Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ładowarka marzeń :)

75 odpowiedzi na ten temat

#21 Share longerbycz

longerbycz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 15 styczeń 2008 - 15:32

Ładowarka marzeń :) jaro wątpie czy jakas ladowarka teleskopowa podoła twoim wymaganiom musisz wozić raczej ciągnikiem a potem w stodole rozładowywać. choć ostatnio słyszałem ze jakies nowe przekładnie hydrokinetyczne bardzo dobrze sobie radzą i ładowarka ma o pare % większą siłę uciągu....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ładowarka marzeń :) Dzisiaj, 08:01
  •  

#22 Share mav

mav

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 19 styczeń 2008 - 13:54

Ładowarka marzeń :) większość ładowarek teleskopowych waży około 5-7t i mam moc jak nie większą to podobną do JD 5720

wiec jak byś takiej ładowarce włączyć psi chód, to na łące robiła by 4 a nie 2 ślady;) co dałoby chyba lepszy efekt od większych kół z tyłu u JD...
na dodatek mógłbyś na jakieś extremalne warunki zamontować bliźniaki <_< , taniej by wyszły niż do ciągnika

heh może ktoś już takie historie przerabiał <_<

#23 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2647 postów

Napisany 19 styczeń 2008 - 14:03

Ładowarka marzeń :) Moja ładowarka marzen to Farmtrac 675dt z turem a nawet moze byc 665dt z turem <_<

#24 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, muzyka, turystyka

Napisany 19 styczeń 2008 - 14:20

większość ładowarek teleskopowych waży około 5-7t i mam moc jak nie większą to podobną do JD 5720

ale chyba nie siłe uciągu taką sama?

czytałem ostatnio Twoją konwersacje z Viperem w Twoim temacie, to tam było ze Manitou dzieki przekładni kontowej moze ciągać ładunek, bo pozostałe na hydraulicznym napedzie po jakims czasie mają problemy z poruszaniem sie na pusto(jak nagrzeje sie olej)?

#25 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 19 styczeń 2008 - 14:47

większość ładowarek teleskopowych waży około 5-7t i mam moc jak nie większą to podobną do JD 5720

wiec jak byś takiej ładowarce włączyć psi chód, to na łące robiła by 4 a nie 2 ślady;) co dałoby chyba lepszy efekt od większych kół z tyłu u JD...
na dodatek mógłbyś na jakieś extremalne warunki zamontować bliźniaki <_< , taniej by wyszły niż do ciągnika

heh może ktoś już takie historie przerabiał :)

Wszystko się zgadza mav-zdaję sobie sprawę z mocy,wagi i reszty parametrów technicznych-tyle że niestety wszystko to bierze w łeb w starciu z Matką Naturą <_<-czyt.podmokłymi,torfowymi łąkami-robię sianokiszonkę od paru ładnych lat i przez te parę lat udało mi się wyrobić "taktykę" działania-wiem już że podstawa to jak najwyższe (no i najszersze) opony -z jak najniższym ciśnieniem ,jak najniższa waga przyczep ,jak najkrótszy ładowacz czołowy (bardzo ważne-widzę co się dzieje z wynalazkami typu Proxima + TracLift 220)-koleiny po horyzont .Właściwie to mógłbym pokusić się o sporządzenie listy ciągników NAJGORZEJ nadających się do tego typu działań :)-z pewnością na pierwszym miejscu byłby 914 sąsiada z Turem 6 +przyczepa samochodowa na wysokociśnieniowych oponkach-co to bydlę narobiło kolein-historia.
Co do uciągu-no właśnie czy ktoś już próbował użytkować ładowarkę w takich warunkach ?Tyle że mówię o naprawdę mokrym terenie-wiem że paru gości z sąsiedniej wsi tacha ze sobą jakieś bale,deski aby gdzieś tam przejechać :D-poważnie-w jakimś tam miejscu budują z tego coś w rodzaju mostu który kładą na torfie-i tak się przeprawiają-u mnie na szczęście aż tak nie ma -ale wystarczająco aby nieraz się wkurzyć (szczególnie wesoło było dopóki nie miałem ciągnika 4*4)

#26 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 19 styczeń 2008 - 18:38

Ładowarka marzeń :) Mój pomysł jest taki:
kupić tą "ładowarke marzeń" o wymaganych parametrach i wyposażeniu, a na trudne warunki wyposażyć ją dodatkowo w szerokie opony...
np. trawnikowe, lub jeśli będzie wymagana lepsza trakcja to koła specjalne.

#27 Share mariusz789

mariusz789

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 19 styczeń 2008 - 21:37

Ładowarka marzeń :) ja mogę sobie tylko pomarzyć o nowej ładowarce czołowej,ale jak jestem w tym temacie to co sadzicie o takim sprzęcie sprowadzonym z zachodu,np.firma JCB albo CAT bo sobie tak patrze na zagranicznych stronach i tak rocznik 1990 tych firm to ok za 10 tys euro można kupić(nie licząc transportu do polski).Jak myślicie opłaca się taki zakup,no już mają ok. 18 lat????

#28 Share longerbycz

longerbycz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 20 styczeń 2008 - 01:13

ja mogę sobie tylko pomarzyć o nowej ładowarce czołowej,ale jak jestem w tym temacie to co sadzicie o takim sprzęcie sprowadzonym z zachodu,np.firma JCB albo CAT bo sobie tak patrze na zagranicznych stronach i tak rocznik 1990 tych firm to ok za 10 tys euro można kupić(nie licząc transportu do polski).Jak myślicie opłaca się taki zakup,no już mają ok. 18 lat????

ciężko znaleźć dobrą maszynę z tego rocznika znajomy szukał i nic wszystko takie przepracowane że szok raczej bym nie ryzykował........

#29 Share MaxiKing

MaxiKing

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 20 styczeń 2008 - 11:30

Ładowarka marzeń :) W takich warunkach to naprawde ciezko coś zrobic . Najlepiej to chyba jakis chelikopter albo jak chcesz to moge ci mojego znajomego podesłac on jak bob budowniczy ZAWSZE DA RADE <_<

#30 Share mav

mav

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 20 styczeń 2008 - 12:40

ale chyba nie siłe uciągu taką sama?

czytałem ostatnio Twoją konwersacje z Viperem w Twoim temacie, to tam było ze Manitou dzieki przekładni kontowej moze ciągać ładunek, bo pozostałe na hydraulicznym napedzie po jakims czasie mają problemy z poruszaniem sie na pusto(jak nagrzeje sie olej)?

no nie ten sam uciąg.

a z przekładnią kątową troche namieszałeś.

Nam chodziło o to że usytuowanie silnika z boku wymusza zastosowanie przekładni kontowej, żeby przekazać dalej wałkiem napęd na mosty i koła w sposób mechaniczny.
A Firmy takie jak Manitu, JCB zastąpiły napęd hydrostatyczny innym rozwiązaniem.. przekładnią hydrokinetyczną, która właśnie niweluje te straty sprawności przy duzych obciążeniach.

Sytuacja sie troche zmieniła bo są juz takie firmy które zastosowały jeszcze inne rozwiązanie przeniesienia napędu, które pozbawia ładowarkę przekładni kontowej, zachowójąc przeniesienie napędu mechaniczne np CAT, nowa NH.

A tak wogóle to ja sie na tym nie znam ;) Wiec jak ktoś wie dokładniej, niech to opisze, chętnie poczytam.

@jaro

to może jakieś wynalazki np

ciagnik gąsienicowy o podobnej mocy z ładowaczem czołowym...
ładowarka teleskopowa na gąsienicach ;) to by była zwrotność :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 20 styczeń 2008 - 13:39

Ładowarka marzeń :) Eee tam mav-"ładowarka teleskopowa na gąsienicach to by była zwrotność "-a ile darni zerwanej -ironia trochę nie na miejscu-ten temat założyłem tak raczej aby "pogdybać" niż z palącej potrzeby serca ;)-faktem jest że pewnie za jakiś czas będę musiał pracować sam i dlatego chciałbym do tego czasu zmechanizować to co zmechanizować się da -a że żyję tu gdzie żyję i mam trochę takich łąk a nie cierpię półmetrowych kolein ;)-stąd takie pomysły.
No właśnie-ponawiam pytanie-czy ktoś eksploatuje jakąś ładowarkę na torfowych niskich łąkach ?

#32 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 20 styczeń 2008 - 14:57

Ładowarka marzeń :) Z maszyn które są w stanie poradzić sobie w twoich warunkach poradziłbym ci Weidemanna 4070 CX100 T na kołach 550x20'
Miałem taką w lipcu przez tydzień do pojeżdżenia :) ( tylko o dziwo nie mogę jej znaleźć na stronie producenta ;) )
Przy masie poniżej 6t i szerokim balonowym ogumieniu nie powinna zostawiać na torfach śladu ;) Problemem może być napęd hydrostatyczny, a raczej jego moc, bo jakiś słaby mi się wydawał w porównaniu do Bobcata i prędkość max. 20km/h (30 w opcji ), ale jak by platformy z belami się nie topiły to powinien dać radę ciągnąć

Sam użytkuję Bobcata T3571, który to posiada napęd hydrostatyczny (30km/h) i odnośnie siły uciągu to przy bardzo dużych obciążeniach koła stają w miejscu.

#33 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów

Napisany 20 styczeń 2008 - 16:24

Nam chodziło o to że usytuowanie silnika z boku wymusza zastosowanie przekładni kontowej, żeby przekazać dalej wałkiem napęd na mosty i koła w sposób mechaniczny.
A Firmy takie jak Manitu, JCB zastąpiły napęd hydrostatyczny innym rozwiązaniem.. przekładnią hydrokinetyczną, która właśnie niweluje te straty sprawności przy duzych obciążeniach.

