Skocz do zawartości

Zdjęcie

PILNE!!! Żniwa na polu a traktor nie chce odpalić! POMOCY!!!

58 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Bacaaa

Bacaaa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 07 sierpień 2013 - 13:08

PILNE!!! Żniwa na polu a traktor nie chce odpalić! POMOCY!!! w moim c 355 też nie było ładowania i nie palil. przyjechał mechanik wykrecił prądnice i wymienił szczotki i zawiózł ją do tokarza ;p i wymienił tulejki na rozruszniku ;p i teraz pali bez problemu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PILNE!!! Żniwa na polu a traktor nie chce odpalić! POMOCY!!! Dzisiaj, 06:11
  •  

#42 Share Maniek1Excalibur

Maniek1Excalibur

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 09 sierpień 2013 - 21:56

PILNE!!! Żniwa na polu a traktor nie chce odpalić! POMOCY!!! Akumulator mam na pewno dobry bo dzisiaj go mierzyłem. Problem tkwi w ładowaniu więc albo prądnica idzie do naprawy albo wejdzie alternator. A właśnie... Jak w alternatorach jet z ładowaniem? Słyszałem, że wcale nie ładują od najniższych obrotów...

#43 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 09 sierpień 2013 - 22:16

PILNE!!! Żniwa na polu a traktor nie chce odpalić! POMOCY!!! Ładuje tylko wydajność prądowa przy niskich obrotach jest mała. Czyli na obrotach biegu jałowego nie zasili zbyt wielu odbiorników. Na ładowanie akumulatora i światła podstawowe wystarczy bez spadków napięć. Oczywiście wszystko zależy od zastosowanego alternatora i przekładni kół pasowych. Po podniesieniu obrotów silnika-alternatora jest w stanie wytworzyć zadeklarowany na tabliczce prąd jesli jest w tedy takie zapotrzebowanie.

#44 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 10 sierpień 2013 - 13:47

PILNE!!! Żniwa na polu a traktor nie chce odpalić! POMOCY!!! Czym mierzyłeś akumulator że jest dobry?
Akumulator mierzy się miernikiem z obciążeniem,zwykłym miernikiem możesz tylko sprawdzić napięcie ładowania.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#45 Share max696

max696

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 10 sierpień 2013 - 17:02

PILNE!!! Żniwa na polu a traktor nie chce odpalić! POMOCY!!! Może być również padnięta któraś z cel w akumulatorze, trzeba by sprawdzić gęstość elektrolitu aerometrem.

#46 Share Maniek1Excalibur

Maniek1Excalibur

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 10 sierpień 2013 - 18:43

PILNE!!! Żniwa na polu a traktor nie chce odpalić! POMOCY!!! Mierzyłem właśnie gęstość i 5 cel miało wynik na podziałce zielonej jedna miała nieco na żółtej.

#47 Share TheMariko12

TheMariko12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 377 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja (CC,SC) i wszystkie odmiany sportowych aut
    Lakiernictwo

Napisany 10 sierpień 2013 - 21:31

PILNE!!! Żniwa na polu a traktor nie chce odpalić! POMOCY!!! Ja w swej c360 miałem identyczny problem , tez nie chciał odpalać i już ręce mi opadały, akumulatory miały nie całe 2 lata jeszcze były na gwarancji , pewnego razu uruchomiliśmy go na zaciąg, pracował przez kilka godzin na okrągło i jakie moje zdziwienie było gdy próbowałem znów odpalić i kit >>> 1 zakręcił i tyle , podłączyłem akumulatory pod prostownik 8 godzin ładowania i odpalił od strzała , po stał tydzień znowu się rozładowały kolejne 8 godzin i znów pali jak trzeba, w moim przypadku albo to wina albo prądnica i sam też nie wiem jaki to może być problem :///

Nauka--->Praca--->Zabawa--->Długi odpoczynek :)

Sprzedam

NOWE CZĘŚCI DO URSUSÓW 360/355/4011/330 Z PRL , PISAĆ NA PW

#48 Share Maniek101

Maniek101

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 08 listopad 2013 - 16:47

PILNE!!! Żniwa na polu a traktor nie chce odpalić! POMOCY!!! Witam, co jakiś czas mi się rozładowywuje akumulator w c 330, mam założony alternator i akumulator 12v. Jak jest naładowany to pali na dotyk. Jak na zapalonym ściągnę kleme + z akumulatora i włączę światła to się nie świecą. Czego tak się dzieje? Muszę załatwić sobie miernik tylko nie wiem gdzie go podłączać aby posprawdzać czy alternator ładuje??

#49 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2075 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 08 listopad 2013 - 17:35

PILNE!!! Żniwa na polu a traktor nie chce odpalić! POMOCY!!! Po prostu nie masz ładowania, lub masz przerwę między alternatorem a złączem elektromagnesu gdzie masz podpięty przewód od akumulatora,
a lampka od ładowania gaśnie jak odpalisz ciągnik???
Pomiary to możesz zrobić w trzech miejscach aby sprawdzić czy coś ładuje. Zacznij od alternatora tam gdzie masz wyjście prądowe, potem koło rozrusznika na elektromagnesie i na samych klemach akumulatora. Posprawdzać możesz wszystkie połączenia przy regulatorze, szczotkach itp

#50 Share Maniek101

Maniek101

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 08 listopad 2013 - 19:25

PILNE!!! Żniwa na polu a traktor nie chce odpalić! POMOCY!!! Kontrolka mi w ogóle nie działa. Załatwie miernik i będę sprawdzał ;p

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4474 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 08 listopad 2013 - 19:27

PILNE!!! Żniwa na polu a traktor nie chce odpalić! POMOCY!!! Gratuluję... głupoty przy zdejmowaniu klem na pracującym silniku. Proponuję poszukać nowego alternatora, i naprawić kontrolkę ładowania, bo jest ona niezbędna żeby alternator ładował. Aha, nie kombinuj z miernikiem skoro nie wiesz gdzie go podłączyć, tylko wezwij fachowca. Opanuje Ci to w godzinę.

