Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaka wielkość talerzy w agregacie i jaki wał?

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share cytrus121

cytrus121

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 06 sierpień 2013 - 15:21

Jaka wielkość talerzy w agregacie i jaki wał? Witam postanowiłem założyc temat ponieważ zamierzam zakupic agregat talerzowy a w żadnym z istniejacych tematow nie znalazłem odpowiedzi na niektóre z moich pytań.
Zacznijmy od tego że chciałbym kupić agregat talerzowy który służyłby do podorywki oraz jako zespół uprawowo siewny (jesli kupie agregat 3m to musze dokupic siewnik ;/ bo mam poznaniaka 2.7m). Posiadam zetora 10145 który ma założonego tura , więc myśle że gdyby miał albo mniejsze talerze np 460 lub 500 albo wał rurowy zamiast packera to dałby rade zetor z całym zestawem agregat + siewnik, ALE czy nie lepiej kupic 2,7 metra agregat z wiekszymi talerzami (np 560) i wałem packera ? Chciałbym sie dowiedziec czy wielkość talerzy ma wieksze znaczenie przy podorywce ścierniska i uprawie ziemi po orce? Na 20-hektarowym gospodarstwie przeważaja gleby 4-6 klasy i teraz nie wiem czy potrzebny jest wał packera czy wal rurowy wykona dobrze i pożądnie robote dodam ze na 2 polach sa odcinlki na ktorych pojawia sie glina a takze pola nie wszedzie sa poziome czasami traktor bedzie przechylony troche w bok (ale nie wiem czy to ma jakies znaczenie) to chyba wszystko co chciałbym wiedzieć bardzo proszę o odpowiedzi na moje pytania i o opinie na temat firmy AGRO-MASZ .
Pozdrawiam!!!

Edytowany przez cytrus121, 06 sierpień 2013 - 15:52.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaka wielkość talerzy w agregacie i jaki wał? Dzisiaj, 03:29
  •  

#2 Share bocianlask

bocianlask

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 10 sierpień 2013 - 13:09

Jaka wielkość talerzy w agregacie i jaki wał? Witam,
Podłączę się do tematu.

Tak jak autora interesuje mnie średnica talerzy w agregacie, jaka jest najlepsza w uprawie.
Chciałbym również zapytać o opinie na temat firmy Agro Tom, jak sprawują się ich agregaty, czy są solidnie wykonane itp.

Pozdrawiam

#3 Share cytrus121

cytrus121

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 10 sierpień 2013 - 14:01

Jaka wielkość talerzy w agregacie i jaki wał? Witam już dokonałem zakupu troche szkoda ze nikt mi nie doradził :( ale cuż już jest po sprawie doradzil mi troche znajomy wybor padł na firmę Agro-masz kupiłem agregat talerzowy o szerokości roboczej 3 metrow z talerzami o średnicy 510 z hydropakiem i wałem rurowym, ponieważ mam duzo lekkich gleb i piasków . Wybierałem pomiędzy Agre masz a agro tom o wyborze zdecydowała przede wszystkim cena ale równierz dostepnosc - niestety ageragat firmy agro tom bylby dopiero za 2 tygodnie i wybrałem agro masz. Na pozór maszyny tych firm nie róznily sie - w obu przypadkach byla bardzo solidnie wykonana rama a takze hydropak z tym , że agro tom miał wieksze odstepy pomiedzy pierwszym a drugim rzedem talerzy i to jest duzy plus dla tej firmy. Maszyna juz pracowała na ściernisku i musze przyznac że zetor nie ma najmniejszych problemow - przod wcale sie nie podnosi zobaczymy jak bedzie z siewnikiem <_< ale ewentualnie jestem w stanie wlozyc cos na tura i powinno śmigać. Miałem takze kawałek pola który był podorany plugiem 2 dni wczesniej i to dość głęboko i tutaj wydaje mi sie ze lepiej spisywał by sie agregat agro tomu poniewaz glega byla baardzo piaszczysta przez co agregat zapychał sie czasaamipomiedzy rzeda,mi talerzy i gdyby przerwa pomiedzy nimi byla wieksza mysle ze problemu by nie bylo ale zobaczymy co bedzie dalej, jak narazie jestem w 100% zadowolony
Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share bocianlask

bocianlask

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 10 sierpień 2013 - 15:56

Jaka wielkość talerzy w agregacie i jaki wał? Dziękuję bardzo za odpowiedź. Szczerze mówiąc ja dopiero zamierzam jechać obejrzeć jakieś agregaty, i właśnie zastanawiałem się nad tymi firmami ;)
Dobrze wiedzieć, że zetorek nie ma problemu z 3 metrami, czyli ferdek 120km też powinien bez problemu pociągnąć ;)

Życzę zadowolenia z agregatu i bezawaryjnej pracy ;)

Pozdrawiam

#5 Share gaga195

gaga195

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo :D

Napisany 15 sierpień 2013 - 23:25

Jaka wielkość talerzy w agregacie i jaki wał? zasada taka czym większy talerz tym lepiej, tzn tym głębiej zrobi ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Schadow

Schadow

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 16 sierpień 2013 - 21:43

Jaka wielkość talerzy w agregacie i jaki wał? Jeśli zapycha ci się po orce to polecam zmniejszyć głębokość. Ja posiadam agregat z Agro-masz'a tyle tylko że z wałem crosskil tak więc Fendt ma co dźwigać po ścierni idzie elegancko i po orce również radzi sobie całkiem nieźle zobaczymy jak będzie z podpiętym siewnikiem ponieważ cały zestaw będzie ważył ok 2 ton