Skocz do zawartości

Zdjęcie

Massey 5410 - problem z kiprowaniem

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share mimol22

mimol22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 08 sierpień 2013 - 08:18

Massey 5410 - problem z kiprowaniem Panowie potrzebuję pomocy.
Dwa miesiące temu kupiłem nowy ciągnik Massey Ferguson 5410. Ciągnik współpracuje z wywrotką jednosiową 3,5t.
Mój problem polega na tym że moge podnosić przyczepę natomiast nie chce ona wrócić z powrotem (układ wywrotu na jednym wężu).
Dzwoniłem do serwisu i pwoiedzieli że to jest wina szybkozłącznki od przyczepy. Wymieniłem ją na nową.
Po wymainie udało mi się raz wykiprować (cykl góra dół) lecz na drugi dzień znowu problem wrócił.
Co mogę robić źle? gdzie szukać rozwiązania? straciłem juz 10l oleju hydraulicznego ponieważ muszę wąż rozkręcać żeby spuścić ciśnienie a to kosztuje.
Może kombinacja ustawień hydrauliki powoduje blokadę powrotu? Czytałem instrukcję i nie wiedzę tam punktu zaczepienia a liczenie na serwis w okreise żniw jest złym pomysłem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Massey 5410 - problem z kiprowaniem Dzisiaj, 23:42
  •  

#2 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 08 sierpień 2013 - 08:38

Massey 5410 - problem z kiprowaniem Domniemam że na każdym złączu hydrauliki problem występ[uje. Ja doszukiwałbym się problemu raczej w przyczepie. Czy próbowałeś z innym urządzeniem z siłownikiem jednostronnego działania?

#3 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 08 sierpień 2013 - 10:27

Massey 5410 - problem z kiprowaniem Czytałes instrukcje obsługi? Nie ma czasami na dole zaworu pokrętła, które zakręcasz/odkręcasz w zalezności czy obsługujesz siłownik dwustronny czy jednostronny?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share Przemek15_03

Przemek15_03

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 08 sierpień 2013 - 11:04

Massey 5410 - problem z kiprowaniem To nie jest wina przyczepa tylko najszybciej szybkozłaczy. Ogólnie miałem ten sam problem bo w ciagniku mam euro a w wielu maszynach polskie końcówki i zrobiłem przejściówki no i hl bez problemu podnosiłem a juz oopuscic pustej nie mogłem problem sie skończył jak znalazłm stare polskie gniazdo i wkręciłem je w moja redukcję wszystko działa bez poblemu. Ogólnie ten probklem miałem tylko z gniazdami polskimi nowymi.

#5 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 856 postów

Napisany 08 sierpień 2013 - 14:05

Massey 5410 - problem z kiprowaniem Też miałem te problemy i winne okazało sie szybkozłącze i myśle że i u ciebie tak jest.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share mimol22

mimol22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 15 sierpień 2013 - 11:28

Massey 5410 - problem z kiprowaniem Dziękuję za pomoc. Wymieniłem szybkozłącza i już wszystko działa jak powinno. Jeszcze raz dziękuję :)

Dodaj odpowiedź