Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dylemat młodego człowieka

50 odpowiedzi na ten temat

#41 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2715 postów

Napisany 29 sierpień 2013 - 07:14

Dylemat młodego człowieka Ale czy je wyżywisz przy wydajności powyżej 10tys z tych 20ha które dałem na przykład? Mniejsza wydajność to mniej paszy i mniej kosztów żywienia. Siejesz jakieś swoje teorie a nawet tego gospodarstwa na oczy nie widziałeś, ma tyle krów, tyle areału i tego nie zmienisz...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dylemat młodego człowieka Dzisiaj, 02:17
  •  

#42 Share Paspartou

Paspartou

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 29 sierpień 2013 - 08:35

Dylemat młodego człowieka Skończcie już z tymi krowami i mlekiem :) ten temat nie jest temu poświęcony.

#43 Share bartnik230

bartnik230

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 30 wrzesień 2013 - 05:44

Dylemat młodego człowieka powiem coś co jeszcze 5 lat temu wydało mi się herezją gdy sam pracowałem po15 godzin dziennie. motto jest stare a brzmi " niektórzy pracują tak ciężko że nie mają czasu zacząć zarabiać ".

#44 Share mateuszm02

mateuszm02

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 06 październik 2013 - 12:29

Dylemat młodego człowieka Wracając do tematu to tutaj: http://www.agror.pl/...zawodoweMGR.php masz wykaz kwalifikacji jakie musiał byś posiadać aby ubiegać się o dotację dla MR, ogólnie ta strona jest bardzo ciekawa i można uzyskać sporo informacji różnego rodzaju dotacji, które obowiązywały w poprzednim budżecie. Byłem na Agroshow i rozmawiałem z gościem nt. nowego budżetu i niestety jeszcze niewiele wiadomo na temat pomocy na nowe lata, ale mówił, że spodziewa się iż przepisy nie będą się kolosalnie różniły w stosunku do starych zasad. Wypowiem się może teraz trochę inaczej niż wszyscy poprzednicy, ale jeśli rolnictwo naprawdę cię kręci i masz na dodatek jakieś zaplecze do tego żeby w to wejść to realizuj swoje cele i plany tylko pamiętaj żeby wszystko dobrze przemyśleć i zaplanować :) a co do szkół rolniczych to nie mogę się zgodzić z poprzednimi wypowiedziami jakoby miały one nic nie uczyć. U mnie na wsi jest szkoła rolnicza i naprawdę wiele ciekawych rzeczy można się tam dowiedzieć. Ale niestety racją też jest że jest ona uważana za tą "gorszą" w środowisku lokalnym... Myślę że takie myślenie ludzi jest spowodowane tym że nie wiedzą jak na prawdę tu jest a ja mam porównanie bo chodziłem do liceum i wyposażenie szkoły jednej a drugiej jest nie do porównania ze wskazaniem na szkołę rolniczą jako tą lepszą i szczerze żałuję, że tam nie uczęszczałem...

#45 Share Marcin349

Marcin349

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 09 październik 2013 - 21:11

Dylemat młodego człowieka Na tej stronie pisze o techniku mechaniku ale z jakąś specjalizacją a ja się uczę normalnie technik mechanik i czy może być?

#46 Share mateuszm02

mateuszm02

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 13 październik 2013 - 12:29

Dylemat młodego człowieka Szczerze mówiąc to nie wiem czy technik mechanik spełnia wymagania co do MR... najlepiej by było jak byś się zgłosił do lokalnej ARiMR i się dowiedział u źródła czy twój kierunek się nadaje, ale jeśli nie ma takiego w wykazie to nie wydaje mi się. Ale pozostaje jeszcze poczekać może dodadzą jakieś zawody na nawy budżet ale to będzie wiadome dopiero w przyszłym roku...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#47 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1653 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, hodowla bydła mięsnego

Napisany 13 październik 2013 - 13:05

Dylemat młodego człowieka Nie spełnia, bo jak wyraźnie zaznaczyli wymagana jest do tego specjalność maszyny i urządzenia rolnicze. A na złagodnienie wymogów przy niższym niż wcześniej budżecie raczej bym nie liczył.

#48 Share kolo9540

kolo9540

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 18 październik 2013 - 11:12

Dylemat młodego człowieka Co do tego dylematu, ja uważam że najlepiej oddać ziemię w dzierżawę ale tak aby brać dopłaty i iść do pracy.

#49 Share Marcincc360

Marcincc360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 26 grudzień 2013 - 18:45

Dylemat młodego człowieka Witam jak zwykle kończąc gimnazjum trzeba wybrać szkołę . Więc ja wybrałem szkołe rolniczą w Krzyżowicach chodził ktoś do niej jakie są opinie jakie są tam kierunki związane z rolnictwem gdzie odbywają się praktyki jakimi sprzętami dysponują ? ;) Jeśli ktoś by odpowiedział stawiam duże piwo :)
Gdy Ci smutno, gdy Ci źle weź URSUSA przejedź się!!!
Poszukuje ciężkiego ursusa może być nie na chodzie byle by miał przedni napęd.:)
Kupię przedni napęd do szóstki !!!! :D

#50 Share trakty

trakty

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 27 grudzień 2013 - 21:03

Dylemat młodego człowieka Przemęcz się rok, dwa u kogoś zdobądź doświadczenie i potem działaj sam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share marian0188

marian0188

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 03 styczeń 2014 - 10:20

Dylemat młodego człowieka ja osobiscie nie bede ani zniechecal ani zachecal - czyli tak jak kolega wyzej czyli praca praca a po pracy zabawa z ziemia