MT1997

Koszt budowy chlewni w cyklu zamkniętym.

Polecane posty

MT1997    0

Jaki jest koszt budowy chlewni na 50 loch, porodówki w systemie wannowym, odchowalnia prosiąt, miejsce dla tuczników itp. Wszystko na rusztach. Jaki by był koszt takiej inwestycji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qba333    14

a moze ktos podac przyblizony koszt budynku 100% rusztu dla 30 macior z odchowalnia dla warchlakow + tuczarnia a ile by kosztowalo wyposazenie do tego budynku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudy112    0

Jest to bardzo ciężko określić. Przedstawiciel firmy projektanckiej powinien ją określić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

okresilc jest bardzo prosto pytasz firme która zajmuje sie sie stawieniem takich budynkow i wystawia kosztorys

ale do złotowki to nawet swiety turecki ci nie wyliczy


..:Zetor Power:..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekmalina    5

Około 2 milionów.

 

 

Chyba lekkie przegięcie, 2 bańki na 50 loch w cyklu zamkniętym. Kolega stawiał w tamtym roku na 120 loch w cyklu zamkniętym 1,2mln zł netto.

 

Ja z kolei mam pytanie czy budował ktoś w ostatnich latach chlewnie na ok 150 loch w cyklu zamkniętym z zainstalowanym systemem płynnego żywienia?

Ciekaw jestem kosztów takiej inwestycji, a raczej takiego systemu żywienia na taką obsadę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

Witam !

Panowie mam pytanie dotyczace budowy chlewni dla macior, rozchodzi mi sie tylko o wszystkie sektory dla loch lacznie z porodowka oraz odchowalnie dla prosiat bez pomieszczenia dla tucznikow. Na tuczniki mam miejsce w starej chlewni. Ile bedzie mnie kosztowac taka chlewnia dla 40 szt loszek ? System na rusztach oczywiscie i cale wyposazenie do zywienia "na sucho", czy zmieszce sie w 300 tys brutto, jesli wiekszosc prac bylaby wykonana samodzielnie z pomoca jednego murarza ? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

lukaczmarek no to mnie pocieszyłeś :) ogólnie to mam plan skorzystać z nowego prowu na tą budowę, tylko nie wiem jeszcze czy cały budynek będę próbował częsciowa finansować z prowu czy tylko całe wyposażenie bo słyszałem ze jest o wiele łatwiej z wyposażeniem a stan surowy taniej samemu zrobić niż zlecić firmie bo raczej w prowie inaczej by nie przeszło choć zobaczymy jak to będzie :) jeszcze jakby można to może ktoś się wypowie co sądzi o moim pomyśle, jak by to ugryzł ten problem albo już ma doświadczenie w budowie z częściowym zwrotem środków finansowych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jony171    0

Witam

Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z was ma trzodę chlewną na tzw. umowę. Stawiamy oborę czy chlewnię w swoim zakresie i jak dalej to jest firma nam przywozi warchlaki swinki i my hodujemy. Jak z płatnością czy co miesiąc czy przy odbiorze świń. I czy damy radę spłacic chlewnie przy jakiej ilosci trzody. Ostatnio mnie to tak zainteresowało a chciałbym coś zacząć ale nie bardzo wiem od czego.

Z góry dzięki za odpisanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cześć turtois, też sie zastanawialiśmy nad budową chlewni na 150 macior z 'prow-u' ale co jakieś nowe informacje to aż strach pomyśleć co z tym bedzie. i prawdopodobnie dobudujemy do starej chlewni porodówke, sektor krycia i sektor loch gupowych, ale to na kredyt jakiś.dużo trzymacie świnek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

cześć janekbender6930P, na pewno nie damy rady jeszcze do takiej ilości loszek dojść jak Ty bo dla nas to jest jak na razie ogromna ilość te 150. jak pisałem wyżej chce budowac na 40 loszek poki co. ogolnie ja nie choduje zbyt dużo, mam 9 macior i sprzedaje około 220 tucznika, jak potrzeba to dokupujemy prosięta. chce się rozwijać dalej i skorzystać z młodego rolnika i z prowu i na razie czekam bo to by mi bardzo pomogło finansowo jakby wszystko dobrze poszlo. w tym roku koncze budowę na 100 szt. tucznika i miejsce do odchowu by było, łącznie na 200 szt kabana :) pozostaje kwestia odchowalni dla prosiąt i nowoczesna porodowka dla macior wraz z pozostałymi sektorami dla nich, bo chce przenieść ogolnie produkcje do nowego budynku, bo ten jest już za stary i nieopłacalny do remontu i brak miejsca żeby go powiekszyc bo zaraz za nim dwie chlewnie małe wraz z nowa do odchowu tucznika. chce produkować w pełnym cyklu zamkniętym bo to zmniejsza koszty produkcji, dlatego wyżej pytałem czy ta suma na budowe mi styknie po prostu ;) poki co jeszcze poczekam na nowe programy, a z młodego rolnika chce już w tym roku skorzystać :) i będę probowal cos dzialac. dzięki za zainteresowanie wogole tematem bo widze mało forumowiczow się tutaj udziela w tym temacie :huh: czyżby każdy chciał tylko w maszyny inwestować i pole ??? :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem , inwestowanie w pole i maszyny to bezsens, bo z pola wyżyc sie nie da do czego sami sie przekonaliśmy; )po zatym większy obrót kasy jest przy świnkach, zresztą każdy robi to co chce; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

zgadzam się z Toba :) a jak myślisz starczy mi te 300 tys brutto na wybudowanie tej chlewni łącznie ze zbiornikiem na gnojowce oczywiście ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2444

Gdzieś w fachowej gazecie czytałem ze koszt całkowity dla jednej lochy w zależności od wyposażenia to od 7 do 12tyś złotych myślę że do tych 300 musisz jeszcze dołożyć z 200 tys zł, najlepszym rozwiązaniem jest wysłać zapytanie ofertowe o wycenę takiej inwestycji do kilku firm (np Polnet, Terraimpex Rolstal) i oni zrobią Ci kosztorys i wycenę


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

kilka lat temu chlewnie na 55 stanowisk postawiłem za 250 tyś.

Tutaj są jakieś zdjęcia z budowy http://***.com.pl/gallery/search.php?search_id=egosearch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lidka25495
      Witam . może ktoś mi pomoże otóż posiadam new holland td 5050 i chodzi mi o kalibracje skrzyni czy rewersu mechanicznego. jak to zrobić i czy da się samemu ?? jak włączam rewers np do przodu czasami jest szarpnięcie tak jakby ciągnik nie był dobrze wysprzeglony i słychać zgrzyt w skrzyni, ale nie zawsze się tak dzieje .skrzynia to Synchro Shuttle 12 na 12 ...  szukałem w instrukcji ale tego nie ma może obędzie się bez serwisu , a jeśli ktoś wie to niech da znać ile kosztuje taka kalibracja w serwisie .proszę o pomoc i z góry dzięki koszt
    • Przez Pawel89pl
      Witam . Od jakiegoś czasu zastanawiam się na stworzeniem budynku w którym można przechowywać zarówno płody rolne jak i maszyny rolnicze .  Interesuje mnie hala o wymiarach mniej więcej 12 na 20 metrów . Teraz tak na rynku jest dość  duża rozbieżność cen . Hala  blaszana w ogłoszeniach wychodzi około 50tys zł a hala z  konstrukcji stalowej to już koszt około 70-80tys  . Czy ktoś coś doradzi ?  Z góry dzięki za pomoc
    • Przez Bartys12
      Witam 
      Czy ktoś orientuję się jaki jest koszt pakowania  kukurydzy w rękawa ?
      interesuje mnie cena rękawa oraz koszt jego uzupełniania od ha 
      oraz ile ok hektarów wejdzie w taki rękawa przy wysokości roślin średnio 3 m 
    • Przez 2Reebok
      Witajcie, wiem, że podobne tematy już były, ale wszystko jest z przed x lat. Ceny wszystkiego się zmieniają i poglądy użytkowników również. 
      w przyszłości zastanawiam się nad budową obory uwięziowej na 50 sztuk w której będą się znajdowały krowy mleczne i kilka sztuk jałowic. Obora miała by być bez użycia słomy, pod krowami maty, za krowami ruszta (wszystko lądowałoby w szambie - szambo na ile l gnojowicy.?) Miały by być dwa rzędy stanowisk no i w środku przejazdowy korytarz paszowy. Zbiornik na mleko jakiej pojemności?  no i dojarka przewodowa na 6 aparatów udojowych. 
      I tu moje pytanie czy orientujecie się jaki byłby koszt takiej obory.? materiał plus należność dla firmy za wykonanie.? 
      Czy użytkujecie takie obory na tyle sztuk bez ściółki, krówki na matach a za nimi ruszta. Jak się u Was to sprawuje.?
      proszę nie pisać, że lepsza wolno-stanowiskowa (może i tak) ale w moim przypadku wchodzi w grę tylko uwięziowa. 
      za wszelkie informacje dot.ceny i użytkowania będę wdzięczny.
       
    • Przez byczek1999
      Witam
      mam pytanie mam na oku ciągnik ford 6610 i chciałbym poznac jakie są opinie o tym ciagniku 
      Jeszcze jest jedna sprawa otóż ma cos chyba ze sprzeglem poniewaz bierze raptownie przy samym końcu.czy duzo by wyniosla naprawa? I czy ciągnik by sie dobrze sprawowal w pracy z turem ?
      Z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj