Zaloguj się, aby obserwować  
Farmerp90

Wózek widłowy - czy da rade ?

Polecane posty

Farmerp90    0

Witam serdecznie. W tym roku postanowiłem sprasowac słome w rolki. Posiadam ładowacz czołowy na ciągniku, jednak nie da sie nim wjechac z racji gabarytów. (Zetor Proxima) Nie chce ustawiac stogu słomy na zewnątrz gdyż dosć duzo sie psuje a słoma głownie do jedzenia przez bydło. I tu moje pytanie : czy wózek widłowy ( cos typu rak), da rade ustawic bele słomy . ? Chodzi tu o ok.2-3 warstwy bel. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Jak ci maszt przy wózku podniesie wysoko to i 5 warstw ułożysz tylko podłoże musisz mieć równe i w miare twarde :)


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gospodarz97    130

Domyślam się że chcesz tą słome ustawić w stodole, tak ?

 

Belke słomy spokojnie podniesiesz widlakiem - taki rak ma udźwig ok. 1200 kg a jedna belka słomy 150x120 waży od 200 do 300 kg więc spokojnie da rade ustawić nawet 5 warstw, zależy od masztu.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmerp90    0

Tak w stodole + takie mniejsze dobudówki i inne zakamarki..i do obory tez zeby on dał rade ją dostarczyc. A jeszcze jedno pytanie : czy mozna załozyc jakąś łyżke czy cos podobnego do takiego wózka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ochen    65

Można. Ja tak zboze do zmijki podsypuje, tylko grunt musi byc twardy. Na gołej ziemi nie da rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez limusine
      Witam.
      Panowie mam taki problem mianowicie chciałem zrobić remont silnika w wózku widłowym (tzw. bułgar), nie znam dokładnej nazwy silnika ale jest tam 3 cylindrowy perskins. Chodzi o to że nie mogę oddzielić silnika od skrzyni, a skrzynia jest tam automatyczna. Silnik już łądnie "lata" na boki i odchodzi od skrzyni na jakieś 1-2 cm. Czego on się trzyma w tej skrzyni? sprzęgła? Jak ktoś rozbierał takie coś lub ma jakąs koncepcje to prosze o odpowiedzi. pozdrawiam
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

      Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

      Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

       Z góry dziękuje i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj