą który młóci na stojąco bo twierdzi że wygodniej ja zaś wstaję jak jest już pilna potrzeba, ale każdy robi jak uważa.

Tak jak pisze poprzednik lepszy gorszy wizualnie od rolnika niż odpicowany na handel. Wspominany kolega sprzedawał Bizona 50 która ostatnie 3 sezony przechodziła bezawaryjnie (na 40 ha) a kupił dużo młodszego Rekorda i pierwszy sezon to ręce opadały niby nic konkretnego a zawsze coś, dziś już pracuje bezawaryjnie.

Jak się dba tak się ma.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#13 Share mariusz27

mariusz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze rolnictwo

Napisany 10 sierpień 2013 - 20:16

Koszt remontu Bizona a ja jesli moge cos powiedziec o remontach to w sumie tyle ze kolega wyzej ma zupelna racje choc nie tak do konca ja kupilem od rolnika choc wizualnie nie byl diamentem i naprawde sporo juz zostalo wymienione to jednak pierwszy sezon to byl przejscie nakolanach po kamieniach ,niby pier**ly ale uciazliwe bo zawsze cos....no i jedyny remat wiekszy to naprawa skrzyni starsi kombajnisci powiedza ze to norma w bizonie
zetor team
ZIELONA STRZALKA

#14 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 sierpień 2013 - 20:30

Koszt remontu Bizona Obejrzeć kombajn, niestety ale jedzie się oglądać w ubraniu w którym można się usmarować i położyć gdzie po padnie, nie w garniturze, bo niczego się nie sprawdzi. Oczywiście jak się zna na tym, bo jeśli nie, to się bierze takiego co się zna na remontach, nie takiego co ma kombajn i kosi, bo gościu może nie mieć zielonego pojęcia o naprawach i co sprawdzić i gdzie zajrzeć.

#15 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6299 postów

Napisany 10 sierpień 2013 - 22:23

Koszt remontu Bizona

Stać na podeście? Śmiechu warte :) . Ja przekosiłem prawie 20 sezonów na siedząco całkiem wygodnie. Nie wiem co za kretyn wymyślił, że praca Bizonem na stojąco jest wygodniejsza ??

poczytaj o tych co zamienili bizona na coś zachodniego - każdy Ci powie że w bizonie siedząc nie masz poglądu na kosę a w zachodnim masz
Jak kosisz i nie patrzysz co na polu to potem nie dziw że różne rzeczy w heder wpadną (a nie zawsze kosisz swoje gdzie wiesz co jest).
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#16 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 10 sierpień 2013 - 23:47

Koszt remontu Bizona Właśnie miałem odpisać na tego posta ale... każdy jeżdżący bizonem wie o co chodzi, na siedząco można sobie kosić w stojącej pszenicy, bez kabiny i w innym byle czym to jest uciekanie przed kurzem, lub dopatrywanie czy sie nie ryje...i pilnowanie wajchowanie by nie zaryć...
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#17 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 11 sierpień 2013 - 10:53

Koszt remontu Bizona Jak to nie ma podglądu na kosę? Nie rozumiem. Fakt, że gorzej widać to, co jest już za hederem ale to już "przeszłość", która dla doświadczonego kombajnisty jest zupełnie zbędna. Koszę legi, po górach i zdarza się czasami w nocy. Mimo to ślimak jakoś jest nie pogięty :) . Na początku kosiłem na stojąco ale fachman, który mnie przyuczał to był kombajnista z PGR, a oni tam kosili non stop bez przejazdów z pola na pole tygodniami. Uświadomił mi, że tak jest lżej, zanika też odruch zbyt częstego wajchowania. Polecam

#18 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 11 sierpień 2013 - 12:50

Koszt remontu Bizona Tak w pgr tak jeździli bo im wisiało to czy zaryją czy nie zaryją czy zbiorą nie zbiorą, jechali na pałę i tyle, na pałę to możesz jechać u siebie na polu gdy wiesz że masz równo, ale u kogoś jedzie się w ciemno i ostrożnie patrzy się przed heder ,w heder i za heder, czuje się nogami czy amortyzatory unoszą już heder czy kombajn sunie.... nie mam 20letniego stażu ale w takie coś że kosi sie wsio na siedząco bizonem nie uwierzę, no chyba że ma dłuższy podajnik pochyły to tak, ale na zwykłym puszczam to bokiem drugim uchem.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#19 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 11 sierpień 2013 - 13:15

Koszt remontu Bizona W poprzednich latach do głównie na usługi jeździłem i jakoś nikt nie narzekał, wręcz przeciwnie :) . Maszynę mam od nowości i chodzi jak zegarek. Kombajn to nie prom kosmiczny, żeby robić z jego obsługi jakieś wielkie halo

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6299 postów

Napisany 11 sierpień 2013 - 13:22

Koszt remontu Bizona a iloma kombajnami kosiłeś? Chodzi mi o inne niż bizon.
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke