Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wywoływanie porodu u krowy

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share polikarp89

polikarp89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 01 sierpień 2013 - 07:06

Wywoływanie porodu u krowy Mam problem z krową, termin porodu miała na 12 lipca, dzisiaj jest już 1 sierpnia, jest w ciąży 293 dni, w tamtym roku ocieliła się właśnie po 293 dniach. Zaczynam się martwić, chodzimy do obory po kilka razy w nocy, i już powoli nas to wykończa, kolejna sprawa każdy dzień to coraz większe cielę i żeby potem nie było problemów przy porodzie. W związku z tym zastanawiam się czy ktoś praktykował wywoływanie porodu i czy nie zadzwonić po weta żeby podał oksytocynę i żeby zakończył nasze męki. Bardzo proszę o porady.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wywoływanie porodu u krowy Dzisiaj, 17:39
  •  

#2 Share Pawlo547

Pawlo547

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 01 sierpień 2013 - 07:23

Wywoływanie porodu u krowy U mnie ten sam problem tylko ze moja miała termin na 16 lipca i do tej pory sie tez nie ocieliła sie najgorsze to chodzenie w nocy.

#3 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 01 sierpień 2013 - 07:41

Wywoływanie porodu u krowy krowa może przechodzić do 21 dni. Ja bym czekał a jak mina 3 tygodnie i nic wtedy wywoływał bym poród.

#4 Share bazalt50

bazalt50

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 01 sierpień 2013 - 08:15

Wywoływanie porodu u krowy A dobrze liczycie termin? Mimochodem zajmuję się odbieraniem porodów u krów w okolicy, i zauważyłem że wszyscy źle obliczają terminy. Chodzą, sprawdzają, pilnują po nocach po dwa tygodnie. A przede wszystkim nie odczytują objawów zbliżającego się porodu. Jestem amatorem - może być różnie u każdej krowy, ale...? Podaj datę zacielania.

Edytowany przez bazalt50, 01 sierpień 2013 - 08:16.

#5 Share adamkon

adamkon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, sporty siłowe

Napisany 01 sierpień 2013 - 08:53

Wywoływanie porodu u krowy U mnie kiedyś weterynarz wywoływał poród u krowy bo była już tak stara i nie chciała nawet już wstawać, a była już nad ocieleniem i baliśmy się, że zdechnie przed porodem bo też trochę przechodziła. Lekarz dał jej chyba jakieś hormony i po 2 dniach się ocieliła, ale cielak i tak zdechł po 4 dniach bo dostał mało siary, a te preparaty zastępcze moim zdaniem słabo działają... A krowa poszła za 400zł na ubój. Dobre i to :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share adrin6231

adrin6231

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza sporty wodne samochody

Napisany 01 sierpień 2013 - 10:45

Wywoływanie porodu u krowy ja wywołuje zawsze gdy przekracza 2 tygodnie bo gdy czekałem dłużej zawsze potem rozrywało krowę. ale musisz być pewny terminy. Dzwonię do weterynarza
robi zastrzyk i do około 24 godz jest po wszystkim.

#7 Share polikarp89

polikarp89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 01 sierpień 2013 - 11:02

Wywoływanie porodu u krowy Krowa pokryta 11 a reinseminowana 12 października, kryta LM, od 4 dni wymię ma rozniesione jak do ocielenia ale nic się nie dzieje. Łazimy od tygodnia w nocy jak oszołomy,

#8 Share bazalt50

bazalt50

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 01 sierpień 2013 - 11:45

Wywoływanie porodu u krowy No masz rację. Krowa powinna sie ocielić 24 lipca. Z tym że ciąża nawet 310 dniowa też jest normą. Jeśli wymię ma rozniesione - ja bym normalnie zdajał. Tak robię u siebie. Robiłem tak nawet z jałówką. Weterynarz powiedział, że jeśli chodzi o jałówki, to literatura tego nie zaleca. Ale rozsądek nakazuje. Poza tym - w trakcie masażu wymienia i dojenia, wydziela się oksytocyna (czyt. http://pl.wikipedia....wiki/Oksytocyna). Jeśli wcześniej nie było problemów z wycieleniami u tej krowy, i poporodowych komplikacji - to ja jeszcze przez parę dni powstrzymałbym się z interwencją weterynarza.
Inna rzecz - nie inseminuję buhajami innej rasy niż jest krowa. A jeśli już, to tylko rasami mniejszymi od krowy.

#9 Share polikarp89

polikarp89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 01 sierpień 2013 - 12:13

Wywoływanie porodu u krowy Krowa ta to 50% SM i RW,
http://www.agrofoto..../321915-barylka
W ubiegłym roku w 293 dniu sama się ocieliła i też była kryta LM, mam nadzieję że i teraz cielak będzie mały...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share polikarp89

polikarp89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 01 sierpień 2013 - 15:13

Wywoływanie porodu u krowy Był wet, przyjechał zbadał i dał hormony, stwierdzając że bez ich podania zeszło by krowie co najmniej do końca tygodnia. :blink: