Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z pobieraniem słomy w Claasie

15 odpowiedzi na ten temat

#1 Share marekkucybala2

marekkucybala2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 04 sierpień 2013 - 14:22

Problem z pobieraniem słomy w Claasie Witam ! Jestem posiadaczem Claasa Dominatora 98sl. Mój problem polega na tym że nie chce on pobierać słomy. Jeżeli temperatura w dzień jest wysoka to jest okej, jak się zbliża wieczór około 20-21 zaczyna się dławić i rzuca takie kupki. Mogę powiedzieć że dokręciłem 10 grzebieni dodatkowych tyle że od Bizona i nic mi to nie pomogło ... Nie wiem co mam robić bo mam 130h i cały czas miałem 2 bizony i tego problemu nigdy u mnie nie było ... A tego Claasa mam 3 rok i tak się męczę ....

Edytowany przez marekkucybala2, 04 sierpień 2013 - 19:14.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z pobieraniem słomy w Claasie Dzisiaj, 13:17
  •  

#2 Share seremiak

seremiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 04 sierpień 2013 - 16:09

Problem z pobieraniem słomy w Claasie wydłuż palce slimaka ,u mnie to pomogło

#3 Share marekkucybala2

marekkucybala2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 04 sierpień 2013 - 20:19

Problem z pobieraniem słomy w Claasie Kolego, ale jak się wydłuża te palce ? Jeżeli chodzi o palce w hederze, to one są tylko wymienne ...

Edytowany przez KRISTOFORn, 13 sierpień 2013 - 21:24.
Cytowanie poprzedniego posta

#4 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 04 sierpień 2013 - 20:34

Problem z pobieraniem słomy w Claasie Z prawej strony hedera powinna być dźwignia do regulacji palcy podajnika. Odblokuj dźwignie i poruszaj nią, zobaczysz o co w tym chodzi.

#5 Share marekkucybala2

marekkucybala2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 09 sierpień 2013 - 18:17

Problem z pobieraniem słomy w Claasie Wydłużenie palcy nic nie pomogło, nadal robią się kupki, ma ktoś może na to inny sposób ?

#6 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 786 postów

Napisany 09 sierpień 2013 - 20:21

Problem z pobieraniem słomy w Claasie Przesuń nagarniacz blizej ślimaka, możesz też poeksperymentować z kątem nachylenia grzebieni. Jeśli kosiłeś wcześniej rzepak to zobacz czy stół hedera jest czysty bo lubi sie zaklejać zwłaszcza jesli rzepak nie był dosuszany. I szybciej jeździj nie będzie miał kombajn czasu na głupoty ;)

#7 Share seremiak

seremiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 11 sierpień 2013 - 19:25

Problem z pobieraniem słomy w Claasie a może masz obrócone kostki na podajniku pochyłym do koszenia kuku od wysokosci listew bądz też za krótkie masz łańcuchy z listwami i znajduja się za daleko od ślimaka

#8 Share stas

stas

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 11 sierpień 2013 - 19:33

Problem z pobieraniem słomy w Claasie Może ślimak w hederze jest za wysoko.
,, Bo ja się czuję .......... maleńki jak robak, ......... ale króla nie widzę większym od siebie. " - jak mawiał Pan Franciszek.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1015 postów

Napisany 12 sierpień 2013 - 22:20

Problem z pobieraniem słomy w Claasie Witam, myślę że raczej w podajniku (gardzieli) jest przyczyna, za wysoko podniesione są łańcuchy z listwami od spodu blachy, czyli za duży jest odstęp pomiędzy listwami a blachą i słabo wciąga trzeba odpiąć heder i ustawić na regulacji w gardzieli aby listwy były blisko blachy ale nie chodziły po blasze i wówczas musi w ciągać lub może ślizga sprzęgło podajnika i za wolno chodzi :rolleyes: Pozdrawiam.

