Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy opłaca się kupowac nowy ciągnik ??

81 odpowiedzi na ten temat

#1 Share abuk14

abuk14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 31 grudzień 2007 - 23:46

Czy opłaca się kupowac nowy ciągnik ?? Pisze to z loginu abuka, bo nie mam własnego kompa.
Mam 27,5 ha, Zetora 7711 i Ursusa C-330 M. Prowadze hodowlę bydła mlecznego, 16 krów, 8 sztuk młodzieży i 4 byki.
I mam pytanie, czy opłaca się kupowac nowy ciągnik ?? Mam zamiar powiększac hodowlę i wziąc kredyt i nie wiem czy kupno ciągnbika nie będzie zbyt ryzykowne.
Zastanawialem się na ''lepszymi'' markami tj. Same, D-F, MF, Valtra, JD. Dodam, że pieniądze przeznaczone na ten cel pochodziłyby ze sprzedaz Zetora i pozostałych maszyn do niego, które rownież zamierzałbym wymienic. Mam zamiar wziąc to na PROW, jeśli się nie uda nie będe bral maszyn :( .
Poradźcie mi w dokonaniu dobrej decyzji :( .

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy opłaca się kupowac nowy ciągnik ?? Dzisiaj, 02:43
  •  

#2 Share buchaj

buchaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 31 grudzień 2007 - 23:49

Czy opłaca się kupowac nowy ciągnik ?? Ja wychodzę z założenia, że lepij kupić nowy ciągnik. Nawet gdyby miał być gorszej marki. A mozesz napisać coś więcej o tym ciągniku: do jakich konkretnie prac miałby służyć ile koni etc.

#3 Share abuk14

abuk14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 31 grudzień 2007 - 23:56

Czy opłaca się kupowac nowy ciągnik ?? Teraz to prawdziwy Abuk ^_^ . Miałby pracowac z pługiem, gruberem, samozbierającą, w załadunku bel, trochę w transporcie zboża z pola itp. Jako główny ciągnik, bez Ladowacza czołowego.

#4 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 01 styczeń 2008 - 00:00

Czy opłaca się kupowac nowy ciągnik ?? Coś w okolicach 80-90KM? Jakie są ograniczenia pieniężne? :(

Wiecie co, jest godzina 00:00, mamy 2008 rok :(

#5 Share abuk14

abuk14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 01 styczeń 2008 - 00:30

Czy opłaca się kupowac nowy ciągnik ?? A no mamy :( :( .
Kumpel wlaściwie całe fundusze zamierza przeznaczyc na powiększenie stada ( oczywiście kredycik też bierze ), a kasa na maszyny byłaby ze sprzedanych maszyn i Zetora, za którego może dużo wziąśc bo miał wymieniane pierścienie, tarcze sprzęgłowe, zamierza kupic nowe opony i ogólnie bardzo ładny i tak samo chodzi.

#6 Share buchaj

buchaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 01 styczeń 2008 - 00:36

Czy opłaca się kupowac nowy ciągnik ?? To ja gdybym dostał PROW brałbym nowy ciągnik bez zastanowienia. Gdy zwiększy stado to i przy hodowli będzie miał więcej roboty i w polu będzie musiał szybciej się wyarabiać. Na awarie nie będzie czasu.
I jaka to ma być moc, bo do 80 konnego to maszyny od 7711 raczej by pasowały...

#7 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

VIP, były Moderator Forum

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 01 styczeń 2008 - 00:41

Czy opłaca się kupowac nowy ciągnik ?? No to może jakiś John Deere 5720 (80KM) lub 5820 (88KM), albo Valtra A85 (85KM), lub jakiś MF - ja bym brał tylko te marki pod uwagę...moim zdaniem trzeba inwestować w sprzęt, rozwijać się, "iść do przodu"... :(

#8 Share abuk14

abuk14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 01 styczeń 2008 - 00:46

Czy opłaca się kupowac nowy ciągnik ?? Moc około 70 - 80 KM. Maszyny też chce wymieniac na kupowany ciągnik.
Głownie chodzi o to czy pomimo małych funduszy kupowac sprzet.

#9 Share Kopernik

Kopernik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 01 styczeń 2008 - 00:50

Czy opłaca się kupowac nowy ciągnik ?? Kup belarusa 1025 z przednim mostem krzyżakowym z podnośnikiem na 4500kg może mieć załączania mechaniczne bez plastiku będzie taniej jeśli chcesz to proponuje jeszcze belarusa 920 lub 952 ja użytkuje 920.2 i narazie nie mam zastrzeń co do jego pracy :(

#10 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

VIP, były Moderator Forum

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 01 styczeń 2008 - 00:51

Kup belarusa 1025 z przednim mostem krzyżakowym z podnośnikiem na 4500kg może mieć załączania mechaniczne bez plastiku będzie taniej jeśli chcesz to proponuje jeszcze belarusa 920 lub 952 ja użytkuje 920.2 i narazie nie mam zastrzeń co do jego pracy :(

Przeczytałeś pierwszy post...?? :(

Chce wybrać ciągniki z "lepszych" marek... :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share abuk14

abuk14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 01 styczeń 2008 - 01:05

Czy opłaca się kupowac nowy ciągnik ?? Alw czy z 16 krów będzie w stanie spłacic ciągnik ??

#12 Share Kris017

Kris017

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 01 styczeń 2008 - 01:14

Czy opłaca się kupowac nowy ciągnik ?? Nowy to nowy :( Ja bym wybrał JD coś z serii 5020 albo coś z 6020SE.....
Nie ma lepszego od John deere-a :)

#13 Share ursusc330

ursusc330

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 01 styczeń 2008 - 04:06

Czy opłaca się kupowac nowy ciągnik ?? nie wiem jaki cignik powinnes wybrac ale mysle zebys powinien wybrac nowy bo jak mowi Kris017 "nowy to nowy"

#14 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 01 styczeń 2008 - 09:52

Czy opłaca się kupowac nowy ciągnik ?? wiesz z 16 krow raczej kokosow nie ma ale jesli kredyt bylby na 8 lat to jeszcze dalo by rade go splacic ja mysle ze kupno nowego ciagnika to najlepsze wyjscie bo bedzie dlugi czas bezawaryjnie pracowal ja bym bral jeszcze jedna sprawe pod uwage czy da sie u was kupic ziemie jesli mozna bylo by kupic ziemie to poczekalbym z zakupem sprzetu w moim przypadku tak jest kupilbym ciagnik ale jeszcze poczekam jakis czas moze jakas ziemia sie trafi a sprzet zawsze moge kupic

#15 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 01 styczeń 2008 - 10:03

Czy opłaca się kupowac nowy ciągnik ?? Z 16 można spłacić tylko musi być stabilna cena mleka, tak jak obserwuje znajomych to z 18 -25krów spłacają zawrotne kredyty po 300 - 500 tyś, cóż troche na prasie dorabiają troche w lesie, ale jak ktoś spłaca ponad 200 tyś z 18 -20 krów (a wiem że ma mleka tyle co i ja albo i mniej) to dlaczego nie mał bym spłacić jakiegoś ciągnika, z kolei kto zainwestował w obore na kredyt, to teraz ma troche spokoju, a mnie przez ostatnie dwa lata nieźle nadszarpneły remonty starych obór

ps. opłaca się kupować ziemie 6tej klasy żywy żółty piach gdzie nic się nie rodzi po 7 - 8 tyś za ha? oraz łąki totalne bagna gdzie ciągnik z napędem grzęźnie po 6 tyś za ha?

#16 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 01 styczeń 2008 - 10:26

A no mamy :( :) .
Kumpel wlaściwie całe fundusze zamierza przeznaczyc na powiększenie stada ( oczywiście kredycik też bierze ), a kasa na maszyny byłaby ze sprzedanych maszyn i Zetora, za którego może dużo wziąśc bo miał wymieniane pierścienie, tarcze sprzęgłowe, zamierza kupic nowe opony i ogólnie bardzo ładny i tak samo chodzi.

Na jego miejscu nie powiększałbym stada i wymieniał całego sprzętu w jednym czasie. Nauczony na błędach innych nie jestem zwolennikiem masowej modrenizacji, chyba że ma sie duży zapas finansowy. Jego obora i obejście spelniają warunki do uzyskania zwrotu?

Z najbliższych dealerów ma Agrotechnike, Vinete, Fino Chełm, Korbanek Wierzchowiska. Trzech ostatnich polecam. Niech wykona do każdego telefon i poprosi o oferte. Potem wybierze najatrakcyjniejszą (cena/co oferuje ciągnik/serwis). Znaczkiem na masce niech sie sugeruje w mniejszym stopniu :(

#17 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 01 styczeń 2008 - 10:47

Czy opłaca się kupowac nowy ciągnik ?? Mirasek, fino chełm polecasz, a co z rolmaxem ze świdnika oni chyba tylko mają new hollandy

#18 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 01 styczeń 2008 - 10:50

ps. opłaca się kupować ziemie 6tej klasy żywy żółty piach gdzie nic się nie rodzi po 7 - 8 tyś za ha? oraz łąki totalne bagna gdzie ciągnik z napędem grzęźnie po 6 tyś za ha?

jesli ziemia jest strasznie nieurodzajna to mozesz ja kupic i zalesic za kilkadziesiat lat twoje wnuki beda mnialy piekny las a co do lak to jesli byla tam melioracja i trzeba by bylo ja poglebic to moze dalo by sie doprowadzic te laki do stanu uzywalnosci w innym przypadku lepiej dac sobie spokuj przepraszam za ot

#19 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 01 styczeń 2008 - 11:16

Mirasek, fino chełm polecasz, a co z rolmaxem ze świdnika oni chyba tylko mają new hollandy

Jakoś wypadł mi z głowy... Kupowałem u nich tylko materiały eksploatacyjne do ciągnika, maszyn nie :( Teraz mają tylko NH więc można sie z nimi skontaktować w sprawie TDD czy TLA :(

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share buchaj

buchaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 01 styczeń 2008 - 11:29

Czy opłaca się kupowac nowy ciągnik ?? No i Rolmax ma Case. A jest jeszcze Roltex Krasnystaw i Siedliszcze (mają m.in. McCormick, Lamborghini, Same, Deutz Fahr).
@ mirasek Polecasz Korbankowo?!

Dodaj odpowiedź