#52 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1662 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, hodowla bydła mięsnego

Napisany 08 listopad 2013 - 19:49

PILNE!!! Żniwa na polu a traktor nie chce odpalić! POMOCY!!! Pytanie po co w ogóle odpinać klemy z aku i to przy włączonym silniku? Alternator nie może pracować bez obciążenia/odbiornika prądu. Skutki takich praktyk podał już @Elektrotechnik

#53 Share Maniek101

Maniek101

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 08 listopad 2013 - 20:08

Najprostszy sposób na sprawdzenie ładowania to; po odpaleniu i ustawieniu średnich obrotów włączyc wszystkie światła i zdjąć kleme z aku, swiatła powinny się trochę rozjaśnic ( przy dobrym ładowaniu) potem można spróbować dodawać gazu i ujmować natężenie światła powinno się zmieniać.
Druga sprawa to albo aku stracił pojemność albo rozrusznik ma wadę bo przy odpalaniu napięcie nie powinno tak mocno spadać.

W tym temacie tak wyczytałem to sprawdziłem.

Edytowany przez Maniek101, 08 listopad 2013 - 20:09.

#54 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1628 postów

Napisany 10 listopad 2013 - 09:47

Gratuluję... głupoty przy zdejmowaniu klem na pracującym silniku. Proponuję poszukać nowego alternatora, i naprawić kontrolkę ładowania, bo jest ona niezbędna żeby alternator ładował. Aha, nie kombinuj z miernikiem skoro nie wiesz gdzie go podłączyć, tylko wezwij fachowca. Opanuje Ci to w godzinę.

Nie wiem kto Cię kiedyś skrzywdził, czy mama Cię nie kochała bo arogancja i wyższość z jaką się odnosisz do innych jest trudna do zrozumienia i jeszcze niechęć do udzielenia porady( trudno jest napisać że alternator jest wzbudzany prądem który płynie przez żarówkę-kontrolkę i jej przepalenie powoduje brak ładowania?) tylko odsyłanie wszystkich do fachowców

W tym temacie tak wyczytałem to sprawdziłem.

Sprawdziłeś i co? Ważna jest kolejność , najpierw włączamy światła i inne odbiorniki prądu a potem zdejmujemy klemę bo prądnica, alternator nie może zostać bez odbiornika prądu, w tej kolejności na pewno nic się nie stanie, sam robiłem to wielokrotnie. Jest to tzw. domowy sposób na sprawdzenie ładowania, sugerowany przez instruktora w czasach gdy chodziłem do szkoły.

#55 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4474 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 10 listopad 2013 - 10:33

PILNE!!! Żniwa na polu a traktor nie chce odpalić! POMOCY!!! @Maniek: i to był niestety błąd. Wielokrotnie było już napisane, że tak nie wolno robić. Mógłbyś podać link do tego tematu? Bo za takie "porady" dla autora przewidziana jest "nagroda" w taryfikatorze.

@ptaszyna: rób sobie co chcesz ze swoimi sprzętami tylko nie pisz tego na publicznym forum. To, że kilka razy Ci się udało o niczym nie świadczy. Ja robię dziennie więcej alternatorów niż Ty widziałeś przez całe swoje życie i wiem, że tak nie należy robić. I potwierdza się teoria, że jaki nauczyciel taki uczeń. A użytkownicy AF niech teraz sami zdecydują czyje porady wybrać: osoby, której udało się kilka razy nie zepsuć alternatora, czy osoby, która zajmuje się tym zawodowo od kilkunastu lat.

#56 Share Maniek101

Maniek101

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 10 listopad 2013 - 13:53

Sprawdziłeś i co? Ważna jest kolejność , najpierw włączamy światła i inne odbiorniki prądu a potem zdejmujemy klemę bo prądnica, alternator nie może zostać bez odbiornika prądu, w tej kolejności na pewno nic się nie stanie, sam robiłem to wielokrotnie. Jest to tzw. domowy sposób na sprawdzenie ładowania, sugerowany przez instruktora w czasach gdy chodziłem do szkoły.

Tak właśnie zrobiłem, i pisałem post #48 że światła nie świecą

Nie wiem w jaki sposób kontrolka może wpływać na ładowanie?

#57 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 10 listopad 2013 - 14:07

PILNE!!! Żniwa na polu a traktor nie chce odpalić! POMOCY!!! A skąd alternator ma brać wzbudzenie?

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#58 Share Maniek101

Maniek101

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 10 listopad 2013 - 14:31

PILNE!!! Żniwa na polu a traktor nie chce odpalić! POMOCY!!! Byłem w stodole i ładowanie zrobione :D Okazało się że żarówka od kontrolki była spalona i bezpiecznik był spalony. I teraz na zgaszonym silniku kontrolka się świeci a jak zapale to gaśnie :)

Edytowany przez Maniek101, 10 listopad 2013 - 16:21.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#59 Share MrCzesio123

MrCzesio123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów
  • Zainteresowania:Lubie wyjeżdżać na wycieczki w niedziele lub w inny wolny czas :)

Napisany 19 marzec 2015 - 19:07

Heh i to przez taką małą żarówkę :)

Edytowany przez MrCzesio123, 22 marzec 2015 - 15:16.