Skocz do zawartości

Zdjęcie

Podskujący władimirec

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share adadud

adadud

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 08 sierpień 2013 - 23:39

Podskujący władimirec Witam serdecznie na forum

Nie znalazłem na forum odpowiedz na moje pytanie wiec pozwalam sobie rozpoczać nowy temat.

Po zakupie używanego ciągnika T 25 pojawił się problem bo kabina zaczeła regularnie podstakiwać w trakcie jazdy. Wygląda to tak że na odcinku km potrafi seriami co jakiś czas podskakiwać przez 30 sekund aż do nudności kierowcy i braku możliwości stabilizacji gazu na pedale nożnym i po tym czasie na 3-5 minut spokój .

Panowie ale również i Panie prosze powiedzcie mi co to może być?
kiepski fotel bez amortyzacji? wygniecione opony? słabe poduszki pod kabiną?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Podskujący władimirec Dzisiaj, 15:26
  •  

#2 Share matek896

matek896

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 09 sierpień 2013 - 08:21

Podskujący władimirec Sprawdź najpierw poduszki a mogą też być opony nierówno wytarte i będzie rzucać u mnie pomogły poduszki

#3 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1376 postów
  • Zainteresowania:radzieckie ciągniki, mechanika, elektryka

Napisany 09 sierpień 2013 - 13:33

Podskujący władimirec U wuja był podobny problem, kiedy miał wydarte opony tak co drugi bieżnik, ale tym podskokom towarzyszyły hałasy ze skrzyni.
Do transportu zmniejsz ciśnienie w oponach, bo to lekki ciągnik i będzie skakać

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1015 postów

Napisany 10 sierpień 2013 - 23:20

Podskujący władimirec Witam ,pewnie opony są nie równo zdarte, a co za tym idzie mają bicia, to tak jak w samochodzie jak brak jest wyważenia koła, mają bicie promieniowe i po tym robią się eliptyczne, gołym okiem tego nie widać lecz to prawa fizyki ,podnieś ciągnik na lewar i zobacz czy nie mają bicia kręcąc kołem lub są jajowate na pewno coś dopatrzysz.Pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share adadud

adadud

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 14 sierpień 2013 - 22:19

Podskujący władimirec Doszedłem do tego że przy obniżeniu obrotów silnika nie podskakuje tak wiec na razie trzeba sobie jeździć na niskich obrotach bo przy większych wyraźnie słychać jakieś metaliczne drganie (chyba w skrzyni) i podskakiwanie.

Tak jest jak się wymienia dobrego starego ruska do którego się dokładało naprawiało i wiedziało co gdzie jak i do czego który miał niesamowity jad i siłę na nowszy "lepszy" model z wygodniejszą skrzynią który ma problem z górką na 4 jak tamten szedł pod nią na 6 i się tego nie czuło... Ten który kupił mojego staruszka pewnie podskuje z radości na myśl jego odpalenia....

Jeszcze co do opon to wytarte były równo z tym ze przed zakupem podobno stał kilka lat bez odpalania w jednym miejscu. Jest wiec możliwość wygniecenia tych opon w jednym miejscu?