#10 Share marekkucybala2

marekkucybala2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 13 sierpień 2013 - 20:45

Problem z pobieraniem słomy w Claasie Koledzy, objawy w dzień w słomie żytniej nie występują, jak przyjdzie wieczór 21 siada rosa i słoma zaczyna robić się ciężka to muszę jechać wolniutko i kombajn z tyłu z wytrząsaczy wyrzuca kupki, i zapala mi się czerwona kontrolka przy kierownicy i duży napis STOP na monitorze, z mojego punktu widzenia, musi następować jakieś zwolnienie obrotów, albo wytrząsaczy, albo bardziej podejżewam tych palców wypychających nad wytrząsaczami, bo dlaczego zapala się kontrolka ?! No z tego by wynikało że czójnik daje sygnał że coś schodzi z obrotów ... Ale tylko przy wilgotnej słomie pojawia się ten problem, a jak chodzi o przód czyli heder i podajnik pochyły to łyka wszystko jak rekin, według mnie jeszcze nie doszłem coś się dzieje tam z tyłu ...

#11 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 13 sierpień 2013 - 21:05

Problem z pobieraniem słomy w Claasie A nie wydaje Ci sie, że troche źle nakreśliłes problem? Problem masz nie z pobieraniem słomy, a jej wyrzucaniem z kombajnu.
Jak z szerokościa i napięciem pasów od napedu wytrząsaczy i popychaczy słomy?
Z odrzutnikiem slomy wszystko wporządku?

#12 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 13 sierpień 2013 - 21:08

Problem z pobieraniem słomy w Claasie bo kombajn nie jest po to zeby kosic mokra slome... sloma odchodzi to nie kos na sile tylko jedz do domu. u mnie takie koszenie skonczylo sie spaleniem 2 pasow.

#13 Share marekkucybala2

marekkucybala2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 13 sierpień 2013 - 21:11

Problem z pobieraniem słomy w Claasie Sprawdzałem pasy od wytrząsaczy szerokość jak chodzi o klin wszystko jest w porządku, tylko od popychaczy słomy jutro sprawdzę. A co do tego że źle nakreśliłem temat, to masz racje kolego ...

#14 Share ziomall1991

ziomall1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 13 sierpień 2013 - 23:34

Problem z pobieraniem słomy w Claasie według mnie albo slimak jest w hederze za wysoko i mokrego tak juz nie wciąga jak suchego albo łancuch w gardzielu jest zle wyregulowany,tu bym szukał przyczyny,pozdrawiam :)

#15 Share marekkucybala2

marekkucybala2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 15 sierpień 2013 - 20:55

Problem z pobieraniem słomy w Claasie Pas od popychaczy słomy naciągłem, ale żyta jeszcze nie kosiłem, i nie wiem jak będzie zachowywał się kombajn ...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16 Share CIAPEK1981

CIAPEK1981

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 09 styczeń 2014 - 22:37

Problem z pobieraniem słomy w Claasie Ja nadal nie moge sobe wyobrazić tych objawów. Co sie ze słomą dzieje? czy zostaje w hederze czy co? To ja może opisze swój przypadek, może coś to koledze pomorze. Ja miałem taki przypadek z mercatorem 60, również musiałem bardzo wolno jeździć bo inaczej to zboże było nierówno podowane do młocarni i przez to co chwile schodziła z obrotów i taki szum było słychać jakby chciala sie zapchac, do tego bylo duzo zboza w hederze. Te objawy najbardziej byly widoczne przy mluceniu zyta. A przyczyna byla w lancuchu gardzieli, sprezyny ktore dociskaja lancuch do dolnej blachy byly popekane. I jak bylo malo slomy to lancuchy tego dalej nie podaly, dopiero jak sie duzo slomy uzbieralo (kupka) to lancuch to zaciagnal a jak mlocarnia to zaciagla to schodzila z obrotow. Kolega cos pisal ze jakas kontrolna sie zapala (to moze byc kontrolka od obrotow mlocarni) po slomie z tylu rowniez widac kupki czyli sloma jest nierowno podawana. A jezeli nie to to moze slimak hederu za wysoko jest nic innego nie przychodzi mi do glowy.