Sytuacja sie troche zmieniła bo są juz takie firmy które zastosowały jeszcze inne rozwiązanie przeniesienia napędu, które pozbawia ładowarkę przekładni kontowej, zachowójąc przeniesienie napędu mechaniczne np CAT, nowa NH.

A tak wogóle to ja sie na tym nie znam ;) Wiec jak ktoś wie dokładniej, niech to opisze, chętnie poczytam.

własnie chodziło mi ze przekładnia była konieczna jezeli chodziło o zamontowanie mechanicznego napedu. Hydrauliczny to przekladnia dwa przewody...?

to jeszcze nie masz swojej? ;)

#34 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 20 styczeń 2008 - 16:40

Ładowarka marzeń :) a ja jestem ciekaw jak ładowarka zachowuje się podczas pracy przy ciągnięciu przyczep (czyli dość spore obciążenie) z włączonym "psim chodem", bo jednak siły się troche inaczej rozłożą niż podczas jazdy normalnej...

@LowRider dlaczego Bobcat, a nie Weidemann???

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#35 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 20 styczeń 2008 - 16:50

Ładowarka marzeń :) A może coś w stylu Valtry x.
Z zamontowanym ład. czoł. na oponach typu terra (znaczy szerokie niskoćiśnienioe opony). Nośność i uciąg wg. mnie odpowiedni. Zwrotność porównywalna do ład. tel., tylko niżej podnosi.
A i to by szło rozwiązać, przecież są przystawki do wysokiego składowania balotów np: stoll sztaplarka do bel, która podnosi 1,4 m wyżej, czyli razem prawie 5,5 m.
U handlarza między Wrześnią a Gnieznem widziałem kiedyś ciągnik z ład. czołwym (zetor), na którym był zamontowany maszt od widlaka z chwytakiem do balotów. Wg. niego podnosił na 7,5 m wysoko.
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#36 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 20 styczeń 2008 - 20:15

Ładowarka marzeń :) Hmm-znalazłem coś takiego https://www.bs-landt...ocuments/36.pdf -i w dodatku nie musiałbym się do innej kabiny przyzwyczajać,widzę że nawet zaczep automatyczny występuje i skrzynia PowerShift-miał ktoś coś z czymś takim doczynienia ?Oczywiście najpierw muszę w Lotku te 17 mln odebrać ;)

#37 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 20 styczeń 2008 - 20:24

Ładowarka marzeń :) JD sie wycofal z tego, nie produkuja juz tego chyba z 2 lata (ale jak ostatnio rozmawiałem z gośćmi z agroefektu to cos by sie gdzieś z zapasów chyba jeszcze znalazło). Coś barzdo podobnego z teleskopem robi manitou, weideman i atlas.
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#38 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 20 styczeń 2008 - 20:49

Ładowarka marzeń :) Ale chyba w Weidemanie np. mamy napęd hydrostatyczny i to do 20 km/h -nie wiem jak w tych innych-w tym zauważyłem oponki 460/70R24 (już w miarę nieźle),a co najważniejsze ten rodzaj napędu w połączeniu z silnikiem PowerTech może być naprawdę niegłupie (ja wiem że zaraz ktoś napisze że Perkins jest oszczędniejszy i lepszy-niech i tak będzie ;) -ale mi chodzi o UCIĄG)

#39 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 20 styczeń 2008 - 21:21

Ładowarka marzeń :) Najbliżej tej JD jest JCB
http://www.jcb.co.uk...u...D=293&RID=6

Głównie ze względu na cenę i parametry, Weidemann wyniósłby więcej o ok.20tyś zł , silnik w obu maszynach ten sam Perkins 100KM
Bobcat T3571 ma max. udźwig 3,5t wysokość podnoszenia max. 7,2m (weidemann ok 5,5m ) pompę 144l/min, joystick z proporcjonalnym sterowaniem wysuwania wysięgnika i i zamykania krokodyla, możliwość wykonywania dwóch funkcji jednocześnie czego Weidemannowi bardzo brakowało.
I jako, że Bobcat jest ładowarką kompaktową o nieco większej szerokości (2,2m) i masie (7200kg bez osprzętu) będzie stabilniejszy od przegubowego Weidemanna ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów

Napisany 20 styczeń 2008 - 22:17

a ja jestem ciekaw jak ładowarka zachowuje się podczas pracy przy ciągnięciu przyczep (czyli dość spore obciążenie) z włączonym "psim chodem", bo jednak siły się troche inaczej rozłożą niż podczas jazdy normalnej...

pewnie tak samo jak ze źle ustawionym pługiem-bedzie sciągac i jednoczesnie drzeć darń.