franticesp

BS Z110 problem z kopiowaniem hederu

Polecane posty

franticesp    0

Witam,

BS który posiadam posiada kopiowanie hederu. Mam problem z ustawieniem czujników, kiedy przełączam na kopiowanie heder przechyla się na prawą stronę oraz kopiowanie na niskiej wysokości nie działa. Regulacja łap oraz kalibracja nic nie pomaga. Czy mieliście podobny problem lub wiecie jak ustawić czujniki ? Będę wdzięczny za każdą odpowiedź i sugestie jak mój problem rozwiązać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BSZ110    163

Długo masz tego BS'a??? Pewnie masz uszkodzony czujnik, że się przechyla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Johnson    4

Powiedz najpierw czy heder skłania się na którąś stronę w momencie jak przyciskasz F9 (przycisk z tyłu dżojstika) czy w momencie gdy przekręcasz pokrętło na tablicy rozdzielczej. Powiedz jak przeprowadzasz kalibracje.

Wg instrukcji sprawdź:

- podłączenie wtyczki tej z kombajnu do hedera.

- przeleć cały kabel od dwóch czujników do gniazda na hederze a potem od wtyczki do puszki przyłączeniowej.

Wg mnie wyciągnij te dwa potencjometry które są po bokach hedera. Jest on zbudowany z części plastikowej i metalowej. Oznacz sobie kreskami dwie te części tak żeby składając to ustawić w dokładnie tym samym położeniu. Rozkręć ten czujnik (dwie śrubki na płaski śrubokręt) część żelazna czasami się zaciera, jest to zbudowane z małej osi i łożysk lub tulejek - napuść tam coś (WD40) żeby to chodziło swobodnie a po skręceniu z częścią plastikową powinno swobodnie odbijać do pierwotnego położenia. Przeczyść tak najlepiej dwa i od razu kalibracje zrób.

Jeżeli nic Ci to nie da rozłączasz gniazdo przyłączeniowe i odłączasz jeden czujnik drugi zostawiasz podłączony. Testujesz. Jeśli Ci się dalej przechyla to na 90 % potencjometr po tej stronie jest walnięty. Ale oczywiście sprawdzasz tak samo wpinając drugi czujnik a ten zostawiasz odłączony. na jednym dobrym czujniku powinno sprawiać wrażenie działającego. Jeżeli sam potencjometr jest walnięty to będzie problem ale jest firma która poradzi na to coś... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek315    2

Witam gdzie można kupić taki potencjometr poziomowania hederu do bs-a i mógł by ktoś opisać jak włączyć i używać samopoziomowania

Edytowano przez Marcin91

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam. Sprzedam kombajn Bizon Super Z056. Maszyna w dobrym stanie technicznym. Pracował na 10 ha, bez zarobków. Nie myty na zimę. Zawsze garażowany. Dwa lata temu wymieniłem przekładnie jazdy, a w hederze ślimak, podłogę, kosę i bagnety. Młóci i czyści bez zarzutów. Po zimie silnik pali od pierwszego obrotu. Opony w bardzo dobrym stanie. Są przecieki na główkach rozdzielaczy. Do kombajnu dokładam pasy, pompę hydrauliczną, inne drobne części, dwie kosy, instrukcję obsługi, napraw i katalog części. Cena 11000 do negocjacji. Nie wystawiam faktury VAT. Nie dysponuję transportem. Miejscowość Daszyna, powiat Łęczyca, województwo łódzkie.  Data dodania 18. 06. 2018
       
       
       
       




    • Przez Jacek3p
      Witam wszystkich mam pytanie odnośnie bizona rekorda mam okazję kupić tanio z padniętym motorem i zastanawiam się czy z Supra da radę bez turba bo co słyszę to te z rekorda siadają z tą turbina i dużo pala z zwykłym sw400 mam dobre doświadczenia i nie odczulem nigdy by mu mocy brakowało nawet z sieczkarnia i nigdy mi się nie zagrzal co prawda motor zdrowy praktycznie nie pije oleju no ale superek już zmienił właściciela tylko czeka na pogodę by móc odjechać :/ 
      I jak panowie mieliście doczynienia z taką przeróbka za od z góry dziękuję 😊

    • Przez StawiaR
      Witam, mam do wyboru te dwa kombajny i jestem w kropce. Który według was powinienem wybrać? Bizon z 1986 r (na szerokich kołach) posiada sieczkarnie a dronningborg z 1988r bez sieczkarni.
    • Przez Renault145
      https://m.olx.pl/oferta/bizon-zo56-CID757-IDyYR2O.html?backUrl=%2Fajax%2Fmojolx%2Fdetails%2F516899010%2F
    • Przez hurlimannD70
      Kupiłem cały bęben młocarni do bizona czyli z cepami ale bez osi. Jest to nowy oryginalny produkt z fmż Płock. Leżał w stodole 30 lat , zastanawiam się czy dawać go do wyważenia . Na jednej ze środkowych tarcz przykręcone są blaszki jest ich chyba 5 sztuk w kupie. Wygląda jak by był kiedyś w fabryce wyważany ale nie jestem pewien. A do wyważenia musze jechać ponad 250km . Czy takie bębny składane w fabryce były sprzedawane wyważane ?? Czy ktoś mi podpowie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj