Skocz do zawartości

Zdjęcie

Padła krowa, co z cielakiem?

15 odpowiedzi na ten temat

#1 Share red_aga

red_aga

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 02 sierpień 2013 - 21:11

Padła krowa, co z cielakiem? Dzisiaj padła mi krowa, podobno zawał serca.
Została półtora tygodniowa mała krówka.
Czym ją karmić, co z nią dalej robić, żeby chociaż to maleństwo przeżyło???
Pomocy! Dopiero zaczynam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Padła krowa, co z cielakiem? Dzisiaj, 11:13
  •  

#2 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2205 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 02 sierpień 2013 - 21:47

Padła krowa, co z cielakiem? Preparat mlekozastepczy wg zaleceń z etykiety i da rade.

#3 Share lolek200

lolek200

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 02 sierpień 2013 - 22:32

Padła krowa, co z cielakiem? Może być preparat, ale jeszcze lepsze bedzie mleko od innej krowy jak masz możliwość ;)

#4 Share red_aga

red_aga

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 03 sierpień 2013 - 10:49

Padła krowa, co z cielakiem? Innej krowy nie mam. Kupiłam jakiś SpecialMilk z Wipasza. Taki właśnie dla cieląt od 3 do 21 dnia życia. Chyba nie bardzo małej smakuje, ale wyjścia nie ma.

#5 Share strzymek

strzymek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 598 postów

Napisany 04 sierpień 2013 - 07:53

Padła krowa, co z cielakiem? sie przyzwyczai ja byczki sprzedaje 2-dniowe i później mleka krowiego nie widzą ważne aby siary sie napiła

#6 Share Kuba1212

Kuba1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 283 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, Motoryzacja, Informatyka, Rolnictwo

Napisany 04 sierpień 2013 - 13:24

Padła krowa, co z cielakiem? Jak nie chce pić to trochę pomagaj. Główkę w wiadro i palec na język. Chyba że korzystasz z wiadra ze smoczkiem. Wiadomo, siara to siara, ale i tym wykarmisz. Najlepiej jakbyś potem mleka sobie załatwiła.

Edytowany przez Kuba1212, 04 sierpień 2013 - 13:28.

Nowy nabytek: Renault 75.14 RS- Zdjęcia w Galerii.
Sprzedam silnik elektryczny o mocy 10 kW. Więcej informacji na PW lub Kubalessini@gmail.com . :D

Zapraszam do mojego kanału na youtube: www.youtube.com/user/Kubalessini

#7 Share pazdzioch

pazdzioch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Zainteresowania:moja banderoza (gospodarstwo)

Napisany 04 sierpień 2013 - 14:00

Padła krowa, co z cielakiem? jak zaczynasz a chcesz to dalej robic to nie załuj kup wiaderko ze smoczkiem i nie dawaj za duzo daj jej tego mleka dwa razy dziennie przez trzy dni po dwa litry tylko bo dostanie laksy bedzie chciala na_pewno wiecej jak bedziesz poiła tym mlekiem to cały czas musisz uważać czy nie za_duzo go dajesz jak bedzie miala lakse zmiejszyc bedziesz musiała o 0.5l staraj sie siano zeby troche po jadła jak zacznie już jesc oczywiscie i srut jak masz i jakies witaminy jej do tego możesz do kupic

Edytowany przez KRISTOFORn, 11 sierpień 2013 - 16:03.
Ortografia, polskie znaki wypadało by też używać

#8 Share pazdzioch

pazdzioch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Zainteresowania:moja banderoza (gospodarstwo)

Napisany 05 sierpień 2013 - 06:09

Padła krowa, co z cielakiem? jak bedzie ci laksowac to do mleka wsyp jej troszeczke siemie lniane dobry domowy sposób

Edytowany przez KRISTOFORn, 11 sierpień 2013 - 16:07.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share donweter1989

donweter1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1306 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, wędkarstwo

Napisany 05 sierpień 2013 - 16:36

Padła krowa, co z cielakiem? Tyle że siemie lniane musisz zaparzyć osobno. Wymaga wyższej temperatury do zaparzenia niż temp. Preparatu mlekozastępczego.

Edytowany przez KRISTOFORn, 11 sierpień 2013 - 16:09.

#10 Share red_aga

red_aga

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 07 sierpień 2013 - 21:51

Padła krowa, co z cielakiem? Dzięki za rady. Wyszła na prostą, apetyt już ma, do tej pory pije przez smoczek dla dzieci:) ale nie wiem jak dajecie radę wcisnąć w takie małe cielaki po 2 litry na raz. Moja wypija litr, najwyżej półtora i więcej nie chce, awłaśnie dziś kończy dwa tygodnie. Ale przez to, że za dużo na raz nie pije, to daję jej częściej niż trzy razy na dzień. A powiedzcie mi jeszcze jak to jest z rejestrowaniem cielaka w tej agencji rolnej? Jak się nie wyrobię w terminie 7 dni (bo chyba tyle jest) to co? Jakaś kara czy co?

#11 Share Kuba1212

Kuba1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 283 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, Motoryzacja, Informatyka, Rolnictwo

Napisany 09 sierpień 2013 - 22:27

Padła krowa, co z cielakiem? Dużo razy nawet zapomniałem zarejestrować,raz po miesiącu zaniosłem kartkę z inną datą (a nawet kiedyś z normalną) i jakoś poszło. Gorzej jakby kontrola przyszła, a tu nie ma kolczyków. Ale czasami również się czekało, jak cielaczek nie za bardzo rokował, żeby problemów sobie nie przysporzyć jakby padł. To jest sprawa do obejścia.
Nowy nabytek: Renault 75.14 RS- Zdjęcia w Galerii.
Sprzedam silnik elektryczny o mocy 10 kW. Więcej informacji na PW lub Kubalessini@gmail.com . :D

Zapraszam do mojego kanału na youtube: www.youtube.com/user/Kubalessini

#12 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 10 sierpień 2013 - 06:15

Dzięki za rady. Wyszła na prostą, apetyt już ma, do tej pory pije przez smoczek dla dzieci:) ale nie wiem jak dajecie radę wcisnąć w takie małe cielaki po 2 litry na raz. Moja wypija litr, najwyżej półtora i więcej nie chce, awłaśnie dziś kończy dwa tygodnie. Ale przez to, że za dużo na raz nie pije, to daję jej częściej niż trzy razy na dzień. A powiedzcie mi jeszcze jak to jest z rejestrowaniem cielaka w tej agencji rolnej? Jak się nie wyrobię w terminie 7 dni (bo chyba tyle jest) to co? Jakaś kara czy co?

w sumie nikt nie udowodni Ci ile te ciele ma dni, tutaj jest problem bo zgłosiłeś upadek krowy i tutaj należało by zachować te 7dni od tego terminu z rejestracją cielaka, a sam miałem kilka przypadków, że krowa dostała krwotoku, raz wypadła macica, czy coś nagle od razu po porodzie i cielaczki się wychowywały chociaż nawet pierwszej siary nie wypiły

#13 Share red_aga

red_aga

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 11 sierpień 2013 - 15:54

Padła krowa, co z cielakiem? W tej mojej agencji to tylko bombę rzucić :P siedzi jakiś facet niewydarzony, coś mruczy pod nosem, że ch** wie o co mu chodzi. Poszlam z tym papierkiem po kolczyki, coś mruknął i "do widzenia" no i sobie poszłam. Potem się dowiedziałam od sąsiada, że to się od razu coś tam płaci za te kolczyki. No jeszcze jedna taka akcja z nim i bez kitu pójdę i opier***ę albo do kierownika na skargę pójdę. Jutro znowu musze jechać, żeby w końcu te kolczyki dostać. A ten wniosek to w ogóle chyba przed wycieleniem powinno się złożyć, bo w treści jest coś, że zamawia się w związku z planowanym wycieleniem. A kontrolę mialam akurat tydzień przed tym jak mi krowa zdechła, więc drugi raz już chyba nie przyjdą, bo w sumie teraz to już nie mają nawet po co.

#14 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 sierpień 2013 - 16:20

Padła krowa, co z cielakiem? W zasadzie to nie temat o kolczykach, ale z nimi jest sprawa prosta. Wypełniasz druk wniosku o nadanie numerów( Ty określasz ilość zamawianych numerów) umieszczanych na kolczykach, dostajesz decyzję na której będzie ilość zamawiana przez Ciebie( o ile dobrze pamiętam to jest tam jakaś mała odpłata za to, płatne od ręki). Decyzję wysyłasz do dowolnego producenta kolczyków i czekasz. Przesyłka dotrze po kilkunastu dniach i zapłacisz za kolczyki przy odbiorze. Dopiero po zakolczykowaniu cielaka zanosisz wypełniony druk zgłoszenia bydła do rejestru i otrzymujesz od ręki paszport zwierzęcia.

#15 Share DawidGórski

DawidGórski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany Wczoraj, 18:07

tak jak piszą powyżej

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1382 postów

Napisany Wczoraj, 18:16

Dobrze że odpowiedziałeś  , bo gość przeszło 3 lata czekał na twoją wyczerpującą odpowiedz :P :lol: :D .

ZETOR TEAM