NewHollandT4

Metal Fach Z562 prosze o POMOC!!!

Polecane posty

Witam :)

Posiadam prase Metal Fach Z562 ktora pracuje z New Hollandem T4.75 i tu pojawia sie problem. Gdy beluje drobna sianokiszonke (prasa ustawiona jest na maksymalny zgniot) i bela jest juz dobita to wskazowka od wypelnienia komory znajduje sie na koncu czerwonego pola lecz gdy stoja podczas gdy bela sie owija (sznurkiem) wskazowka gwaltownie spada i tuz przed wywaleniem beli wskazowka znajduje sie na linni pomiedzy polem zielonym a pomaranczowym a bela z komory wypada slabo dobita. I tu mam pytanie czemu ta wskazowka tak gwaltownie spada w dol i bele wychodza slabo dobite. Belowac probowalem wszystkimi mozliwymi sposobami np. Co 20m zmiana strony, "na pijaka" :), i srodkiem nie chodzac wezykiem. Prosze o pomoc :)

Edytowano przez NewHollandT4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

A od kiedy masz ta prasę?? Jak zacznie się ta wskazówka podnosić to musisz jechać co najmniej bieg wolniej (albo półbiegiem) i wtedy zacznie zbijać dopiero ta prasa. Jak jedziesz szybko to nie zdąży sprasować i wtedy wychodzą słabo zbite belki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtracker    10

Ja jak beluje sionakiszonke i gdy wskaźnik pójdzie trochę w gorę, to zmieniam bieg na wolniejszy i gdy zacznie piszczeć, że komora jest pełna to staję, czekam chwile, aż wzkaźnik opadnie (belka się zbije) ruszam i gdy znowu zacznie piszczeć to dopiero puszczam siatkę (czasami jak widzę, że wskaźnik szybko spada, albo gdy jest mały wałek trawy to jeszcze raz czekam az wskaźnik opadnie i znowu ruszam...) Ale i tak często wskaźnik spadnie trochę i przestanie piszczeć. Belki wychodzą bardzo dobrze zbite :)

Edytowano przez farmtracker

Jeśli Ci doradziłem, pomogłem to odwdzięcz się zieloną strzałką w góre :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Xawier robiłem tak jak mówisz i efekt też nie był zadowalający. Może być przyczyną że ta trawa jest bardzo mała? Jak belowałem większą trawę to chyba nie było tak źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

To jeszcze bieg mniej, ogólnie im wolniej jedziesz tym bardziej się ubiją. Tylko z drugiej strony tez nie za wolno bo wydajność na godzinę mizerna będzie. Ogólnie porównując Twoją prasę a taką z NH to powiem że i wydajność lepsza i bardziej zbite są przynajmniej na przykładzie słomy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Jak na mój gust to autor tematu pomylił chyba otwory na wskaźniku z tym o największym zgniocie z tym o najmniejszym, ma być na tym na końcu tego płaskowniczka hehe, innej możliwości nie widzę, bo ten ciagnik ten hohlandzik, domyslam się że ma około 70km wiec, gdyby był max zgniot to nie raz po prostu nieźle by się dusił, gdyby był ten max zgniot, zresztą jeśli ten ciągnik nie "słabnie" przy dobijaniu to możesz jeszcze linkę popuścić, ale mimo wszystko nie skaźnik najwazniejszy, ale sam chyba czujesz po ciągniku czy bela jest dobita czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciągnik ma 75km a zgniot jest ustawiony na końcu tego płaskownika i linka jest maksymalnie poluzowana że więcej się nie da. Skoro pisałem że jest maksymalny zgniot to chyba wiem co pisze. Jak wczoraj belowałem jechałem w ostatniej fazie dobijania około 2,5 km/h i belki były już w miarę dobite ale to jeszcze nie jest to. Zgnioty nie da się juz przestawić na wiekszy a ciągnik jeszcze zapas mocy ma. Ludzie tu na forum kiedys pisali że ciągnik 90km zgasili tą belarką tylko się zasanwiam jak to możliwe skoro mój NH nie ma się źle przy dobijaniu czuć czuje ale jeszcze nie ma tragedii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

hmmm no jak jedziesz wolno i wałek cienki to poczuje ale ni ezdechnie, no sam nie wiem co jest, może to na twój gust słabo a bela zbita, no jakieś to niemozliwe mi się wydaje, ja latam z taką prasą ciągnikiem 82km i kilk arazy zgasł mi w sianie na otworze na 3ciej dziurze jak było z góry i "połknoł" szmatę tzn gruby wałek szuwary i długiego siana "czego to ludzie nie belują w tych pakietach ekologicznych" a zielonkę jak woże dla krów to też na 3cim otworze jak nakręce belkę żeby zwieść do obory to czuje po silniku, także dla mnie to dziwne o czym piszesz, przecież który otwór by nie był puki nie pusci sznurka to jedziesz aż ciagnik zadusisz, a przerób sobie na ręczne załączanie sznurka "prościzna" i beluj aż do zdychu silnika to bedziesz miał twarde bele innej rady nie widzę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Ja bez problemu duszę tą prasą jaśka (JD 5720) więc coś jest nie halo-pobaw się tą linką od "dobijania"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Twoja to 507 pierwszy sort nasze to z 562 może już nie to sam nie wiem, pewnie coś spaprali w tych prasach dziwny temat dziwne pytanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor89    60

U siebie mam ustawiony zgniot na ostatnim otworze i linka rozkręcona też do końca i musze powiedzieć,że na równym DF-a nie zadusze ale lekko pod górke i przy 5km/h schodzi z obrotów,ale dobijam do końca czerwonego B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian20    29

Ja wcale nie patrzę na wskaźnik. Beluje aż ciągnik ma ciężko. Ważne jest aby wałki były dobrze zgrabione , nie za wąskie i nie za duże. Musisz nabrać wprawy. Drobna trawa a zwłaszcza 3-4 pokos, zawsze słabiej się dociska niż długa odpowiednio dosuszona. Pracuje z 4514

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Hipo453
      Witam, a więc tak mam problem w sipmie z owijaniem sznurka, gdy puszczę sznurek i owija do lewej strony dochodzi do ogranicznika i sznurek pęka. Tak dzieje się prawie za każdym razem co to może być przyczyną? Dodam że w tamtym roku wymieniłem na nowy rozprowadzacz sznurka. Drugi problem z łozyskiem z przekładni kontowej wychodzi walek na scianke i tam jest to łozysko. Przy dobijaniu beli ono się sypie po 20 belkach trzeba nowe łożysko. Czy to wina wałka, że jest podgięty i ma bicie ? Nwm już sam. Dzieki za pomoc :)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj