Zaloguj się, aby obserwować  
abuk14

Czy opłaca się kupowac nowy ciągnik ??

Polecane posty

abuk14    1

Pisze to z loginu abuka, bo nie mam własnego kompa.

Mam 27,5 ha, Zetora 7711 i Ursusa C-330 M. Prowadze hodowlę bydła mlecznego, 16 krów, 8 sztuk młodzieży i 4 byki.

I mam pytanie, czy opłaca się kupowac nowy ciągnik ?? Mam zamiar powiększac hodowlę i wziąc kredyt i nie wiem czy kupno ciągnbika nie będzie zbyt ryzykowne.

Zastanawialem się na ''lepszymi'' markami tj. Same, D-F, MF, Valtra, JD. Dodam, że pieniądze przeznaczone na ten cel pochodziłyby ze sprzedaz Zetora i pozostałych maszyn do niego, które rownież zamierzałbym wymienic. Mam zamiar wziąc to na PROW, jeśli się nie uda nie będe bral maszyn :( .

Poradźcie mi w dokonaniu dobrej decyzji :( .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buchaj    0

Ja wychodzę z założenia, że lepij kupić nowy ciągnik. Nawet gdyby miał być gorszej marki. A mozesz napisać coś więcej o tym ciągniku: do jakich konkretnie prac miałby służyć ile koni etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

Teraz to prawdziwy Abuk ^_^ . Miałby pracowac z pługiem, gruberem, samozbierającą, w załadunku bel, trochę w transporcie zboża z pola itp. Jako główny ciągnik, bez Ladowacza czołowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Coś w okolicach 80-90KM? Jakie są ograniczenia pieniężne? :(

 

Wiecie co, jest godzina 00:00, mamy 2008 rok :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

A no mamy :( :( .

Kumpel wlaściwie całe fundusze zamierza przeznaczyc na powiększenie stada ( oczywiście kredycik też bierze ), a kasa na maszyny byłaby ze sprzedanych maszyn i Zetora, za którego może dużo wziąśc bo miał wymieniane pierścienie, tarcze sprzęgłowe, zamierza kupic nowe opony i ogólnie bardzo ładny i tak samo chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buchaj    0

To ja gdybym dostał PROW brałbym nowy ciągnik bez zastanowienia. Gdy zwiększy stado to i przy hodowli będzie miał więcej roboty i w polu będzie musiał szybciej się wyarabiać. Na awarie nie będzie czasu.

I jaka to ma być moc, bo do 80 konnego to maszyny od 7711 raczej by pasowały...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

No to może jakiś John Deere 5720 (80KM) lub 5820 (88KM), albo Valtra A85 (85KM), lub jakiś MF - ja bym brał tylko te marki pod uwagę...moim zdaniem trzeba inwestować w sprzęt, rozwijać się, "iść do przodu"... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

Moc około 70 - 80 KM. Maszyny też chce wymieniac na kupowany ciągnik.

Głownie chodzi o to czy pomimo małych funduszy kupowac sprzet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kopernik    0

Kup belarusa 1025 z przednim mostem krzyżakowym z podnośnikiem na 4500kg może mieć załączania mechaniczne bez plastiku będzie taniej jeśli chcesz to proponuje jeszcze belarusa 920 lub 952 ja użytkuje 920.2 i narazie nie mam zastrzeń co do jego pracy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68
Kup belarusa 1025 z przednim mostem krzyżakowym z podnośnikiem na 4500kg może mieć załączania mechaniczne bez plastiku będzie taniej jeśli chcesz to proponuje jeszcze belarusa 920 lub 952 ja użytkuje 920.2 i narazie nie mam zastrzeń co do jego pracy :(

 

Przeczytałeś pierwszy post...?? :(

 

Chce wybrać ciągniki z "lepszych" marek... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris017    2

Nowy to nowy :( Ja bym wybrał JD coś z serii 5020 albo coś z 6020SE.....


Nie ma lepszego od John deere-a :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusc330    0

nie wiem jaki cignik powinnes wybrac ale mysle zebys powinien wybrac nowy bo jak mowi Kris017 "nowy to nowy"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

wiesz z 16 krow raczej kokosow nie ma ale jesli kredyt bylby na 8 lat to jeszcze dalo by rade go splacic ja mysle ze kupno nowego ciagnika to najlepsze wyjscie bo bedzie dlugi czas bezawaryjnie pracowal ja bym bral jeszcze jedna sprawe pod uwage czy da sie u was kupic ziemie jesli mozna bylo by kupic ziemie to poczekalbym z zakupem sprzetu w moim przypadku tak jest kupilbym ciagnik ale jeszcze poczekam jakis czas moze jakas ziemia sie trafi a sprzet zawsze moge kupic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Z 16 można spłacić tylko musi być stabilna cena mleka, tak jak obserwuje znajomych to z 18 -25krów spłacają zawrotne kredyty po 300 - 500 tyś, cóż troche na prasie dorabiają troche w lesie, ale jak ktoś spłaca ponad 200 tyś z 18 -20 krów (a wiem że ma mleka tyle co i ja albo i mniej) to dlaczego nie mał bym spłacić jakiegoś ciągnika, z kolei kto zainwestował w obore na kredyt, to teraz ma troche spokoju, a mnie przez ostatnie dwa lata nieźle nadszarpneły remonty starych obór

 

ps. opłaca się kupować ziemie 6tej klasy żywy żółty piach gdzie nic się nie rodzi po 7 - 8 tyś za ha? oraz łąki totalne bagna gdzie ciągnik z napędem grzęźnie po 6 tyś za ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
A no mamy :(:) .

Kumpel wlaściwie całe fundusze zamierza przeznaczyc na powiększenie stada ( oczywiście kredycik też bierze ), a kasa na maszyny byłaby ze sprzedanych maszyn i Zetora, za którego może dużo wziąśc bo miał wymieniane pierścienie, tarcze sprzęgłowe, zamierza kupic nowe opony i ogólnie bardzo ładny i tak samo chodzi.

Na jego miejscu nie powiększałbym stada i wymieniał całego sprzętu w jednym czasie. Nauczony na błędach innych nie jestem zwolennikiem masowej modrenizacji, chyba że ma sie duży zapas finansowy. Jego obora i obejście spelniają warunki do uzyskania zwrotu?

 

Z najbliższych dealerów ma Agrotechnike, Vinete, Fino Chełm, Korbanek Wierzchowiska. Trzech ostatnich polecam. Niech wykona do każdego telefon i poprosi o oferte. Potem wybierze najatrakcyjniejszą (cena/co oferuje ciągnik/serwis). Znaczkiem na masce niech sie sugeruje w mniejszym stopniu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Mirasek, fino chełm polecasz, a co z rolmaxem ze świdnika oni chyba tylko mają new hollandy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55
ps. opłaca się kupować ziemie 6tej klasy żywy żółty piach gdzie nic się nie rodzi po 7 - 8 tyś za ha? oraz łąki totalne bagna gdzie ciągnik z napędem grzęźnie po 6 tyś za ha?

jesli ziemia jest strasznie nieurodzajna to mozesz ja kupic i zalesic za kilkadziesiat lat twoje wnuki beda mnialy piekny las a co do lak to jesli byla tam melioracja i trzeba by bylo ja poglebic to moze dalo by sie doprowadzic te laki do stanu uzywalnosci w innym przypadku lepiej dac sobie spokuj przepraszam za ot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
Mirasek, fino chełm polecasz, a co z rolmaxem ze świdnika oni chyba tylko mają new hollandy

Jakoś wypadł mi z głowy... Kupowałem u nich tylko materiały eksploatacyjne do ciągnika, maszyn nie :( Teraz mają tylko NH więc można sie z nimi skontaktować w sprawie TDD czy TLA :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buchaj    0

No i Rolmax ma Case. A jest jeszcze Roltex Krasnystaw i Siedliszcze (mają m.in. McCormick, Lamborghini, Same, Deutz Fahr).

@ mirasek Polecasz Korbankowo?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamieniak89    31

Podobnie jak poprzednicy polecam nowy ciągnik, a marka to już twój wybór. Kupując nowy wiesz o nim wszystko jak jest eksploatowany itp. i po dziesięciu latach będziesz wiedział że w jedenastym roku użytkowania nie będzie większych problemów, a kupując używkę zawsze jest loteria


Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Ja tez bym polecał ci nowy ciagnik a myslałes cos o John Deere seri 5015 ? tylko niewiem ile on kosztuje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Jak masz dostać dopłaty to Ci się opłaca kupić nowy traktor np. jakiegoś jelonka




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zetora byś nie chciał? Też są dobre. Z częściami byłoby lepiej bo wszędzie je masz. Nowy zetor 8641 Forterra był by akurat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
jesli ziemia jest strasznie nieurodzajna to mozesz ja kupic i zalesic za kilkadziesiat lat twoje wnuki beda mnialy piekny las a co do lak to jesli byla tam melioracja i trzeba by bylo ja poglebic to moze dalo by sie doprowadzic te laki do stanu uzywalnosci w innym przypadku lepiej dac sobie spokuj przepraszam za ot

Dzięki już ojciec takj pomyślał 13 lat temu i zalesił z 6 ha :angry: , a co do tych łąk to nawet po 4 tyś chodzą troche pogłębili nam w tym roku rzeke ale rowy nadal bagno, kumpel wsadził 6 tyś w 5ha w podsiew i uprawe i w tym roku ciągnik 4x4 100km topi się i koleiny robi, ja już wychodze z założenia że lepiej brać dzierżawe "na gembe" ale lepsze ziemie 3 -4 kl i łąki też w dobrej kulturze z dobrymi gat. traw :(

 

 

Pytanie czy na prow przy chodowli 15 krów opłaca się startować, tak jak sobie policzyłem przy wpłacie 20% i kredycie na prow na 7 -9 %, czy przy kredycie na 2% różnica wyniesie przy ciągniku za 100 tyś tyle że kupując ciągnik na prow to biorąc z turem spłacał bym takie same raty jak za ciągnik bez tura na kredyt :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj