Skocz do zawartości

Zdjęcie

Koszt budowy chlewni w cyklu zamkniętym.

16 odpowiedzi na ten temat

#1 Share MT1997

MT1997

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 04 sierpień 2013 - 10:33

Koszt budowy chlewni w cyklu zamkniętym. Jaki jest koszt budowy chlewni na 50 loch, porodówki w systemie wannowym, odchowalnia prosiąt, miejsce dla tuczników itp. Wszystko na rusztach. Jaki by był koszt takiej inwestycji?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Koszt budowy chlewni w cyklu zamkniętym. Dzisiaj, 01:29
  •  

#2 Share tymtus

tymtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 734 postów

Napisany 04 sierpień 2013 - 11:43

Koszt budowy chlewni w cyklu zamkniętym. Około 2 milionów.

#3 Share qba333

qba333

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 340 postów

Napisany 05 grudzień 2013 - 18:12

Koszt budowy chlewni w cyklu zamkniętym. a moze ktos podac przyblizony koszt budynku 100% rusztu dla 30 macior z odchowalnia dla warchlakow + tuczarnia a ile by kosztowalo wyposazenie do tego budynku?

#4 Share pseudoagronom

pseudoagronom

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo mechanizacja i ciagniki

Napisany 28 grudzień 2013 - 14:10

Koszt budowy chlewni w cyklu zamkniętym. budowa plus wyposażenie to koszt okolo jednego mln brutto
..:Zetor Power:..

#5 Share rudy112

rudy112

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 29 grudzień 2013 - 08:28

Koszt budowy chlewni w cyklu zamkniętym. Jest to bardzo ciężko określić. Przedstawiciel firmy projektanckiej powinien ją określić

#6 Share pseudoagronom

pseudoagronom

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo mechanizacja i ciagniki

Napisany 29 grudzień 2013 - 15:06

Koszt budowy chlewni w cyklu zamkniętym. okresilc jest bardzo prosto pytasz firme która zajmuje sie sie stawieniem takich budynkow i wystawia kosztorys
ale do złotowki to nawet swiety turecki ci nie wyliczy
..:Zetor Power:..

#7 Share jarekmalina

jarekmalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 06 styczeń 2014 - 17:26

Koszt budowy chlewni w cyklu zamkniętym.

Około 2 milionów.

Chyba lekkie przegięcie, 2 bańki na 50 loch w cyklu zamkniętym. Kolega stawiał w tamtym roku na 120 loch w cyklu zamkniętym 1,2mln zł netto.

Ja z kolei mam pytanie czy budował ktoś w ostatnich latach chlewnie na ok 150 loch w cyklu zamkniętym z zainstalowanym systemem płynnego żywienia?
Ciekaw jestem kosztów takiej inwestycji, a raczej takiego systemu żywienia na taką obsadę...

#8 Share turtojs

turtojs

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 326 postów

Napisany 27 marzec 2014 - 13:04

Koszt budowy chlewni w cyklu zamkniętym. Witam !
Panowie mam pytanie dotyczace budowy chlewni dla macior, rozchodzi mi sie tylko o wszystkie sektory dla loch lacznie z porodowka oraz odchowalnie dla prosiat bez pomieszczenia dla tucznikow. Na tuczniki mam miejsce w starej chlewni. Ile bedzie mnie kosztowac taka chlewnia dla 40 szt loszek ? System na rusztach oczywiscie i cale wyposazenie do zywienia "na sucho", czy zmieszce sie w 300 tys brutto, jesli wiekszosc prac bylaby wykonana samodzielnie z pomoca jednego murarza ? :-)

#9 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 27 marzec 2014 - 16:12

Koszt budowy chlewni w cyklu zamkniętym. powinieneś się zmieścić

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share turtojs

turtojs

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 326 postów

Napisany 27 marzec 2014 - 22:03

Koszt budowy chlewni w cyklu zamkniętym. lukaczmarek no to mnie pocieszyłeś :) ogólnie to mam plan skorzystać z nowego prowu na tą budowę, tylko nie wiem jeszcze czy cały budynek będę próbował częsciowa finansować z prowu czy tylko całe wyposażenie bo słyszałem ze jest o wiele łatwiej z wyposażeniem a stan surowy taniej samemu zrobić niż zlecić firmie bo raczej w prowie inaczej by nie przeszło choć zobaczymy jak to będzie :) jeszcze jakby można to może ktoś się wypowie co sądzi o moim pomyśle, jak by to ugryzł ten problem albo już ma doświadczenie w budowie z częściowym zwrotem środków finansowych ;)

