Skocz do zawartości

Zdjęcie

ares 657 nie odpala. pomocy!!!

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share bartas19

bartas19

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 04 sierpień 2013 - 08:13

ares 657 nie odpala. pomocy!!! Witam jak w temacie. Jechałem z prasą rolującą ciągnik zdechł i d*pa blada. elektryka ok. Pompa wtryskowa ok. Pompka zasilająca nowa a ten gnój nie chce odpalić. Jakieś pomysły????

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ares 657 nie odpala. pomocy!!! Dzisiaj, 05:08
  •  

#2 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1631 postów

Napisany 04 sierpień 2013 - 08:17

ares 657 nie odpala. pomocy!!! Wymień filtr paliwa na początek i odpowietrz.

#3 Share bartas19

bartas19

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 04 sierpień 2013 - 08:50

ares 657 nie odpala. pomocy!!! ptaszyna nie jestem idiotą. mając na myśli pomoc chodziło mi o coś bardziej sensownego niż wymiana filtrów i odpowietrzenie co jest oczyswiste. poza tym filtry były powymieniane przed awarią

#4 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1631 postów

Napisany 04 sierpień 2013 - 10:55

ares 657 nie odpala. pomocy!!! Nie twierdzę że jesteś idiotą, a filtry to ile przed awarią wymieniałeś bo ja z doświadczenia wiem że nieraz zbiornik paliwa z dna beczki wystarczył żeby filtr stał się niedrożny. Dodam że u mnie jeszcze ani razu filtr paliwa nie był wymieniany zgodnie z przebiegiem bo nigdy tyle nie wytrzymał, jedyny plus w moim aresie jest taki że jak się filtr przypcha to ares zdycha a po założeniu nowego nie ma żadnych objawów " brudnego paliwa" typu lejące wtryski, uszkodzona pompa czy tp.

#5 Share bartas19

bartas19

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 04 sierpień 2013 - 11:57

ares 657 nie odpala. pomocy!!! dobra opiszę to szerzej. ciągnik nabyłem niedawno czyli jakiś miesiąc temu. palił na dotyk jeździł bez problemu. generalnie cud miód. po zakupie i przepracowaniu nim około 5 mth zostały wymienione wszystkie oleje (skrzynia, silnik), filtry paliwa, powietrza, hydrauliki, kabinowe by przed rozpoczęciem prac żniwnych nie było żadnych niespodzianek i nie było. Ciągnik jeździł z przyczepą podczas zwózki zboża do magazynu, z gruberem podorywka i z prasą rolującą. i pewnego dnia tj w czwartek podczas zwijania słomy po prostu zdechł i ani dymka nie puści. sprawdziliśmy całe dojście paliwa do pompy, wszystko drożne, paliwo idzie na pompe ale pompa nie podaje do góry na wtryskiwacze. przyjechał serwisant z komputerem żeby wykluczyć jakiekolwiek usterki elektryczne np. czujnik położenia wału, czy sterownik ECU. wszystko ok. no to wspólnie stwierdziliśmy że trzeba wymontować pompę i zawieźć ją do naprawy. w piątek rano z pompą do wachowiaka (krotoszyn, bo tak zlecił serwisant). po rozebraniu pompy stwierdził że wałek główny przytarty i czujnik gaszenia uszkodzony. powymieniali, poustawiali. ja dzida z powrotem do domu bo trza słomę prasować. montujemy pompę, ustawiony zapłon, wszystko cacy i d*pa. paliwo nie idzie na wtryski. no to jeszcze kupiliśmy pompkę zasilającą bo mówimy pewnie ona walnięta. w sobotę rano założona nowa pompka zasilająca i ciągnik nadal dyma nawet nie puści. i teraz co byście poradzili??? wszystko poodpowietrzane, posprawdzane i co??? pompę by źle zrobili???

#6 Share ares656

ares656

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 04 sierpień 2013 - 12:19

ares 657 nie odpala. pomocy!!! moze modul pompy paliwowej,ja mialem cos podobnego to kabelek mi sie urwał zaraz za kabina i pompa masy lub pradu nie miała.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share bartas19

bartas19

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 04 sierpień 2013 - 22:01

ares 657 nie odpala. pomocy!!! generalnie sam moduł jest w porządku bo inny ciągnik na moim module odpalił i chodził bez problemowo. jutro zaczynam przekopywać całą instalacje silnika także jakby co to podzielę się wynikami

#8 Share slaweku127

slaweku127

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 12 październik 2013 - 13:48

ares 657 nie odpala. pomocy!!! i co było??
może zawór śrutowy zapobiegający cofaniu sie ropy z pompy??

#9 Share claasatz

claasatz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 16 styczeń 2016 - 20:14

mam podobny problem tylko moj dymek puszcz ale nie chce odpalic co moze byc przyczynom

#10 Share Lider19

Lider19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 02 marzec 2016 - 10:03

Jak trwoga to do Boga ale jak naprawią to cisza jak po śmierci organisty no  co jest panowie!!!!!!

#11 Share dreamtime18

dreamtime18

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 25 październik 2016 - 23:02

czy ktoś mi powie jakie ciśnienie powinna  mieć pompa paliwowa do aresa 656 i także wtrysk orginalnie na ile jest ustawiony ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share karolas123

karolas123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 498 postów

Napisany 26 październik 2016 - 13:22

Jeden kabel we wtyczce ecu jest luźny lub urwany lecz nie zdążył wypaść z wtyczki. Jednak jeśli moduł był podstawiany do innego silnika i programowany to ten silnik na nim nie zapali. Dla kazdego numeru silnika programuje sie moduł innym programem.