Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ładowarka marzeń :)

75 odpowiedzi na ten temat

#41 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 20 styczeń 2008 - 22:27

pewnie tak samo jak ze źle ustawionym pługiem-bedzie sciągac i jednoczesnie drzeć darń.

nic z tych rzeczy ;) a sily czyt. naprezenia beda oddzialywaly tylko na konstrukcje, natomiast ciagnac bedzie tak samo jak w zwyklym trybie jezdnym
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ładowarka marzeń :) Dzisiaj, 17:48
  •  

#42 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 20 styczeń 2008 - 22:51

Ładowarka marzeń :) ale punkt zaczepienia przyczepy nie będzie na środku...

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#43 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 20 styczeń 2008 - 23:05

Ładowarka marzeń :) @LowRider-przejrzałem ofertę JCB ale jednak sporo to się różni od tego JD.Może określę dla lepszego zobrazowania sytuacji jak wygląda ruszenie z pełnymi platformami po takiej łące-więc tak JD 5720 o masie ok.4,5 tony MUSI mieć włączony przedni napęd i czasami blokadę no i czasami czuć że przydałoby się jeszcze parę koników-więc chciałbym wiedzieć jak w tym momencie wypadłaby ładowarka-najgorszy jest właśnie ten moment ruszenia z miejsca,no i potem przy wyjeżdżaniu z łąki trzeba przejechać przez takie błotko-zostają tam koleiny o głębokości ok.20-30 cm
@deer-"A może coś w stylu Valtry x.
Z zamontowanym ład. czoł. na oponach typu terra (znaczy szerokie niskoćiśnienioe opony). Nośność i uciąg wg. mnie odpowiedni. Zwrotność porównywalna do ład. tel., tylko niżej podnosi"-no tak tylko potem w stodole byłyby z tym kolosem problemy (długość-chyba ?)
A ile w tym Agroefekcie kosztowałaby ta ładowarka ?-oczywiście pytanie zasadne jedynie w przypadku w/w wygranej ;)

#44 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, muzyka, turystyka

Napisany 21 styczeń 2008 - 10:26

nic z tych rzeczy ;) a sily czyt. naprezenia beda oddzialywaly tylko na konstrukcje, natomiast ciagnac bedzie tak samo jak w zwyklym trybie jezdnym

ale punkt zaczepienia przyczepy nie będzie na środku...

tak patrząc od góry na przekrój to mogło by sie wydawać, ze siły bedą chciały ustwić ładowarkę 'do pionu' i jednoczesnie koła nie będę równolegle ustawione do kierunku jazdy..

z drugiej strony kombajny buraczane dużej siły uzywają na pchanie przed sobą lemieszy? moze byłyby dobrym porównaniem? ;)

EDIT:

@jaro zobacz jak w pewnym momencie filmu ładowarka przebija się przez 'podmokła lakę':

http://pl.youtube.co...h?v=R0rq-uv3fgY

i w ogóle doposażona jak trzeba :)

#45 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 25 luty 2009 - 19:58

Ładowarka marzeń :) No tak-aż z nostalgią ten temat sobie na nowo przeczytałem-właśnie szukałem tematu w którym chciałbym naświetlić swój problem a tu jak znalazł-mój temat :)-ale do rzeczy-ostatnio przyszło mi do głowy że tak właściwie mam sporawe poddasze użytkowe nad oborą-składuję tam bele siana i słomy-no właśnie poddasze jest wysokie a składuję tam tylko jedną warstwę bel.Tu leży pies pogrzebany-logicznym rozwiązaniem byłby zakup jakiegoś widlaka oczywiście elektrycznego-ale przeglądam sobie oferty i jest drogo a po drugie wszystkie te sprzęty jakieś takie ciężkie są-a starczyłoby żeby miało nawet jakieś 300-400 kg udźwigu no i często ma bardzo malutkie kółka (ciekawe czy sprawdzałyby się na podłożu na którym leży sporo luźnej słomy i siana)-może ktoś z forumowiczów ma jakiś pomysł ?-a może ktoś sobie jakieś takie cudo skonstruował ?

#46 Share chłop z mazur

chłop z mazur

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów

Napisany 25 luty 2009 - 21:00

Ładowarka marzeń :) A wiesz, że mam ten sam problem.
I też rozglądałem się za wózkiem widłowym. W pierwszej kolejności po przegląd poszły elektryczne. Niestety po spotkaniu i rozmowie z użytkownikiem takiej zabawki pomysł odpadł za sprawą kosztu wymiany baterii oraz wady tego rozwiązania gdy maszyna miał by pracować kilka godzin dziennie. Następny pomysł to coś na gaz. Tu jednak zaporowa okazała się cena i wszystko to już opisałeś.
A niedawno do głowy przyszedł mi taki pomysł. I jak się temu dokładnie przyjrzeć to może być naprawdę dobre rozwiązanie. Masa załadowcza ponad 500kg-czyli na belkę starczy, małe wymiary-czyli wjadę niemal wszędzie, sposób manewrowanie- praktycznie 360 stopni w miejscu. No i to co mi się najbardziej spodobało to masa własna. Jak ładowarka będzie potrzebna na poddaszu to ją sobie tam ładowaczem czołowym wstawię, po pracy zaś zestawiam ją na dół i może swobodnie pracować w obejściu. A dla takiego malucha pracy na pewno nie zabraknie.
Jedyne co budzi moje podejrzenia to napęd diesla a co za tym idzie ryzyko pożarowe. Ale gdyby coś takiego napędzane LPG?
Agatka (dla przyjaciół Bajbusek) Taka maleńka istota, a nadaje życiu zupełnie nowy wymiar :D

Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

#47 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 25 luty 2009 - 21:08

Ładowarka marzeń :) Też to przeglądałem-tyle że pewnie parę złotych to kosztuje a ja potrzebuję tego czegoś naprawdę dorywczo-druga sprawa ciekawe czy toto da radę przytargać belę sianokiszonki-może po twardym to i tak-ale troszkę mokro albo śnieg i pewnie kupa :)-zresztą jakoś tak ostatnimi czasy wszystko rozbija się o kasę (zawsze znajdzie się coś potrzebniejszego w gospodarstwie)

#48 Share chłop z mazur

chłop z mazur

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów

Napisany 25 luty 2009 - 21:48

Ładowarka marzeń :) U mnie sytuacja wygląda niemal identycznie w kwestii kasy oraz mnogości wariantów jej przeznaczenia:)
Co do targania przez "toto" czegoś cięższego w trudnych warunkach, to raczej będzie jak to nazwałeś kupa, tyle że mniejsza niż w przypadku wózka widłowego. Jakkolwiek mi do tego nie jest potrzebna. Do tego mam ciągnik z ładowaczem czołowym. Za to jest mi coś potrzebne do budynków, do których już ciągnik się nie zmieści.
Agatka (dla przyjaciół Bajbusek) Taka maleńka istota, a nadaje życiu zupełnie nowy wymiar :D

Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

#49 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 25 luty 2009 - 22:32

Ładowarka marzeń :) @jaro masz tylko na to 1 sposób i najtańszy 2 deski i silnych gości żeby wtaczali na dolne bele 2 rząd :) robiłem tak ale teraz jest brak silnych gości do roboty w okolicy :)

#50 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 25 luty 2009 - 22:56

Ładowarka marzeń :) @Jaro, ciasno masz w tym pomieszczeniu?
A moze takie cos w pełni zdałoby egzamin?
http://www.agrofoto....image53401.html

a jeżeli wbijac sie w bele to takie cuś:
http://www.agrofoto....image94864.html

Nas kosztowało raptem ponad 1000zł ale zastosowanie tego jest bardzo obszerne, wszystko mozna robić :)
w sianie, słomie, nie wiem jak z siano-kiszonką, możne c-330 spokojnie smigać...

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Miki7211

Miki7211

Rolas z Wielkopolski

• V.I.P.
  • rank
  • 1743 postów

Napisany 25 luty 2009 - 23:05

Ładowarka marzeń :) @ jaro a może tak wciągarka budowlana i suwnica ? Ja mam tak tez zrobione nad obora i w stodole tzn suwnica w trakcie budowy :) Ale nawet bez suwnicy nieźle idzie zrobiłem takie zaciskana na zasadzie szczypców "nożyce" które pod wpływem jak idzie linka do góry zaciskają się na beli i do góry a w powietrzu juz idzie ładnie manewrować bela i ładnie kładę belkę tam gdzie chce w stodole nad chlewnia układam tym 3/4 warstwy pod szczyt a w stodole od dołu turem tak jak dzwigne a pózniej tez pod sam szczyt wciągarką :)

Moje Filmiki

Pozdrawiam

#52 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 26 luty 2009 - 08:07

Ładowarka marzeń :) @miki7211 jakieś zdjęcia można prosic??? :)

#53 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 26 luty 2009 - 09:04

Ładowarka marzeń :) Też się dołączę z prośbą
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

#54 Share Ursus355i912

Ursus355i912

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 26 luty 2009 - 11:57

Ładowarka marzeń :) Tez się dołączam do tego byś dał fotki tego wynalazku
Ursus 912 "duży"
Ursus C 355 "mały"
Ursus C 355 "wujowy"
Razem na 21 hektarach

#55 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 26 luty 2009 - 12:11

Ładowarka marzeń :) @marcin974-niestety musi to być coś w miarę lekkiego i zwrotnego-większe ilości bel i siana magazynuję w stodole i tam wjeżdżam Zetorem z Turem i chwytakiem do bel,do wożenia mam też krokodylka podczepianego do C-360 i taki trójkąt z iglicą na JD-tak że maszyn do wożenia na dworze bel sianokiszonki mam aż nadto :)
@piootr-takich silnych w okolicy to już nie ma (przy belach i deskach wymarli :))
@miki7211-niestety suwnica też nie za bardzo :)-jedna rzecz to koszt (mimo wszystko z czegoś trzeba ją zbudować a np. dwuteownik 12 to 430 zł-i trzeba ich kilka,podpory itd)-na domiar złego na tym poddaszu stoją 4 kominy wentylacyjne i jakoś przydałoby się je ominąć
@chłop z mazur-teoretycznie ten pomysł z tą malutką ładowarką byłby najlepszy-mogłaby pewnie przy okazji z cielętnika obornik usuwać zamiast C-360 z krokodylkiem-tylko zapewne (na pewno :))-cena

#56 Share chłop z mazur

chłop z mazur

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów

Napisany 26 luty 2009 - 14:29

Ładowarka marzeń :) Jeśli dobrze pamiętam to użytkownicy lucjan i Frost mają takie coś, więc najlepiej ich się spytać.

#57 Share Miki7211

Miki7211

Rolas z Wielkopolski

• V.I.P.
  • rank
  • 1743 postów

Napisany 26 luty 2009 - 22:02

Ładowarka marzeń :) Fotki zrobię i wrzucę ale tylko jak to wygląda bo na okres zimy zawsze ściągam to i teraz leży w garażu . Ale w maju podczas pierwszych sianokosów wrzucę foty jak to mam ładnie przymocowane byc może będzie już suwnica smile.gif

P.S @pioter masz fotki jak to wygląda odłożone http://www.agrofoto....mage118234.html http://www.agrofoto....mage118233.html

Moje Filmiki

Pozdrawiam

#58 Share piciaj

piciaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów
  • Zainteresowania:mechanika zootechnika treningi krav maga

Napisany 30 kwiecień 2009 - 20:38

Ładowarka marzeń :) a może takie coś by Cie urządzało??? cena odstraszająca.., ale mi sie takie cos marzyyy :D
znalazłem to czego szukałem ..:)))

#59 Share Rolnik1111

Rolnik1111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 02 kwiecień 2011 - 21:36

Ładowarka marzeń :) A oprócz wysokości podnoszenia w czym lepsza jest ładowarka od tura?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share PALAX

PALAX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 02 kwiecień 2011 - 22:04

Ładowarka marzeń :) Kolejna przewaga ładowarki nad ciągnikiem z turem to zwrotność, stabilność przy podnoszeniu bardzo ciężkich łądunków. Trzy tryby jazdy pomagają wjechać w miejsca niedostępne dla tura. ;)
Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe. Nigdy nie bylem w tym mistrzem. Jeśli pomogłem - Wciśnij zieloną strzałkę widoczną na moim poście po prawej stronie.

POZDRAWIAM PALAX