Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z wielkością beli w prasie john deere 580

3 odpowiedzi na ten temat

#1 Share tomislaw

tomislaw

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 03 sierpień 2013 - 10:59

Problem z wielkością beli w prasie john deere 580 Witam! Problem dotyczy błędnej pokazywanej wielkości beli w komputerze np w pewny momencie pokazuje się 105 cm zawiesza się następnie po przejechaniu kilkunastu metrów przeskakuje na 115-120. Ciągnik to Renault 103-54 czyli raczej to nie jego wina (jeżdżę raczej żwawo) . Co ciekawe gdy włączyłem na próbę wałek na 1000 obr nie było tego objawu. Problem występuje po około 15-30 min jazdy. Teraz moje pytanie czy to może być wina czujnika wielkości beli sterownika czy może starego kablA do rozrusznika

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z wielkością beli w prasie john deere 580 Dzisiaj, 11:53
  •  

#2 Share Artistek

Artistek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 04 sierpień 2013 - 21:09

Problem z wielkością beli w prasie john deere 580 Po prawej stronie prasy masz czujnik - potencjometr który odpowiada za wskazania wielkości belki, należy go albo dokładnie poczyścić albo wymienić.
Czujnik znajduje się na górze pod siłownikiem.
Miałem podobne objawy i po przeczyszczeniu pomogło.

Edytowany przez Artistek, 04 sierpień 2013 - 21:10.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share tomislaw

tomislaw

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 05 sierpień 2013 - 08:13

Problem z wielkością beli w prasie john deere 580 Te czynność wykonałem. Masz może namiary na taki potencjometr ? Z góry dzięki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share Artistek

Artistek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 07 sierpień 2013 - 20:56

Problem z wielkością beli w prasie john deere 580 Czujnik trzeba jeszcze dobrze wyregulować... tak aby przy zamkniętej prasie na dociskaniu pokazywał 54... mój czujnik tez się przestawił i nie moge go wyregulować.. poczyściłem wtrysnołem na siłę do środka potencjometru po jego wymontowaniu WD-40 i troszkę się uspokoiło... ale i tak nie moge ustawić 54 min... Gdzieś w instrukcji było opisane regulowanie czujników wielkości belki... zgodnie z instrukcją... regulacji d0okonuje się przy maksymalnie otwartej komorze prasy... tylko nie mam obecnie dostepu do tej instrukcjii nie pamiętam tych wartości.... ale i tak minimum.. powinno być 54 więc... też to jakoś w przybliżeniu pokaże... srobuj z tym WD-40. Gdybyś znalaż taki potencjimetr nowy to również proszę o info w jakich to wartościach się kształtuje, gdyż pewnie mnie teżto czeka...