marik

Volvo S830 - zapowietrzanie i awaria napędu

Polecane posty

marik    0

W zeszłym roku kombajn działał w miarę normalnie, zapowietrzał się najwyżej kilka razy dziennie. W tym roku silnik stawał co raz częściej, teraz udaje się przejechać najwyżej 50 metrów. Wymiana pompki, pobieranie ropy przewodem wprowadzonym do zbiornika z góry, z bańki 10 l, wymiana filtrów, dokręcanie przewodów paliwowych - nie pomaga nic. Nie ruszaliśmy tylko pompy paliwa, bo nie było kiedy. Druga sprawa: padł cały napęd. Tata odpowietrzył silnik i odpalił. Coś zatrzeszczało i teraz nie działa nic poza silnikiem, stoją wszyskie koła.

Chodzi głównie o zapowietrzanie, kwestia napędu pewnie wyjaśni sie po rozebraniu maszyny. Jeśli ktoś ma jakiś pomysł, domyśla się co może nie grać to bardzo prosze o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Może jest gdzieś przewód paliwowy zduszony , a swoją drogą to cały rok miałeś na zdiagnozowanie usterki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Masz pewnie zawalony zbiornik syfem u mnie w MF też zaczął się zapowietrzać odkręciłem odstojnik sprężara i jazda z kosem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HaeS    0

Z tym zapowietrzaniem też tak mam... Pompa rotacyjna do wymiany, ewentualnie jej głowica. Na Twoim miejscu dałbym całą pompę do regeneracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HaeS    0

Nie zapowietrza się przez pompe rotacyjną tylko przez odstojnik znajdujący się pod zbiornikiem. Łapie lewe powietrze. Ja jego wyrzuciłem i wstawiłem kranik z filtrem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj