Skocz do zawartości

Zdjęcie

Volvo S830 - zapowietrzanie i awaria napędu

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share marik

marik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 04 sierpień 2013 - 10:31

Volvo S830 - zapowietrzanie i awaria napędu W zeszłym roku kombajn działał w miarę normalnie, zapowietrzał się najwyżej kilka razy dziennie. W tym roku silnik stawał co raz częściej, teraz udaje się przejechać najwyżej 50 metrów. Wymiana pompki, pobieranie ropy przewodem wprowadzonym do zbiornika z góry, z bańki 10 l, wymiana filtrów, dokręcanie przewodów paliwowych - nie pomaga nic. Nie ruszaliśmy tylko pompy paliwa, bo nie było kiedy. Druga sprawa: padł cały napęd. Tata odpowietrzył silnik i odpalił. Coś zatrzeszczało i teraz nie działa nic poza silnikiem, stoją wszyskie koła.
Chodzi głównie o zapowietrzanie, kwestia napędu pewnie wyjaśni sie po rozebraniu maszyny. Jeśli ktoś ma jakiś pomysł, domyśla się co może nie grać to bardzo prosze o pomoc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Volvo S830 - zapowietrzanie i awaria napędu Dzisiaj, 11:45
  •  

#2 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2192 postów

Napisany 04 sierpień 2013 - 12:11

Volvo S830 - zapowietrzanie i awaria napędu Może jest gdzieś przewód paliwowy zduszony , a swoją drogą to cały rok miałeś na zdiagnozowanie usterki .

#3 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 sierpień 2013 - 12:47

Volvo S830 - zapowietrzanie i awaria napędu Masz pewnie zawalony zbiornik syfem u mnie w MF też zaczął się zapowietrzać odkręciłem odstojnik sprężara i jazda z kosem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share HaeS

HaeS

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów
  • Zainteresowania:Mechatronika, informatyka

Napisany 07 sierpień 2013 - 08:08

Volvo S830 - zapowietrzanie i awaria napędu Z tym zapowietrzaniem też tak mam... Pompa rotacyjna do wymiany, ewentualnie jej głowica. Na Twoim miejscu dałbym całą pompę do regeneracji.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share HaeS

HaeS

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów
  • Zainteresowania:Mechatronika, informatyka

Napisany 14 październik 2013 - 09:59

Volvo S830 - zapowietrzanie i awaria napędu Nie zapowietrza się przez pompe rotacyjną tylko przez odstojnik znajdujący się pod zbiornikiem. Łapie lewe powietrze. Ja jego wyrzuciłem i wstawiłem kranik z filtrem.

Dodaj odpowiedź