#11 Share jony171

jony171

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 05 kwiecień 2014 - 20:07

Koszt budowy chlewni w cyklu zamkniętym. Witam
Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z was ma trzodę chlewną na tzw. umowę. Stawiamy oborę czy chlewnię w swoim zakresie i jak dalej to jest firma nam przywozi warchlaki swinki i my hodujemy. Jak z płatnością czy co miesiąc czy przy odbiorze świń. I czy damy radę spłacic chlewnie przy jakiej ilosci trzody. Ostatnio mnie to tak zainteresowało a chciałbym coś zacząć ale nie bardzo wiem od czego.
Z góry dzięki za odpisanie

#12 Share janekbender6930P

janekbender6930P

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 06 kwiecień 2014 - 10:21

Koszt budowy chlewni w cyklu zamkniętym. cześć turtois, też sie zastanawialiśmy nad budową chlewni na 150 macior z 'prow-u' ale co jakieś nowe informacje to aż strach pomyśleć co z tym bedzie. i prawdopodobnie dobudujemy do starej chlewni porodówke, sektor krycia i sektor loch gupowych, ale to na kredyt jakiś.dużo trzymacie świnek?

#13 Share turtojs

turtojs

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 326 postów

Napisany 07 kwiecień 2014 - 22:07

Koszt budowy chlewni w cyklu zamkniętym. cześć janekbender6930P, na pewno nie damy rady jeszcze do takiej ilości loszek dojść jak Ty bo dla nas to jest jak na razie ogromna ilość te 150. jak pisałem wyżej chce budowac na 40 loszek poki co. ogolnie ja nie choduje zbyt dużo, mam 9 macior i sprzedaje około 220 tucznika, jak potrzeba to dokupujemy prosięta. chce się rozwijać dalej i skorzystać z młodego rolnika i z prowu i na razie czekam bo to by mi bardzo pomogło finansowo jakby wszystko dobrze poszlo. w tym roku koncze budowę na 100 szt. tucznika i miejsce do odchowu by było, łącznie na 200 szt kabana :) pozostaje kwestia odchowalni dla prosiąt i nowoczesna porodowka dla macior wraz z pozostałymi sektorami dla nich, bo chce przenieść ogolnie produkcje do nowego budynku, bo ten jest już za stary i nieopłacalny do remontu i brak miejsca żeby go powiekszyc bo zaraz za nim dwie chlewnie małe wraz z nowa do odchowu tucznika. chce produkować w pełnym cyklu zamkniętym bo to zmniejsza koszty produkcji, dlatego wyżej pytałem czy ta suma na budowe mi styknie po prostu ;) poki co jeszcze poczekam na nowe programy, a z młodego rolnika chce już w tym roku skorzystać :) i będę probowal cos dzialac. dzięki za zainteresowanie wogole tematem bo widze mało forumowiczow się tutaj udziela w tym temacie :huh: czyżby każdy chciał tylko w maszyny inwestować i pole ??? :wacko:

#14 Share janekbender6930P

janekbender6930P

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 08 kwiecień 2014 - 08:27

Koszt budowy chlewni w cyklu zamkniętym. moim zdaniem , inwestowanie w pole i maszyny to bezsens, bo z pola wyżyc sie nie da do czego sami sie przekonaliśmy; )po zatym większy obrót kasy jest przy świnkach, zresztą każdy robi to co chce; )

#15 Share turtojs

turtojs

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 326 postów

Napisany 08 kwiecień 2014 - 08:46

Koszt budowy chlewni w cyklu zamkniętym. zgadzam się z Toba :) a jak myślisz starczy mi te 300 tys brutto na wybudowanie tej chlewni łącznie ze zbiornikiem na gnojowce oczywiście ?

#16 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1712 postów

Napisany 08 kwiecień 2014 - 13:45

Koszt budowy chlewni w cyklu zamkniętym. Gdzieś w fachowej gazecie czytałem ze koszt całkowity dla jednej lochy w zależności od wyposażenia to od 7 do 12tyś złotych myślę że do tych 300 musisz jeszcze dołożyć z 200 tys zł, najlepszym rozwiązaniem jest wysłać zapytanie ofertowe o wycenę takiej inwestycji do kilku firm (np Polnet, Terraimpex Rolstal) i oni zrobią Ci kosztorys i wycenę
ZETOR TEAM

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 09 kwiecień 2014 - 08:55

Koszt budowy chlewni w cyklu zamkniętym. kilka lat temu chlewnie na 55 stanowisk postawiłem za 250 tyś.
Tutaj są jakieś zdjęcia z budowy http://fpr.com.pl/gallery/search.php?search_id=egosearch