Skocz do zawartości

Klima w 550

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 sierpień 2013 - 21:41

Klima w 550 Witajcie
Jest sprawa postanowiłem wskrzesić klimę w mojej reni 550rx bo nie idzie wyrobić tak gorąco... od kupna ciągnika klima była niesprawna jak włączałem klimę w kabinie było słychać charakterystyczne syczenie a gdy zmieniałem natężenie to z tyłu z pod sufitu było słychać że coś tam się przełącza. Pojechałem kilka dni temu sprawdzić szczelność nabili mi azotem no i niby jest wszystko ok startego czynnika było 140 dzwoniłem do claasa żeby mi powiedzieli ile czynnika wchodzi... podobno 1250 no i tyle mi mechanik nabił. Wszystko niby jest ok próżnia, szczelność itp. a klima nie chłodzi niestety i teraz gdy włączam klimatyzację albo zmieniam jej natężenie nic nie słychać żadnego pikania i syczenia. Wiecie co to może być ? czy jak włączam klimę to powinno słychać jakieś piknięcie z jej strony ? (nic u mnie nie słychać) np. w aucie jak włączę to słyszę że sprężarka się włączyła. Jutro odkręcę pokrywę pod halogenami i wyczyszczę styki i taką chłodniczkę może coś pomoże.... A może poprostu za malo czynnika jest ???

Pomocy :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Klima w 550 Dzisiaj, 11:56
  •  

#2 Share krzysztofwyp17

krzysztofwyp17

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 24 sierpień 2013 - 13:00

Klima w 550 Witaj , rozwiązałeś już problem z klimatyzacją w Reni >?

#3 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 sierpień 2013 - 08:19

Klima w 550 Hej mniej więcej tak nie załączał się elektromagnes na sprężarce i dosłownie szukałem po kabelkach i okazało się, że nie dochodzi prąd. W kabinie jak przekręcam na klime to słychać jak stycznik przełącza, pstryka ale sprężarka się nie włącza. Z przodu jest taka gruszka przy chłodnicach osuszacz chyba czy coś takiego i tam jest czujniczek i 2 kabelki nasadzone jeden kabelek idzie własnie do elektromagnesu a drugi z kabiny w którym nie ma prądu a powinien po włączeniu klimy. Nie chciało mi się już szukać i podłączyłem sobie tymczasowo klimę na osobny włącznik... chłodzi aż miło ale nie mogę sobie regulować siły chłodzenia no i chciałbym żeby klima włączała się przez oryginalny włącznik. Może macie jakieś pomysły jak to naprawić zmieniałm te styczniki i bez zmian :(

#4 Share krzysztofwyp17

krzysztofwyp17

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 25 sierpień 2013 - 12:53

Klima w 550 A gdzie w nim jest sprężarka od klimatyzacji ?, bo mam podobny problem do Twojego...

#5 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 sierpień 2013 - 16:04

Klima w 550 Zdejmij prawą osłonę i zobaczysz 2 rurki do napełniania klimy i one wchodzą w sprężarkę jest przy wentylatorze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share michal7536

michal7536

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 06 czerwiec 2014 - 12:52

Klima w 550 Witam
Mam w swoim Renault Ares 550 klime tylko jest w niej mało tego czynnik, bo co są te dwie rurki do napelniania, to jak nacisne którąś to tylko ciche syczenie jest. I planuje ją nabić, ale da się jakoś sprawdzić czy sprężarka jest sprawna? Jak przełączam ten przęłącznik w kabinie to słychać ze coś się przełącza bo jest takie jakby puknięcie. Z przodu przy tej gruszce też jest prąd gdy włączam klime tym przełącznikiem. I ogólnie czytałem na innych forach ze do sprężarki też jakiegos oleju sie dolewa, to jakby mi ją napełniali to olej tez jakoś sprawdzą?

I jak kupowałem ten ciągnik to był bez tylnej szyby i ją dokupiłem, ale ciagle zamknięta jest i znalazłem siłownik tylnej szyby, to jest jeden czy dwa?

Edytowany przez michal7536, 06 czerwiec 2014 - 12:55.

#7 Share kamil1616

kamil1616

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 06 czerwiec 2014 - 21:16

Klima w 550 zajedź do serwisu gdzie klimy nabijają i tyle. Razem z czynnikiem podają olej.

#8 Share Edziu

Edziu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 06 czerwiec 2014 - 21:39

Klima w 550 Witam
Mam w swoim Renault Ares 550 klime tylko jest w niej mało tego czynnik, bo co są te dwie rurki do napelniania, to jak nacisne którąś to tylko ciche syczenie jest. I planuje ją nabić, ale da się jakoś sprawdzić czy sprężarka jest sprawna? Jak przełączam ten przęłącznik w kabinie to słychać ze coś się przełącza bo jest takie jakby puknięcie. Z przodu przy tej gruszce też jest prąd gdy włączam klime tym przełącznikiem. I ogólnie czytałem na innych forach ze do sprężarki też jakiegos oleju sie dolewa, to jakby mi ją napełniali to olej tez jakoś sprawdzą?

I jak kupowałem ten ciągnik to był bez tylnej szyby i ją dokupiłem, ale ciagle zamknięta jest i znalazłem siłownik tylnej szyby, to jest jeden czy dwa?
Jedz niech napełnią klime najpierw powinni wyciągnąć to co zostało,potem powinni zrobić test szczelności,wytworzyc próżnie potem nabijać ,masz może dane ile powinno być czynnika bo to ważne,jak nabiją klime to bedzie widział czy sprężarka sprawna,to co słyszysz tzn.kliknięcie to znak że załańcza się sprzęgło sprężarki,a ten olej to on wtłacza razem z czynnikiem. Jak klima działa poprawnie jeden z przewodów po krótkiej chwili robi się zimny,przy dużej różnicy temperatur sprężarka robi się mokra.Powodzenia

#9 Share michal7536

michal7536

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 07 czerwiec 2014 - 10:43

Klima w 550 Z tego co tu pisał @Frytek to 1250

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 czerwiec 2014 - 22:45

Klima w 550 Sroki długo tu nie zaglądałem czynnika wchodzi 1250 tak mowili w claasie jak dzwoniłem. Jak pojedziesz nabić to ci wszystko tam porobią nowy olej odgrzybianie azot na szczelność potem jak wszystko jest ok to nabijaja czynnik i gitarka. U mnie z oryg klawisza sie nie zalącza klima gdzieś jest przerwa zobiłęm sobie osobny guzik i jest ok klima szczelna aż się chce robić w upalne dni :P co do szyby to sa dwa siłowniki