Zaloguj się, aby obserwować  
ZETOREXX85

jaka słoma na ściółkie

Polecane posty

ZETOREXX85    333

witam może był juz taki temat jesli tak to z góry sory.Mam takie pytanie z jakiego zboża będzie dobra słoma na ściółke.Słyszałem że ze słomy jeczmiennej robia sie grzyby na prosiętach,czy to zależy od wilgoci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Owies (mieszanka), jęczmień jary, najlepiej w sumie z jarych po jest miękka, twarde ozime skupują chętnie na pelet czy podkłady do produkcji pieczarek więc w tym celu je lepiej wykorzystać, czyli sprzedać. Choć bywało, że i z pszenżyta ozimego słoma szła na ściółkę.

Grzyby? U mnie dekady jest ścielone słomą jęczmienną i żadnych grzybów nie ma. Sucha słoma nic świni nie zrobi.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gospodarz97    130

Dla świń najlepsza jest żytnia bo dobrze chłonie wode. Słoma z owsa i pszenicy nie bardzo się nadaje bo zwiększa emisje szkodliwego gazu.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

Jeśli dla świń to słoma z ozimin. Najlepsza jest żytnią i pszenżytnia. Pszeniczna niestety słabo chłonie wilgoć. Owies bym odradzal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15354

Ja ścielę każdą bo żadnej nie sprzedaję, każda dobra aby była, owsiana to wydajna bo jak zaniosę kostkę to jest tej masy, a jak z pszenżyta to tylko rurki i trzeba 2x tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez adam882
      Witam.
       
      Mam takie pytanie, czy sloma z owsa albo jęczmienia nadaje sie do scielania pod swinie. Wedlug Was jaka jest najlepsza sloma?.
       
      Z gory dziekuje za odpowiedzi
       
      POZDRAWIAM
      ADAM
    • Przez farmerMXM
      Witam wszystkich.
       
      Mam pytanie.
       
      Mój kombajn to Claas Dominator 108 MAXI
       
      Ostatnimi czasy zauważyłem że na sitach jest więcej niż zawsze słomy podczas koszenia niż było to kiedyś.
      Powiem tylko że przed sezonem został wymieniony ruszt klepiska na nowy oryginalny claas (potocznie grzebień)
       
      Tylko mimo wszystko duża ilość słomy dostaje się na sita i od czasu do czasu podczas koszenia muszę wyjść i pozbierać to co się nazbierało żeby nie było strat.
       
      Czy miał ktoś podobne doświadczenia i co może być tego przyczyną, może też mi ktoś powie jak temu przeciwdziałać?
    • Przez Junkers
      Tak jak w temacie, nie moge juz sobie z tym dac rady. Najgorzej jest w zycie ze az wszystko staje.
      Gdzies widzalem jak ktos dookola motowidla po brzegach zalozyl druty, tzn owinal na motowidle wiekszy okrag jak same motowidlo.
      Nie mam skrajnych sprezyn bo wtedy owijalo sie jeszcze gorzej i mysle zeby odciac mocowanie tych sprezyn i wiem ze to by troche pomoglo.
      Co wy na to?? piszczie jak temu zaradzic
       
      Wstawil bym zdjecie o co mi chodzi i jak sie owija (szok) ale informatycy z AF strasznie wychudzili wersje mobilna...
    • Przez inginio
      Witam. Piszę tutaj bo to kombajn bardzo spokrewniony z new hollandem. Wczoraj podczas koszenia pszenicy która była strasznie gęsta maszyna słabo doczyszczała ziarno tzn w zbiorniku były długie kawałki słomy. Poza tym czyste. Kombinowałem z wiatrami , kierunkiem wiatrow (od dołu od góry) sita regulowałem i bez skutku a słomy całkiem sporo było. Dzień wcześniej kosiłem jęczmień, pszenżyto i było idealnie tylko w tej pszenicy taki problem. Pomożecie?
    • Przez kubica11
      Jaką prasę zmiennokomorową wybrać do ciągnika " Fendt 311 Vario Tms " który ma 115km? 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj